PDA

View Full Version : Чувствителна главичка



Asnl
01-24-2008, 16:43
Здравейте на 14 години съм.Имам един проблем който незнам дали е нормален.Когато пипам главичката ме боли(странна болка) като го остава обелен после болката отъпява но все още я има.И се притеснявам как ще правя секс като ме боли?!
Мерси предварително

Asnl
01-24-2008, 19:25
Никой ли незнае :(

dekovbg
01-25-2008, 06:12
зависи ква е болката и как го пипаш..
по принцип няма болка

oTPoBHa
01-25-2008, 14:17
пич, нормално е да не ти е приятно, ако пипаш директно главичката с пръсти..

exXxteen
01-25-2008, 15:20
Но не и да изпитва болка.
Върви на преглед... може би е възпаление.Какъв е цвета на кожичката от вътрешната страна и на самата главичка и забелязва ли се мрежичка от тънички вени?

Asnl
01-25-2008, 15:20
Да точно думата е неприятно, не комфортно но как ще права секс няма ли да ме боли.Не е особено комфортно :(

Asnl
01-25-2008, 15:40
Но не и да изпитва болка.
Върви на преглед... може би е възпаление.Какъв е цвета на кожичката от вътрешната страна и на самата главичка и забелязва ли се мрежичка от тънички вени?
Незнам дали еболка може би некомфортност.Пак казвам когато го забеля и го оставя за 5 минути болката минава и няма почти никаква.Иначе цвета на кожичката е същата както отвън.А главичката е същата като нормалната смисъл проверявал съм из нета няма разлика в цвета.Незнам може и да няма никакъв проблем да се надяваме.

exXxteen
01-25-2008, 15:45
Възможно е.По принцип на всички е чувствително.Но при секс това помага, а не пречи... е в смисъл доставя удоволствие.Понякога помага да не свършиш бързо...
Бии чекии с някакъв лубрикант, да не те дразни и виж, може би с времето самия ти ще свикнеш.

Asnl
01-25-2008, 15:49
Дано благодаря все пак ;)

dekovbg
01-25-2008, 17:57
ако лъскаш на сухо със сигурност ще те боли ...
пробвай в банята :)

exXxteen
01-25-2008, 21:53
Айде кажи ми само какво общо има перпуциума с въпроса в момента?

Въпроса е резонен...Ами във връзка с по долното обяснение-цвета има значение.

Баланопостит

Определение
Възпалението на главата и пропуциума на пениса се нарича баланопостит.
Причините за развитие на баланопостита са следните:
1. Увреждане от механични, химични и термични фактори. Механичните увреждания възникват след охлузване (претриване) на главата на пениса при по-бурен полов акт. Химичните увреждания са последица от неправилно лечение (промивки с концентрирани антисептични разтвори). Термичните увреждания настъпват при изгаряния в областта на гениталите;
2. Инфекциозни и паразитни причини. Увредите възникват на основата на вторични инфекции след полов контакт или след разчесване при педикулоза:
3. Баланопостит в резултат на индивидуална алергична непоносимост - при употреба на козметични средства (сапуни, дезодоранти и други), след общо или локално приложение на медикаменти, носене на синтетично бельо и други.


Клинична картина
При баланопостит се наблюдава зачервяване, оточност и подуване на препуциума и на главата на пениса, приждужени от слаб сърбеж. При по-тежки случаи настъпват ерозивни, язвени или гангренозни промени.
Лечението на баланопостита се провежда от лекар-специалист.

Това е цитат.Но лекарите казват още че възпалението чрез инфекция не е задължително да стане по полов път, а от най елемнтарно замърсяване, дори при пипане с ръка.Също така, най често се наблюдава единствено зачервяване и неприятното чувство при пипане.

Marto333
09-14-2009, 22:35
мисля че не е при допир а при търкане и при мен е така,но когато има смазка проблема е решен.Не е точно болка а неприятно чувство не е болка обаче,използваи смазка при мастурбация и започни да я търкаш с пръсти за да свикнеш ;)