PDA

View Full Version : Антицелулитен крем



Monincetoo
01-25-2008, 10:21
Здрастиии!Искам да ви питам дали антицелулитния крем помага заото питах много хора и повечето казаха че е пълна загуба на пари...а продавачката ми каза че ефекта се забелязва след 1 месец... :-)

Water_lili
01-25-2008, 10:53
уф ми и аз мисля,че е пълна загуба на пари. Имах един мисля, че беше на garnier( не помня вече), ползвах го няколко седмици не забелязах промяна :?

Sunrisee
01-25-2008, 11:23
Още ли вярвате на тея простотии .. Ама давайте си парите на вятъра,давайте ги и пълнете джобовете на дистрибуторите !

Nadelina
01-25-2008, 12:00
Maika mi izpolzva na Dove i efekt se zabelqzva.. ama go izpolzva ot baq vreme.. moje bi v nachaloto razlikata e savsem malka... i spored men ne e zaguba na vreme i pari...

zaharnatafeq
01-25-2008, 12:29
на Рок и Галени са хубави :) не е загубба на време и пари, но не е и бодни пръчка, пий вино ;), яли сте 15, 16, 17 .... и т.н. години вафли и други глупости и искате да се мажете с крем 2 седмици, а всичко да изчезне :)
иначе антицелулитните масажи са си най-ефикасни

Liar
01-25-2008, 13:08
А можете ли да ми кажете къде другаде се появява целулит(освен на задника)?
А антицелулитните масажи се правят в салони не знам цената но знам че били скъпи.Ама може и да има продукти с които да си го направиш вкъщи,не знам...Някой ако ива инфо да казва.

GaBiIi__
01-25-2008, 13:21
ami poqvqva se i po krakata a ina4e trqbvat pone 1 mesec 2 za da ima zabelejim efekt i stiga da si seriozen i s postoqnstvo 6te zabeleji6 rezultat oba4e ne o4akvai 4e samo s krem ili maslo 6te se zali4i ako ne hodi6 na fitnes nai makkoto e da pravi6 i uprajneniq v ka6ti za da ima efekt ai uspex4eta ;)

sexy_eJlz
01-25-2008, 14:10
w{}w!?! Хора кфо сте се вманиячили на тема "анти целулитен крем"?!?Не ви разбирам!!! :o :o :o :booooomb: :booooomb: :booooomb: :booooomb:

Liar
01-25-2008, 16:10
Вежте кво намерих-
Един от най-известните и ефективни методи за борба с целулита е ръчният масаж, т.нар. антицелулитен масаж. Неговата цел е премахване на подкожния слой мазнини. Методът има козметичен ефект.

Широко застъпеното схващане, че масажът трябва да е болезнен, е неправилно. Ако е направен по този начин, дори е вреден, защото тъканите се травмират и често се пукат кръвоносни съдове. Да не говорим за синините, които остават на повърхността на кожата, свидетели за травмираното място.

Правилно изпълнен, ръчният масаж изисква щадяща стимулация на биоенергетичните зони, съчетана с техники от лимфодренажния масаж (поглаждане и изтласкване нагоре към лимфните възли), за да се стимулира лимфо- и кръвообращението. Новодошлата кръв подпомага изгарянето на мазнините, разнася свежи хранителни съставки и осигурява разнасяне на лимфните задържания.

Както е известно основната причина за целулита е задържането на течности и застой на лимфа.

За по-добър ефект се препоръчва комбинирането на масажа със специални масла, които разграждат мазнините и стимулират кръвообращението. Времетраенето на масажа зависи от възрастта и телесното тегло на жената. Ако е млада с добра обмяна на веществата, с тегло около 50-60кг, тогава 15 масажа са достатъчни, за да има дълготраен ефект. Но, ако жената е в зряла възраст, с нарушена обмяна на веществата, подложена на стрес, с нарушен хормонален баланс и тежи над 60-70кг, тогава са необходими минимум 20-25 масажа, за да има осезаемо намаляване на обиколката. Процедурите трябва да се правят всеки ден или през ден.

Ето рецепта за домашно направено етерично масло за масаж:
В празно шише от 50мл капнете 20 капки грейпфрут, 10 капки хвойна, 7 капки кипарис или вместо него-10 капки розмарин. Дръж на студено и тъмно и използвай в рамките на 3 седмици. Ако кожата е суха, може да добавиш малко масло от авокадо, пшеничен зародиш, известни със защитните и регенириращи свойства.

Monincetoo
01-25-2008, 18:07
Миси много! :)