PDA

View Full Version : Фон дьо тен...



sexy_eJlz
01-25-2008, 13:45
Какво мислите за фон дьо тен-а??? :-D :-D :-D :booooomb:

LuCiFersAngeL
01-25-2008, 17:45
Ако марката е добра и съответния продукт е подходящ за типа кожа - само хубави неща! Теб какво по-точно те интересува?

LadyCarameL
01-25-2008, 17:46
Ми фон дьо тен като фон дьо тен ..

Nadelina
01-25-2008, 17:52
Sigurno sym neveja v ochite na nqkoi.. ama az ne moga da si slagam Fon dio ten.. ponqkoga mi se nalaga osobeno po vreme na cikal kogato mi izlqzat pypki... ama ne mi se poluchava... Jelanieto mi da si sloja obache govori che nqmam nishto protiv nego... haresvam go zashtoto ponqkoga nastina e nujen a efekta sled nego mi haresva...

sexy_eJlz
01-25-2008, 18:11
Точно в момента споря с майка ми,че фон дьо тена е нешто много яко,а тя ми казва,че не може да си купувам{забранява ми},защото много запушвал порите на лицето!!!Направо ги бил "циментирал"!!! :-x :-x :-x Много ме нервира!!! :-x :-x :-x Как да я убедя,че няма нищо лошо да използваш фон дьо тен?!? :? :? :?

iCiTyY
01-25-2008, 18:27
o0o0o0 za tui se radvam 4e za grimove problemi s maika mi nqmam i dvete mn obi4ame da a grimrvame :P za fon dio tena trqqda ulu4i6 sam0o cveta 6toty stava sme6ny kat ne sa ulu4i :D

sexy_eJlz
01-25-2008, 18:31
Дам знам за цвета и това не е проблем!Но тъпата ми майка направо ме побърква!!! :-x :-x :-x Ам нем аз щом съм решила ще си купя и точка!!! :x Ако трябва ще го крия от нея,но ще си купя!!! :-P :-P :-P :razz: :booooomb: :booooomb: :booooomb:

LuCiFersAngeL
01-25-2008, 18:37
Точно в момента споря с майка ми,че фон дьо тена е нешто много яко,а тя ми казва,че не може да си купувам{забранява ми},защото много запушвал порите на лицето!!!Направо ги бил "циментирал"!!! :-x :-x :-x Много ме нервира!!! :-x :-x :-x Как да я убедя,че няма нищо лошо да използваш фон дьо тен?!? :? :? :?
Майка ти може просто да има кофти спомени от младините си. Моята майка например е играла в танцов ансамбъл и като са ходили по концерти са ги мазали с тогашните "първобитни" ФДТ и ружове. Наистина на времето козметичните продукти са били доста ограничени и най-често употребяваните с немного високо качество. От там се появяват и проблемите с кожата- пъпки, запушени пори... Днес козметиката е доста добре развита и съществуват продукти, по-конкретно ФДТ (не говоря за Импала), с които кожата се чувства много по-добре при употребата им отколкото без да се ползва такъв продукт. Друг положителен фактор е, че ФДТ предпазва кожата от вредните въздействия на околната среда. Изобщо плюсовете могат да са много ако продукта, който избереш е качествен.

sexa_na_kompleksa
01-26-2008, 10:36
Мисля, че майка ти е права.

Liar
01-26-2008, 11:27
Мисля, че майка ти е права.
И аз така мисля,какво си тръгнала да я обиждаш??
Много по-добре е кожата да е чиста.Да,праха,дима и т.н я замърсяват,но при добра хигиена това няма да е проблем(аз например ползвам антибактериални мокри кърпички зкогато не съм си вкъщи и нямам възможност да си почистя лицето).Другото което е,не се знае какво съдържа това,с което се мажеш.Преди доста време беше излезнала статия в диг бг където пишеше че някои от продуктите на Лореал и Диор(червила май бяха)са с най-голямо съдържание на олово!
Фон дьо тена е "тежък грим" как изобщо порите могат да дишат през него???
Одобрявам употребата му,ако обаче наистина се налага.

varnen4e
01-26-2008, 11:57
Точно в момента споря с майка ми,че фон дьо тена е нешто много яко,а тя ми казва,че не може да си купувам{забранява ми},защото много запушвал порите на лицето!!!Направо ги бил "циментирал"!!! :-x :-x :-x Много ме нервира!!! :-x :-x :-x Как да я убедя,че няма нищо лошо да използваш фон дьо тен?!? :? :? :?

Всъщност майка ти е права.... определено пудрата и фон дьо тенът запушват порите... ааааа аз лично мисля, че нямам нужда от такива нещо, но зависи от това как изглежда кожата ви...

hungry_vampire_f
01-26-2008, 12:14
... grimrvame ...
Бахти глагола...както и да е.
Та по темата - има различни ФДТ-ни. Не всички запушват порите, аз лично си купувам само антибактериални, защото освен всичко друго лекуват акнето и изчистват кожата. Вярно е, че са скъпички в сравнение с другите, но си заслужава :-)

varnen4e
01-26-2008, 13:14
... grimrvame ...
Бахти глагола...както и да е.
Та по темата - има различни ФДТ-ни. Не всички запушват порите, аз лично си купувам само антибактериални, защото освен всичко друго лекуват акнето и изчистват кожата. Вярно е, че са скъпички в сравнение с другите, но си заслужава :-)

Хммм... кажи марка и цена долу- горе да разберат за кво става дума... ;)

Liar
01-26-2008, 14:24
Sigurno sym neveja v ochite na nqkoi.. ama az ne moga da si slagam Fon dio ten.. ponqkoga mi se nalaga osobeno po vreme na cikal kogato mi izlqzat pypki... ama ne mi se poluchava... Jelanieto mi da si sloja obache govori che nqmam nishto protiv nego... haresvam go zashtoto ponqkoga nastina e nujen a efekta sled nego mi haresva...
Nadelina,има тампони за нанасяне на фон дьо тен,може би с тях ще ти е по-лесно да си слагаш?
И все пак с пръсти е най-икономично и се разнася най-добре!Такива тапмони не съм пробвала така че не знам дали се получава добре!

SexYLipS
01-26-2008, 15:06
Ами аз преди използвах фон дьо тен амаа.. нещо наистина лицето ми се развали, напука се и едно сухо стана и спрях да си слагам и много по-добре че спрях защото иначе постоянно се притеснявам дали грима ми е добре.. :-s

Това че майка ти не ти дава да си купиш фон дьо тен не означава че не можеш да си го скриеш.. :wink:

hungry_vampire_f
01-26-2008, 15:49
... grimrvame ...
Бахти глагола...както и да е.
Та по темата - има различни ФДТ-ни. Не всички запушват порите, аз лично си купувам само антибактериални, защото освен всичко друго лекуват акнето и изчистват кожата. Вярно е, че са скъпички в сравнение с другите, но си заслужава :-)

Хммм... кажи марка и цена долу- горе да разберат за кво става дума... ;)
manhattan, от 10 до 15 лв

LuCiFersAngeL
01-26-2008, 16:03
manhattan, от 10 до 15 лв
Какво?! :shock:
Ползвам същия, само че го взех за 7 или 8 и нещо. Иначе конкретно този ФДТ не може да се нарече скъп, освена ако не го сравняваме с тези от "Всичко по 1 лев". Аз преди имах на Авен, който беше 30 лв., но си заслужаваше и наистина имаше осезаемо благотворно действие върху кожата. Както вече споменах, ако говорите за "простите" ФДТ, тогава подкрепям недоволстващите майки с две ръце, но не всички ФДТ са боклуци, увреждащи кожата... най-малкото то си личи по-текстурата. Качествените ФДТ са много по леки и бързо попиващи, стоят естествено и не са гъсти като ... вакса. Не си похабявайте кожите с боклуци, а си вземете нещо качествено, тогава със сигурност няма да получите никакви пъпки, черни точки и такива неща. :mrgreen:

LannyBarbie
01-26-2008, 17:29
... grimrvame ...
Бахти глагола...както и да е.
Та по темата - има различни ФДТ-ни. Не всички запушват порите, аз лично си купувам само антибактериални, защото освен всичко друго лекуват акнето и изчистват кожата. Вярно е, че са скъпички в сравнение с другите, но си заслужава :-)

Хммм... кажи марка и цена долу- горе да разберат за кво става дума... ;)
manhattan, от 10 до 15 лв
това са средните цени не скъпи

Ice
01-26-2008, 23:50
Нямам нищо против него стига да не е в огромни количества, както при повечето момичета! Аз също ползвам фон-дьо-тен, но не прекалявам! :) :cool:

BrokenInnocence
01-27-2008, 00:11
Принципно не харесвам. Използвам само когато много ми се наложи и гледам да са наистина качествени продукти, но колкото и да са добри не обичам да си мацам лицето с такива неща и това е.

lost_girl_in_love
01-27-2008, 07:24
страшен е . винаги помага ако имаш да прикриеш нещо е зависи и от голяма степен от марката

hungry_vampire_f
01-27-2008, 08:10
... grimrvame ...
Бахти глагола...както и да е.
Та по темата - има различни ФДТ-ни. Не всички запушват порите, аз лично си купувам само антибактериални, защото освен всичко друго лекуват акнето и изчистват кожата. Вярно е, че са скъпички в сравнение с другите, но си заслужава :-)

Хммм... кажи марка и цена долу- горе да разберат за кво става дума... ;)
manhattan, от 10 до 15 лв
това са средните цени не скъпи
В сравнение с всеобщопознатия боклук ИМПАЛА от 4 лева е скъп
LuCiFer`s AngeL, не знам откъде си, но в нашите козметични магазини можеш да го намериш най-малко за 11 лв

FieRy_GirL
01-27-2008, 08:14
ami as li4no mn rqdko izpolzvam no moga da kaja samo hubavi ne6ta..

Gothique♫
01-27-2008, 08:48
Не използвам от доста време,много ми пука че ми се виждат някои несъваршенства,знам нюанса който ми стой най-добре,ама просто като се намажа и се едно кожата ми става мазна и много гадно лъщи и след тва на другия ден имам гадни пъпки,затва не нося нито пудри нито фон дьо тени... ;)

[B]a[N]D[i]T[k]a
01-27-2008, 10:16
хах ползвам на виши .. абе каквато и да е марката по еднакъв начин вредят на кожата просто ако марката е по хубава увреждането е по малко .. иначе аз си позволявам да си сложа но само понякога... :) зависи от настроението и .. повода :D

Naughty_
01-27-2008, 10:18
Точно в момента споря с майка ми,че фон дьо тена е нешто много яко,а тя ми казва,че не може да си купувам{забранява ми},защото много запушвал порите на лицето!!!Направо ги бил "циментирал"!!! :-x :-x :-x Много ме нервира!!! :-x :-x :-x Как да я убедя,че няма нищо лошо да използваш фон дьо тен?!? :? :? :?
хах ако си купуваш на Impala или Golden Rose нормално е да ти бучи..щото тия евтините ФДТ наистина запушват порите на лицето.
аз преди си бях купила Impala и след 3/4 дни се обринах.... :shock:
После си купих този
http://www.olcombg.com/images/lumene/catalog/makeup/face/HydraDrops_Makeup.jpg
Хидратиращ Фон дьо тен
За всякакъв тип кожа

Нежна текстура с увлажняващи и светоотразяващи пигменти за естествен макияж. Съдържа богата на минерали изворна скандинавска вода и овесено мляко. Придава комфорт и свежест на кожата през целия ден. UVA/UVB защита.
Цена : около 15 лв.

Liar
01-27-2008, 10:20
Не използвам от доста време,много ми пука че ми се виждат някои несъваршенства,знам нюанса който ми стой най-добре,ама просто като се намажа и се едно кожата ми става мазна и много гадно лъщи и след тва на другия ден имам гадни пъпки,затва не нося нито пудри нито фон дьо тени... ;)
Значи ти трябва антибактериален за мазна кожа.

miloto_girl_4e
01-27-2008, 10:26
Това е нещо, без което не мога :oops: Аз ползвам на Oriflame - Giordani gold :)

LuCiFersAngeL
01-27-2008, 10:28
В сравнение с всеобщопознатия боклук ИМПАЛА от 4 лева е скъп
LuCiFer`s AngeL, не знам откъде си, но в нашите козметични магазини можеш да го намериш най-малко за 11 лв
От Русе съм и вчера като излизах погледнах на парфюмерията, от която си го взех беше 9 лв. Не че някакви си 2 лв. са фатална разлика... и аз съм го виждала, мисля че в Бонжур за 13 лв., просто някои магазини се пооливат с надценките :(

zaharnatafeq
01-27-2008, 13:06
това че ФДТ-на вреди е пълна глупост, козметичните компании се изтрепват, за да създават по-безвредни и качествени продукти, то преди 50 години и червилото е било отровно, но сега такъв продукт изобщо няма да се допусне до пазара. ФДТ-инте хидратират и предпазват кожата от мръсотията, която запушва порите; разбира се всичко трябва да е с мярка ;) не се ходи с грим от 7 сутринта до 12 вечерта.
относно Импала - намазах се един път и се обринах, но имам приятелки, които ползват само него и им няма нищо, така че от значение е чувствителноста на кожата ;)
аз в момента съм с Римел с 16 часа матиращ ефект, не е скъп, но е много качаствен, около 14лв беше май

pyfpaff
01-27-2008, 13:33
mii ne obicham da go polzvam i rqdko pribqgvam do nego ne che imam neshto protiv a prosto imam chuvstvoto che posle mi izlizat poveche pypki..ako mi se nalaga ponqkoga polzvam pudra..pone na men po dobre mi stoi

CataclysmicAbyss
01-29-2008, 12:55
мии ддз аз лично не си слагам ФДТ или някви пудри ,ружове и тем подобни щот като го ползваш кожата ти може да изглежда супер ,но след време от прекомерната употреба ще почнат да ти се появяват всякакви несъвършенства(пъпки,черни точки) и кожата ти ще почне да загрубява и да застарява по-бързо може би :( Тея продукти са за по-възрастни жени ,които наистина имат нуждата от тях.А тъй като твойта кожа е още млада и свежа няма смисъл да я претоварваш с тежки гримове просто я мий сутрин и вечер с някакъв измиващ гел и ще видиш как ще бъде винаги чиста :-) ..и за т'ва подкрепям майка ти :wink:

Madness
01-29-2008, 13:15
Не си падам...
А някой като съкрати ФДТ е супер смешно :-D

PinkFloydSound
01-29-2008, 13:37
мамчето ти е право

rauchen
01-29-2008, 14:13
много рядко го ползвам

ch0colate_f
01-29-2008, 16:06
spored men maicheto ti ne e pravo ;) az polzvam fondioten na colistar ( 40 - 50 lv ) .ako polzvash i ti kachestveni mislq che nqma d imash problem s maika si ;) na men moje da mi izglejda nelep problem ot tozi tip zashtoto s maika mi sme si kato priqtelki i nqmam problemi otnosno grima stiga da e v granicite na normalnoto ;) aide uspehcheta :-)

MaRiNkA_16
01-29-2008, 16:40
Ако марката е добра и съответния продукт е подходящ за типа кожа - само хубави неща! Теб какво по-точно те интересува?
+1