PDA

View Full Version : Акустична китара - колко би струвала?



MoOnLiGhT_ShAdOw
01-25-2008, 11:42
Рядко влизам в този раздел, затова не знам много-много как стоят нещата тук. Честно казано, не можех да реша къде да пусна темата, ама накрая се ориентирах насам... Надявам се да има кой да ми помогне, ако не - ще пробваме в други раздели, време има. :)
Нека мина към темата... Тази година приятелят ми ще става на 18. Реших да го изненадам за рождения му ден с нещо по-голямо, макар и нашите после да ми извадят душата заради това, особено след като нямам кой знае какви доходи... Знам, че обича да свири на китара (непрофесионално, естествено), у тях има 2, но първо не съм сигурна дали има акустична, второ, не знам в какво състояние е... Знам само, че и на 2-те му китари липсват струните (другата е бас), ама не знам дали само струните са проблемът. :? Затова сметнах, че би било изненада за него, ако старите му китари не са от най-добрите, да му подаря нова. :) Тъкмо ще имам как да го изнудвам по-често да ми свири. :-D
Въпросът ми е колко би могла да струва една що-годе свястна акустична китара (мислех си за диапазона около 120 лева). В случая колкото и да харесвам електрическите китари, посмъртно не бих могла да си позволя да му взема сносна такава. :( (Да не говорим, че нашите биха ме изяли с парцалите, ако хвърля 500 кинта за приятеля си, но аз си знам, че той заслужава.)
Благодаря предварително на всички за отговорите :mrgreen: (стига отговорите да не са много несериозни и непотребни :D )

Loshev
01-25-2008, 12:15
хаха не искам да те разочаровам но за 100-120лв. неможеш даже и снимка да си направиш с китарата.. Ето виж тук (http://www.thomann.de/gb/acoustic_and_semiacoustic_basses.html) са сравнително ниски цените, даже са по-ниски и от тези в бг.. Можеш да потърсиш някъде секънд хенд тогава по-може да намериш нещо за тези пари.. Но мисля че приятелят ти би се зарадвал и на струни за неговите китари. :)

MoOnLiGhT_ShAdOw
01-25-2008, 12:29
Ех, как ми скърши хатъра... :-| И все пак, баща ми е споменавал нещо, че говорил с някакви хора и му казали цена около 80-100 лева за що-годе ставащ инструмент... :-o

RoyTheReaper
01-25-2008, 18:08
Ако му вземеш акустична Yamaha, ще му свърши перфектна работа. Струва около 200 лева.

psychopath
01-25-2008, 18:22
искам и аз гадже,което да ми подарява китари..

ето това е момиче достойно за уважение..
знае на какво би се зарадвал приятеля й...
браво

Mooo6no
01-25-2008, 18:26
До колкото знам хубавите китари са между 100 до 200 лева.

Едит: Приятеля ти няма ли и други познати, които да свирят и да разбират поне малко от тия работи, за да ти помогнат при избора на китара и същевременно да запазят в тайна цялата работа?


бтв Иначе на мен китарата ми я избра учителя ми по китара. Мисля, че струваше 160 лв и каза, че общо взето е най-хубавото възможно за мен.

machoka
01-25-2008, 18:27
Около 80 лева струва чисто нова и съвсем обикновена акустична китара. Над 130 са с различен цвят, лак и по-хубави.

MoOnLiGhT_ShAdOw
01-25-2008, 18:46
Благодаря на всички за отговорите, това ми трябваше. :) Да, той има приятели, ама искам да ги питам по като настъпи момента за покупката, за да не изпеят нещичко... А и бих искала да знам дали отсега има смисъл да почвам да спестявам от стипендии, ала-бала, или да си търся някаква почасова работа. :) А и днес поразпитах дискретно и неговата стара акустична китара - Кремона е, се оказва здрава, само дето й липсват струни. Затова май няма да има много смисъл подаръка. :(
И все пак, благодаря искрено на тези, които се отзоваха. :) :mrgreen:

Mooo6no
01-25-2008, 19:08
бтв и моята е Кремона. :)

MoOnLiGhT_ShAdOw
01-26-2008, 07:10
бтв и моята е Кремона. :)
Значи става горе-долу за подарък... :) Зтига той да нямаше такава... :?

RoyTheReaper
01-26-2008, 07:38
Абе желателно е да избягвате кремоните.

Mooo6no
01-26-2008, 08:14
Абе желателно е да избягвате кремоните.
Защо?

RoyTheReaper
01-26-2008, 08:20
Всяка кремона, до която съм се докосвал е била изключително раздрънкана.

Рекламирам ви Ямаха, защото са офертни като баланс между цена и качество. Един известен форумец си беше взел С-40-А доста тънко - нещо като 120 лв. А модела е супер, имам такава от 5 години.

oTPoBHa
01-26-2008, 08:43
>

psychopath
01-26-2008, 13:11
Аз имам 4 китари...и живо се нужая да се оттърва от поне 2...

RAWRRR
01-27-2008, 03:20
Имаше един форум,"форумът на българските музиканти",там имаше секция "Купувам/продавам" и имаше дооста китари,както и осилватели,кубета и тн,които се продаваха втора ръка.
Специално Кремона съм виждала и за 40 лева.

Nightwish_fen
01-27-2008, 23:36
Рядко влизам в този раздел, затова не знам много-много как стоят нещата тук. Честно казано, не можех да реша къде да пусна темата, ама накрая се ориентирах насам... Надявам се да има кой да ми помогне, ако не - ще пробваме в други раздели, време има. :)
Нека мина към темата... Тази година приятелят ми ще става на 18. Реших да го изненадам за рождения му ден с нещо по-голямо, макар и нашите после да ми извадят душата заради това, особено след като нямам кой знае какви доходи... Знам, че обича да свири на китара (непрофесионално, естествено), у тях има 2, но първо не съм сигурна дали има акустична, второ, не знам в какво състояние е... Знам само, че и на 2-те му китари липсват струните (другата е бас), ама не знам дали само струните са проблемът. :? Затова сметнах, че би било изненада за него, ако старите му китари не са от най-добрите, да му подаря нова. :) Тъкмо ще имам как да го изнудвам по-често да ми свири. :-D
Въпросът ми е колко би могла да струва една що-годе свястна акустична китара (мислех си за диапазона около 120 лева). В случая колкото и да харесвам електрическите китари, посмъртно не бих могла да си позволя да му взема сносна такава. :( (Да не говорим, че нашите биха ме изяли с парцалите, ако хвърля 500 кинта за приятеля си, но аз си знам, че той заслужава.)
Благодаря предварително на всички за отговорите :mrgreen: (стига отговорите да не са много несериозни и непотребни :D )
Тей 1-во щом има 2 китари не му трябват повече. Комплект струни струват към 20 лева.
2-ро сносните китари струват 2000- 4000 евро. може и повече :)

Christ
01-28-2008, 00:19
Всяка кремона, до която съм се докосвал е била изключително раздрънкана.

Рекламирам ви Ямаха, защото са офертни като баланс между цена и качество. Един известен форумец си беше взел С-40-А доста тънко - нещо като 120 лв. А модела е супер, имам такава от 5 години. M'да... доста тънко. ^^

@Nightwish_fen: Идиот. За к'во му е китара за 31905и80-12 евро като няма да свири по световни сцени пред 50 000 човека? Айде моля те, не се излагай.

Nightwish_fen
01-28-2008, 11:45
@Nightwish_fen: Идиот. За к'во му е китара за 31905и80-12 евро като няма да свири по световни сцени пред 50 000 човека? Айде моля те, не се излагай.

В случая колкото и да харесвам електрическите китари, посмъртно не бих могла да си позволя да му взема сносна такава. :( (Да не говорим, че нашите биха ме изяли с парцалите, ако хвърля 500 кинта за приятеля си, но аз си знам, че той заслужава.)
Благодаря предварително на всички за отговорите :mrgreen: (стига отговорите да не са много несериозни и непотребни :D )
Под сносна се разбира такава, а не да дадеш 500 за няква и да почнеш да се дразниш, че това не е пипнато, онова не е пипнато като хората.
Друг е въпроса, че когато човек не разбира от нещо, по-добре да си мълчи.....

KITARA
04-15-2010, 22:11
Уроци по китара, бас китара, солфеж, хармония, анализ и импровизация-до пазар „Чаталджа”. Магистър по китара от ДМА „П.Владигеров”- София, богат преподавателски опит, индивидуални задачи за възрастни и деца.Цена 6 лв. Тел 052 756492 Варна http://snd.sc/p727bi :grin: :grin: :grin:



Децата, ходейки на уроци по музика поумняват
.
Наскоро учените установиха, че децата на амбициозни родители, които ги водят на уроци по музика, по-бързо развиват мозъка си и подобряват паметта си, отколкото при останалите. Те са открили значителна промяна в центровете на мозъка, свързани с общата способност за запаметяване, концентрацията на вниманието и различаването на звукове. Канадските учени Лоръл Трейнър и Такако Фуджиока разполагат с научно доказателство, че съществува връзка между музикалното възпитание и умствените способности. Според направения експеримент само за една година уроци по музика, подрастващите са се представили блестящо в тестовете на паметта, което играе съществена роля при оформянето на умствените възприятия, които включват вербалната памет, смятането, грамотността и др. В проведения експеримент участвали 12 деца, които били разделени на две групи. Едните посещавали уроци по музика (пет момчета и едно момиче), а другите се занимавали с музика само в училищата. Учените използвали магнитната енцефалография, с която измерили магнитните полета на мозъка, докато те слушали различни звуци: цигулка или шумна, дразнеща музика с неопределен ритъм. Децата най-вече реагирали на звуците на цигулката, което според учените означава, че при обработването на смислени звукови сигнали мозъкът влага много повече ресурси. Също така времето за реакция на мозъка намалявало в течение на годината. Това показва, че с порастването им електрическата проводимост между невроните на техните мозъци става по-бърза.http://vbox7.com/play:3bd33c81

dessit0yy
04-16-2010, 15:42
Аз имам , моята е 100 лева :)

peroto
12-14-2010, 09:35
Най-хубавите китари са над 5000 евро. Тъй като разбрах, че не ти се дават толкова пари ти предлагам първо да си сигурна, че момчето има нужда от още една китара. Замисли се ще станат 3 за какво са му толкова много. Второ може просто да му купиш комплект струни, както казаха другите за около 10-20 лв зависи дали всички са метални или 1,2,3 са найлонени. И щом си сигурна, че искаш да му купиш китара разбери колко често свири. Ако момчето свири 1-2 пъти на ден просто няма смисъл за китара за повече от 200 лв (даже и това е много). Ако пък свири много (макар, че не ми се вярва, защото, ако свиреше много нямаше да има китара без струни) и ако искаш и имаш възмоожност и знаеш, че ще има смисъл в подаръка му подари някоя по хубава за около 500 лв, ако не ти се дават 2000 примерно... :) :) :)

darkness848
12-14-2010, 11:57
WOW wow ... 5000 евро??? :shock:
Тук, в музикалния магазин в моя град, една наистина хубава акустична китара е около 300-400 евро. И под хубава имам напредвид, наистина оригинална. Не е твърде голяма, не е твърде малка, добра акустика, с качествени струни, ключета, прагчета и пр.
Електрическите китари варират около 500 до 700 евро, най-много 900... Обаче като прочетох това 5000 евро и се шашнах... 8-)
Все пак, толкова много пари при условие, че не ходиш на уроци или нещо подобно... Пък и да ходиш... 5000 евро са си баята пари... Тая китара ще е по-ценна от самата мен... :D

Ravage
12-14-2010, 14:09
Акустична китара на прилично ниска цена може да се намери, въпроса е дали ще си заслужава дадените за нея пари. Stagg правят акустични китари, но са малко над ценовия диапазон който си задала - около 160 кинта горе долу. Ако си от София мога да ти предложа 2-3-4-5-6 магазина където да се поразходиш и да разгледаш цените. Но отново подчертавам за под 200 кинта се съмнявам да се намери дръвце което да звучи хубаво.

BladeDancer
12-15-2010, 18:49
Който предлага стагг и други подобни марки да замълчи.
Авторката драсни ми едно ЛС ще ти намеря хубава китарка за тези пари стига да нямаш проблеми с куриерите!

iLovePussyJuice
12-15-2010, 19:23
е ти да го е'ба цел живот на ibanez/fender ли си свирил? :lol:

BladeDancer
12-15-2010, 19:44
Тва че ти харесваш ибанез и фендер не означава че и другите предпочитат точно това. Падам си по-други по-хубави марки ама като живееш в България си беден и аз така :D. Иначе си търсих някое компактно кубенце за апартамента че нямам вече място и в обявите попаднах на поне 10 "сносни" китари за по 100-200 лева :).

Nithael
12-15-2010, 19:52
Тва че ти харесваш ибанез и фендер не означава че и другите предпочитат точно това. Падам си по-други по-хубави марки ама като живееш в България си беден и аз така :D. Иначе си търсих някое компактно кубенце за апартамента че нямам вече място и в обявите попаднах на поне 10 "сносни" китари за по 100-200 лева :).
бедните хора ползват ибей ^___^

BladeDancer
12-15-2010, 19:54
А ся познай кво използват разорените хора без пукната пара в джоба :).

Nithael
12-15-2010, 19:59
не използват нищо...като теб и мен.. ;S

iLovePussyJuice
12-15-2010, 20:16
Тва че ти харесваш ибанез и фендер не означава че и другите предпочитат точно това. Падам си по-други по-хубави марки ама като живееш в България си беден и аз така :D. Иначе си търсих някое компактно кубенце за апартамента че нямам вече място и в обявите попаднах на поне 10 "сносни" китари за по 100-200 лева :).бяха само като пример :)
а че ме кефят, кефят ме...
но кажи кои са тези по-други, по-хубави марки (просто от любопитство питам, нито се заяждам, нито твърдя, че са най-добрите посочените от мен) :)
иначе си прав за България xD
нема и нема...от къде пари да го е;ба 8-)
за кое по-напред xD

иначе виж в музикант.орг дали някой не продава 8-)

BladeDancer
12-16-2010, 20:06
Ъх.. по-хубави за мен :)! Gibson , esp , Dean. Само че за някоя от тях трябва да си продам апартамента колата компютъра и да проституирам около 5 години :).

Nithael
12-16-2010, 22:40
^dean sux...jackson, bc rich къде къде повече радват xD

Ravage
12-17-2010, 04:29
^dean sux...jackson, bc rich къде къде повече радват xD
Dean sux, ама друг път На колко китари Dean си имал/а възможността да свириш ? - не твърде много. Имах късмета да свиря на един Dean Razorback(не помня точно коя спецификация беше, но беше някой от високите класове) е нямаше такава китара, грифът беше с много тънък профил което позволяваше да го обхванеш добре, високите прагове (20ти +++) бяха идеално достъпни, флойда му беше страшно добър, електрониката беше качествена, което естевено води до много добър тон (естевено много агресивен, но все пак се очаква че щом си купуваш такава китара няма да свириш Бийтълс на нея). Общо взето хубава китара.
BC Rich - повечето са бокук. Погледнато реално само high-end моделите им си струват.

Jackson - Като притежател на 2 Джаксъна мога да кажа, че за мен това са едни от най-сполучливите китари днешно време. Идеален компромис(подчетавам компромис, все пак няма пълно щастие) между агресия на тона и наситеност.

ESP -хубави китари, преди време имах едно ESP- explorer, но не ми харесваше като цяло тона, беше доста рехав. Но има и много читави ESP Китари.

Gibson - няма нужда от коментар дори. Само като кажеш тази марка и всички ахват. Но цените им са убийствени, но повечето от китарите им са предвидени за хора занимаващи се професионално с музика

Ibanez - Имат сполучливи модели, и не толкова сполучливи, когато се правеха в Япония бяха много читави, но от както преместиха производството, качеството падна много.

Fender - За съжаление фирмата лежи на стари лаври и ако трябва да сме честни нямат никакви нововъведения от близо 40 години