PDA

View Full Version : абе тия матури...



fake
01-24-2008, 23:53
мен изобщо не ме притесняват като цяло.
само един компонент. писането. по литература.
чшшш, тфа са ебем ти произведения...някои даже не са учени. не е като да не знам нищо, все някви локуми ще мога да разтягам, даже и за най-тъпите произведения...ама не е като за 6 примерно.
а тая по литература каза, че ако не пишем нищо, автоматично изкарваме двойки.
което не е честно, ако оценяването бъде 70%-тест и 30%-тема, както ни е казано, а на 60% се пише тройка...
пф.
кво ще правим?
аз лично мисля да си взема всичките...неща, от които мога да преписвам, и да се надявам на Ботев или Смирненски, или на милички незаинтересовани от нищо квестори.

rubi
01-25-2008, 00:02
честитка...аз имам късмет че наще са ме дали една година по-рано :grin:
утЪрвах матуритееее 8-)
иначе наистина тия матури са много просто нещо.... ](*,) хем трябва да държиш матури...хем да учиш за кандидатстудентски... ](*,)
касота и величие
дай си телефона щи диктувам по хандсфре-то...не ми е за първи път :D

fake
01-25-2008, 00:07
ха, кака си ми.

rubi
01-25-2008, 00:09
ха, кака си ми.
май по-скоро съм колкото тебе ако сега си 12 клас :-D :-D аз съм март месец :-D

fake
01-25-2008, 00:09
аз декември. 8-)

rubi
01-25-2008, 00:14
кака \:D/

AliceSw
01-25-2008, 05:58
fake, не знам вашата учителка какво говори....на нас ни казаха, че няма критерии за оценяване, а той ще се изгради в последствие според най-високите, най-ниските точки и средното ниво така са разделени, защото точките в теста са 100 - 70 тест и 30 интерпретация, бтв има още 1 писане на теста - резюме или план конспект...тъй че chill out (:

Lunatic-
01-25-2008, 06:04
УУУ
прецакани сте :D
аз се разминах
и ми е екстра :grin:

Terorist
01-25-2008, 08:44
Тва което казваш е мноого странно.
Аз до колкото знам писането на текст няма да е върхо някое произведение от конспекта, а върху откъс от текст, който ще е даден при самата матура.

Blab
01-25-2008, 09:08
Да, единият текст е в частта "български", другият е анализ на откъс от изучено произведение.(Моля се да е стихотворение, наистина се моля...)
В неделя има пробна матура по БЕЛ в СМГ-то...
Не ми се очертава да се запиша, въпреки че г-жата ме подпитваше...

едит: А т'ва с оценяването е ясно. Ще измислят системата, спрямо резултатите(които са в точки), с цел смаляване до минимум броя двойки и шестици.

shadow4e
01-25-2008, 09:25
Няма система още, но ще бъде нещо като тази на седми клас. А при тях беше 25% за 3-ка.

Madness
01-25-2008, 12:29
^Да,ве.
На нас ни викаха...на 60% тройка...на 70 даже...решавахме ебати задачите...и накрая...
Не съм копетентна по матурите,тука сте ми много каки и батковци обаче ми се струва,че нещата седят като при нас (:

lora_89
01-25-2008, 15:11
УУУ
прецакани сте :D
аз се разминах
и ми е екстра :grin:
mn vajno kat si se e otyrval/a 4udo golqmo
da ama kvo znae6 po BG i literatura ni6to :-P

sexa_na_kompleksa
01-25-2008, 16:02
Няма система още, но ще бъде нещо като тази на седми клас. А при тях беше 25% за 3-ка.

Ако е така ще бъде ебаси кефа!

sherry
01-25-2008, 16:32
Тъпото е, че матурите няма да са толкова лесни, колкото представяха пред нас, че ще бъдат. Казват, че били на средно ниво, нещо, което трябвало всеки да знае! Но правя разни тестове, одобрени от МОН за примерни матури и има много абсурдни и дребнави въпроси, които голяма част от учениците няма да знаят. Ще се справят с тях само тея, които супер много са се вглъбили в литературата. Иначе ще има и лесни въпроси, но все пак и аз мисля, че ще има много малко шестици...

Blab
01-25-2008, 19:22
Иначе ще има и лесни въпроси, но все пак и аз мисля, че ще има много малко шестици...
Хах, нали това е идеята.
Малко двойки, малко шестици.
И мноооого, мнооооого тройки и четворки :D
ПП:Класното ми беше над ниво матура, не беше зле, но 6-ица можеш да имаш, само ако си учил здраво.

Mitio_man
01-25-2008, 19:25
абе аз не ща 6-тица.и 5 ми стига(надявам се......за СУ)въпреки че то ми е рано още и могат да направят промени до тогаз,ма аз от ся слушам ко приказват за тез матури

shadow4e
01-25-2008, 20:50
Двойките ще са изключително малко, защото целта на матурата е и Хасан от Долно не знам си какво да я изкара. То иначе ще стане егати скандала и ще си излезне истината, че образованието доста е западнало.
Висшисти и роми трябвада има, не случайно дори във Великотърновския има ромска филология, което е адски странно при положение, че те нямат писменост /може и да имат от 2 години, де, но нищо официално не се казва/, а как без писменост, ще учиш филология не ми е ясно...


П.п. и шестиците със сигурност ще са малко и то повечето с връзки, но според мен оценка 5-5,60 няма да се постига чаак толкова трудно.

Myxaxaxa
01-26-2008, 08:03
..............

Blab
01-26-2008, 11:15
^ във вашето училище не ви ли разясниха? (задължени са да го направят)

Дипломата се сформира, като средно-аритметично от няколко групи оценки.
-тези по: рисуване, музика, физкултура... правят една
-задължителните - друга
(Абе, предметите са разпределени в различни групи, не мога да ти кажа кой, къде е.)
А оценките от матурите, които си карал, пак правят една оценка.
И се получава, че те са с тежест 33%, т.е. - 1/3.
Нещо такова. Не ме бива в обясненията.

DjBaloon
01-26-2008, 15:55
Като цяло матурата е сериозно подценявана от всички и накрая ще има цак цак :-D