PDA

View Full Version : Хийт Леджър намерен мъртъв



HopeLesss
01-23-2008, 16:34
Хийт Леджър е намерен мъртъв в Ню Йорк

http://imstars.aufeminin.com/stars/fan/D20041221/1561_662345527_heath_ledger_9_H161753_L.jpg

Полицията разследва вероятността 28-годишният актьор да се е самоубил със свръхдоза приспивателни
23.01.2008

Актьорът Хийт Леджър е намерен мъртъв в апартамента му в Манхатън, съобщи нюйоркската полиция, цитирана от информационните агенции.
Полицията разследва вероятността актьорът да е починал от свръхдоза приспивателни таблетки и не изключва вероятността за самоубийство.

Леджър е роден на 4 април 1979 г. в австралийския град Пърт. В аматьорски театър се изявява едва 10-годишен, а на 19 пристига в Холивуд.

През 1999 г. се снима в тийнейджърската комедия "10 неща, които мразя в теб" и в главната роля в австралийския филм "Две ръце". След това участва в "Патриотът", "Като рицарите", "Балът на чудовищата", "Бандата на Кели", "Орденът", "Братя Грим".

С Джейк Джиленхал в "Планината Броукбек"
С актрисата Мишел Уилямс в "Планината Броукбек"
С актрисата Наоми Уотс в "Бандата на Кели"
"Казанова", с участието на Сиена Милър
В "Братя Грим" с Мат Деймън
"Патриотът"
"Кенди"
"Две ръце"
В "10 неща, които мразя в теб"

През 2005 г. Леджър получава много висока оценка, номинация за "Оскар" и световна слава за ролята си в "Планината Броукбек" на режисьора Анг Лий, където играе ролята на овчар гей от Уайоминг.

Филмът предизвика сензация на международния фестивал във Венеция, където спечели Голямата награда "Златен лъв", а след това взе три награди "Оскар" и още много отличия.

През същата година актьорът, вече световна звезда, се снима и в "Казанова".

Има дъщеря от връзка с актрисата Мишел Уилямс. Светските хроникьори се занимаваха в продължение на две-три години и с отношенията му с актрисата Наоми Уотс.

"Ние, семейството на Хийт, можем да потвърдим голямата трагедия, ненавременно отнела ни нашия любим син, брат и любящ баща на Матилда", каза неговият баща Ким в изявление, което направи пред дома си в австралийския град Пърт.

Последният филм на актьора е в новата суперпродукция за Батман "The Dark Knight", в който той е в ролята на Жокера. Премиерата се очаква през лятото.

Холивуд е в шок от смъртта на Хийт Леджър

Носителят на "Оскар" Мел Гибсън, който игра заедно с Леджър във филма "Патриотът", описа смъртта на 28-годишния актьор като "трагична": "Имах толкова големи надежди за него", каза Гибсън. "Той тъкмо навлизаше в живота и да умре е трагична загуба. Моите мисли и молитви са с него и неговото семейство."

Австралийската звезда Никол Кидман също направи изявление: "Каква трагедия. Моето сърце страда заедно с неговото семейство".

Джон Траволта призна, че Леджър му е любим актьор: "Неговите способности бяха редки. Това е огромна загуба."

От киностудията "Уорнър брадърс" заявиха, че развлекателната индустрия е загубила "брилянтен актьор и изключителна личност".

www.netinfo.bg

Наистина много жалко. На мен ми беше любим актьор. Дано почива в мир! :-k

hahavteen
01-23-2008, 16:41
Yf predi malko razbrah i se skusah da reva. :cry: Napravo ne moga da poviarvam...O6te sum v 6ok...

P.S.: Po princip ne sum niakva revla ma Heath Ledger mi be6e moje bi nai-liybimia aktior i ideal za muj...Prosto mn si go obi4ah.... :cry:

mgxpower
01-23-2008, 17:08
И аз като пуснах новините и като видях и на мен ми стана много кофти..
толкова млад и зелен и майка ми много го е харесвала явно
като актьор защото и на нея й стана кофти!

_BoSSy_
01-23-2008, 19:27
Да,беше невероятен актьор,голям такалнт.
Помня,че първото нещо което забелязах в него когато го видях за първи път беше чаровната му усмивка.. :cry:
Много жалко.. :cry: :cry: :-k

miloto_girl_4e
01-23-2008, 20:35
Кооооффти...винаги си отиват много обичани и талантливи хора.. Лека му пръст :!:

mecho_puh
01-23-2008, 20:50
Това е любимият ми актьор след Джони Деп и много ме кефеше. Всичките му филми са страхотни, невероятен талант. :( Много ми е тъжно, че прекрати страхотната си и обещеваще кариера едва на 28 години. Нека да почива в мир

IKisseDAGirL
01-25-2008, 13:59
Жалко наистина, голям симпатяга беше =P~
И играеше в много хубави филми...

*_sLuNchEvOo`mOmiChe_*
01-25-2008, 14:09
:cry: :-# :cry:

Mooo6no
01-25-2008, 17:19
Чудо голямо поредната звезда си е съсипала живота. Поне да беше музикант или режисьор, че да съжаляваме, защото това, което прави е незаменимо, а той е ектьор или " добра пчеличка", която може да бъде заменена от друга.

gorska
01-25-2008, 18:33
Поклон пред паметта му.
Наистина много тъжно... и странно. Първата тъжна вест от Холивуд, която чувам напоследък. Ааа ако не се лъжа, той живееше в Манхатън /т.е. в Ню Йорк/, но няма значение.

Decu
01-25-2008, 19:46
Чудо голямо поредната звезда си е съсипала живота. Поне да беше музикант или режисьор, че да съжаляваме, защото това, което прави е незаменимо, а той е ектьор или " добра пчеличка", която може да бъде заменена от друга.

Не смей да говориш така за него!
След 10 неща, които мразя в теб... :smt007
А сега...няма го :-# :cry:

lor4enceto
01-28-2008, 14:32
Като разбрах, че са го намерили мъртъв ми стана много тъжно..... :cry: Не, че съм му фенка или нещо такова, просто ми стана гадно, че толкова младо момче ( за съжаление поредното) си отиде! :neutral:

ABSOLUTme
01-30-2008, 00:33
Мдаа,и мен много ме кефеше :(
Оня ден гледах БиБиСи и там казаха,че най-вероятната причина за смъртта му е инфаркт(!),който не е причинен от сънотворните-не са намерили достатъчно количество от тях в кръвта му,което да доведе до фатален изход.Абеее никой не е застрахован..

kudravoto
01-30-2008, 17:50
mnogo jalko otide si mnogo krasiv i talantliv mlad 4ovek poklon pred pametta my :(

ineedmoneey
01-30-2008, 21:10
Жалко че напоследък си отиват толкова млади хора...
Поклон пред паметта му.

FunkyFresh
02-03-2008, 14:49
R.I.P. :-#

cHoCoLaTtA
02-05-2008, 18:57
Жалко. Наистина. Определено беше талантлив, млад, с много потенциал. Харесвах го и като актьор, и като човек за това, че не се взимаше за голяма работа.

Мо6no - ти се изказа. Един актьор може да пресъздаде даден персонаж така, че да промени цялостната идея на филма. Но какво ли говоря, винаги се намират такива като теб, които се правят на интересни, изтъквайки се с това, че имат различно от масовото мнение.

ps: Mo6Tno...

Ivs Jonas
02-09-2008, 19:43
dnes sutrinta v avstraliq be6e oficialno krimiran.. sega moga da kaja rest in peace

Jeuelle
02-10-2008, 00:01
http://www.news.com.au/couriermail/story/0,23739,23184885-5007190,00.html?from=mostpop