PDA

View Full Version : Медицина



Deivis
01-24-2008, 07:40
искам да питам какви предмети трябва за медицина да се влезне и колко трябва да е бала?

Terorist
01-24-2008, 07:51
кандидатстването става с изпит по химия и биологи, а бала се определя всяка година, в зависимост от броя на кандидатитеи техния успех. Обикновено той е доста висок, но никога не знаеш коя година няма да има достатъчно кандидати и ще се влиза с 3ки

Deivis
01-24-2008, 08:23
еми аз съм 8 клас и след като свърша ще вляза с медицина ако е възможно ! по химия имам 5 за срока (засега) а по биология имам 6 (засега)

Blab
01-24-2008, 08:37
Работи за 6-ици, за диплома.
Ходи по олимпиади.
Сработи се с учителите си по химия и био, те да те бутат.
Запиши уроци.(имаш време, де, 4 години)

Deivis
01-24-2008, 16:10
а след 8 клас немога ли да запиша медицина ? :-({|=

Blab
01-24-2008, 16:31
:shock: ъъъ, не...
Можеш да влезеш в НПМГ с химия или биология :P

ka71nka
01-24-2008, 18:58
За да учиш медицина ти трябва завършено средно образование.Ако имаш такова намерение гледай като за начало дипломата ти да е изрядна,щот конкуренцията е голяма...Но до колкото разбирам си малък още и не си наясно с мн неща :)

rubi
01-24-2008, 23:45
само един съвет ще ви дам...НЕ ЗУБРЕТЕ......УЧЕТЕ С РАЗБИРАНЕ И СЕ СТАРАЙТЕ ДА РАЗБИРАТЕ ВСИЧКО...щото иначе лошата оценка на изпита ви е в кърпа вързна.... :-o личен опит :-o

fake
01-24-2008, 23:50
пф, колко е яко от малък да знаеш кво искаш да учиш.
аз като последната година зацепих, че искам медицина?! а в дипломата имам по биология и химия само 4ки, евентуално 1-2 петици!! ако знаех щях да си съдера задника бе:S
нищо, ако не ме приемат психология, догодина ще работя по въпроса.

EmO_KiD_;(
01-25-2008, 11:31
:shock: ъъъ, не...
Можеш да влезеш в НПМГ с химия или биология :P
v NPMG s kakvo se kandidatstva?Az ne sum ot Sf,ama i az iskam da sledvam medicina i 4uh za tva daskalo i zatva vi pitam..Za sroka po himiq i biologiq imam 6,a ina4e i teku6tite mi ocenki sa 6-tici..

EmO_KiD_;(
01-25-2008, 15:24
айде бе хора,моля ви,кажете! :)

Blab
01-25-2008, 19:29
Специално попитах. :)
Понеже се кандидатства след 7-ми клас, а ти си осми, вариантът е да отидеш с родител в училището и да поискаш да те приемат.
Ако имат свободни места, държиш приравнителен(предполагам , че е по специалността - биология или химия(щом искаш медицина)) и готово.
По-добро професионализирано средно училище в тази сфера няма да намериш.

http://www.npmg.org/

rubi
01-25-2008, 19:51
Специално попитах. :)
Понеже се кандидатства след 7-ми клас, а ти си осми, вариантът е да отидеш с родител в училището и да поискаш да те приемат.
Ако имат свободни места, държиш приравнителен(предполагам , че е по специалността - биология или химия(щом искаш медицина)) и готово.
По-добро професионализирано средно училище в тази сфера няма да намериш.

http://www.npmg.org/
освен него има и други училища с химия и биология усилено изучаване и едно от тях е 22-ро тук в София...кандидатства се след 8 клас и има добра подготовка по химия и биология...много хора които НАИСТИНА СА учили са влезнали... :-o