PDA

View Full Version : сериозен въпрос за кръвта



fake
01-25-2008, 01:06
ае..хора..кръвта кипи ли?
в смисъл, буквално.
наливаш кръв в джезве и го слагаш на котлона.
като всяка течност(нали?) би трябвало да кипне.
как изглежда парата?червена ли е?розова?
и когато изкипи, какво остава? примерно ако кипнем вода, смесена със сол, солта остава по стените и дъното на джезвето.
а от кръвта какво остава?
не очаквам някой да е пробвал, но пък може да вдъхновя някого и той после да ми каже. искам и снимков материал.
честно, това е въпрос, който ме мъчи от 3-4 години поне.

DJ Cek0Ff
01-25-2008, 01:11
Земи хапчетата :)

fake
01-25-2008, 01:15
:-x наистина питам сериозно. просто няма откъде да взема толкова кръв, че да пробвам. обмисляла съм варианта да си събирам, ама нали се съсирва...

DJ Cek0Ff
01-25-2008, 01:17
:-x наистина питам сериозно. просто няма откъде да взема толкова кръв, че да пробвам. обмисляла съм варианта да си събирам, ама нали се съсирва...
Ам нали и аз тва викам.. найш колко кръв щи тря за опита :) заколи една кокошка и пробвай... :lol:

01-25-2008, 01:22
Ебати малоумната тема! Кипи разбира се! Почти всяка течност кипи. Освен може би азота, но той не се среща течен в природата. Кипи и то сигурно при около 100-150 градуса, заради повишената си концентрация, сравнение с водата. Помисли малко преди да пишеш и със здраве ;)

01-25-2008, 01:23
Бай да Way, от какъв хуй ти е да вариш кръв, с лед и целина по вари, повярвай ми :lol:

fake
01-25-2008, 01:25
тъпанар.
сигурна съм, че кипи.
искам да знам как изглежда след като изври...кво остава на дъното.
и парата къф свят е.
не мога да заколя кокошка, щото не мога да убия нещо. изпитвам ужас само като си го помисля. иначе отдавна да съм го направила.

fake
01-25-2008, 01:26
как по дяволите е възможно толкова много хора да са онлайн по това време.

01-25-2008, 01:49
Абе живота кипи, :lol: :lol: :lol: Ти мйа си емо, а? Щом те интересува кръвта дали кипи, значи наистина ти има нещо. Върви в болницата и поискай банки, ако ти продадът супер, можеш да скалъпиш нещо че ти трябва за даскало или нещо такова! Вие емотата си кълцате вените, кво викаш че неможеш да намериш достатъчно. Изчакай няколко минути, и ако още си добре, я свари! Мен ми е по интересно какъв вкус има ако испия примерни 1 литър, защото от само да си смуча раните нищо не усещам.

DJ Cek0Ff
01-25-2008, 01:52
Абе живота кипи, :lol: :lol: :lol: Ти мйа си емо, а? Щом те интересува кръвта дали кипи, значи наистина ти има нещо. Върви в болницата и поискай банки, ако ти продадът супер, можеш да скалъпиш нещо че ти трябва за даскало или нещо такова! Вие емотата си кълцате вените, кво викаш че неможеш да намериш достатъчно. Изчакай няколко минути, и ако още си добре, я свари! Мен ми е по интересно какъв вкус има ако испия примерни 1 литър, защото от само да си смуча раните нищо не усещам.100% е Емо ! :)

Water_lili
01-25-2008, 07:37
ами може би ако си беше научила урока по биология щеше да знаеш от какво е съставена кръвта и да можеш да си представиш какво ще изври и какво не :-o и въпросът изобщо не е сериозен а кретенски говори със специалист #-o

RoyTheReaper
01-25-2008, 08:05
Кръвта не е течност - тя е орган, кръвни клетки, разтворени в кръвна плазма. Плазмата е 90% вода с разтворени протеини и мазнини. Следоватено, ако сложиш кръвта в джезве и я нагрееш, тя ще закипи, докато водата в нея се изпари. Органичните съставки до това време сигурно вече ще са се разложили и по съда ще остане пепел. И естествено в кухнята ти ще смърди отвратително.

quench
01-25-2008, 08:10
^това не е отгвор

иначе, фейк, рофл за темата, все пак е добра

значи, кръвта има плътност към хиляда и малко кг/куб.метър, което е съвсеееем малко повече от тази на водата

респ., клетките и плазмата ще се разградят на температури над 60-ина градуса, значи, ако вариш на 100+, водата ще се изпари, а на дъното на съдинката ще остане овъглена - защото именно ще се изпече - плазма и корпускули

но на по-малки температури сигурно ще се получи нещо подобно на червен бульон - само спекулирам за цвета, защото железните съединения могат да се разградят, все пак са въглеродна верига с метални атоми

виж, ако вариш плазма, със сигурност ще получиш някакво мазно желе

на тоя въпрос освен с опити не може да се отговори, защото не можеш да изчислиш парното налягане на сместа - сигуно има 1000 в/ва, всяко с различно парно налягане, плюс функция за време и температура....не ми се мисли какво уравнение ще имаш ;)

RAWRRR
01-25-2008, 08:46
..напомни ми една анорексичка,която задаваше също толкова смислени въпроси,като например,колко калории има в 100 мл кръв.

Дано никога не ти се наложи да почваш диета,че лошо..

theEXPLOITED
01-25-2008, 09:27
защо не пробваш сама да не си безкръвна?

Blacklisted
01-25-2008, 09:48
Да бе верно... как ли още не си е източила 1 литър кръв сама...

fake
01-25-2008, 10:55
RAWRRR, то ми е повече от наложително, ама съм супер безволево същество и не мога да спазвам диети:) поне анорексия не ме застрашава със сигурност, прекалено много обичам да ям. виж, ако се движа повече, отслабвам. а и аз от неядене не мога да отслабна, само от движение. а предпочитам да си дам парите за такси до центъра(който ми е на 15 минути пеша) отколкото за ядене, особено ф тоя студ.
абе порочен кръг


Johnny.Fontana, знаеш, че си супер зле, нали? аз кат съм емо, ти си Азис.

Water_lili, най-вероятно разбирам повече от теб по биология, повярвай ми.

quench, благодаря ти за изчерпателния отговор. сега няма да ми се налага да коля кокошки и да си режа вените :razz: :-)

Special K
01-25-2008, 12:33
^това не е отгвор

иначе, фейк, рофл за темата, все пак е добра

значи, кръвта има плътност към хиляда и малко кг/куб.метър, което е съвсеееем малко повече от тази на водата

респ., клетките и плазмата ще се разградят на температури над 60-ина градуса, значи, ако вариш на 100+, водата ще се изпари, а на дъното на съдинката ще остане овъглена - защото именно ще се изпече - плазма и корпускули

но на по-малки температури сигурно ще се получи нещо подобно на червен бульон - само спекулирам за цвета, защото железните съединения могат да се разградят, все пак са въглеродна верига с метални атоми

виж, ако вариш плазма, със сигурност ще получиш някакво мазно желе

на тоя въпрос освен с опити не може да се отговори, защото не можеш да изчислиш парното налягане на сместа - сигуно има 1000 в/ва, всяко с различно парно налягане, плюс функция за време и температура....не ми се мисли какво уравнение ще имаш ;)
Това е правилния отговор.......другото са глупости......

GLeZoRanA
01-25-2008, 13:00
Фейк вдъхновяваш ме :-P :-D

November
01-25-2008, 15:14
Ох..не се бях смяла така от доста време...не заради темата,а заради отговорите и тъпите ви спорове... :D :D :D :razz: :razz: :razz:

01-25-2008, 17:47
:-x наистина питам сериозно. просто няма откъде да взема толкова кръв, че да пробвам. обмисляла съм варианта да си събирам, ама нали се съсирва...


ми освен ако някъде на село колят животно да се пазариш за кръв. или от месарницата. ако си голяма ентусиастка де.

psychopath
01-25-2008, 18:11
трябва да пробвам

Freeminded
01-25-2008, 18:16
Естествено, че кипи. Но ако имаш болното желание да я пиеш, не я вари!

quench
01-25-2008, 21:19
щото ти вече си си продал кръвта и рода,а? ;)

8-)

sue me

Canis_Dirus
01-25-2008, 21:31
Не варете кръв! Варете пача и кървавица и боб с наденици!
Ето например пред повечето болници има мангали-кръводарители. Срещу определена сума пари даряват кръв. Ако толкова някой има интерес за опити с "човешка" кръв - молим!

01-25-2008, 21:38
хахаххаххаа тоя тъпия си смуче раните...

а на фейк- яж си бързо супата, че ще се съсири :lol:
Хермафродита да мълчи че се излага, пожелавам ти да ти открият тумор ве

Christ
01-25-2008, 21:44
^това не е отгвор

иначе, фейк, рофл за темата, все пак е добра

значи, кръвта има плътност към хиляда и малко кг/куб.метър, което е съвсеееем малко повече от тази на водата

респ., клетките и плазмата ще се разградят на температури над 60-ина градуса, значи, ако вариш на 100+, водата ще се изпари, а на дъното на съдинката ще остане овъглена - защото именно ще се изпече - плазма и корпускули

но на по-малки температури сигурно ще се получи нещо подобно на червен бульон - само спекулирам за цвета, защото железните съединения могат да се разградят, все пак са въглеродна верига с метални атоми

виж, ако вариш плазма, със сигурност ще получиш някакво мазно желе

на тоя въпрос освен с опити не може да се отговори, защото не можеш да изчислиш парното налягане на сместа - сигуно има 1000 в/ва, всяко с различно парно налягане, плюс функция за време и температура....не ми се мисли какво уравнение ще имаш ;)
Това е правилния отговор.......другото са глупости......

100% :)

LiveFlower
01-25-2008, 23:13
щото ти вече си си продал кръвта и рода,а? ;)

8-)

sue me

да ако имам възможност ще те разпоря и ще продам органите ти :-P :grin:brutalno :-D

quench
01-26-2008, 06:39
щото ти вече си си продал кръвта и рода,а? ;)

8-)

sue me

да ако имам възможност ще те разпоря и ще продам органите ти :-P :grin:

викаш голем бияч си, ама не ти се занимава,а? :razz:

GLeZoRanA
01-26-2008, 07:29
щото ти вече си си продал кръвта и рода,а? ;)

8-)

sue me

да ако имам възможност ще те разпоря и ще продам органите ти :-P :grin:

викаш голем бияч си, ама не ти се занимава,а? :razz: То с тебе смее ли човек да се занимава

quench
01-26-2008, 11:14
ее, ти можеш да ме набиеш винаги, нали знаеш? ;)

GLeZoRanA
01-26-2008, 11:30
ее, ти можеш да ме набиеш винаги, нали знаеш? ;) Аз ли :oops:

quench
01-26-2008, 16:27
ее, ти можеш да ме набиеш винаги, нали знаеш? ;) Аз ли :oops:

хайде, хайде, говорили сме си


А наийстина бих те разпорил да ти продам карантиите или да си сготвя нещо хубаво :D

знам бе, нали съм турско-илуминатски-ционист, който е рекрутиран от болшевишко-тамплиерските еничари

вие половин форум се каните вече 2 години, рофлмао

Canis_Dirus
01-26-2008, 17:07
знам бе, нали съм турско-илуминатски-ционист, който е рекрутиран от болшевишко-тамплиерските еничари
това ли е новият термин за "гей" ? :-D

AvaLan4e
01-26-2008, 18:54
Нали знаеш като правиш грунд как мирише на умрели лебеди и катеричко ^^^ хубавото е че когато кипи кръв не мирише така. това, че е малко по-плътна от бодата не я прави не изпаряваща се.

GLeZoRanA
01-26-2008, 23:22
ее, ти можеш да ме набиеш винаги, нали знаеш? ;) Аз ли :oops:

хайде, хайде, говорили сме си А ние и с пръчки се бихме и все пак хаха :o :grin: :-P