PDA

View Full Version : Много сложна ситуация........................



***11***
01-25-2008, 13:22
Здравейте, отдавна знам за този форум и доста пъти съм чел теми тук и в повечето пъти са ми били от полза. Няколко пъти преди съм писал анонимно за някакви мои проблеми и Вашите отговори ми помагаха. Сега бих искал да Ви помоля пак за съвет! Историята е доста дълга, но ще се опитам да я разкажа по най-краткия възможен начин. Става дума за едно момиче, с което се познаваме от доста време. Значи още в началото (след нашето запознанство) се влюбих до уши в това момиче и колкото повече я опознавах толкова повече се влюбвах. Така стана, че станахме най-добри приятели. Ама изключително добри приятели. Виждахме се редовно, говорихме си редовно по телефона, споделяхме си всичко, нямаше тема на разговор, която да ни е чужда. По едно време тя си имаше гадже и ми споделяше всякакви подробности за връзката си. Беше ми най-близкия човек, както и аз на нея (тя самата ми е казвала, че съм и по-близък от гаджето и). Това, че си станахме много близки, мен много ме радваше от една страна и много ми беше тежко от друга, защото се влюбвах все повече и повече. По едно време тя скъса с гаджето си. Тогава реших да пробвам да не сме само приятели. След опита ми да я целуна тя реагира по доста неприятен за мен начин. Каза, че никога не е очаквала такова нещо от мен и много се разстрои. Тогава аз реших да и споделя за моите чувства. Разказах и какво чувствам и тя реагира още по-странно. Каза, че тя никога не е изпитвала подобни чувства, че ме приемала като най-добър приятел, дори като брат, че много била разочарована от мен, че и аз съм бил като всички и т.н. Тогава ми се развика, че такова нещо изобщо не било възможно между нас! Каза, че ако искам да си останем приятели да не съм посмял никога повече, при никакви обстоятелства, да пробвам каквото и да е било (имаше предвид целувки и подобни) и изобщо да не говоря за това повече. Накара ме да се закълна, че няма да правя нищо или изобщо да говоря за това нещо повече. Не знам защо държеше толкова на това нещо, но няколко пъти ме накара да се закълна, че няма да продумам и дума за това, че имам чувства към нея. Каза, че ако някой път се опитам да говоря за това нещо, нямало да ми проговори вече. Разбрахме се да си останем приятели при тези условия. Аз съм съгласен дори да сме само приятели, защото тя е невероятен човек и с нея си изкарвах невероятно време! След тази случка, обаче вече като ли, че не бяхме толкова добри приятели. Пак се виждахме, чувахме се, но усещах, че тя е доста по-студена към мен. Вече не искаше да си споделя някои неща и честотата на срещите ни се увеличаваше. По едно време тя си намери гадже и след това съвсем по-рядко се виждахме и чувахме. Един ден тя ми каза, че на гаджето и не му харесвало, че се вижда с мен, особено след като тя му била казала за това, че аз имам чувства към нея. След това съвсем рядко се виждахме или чувахме. По едно време започна да се държи лошо с мен. После се замислих и установих, че се е държала така с цел аз да се скарам с нея... Тя много добре ме познаваше и знаеше нещата, които не обичам и правеше точно такива неща (както казах – с цел аз да се скарам с нея). Доста време търпях това нейно държание към мен, защото много я обичам и не исках да не сме приятели повече. Един ден реших да и кажа, че нещо не ми допада нейното отношение към мен и тогава тя ми вдигна скандал. Каза, че не съм бил добър приятел, след като съм говорел така. Каза, че не иска повече да ме познава. Каза, че съжалява, че ме е познавала, че не е очаквала да съм такъв човек и т.н. Каза повече да не я търся или да и се обаждам. Според мен всичко това беше, защото гаджето и не му харесваше тя да ме познава. И така спряхме изобщо да се виждаме и чуваме. Така мина една година. Беше ми много тежко и изобщо не можах да я забравя, може би и до някаква степен не исках... След около година тя ми звъни с доста мил глас ме пита как съм, какво правя и дали искам да се видим. Съгласих се, защото колкото и да ме нарани, аз все още изпитвах много силни чувства към нея. Излязохме и тя каза, че не иска да говори за това, което е станало и ако искам пак да сме си приятели. Съгласих се. Виждахме се от време на време и горе-долу пак като преди, освен това, че тя изобщо нямаше желание да споделя неща от личния си живот. Говорихме си за всичко останало, но не и за това. Аз разбрах, от общи приятели, че още си е със същото гадже(този, с който беше, когато се скарахме с нея). Виждахме се един-два пъти на седмица, чувахме се от време на време. Пак си бяхме доста добри приятели и честно казано, аз се чувствах щастлив до известна степен (разбира се, и с известни резерви след това, което стана). По едно време (преди около два месеца), започна да ми се обажда доста редовно, даже почти всеки ден. Искаше да се виждаме доста редовно. Излизахме на кафе, на кино, къде ли не. Ходихме си на гости. Пак си станахме най-добри приятели, което ме караше да се чувствам доста добре. Имаше само една разлика – все още не искаше да си споделя неща от личния живот. Пак от приятели разбрах, че е скъсала с гаджето си. Както и да е. С течение на времето се виждахме все по-често и се чувахме всеки ден и то по-няколко пъти. Преди две седмици, като и бях на гости и гледахме един филм, тя се сгуши в мен и започна да ме гали леко. Даже два пъти така като си говорим и тя идва и сяда до мен и ме прегръща. По цялото и държание имам чувството, че тя иска да сме повече от приятели. Не знам дали е така или си въобразявам, поради факта, че много искам да е така. Не знам как да разбера, защото много добре си спомням момента, когато тя ми крещеше и ме караше да се закълна, че никога повече няма да говоря за това нещо. Страх ме е, че ако я попитам или отговоря на жестовете и, ще ми се разсърди, поради това, че не си спазвам обещанието. От друга страна има и още нещо. Още в началото като си бяхме най-добри приятели и си говорихме за всичко, тя ми сподели, че според нея винаги и само мъжа трябва да прави първата крачка. Тя каза, че дори и да е лудо влюбена в някой, няма да иска да е с него, ако той не направи първата крачка. Тя никога не би я направила. Сега, освен неприятната реакция, когато и казах за чувствата си и лошо държание към мен преди да се скараме, не е имало нищо друго лошо от нейна страна към мен и принципно тя е невероятен човек във всички аспекти и честно казано, аз много я обичам, така че бих искал да сме заедно с нея. Но пък ако това е невъзможно (тя да няма такива чувства), аз съм съгласен и на приятелство! Сега не знам какво да правя и как да разбера тя защо се държи така към мен и дали наистина има нещо или само си въобразявам?!? Ако мога да кажете някое мнение за цялата история и някоя съветче, ще съм много благодарен!!!

Изключително много съжалявам, за тази дълга тема, ама просто не знам как по-крътко да си представя историята.

Поздрави на всички!

nicolepcd
01-25-2008, 13:41
Миии... историята ти наистина ме хвърли в размисъл :-o Даже не знам какво да те посъветвам!? Ми май ще е по-добре да поизчакаш, защото доколкото разбирам доста я обичаш, и е по-добре да не рискуваш, като отново й кажеш за това, което чувстваш към нея :smt011 Ми след време мисля, че сам ще разбереш дали започва да се влюбва в теб, или не :wink: Айде Успех!!! :grin:

sentient_
01-25-2008, 13:57
Според мен, не трябва да прибързваш, това че се е сгушила в теб или те е прегърнала може да е от чисто и просто приятелско чувство, но разбира се може и да е нещо повече, изчакай наблюдавай я мн добре а и мисля че я познаваш! Направи разлика между приятелство и нещо повече. Ако продължава да търси подобен допир с теб... Действай, но не така че да я обидиш или разсърдиш. Например просто я попитай - Искаш ли да опитаме? Желая ти да имаш положителен отговор :)

krem4et0
01-25-2008, 14:03
Нали сте най-добри приятели. Просто я попитай......От приятелите човек не се бои, приятелите не се стараеш да променяш......но случката ме убеждава за пореден път, че приятелство между мъж и жена НЯМА!

IKisseDAGirL
01-25-2008, 14:09
Не си вади прибързани изводи. Изчакай да мине повече време и виж как ще се държи. Само ако ти даде абсолютно сигурни знаци, че и тя изпитва нещо, направи първата крачка :wink: Недей да се доверяваш само на догадки, за да не я изгубиш повторно.

P.S. Поздравления за изключително грамотно написаната тема. Напоследък се срещат доста рядко такива! ;-)

gostut
01-25-2008, 14:30
еми, пич, лично мойто мнение е, че това момиче колкото и идеално да изглежда в твойте очи... въобще не те заслужава.. не е правилно да прогониш най-добрия си приятел и то по такъв начин, защото гаджето ти не го харесва и след това като видиш, че нещата с гаджето почват да не върват отново да го привикаш приятеля ти едва ли не като отешителна награда....

както и да е, това си е мое мнение изградено от разказа ти, което не те задължавам да взимаш под внимание...

иначе ако толкова държиш на нея не прави нищо, имайки предвид импулсивния й характер най-много да направиш така, че да не се виждате още 1 година

***11***
01-27-2008, 12:09
Доколкото виждам мненията на всички, които са отговорили са сходни. И аз мисля, че не трябва да прибързвам, но пък от друга страна не искам да си пропускам шанса! Точно поради импулсивния си характер може да се откаже от това да сме си по-близки (ако има такова нещо). Но пък от друга страна може да се скараме пак, ако направя нещо... Но просто има нещо различно в отношенията и към мен, нещо много по-различно, дори и от предишния път, когато си бяхме най-близки приятели. Не е само тези жестове, които описах. Има нещо различно - за това имам това съмнение. Чудя се дали не мога да измисля нещо хем да разбера за какво става дума, хем да не се скараме?!?!? Благодаря Ви все пак за отговорите!

Поздрави!

abble
01-27-2008, 12:24
Успех само мога да ти пожелая всичко зависи от теб!Като те прегърне попитай я защо го прави.Кажи нали 4е ти е приятно и такива ,но я и попитай като какъв те чувства тя,но веднага след 1-вия въпрос :) ае успех :)

directed
01-27-2008, 13:02
еми, пич, лично мойто мнение е, че това момиче колкото и идеално да изглежда в твойте очи... въобще не те заслужава.. не е правилно да прогониш най-добрия си приятел и то по такъв начин, защото гаджето ти не го харесва и след това като видиш, че нещата с гаджето почват да не върват отново да го привикаш приятеля ти едва ли не като отешителна награда....

както и да е, това си е мое мнение изградено от разказа ти, което не те задължавам да взимаш под внимание...

иначе ако толкова държиш на нея не прави нищо, имайки предвид импулсивния й характер най-много да направиш така, че да не се виждате още 1 година



i az mislq taka...!!!!

Abs0lute
01-27-2008, 14:34
Хайде и аз ще се намеся.. Първо на първо - Моля те говори с някое момиче (безпристрастно към твоя проблем) за това как стоят нещата при момиче - момче - най-добри приятели, защото твоят случай е идеален пример за това как НЕ трябва да се печели един партньор .. Грешка, след грешка, след грешка.... Но както и да е, минало заминало.
Макар и шансът нещата този път да са по различни съдейки по реакцията й в миналото е малък, лично аз бих предпочел да изляза начисто дори и тя да не изпитва нищо към мен, от колкото да не направя нищо и да разбера след година примерно, че тя е изпитвала дадени чувства но е чакала прекалено дълго аз да направя първата крачка и накрая просто се е предала.. Мнозинството наистина ще препоръча да изчакаш докато не си сигурен какво точно чувства тя, но ако решиш да действаш преждевременно - избери най дефанзивната възможна страна. Кажи й нещо от сора 'Виж (Х), макар и да ми е адски приятно да се виждаме и чуваме постоянно, аз все още имам чувства към теб, което ме измъчва страшно много имайки предвид че сме само приятели.." Ако не импровизирай, но ако момичето не ти остави надежда че нещо между вас може да се получи, моят съвет е да спреш да се виждаш с нея, колкото и трудно да ти се вижда това.. Повярвай ми не искаш на тези години да си обсебен от момиче което никога не можеш да имаш, като по този начин не оставяш място за никой друг в живота ти..
Хмм, извинявай не успях да се изразя толкова точно колкото бих искал, но вече закъснявам дори, така че нямам време за редакции. Успех!

Sevt
01-27-2008, 15:02
Значи щом усещаш че има нещо различно трябва да действаш. В противен случай ще ти е много гадно ако не го направиш и се окаже че е можело да има нещо м/у вас. Ако искаш опитай не директно да и кажеш гледната си точка за да не рискуваш все пак, но започни лека полека и ти да отговаряш на жестовете й. Знаеш какво имам предвид няма какво да навлизам в подробности. Та настройвай се според нейното поведение. Ако почне да се дърпа значи криво си разбрал сигналите и отново ще се върнеш на чисто приятелското държане. В противен случай нещата ще станат от само себе си :) Успех !

directed
01-27-2008, 15:06
Значи щом усещаш че има нещо различно трябва да действаш. В противен случай ще ти е много гадно ако не го направиш и се окаже че е можело да има нещо м/у вас. Ако искаш опитай не директно да и кажеш гледната си точка за да не рискуваш все пак, но започни лека полека и ти да отговаряш на жестовете й. Знаеш какво имам предвид няма какво да навлизам в подробности. Та настройвай се според нейното поведение. Ако почне да се дърпа значи криво си разбрал сигналите и отново ще се върнеш на чисто приятелското държане. В противен случай нещата ще станат от само себе си :) Успех !



Напълно съм съгласна!

JustaMan
01-27-2008, 15:18
Знаеш ли кое е най-рядкото и най-ценно качество на мислещия човек? Търпението. В много редки случаи е полезно да правиш това, което чувстваш в момента, защото и ние самите не осъзнаваме силата на моментните емоции. Търпение и бавно опипване на почвата - това е решението. Напоследък оценям все повече това качество и в много случаи виждам положителната му страна. Успех, пич!