PDA

View Full Version : Прическа..не пак...отново...:)))



GaNGsTa`Gi®l
01-26-2008, 16:41
Искам да си напраа косата като на тая мацка на снимката ,ама не ми казвайте с пяна и готово щото не става така искам да е на клечки такава предполагам се прави с гел или вакса? и ако може някой да ми опише СТЪПКА ПО СТЪПКА (кат за малоукни хх ) как да я намачкам ,че да стане така а нв на масури или да стърчи на сички страни искам да е надоло и да е рошаво и на клечки ...сеш се.. ;)

http://prikachi.com/files/86325H.jpg

cskasladyrana
01-26-2008, 17:15
00о0о и аз много искам да постигна тоя ефект ,ама се не става :-x Таа наистина ако някой може да обясни по-подробно как става няма да е зле :oops: :oops: :oops: :-)

kPuCkA
01-26-2008, 17:20
Баш пък с пяна трябва да стане,аз го постигам тоя ефект като си сложа пяна на мократа коса и след това я изсуша,ама се навеждам надолу първо,след това ефекта е като на бръкнала в контакта,малко се е пооправя да не е чак толкова фрапиращо и става горе-долу това,което виждате на снимката

GaNGsTa`Gi®l
01-26-2008, 17:46
ИИИИ ква пяна ползваш щото с мойта не седи на клечки? :(

bebeto0o
01-26-2008, 18:05
I nq mene s ni6to ne mi stava , ama se se6tam 4e ne sam opitvala s gel trea da probvam :D

Mariolcheto
01-26-2008, 18:13
Nito edno mneniee do tuk ne e vqrno :D az vinagi pravq na sestra mi kosata po tozi nachin i stava SAMO S RETRO PRESA.Nqkoi daje ne sa 4uvali za tova sigurno no : vzemate ki4ur napraskvate go qkata sas lak za kosa slagate retro presata za 5 sekundi i prodaljavate natatak.Trqbva vi edno 6i6e lak za kosa i retro presa koqto struva okolo 50-100 lv :?

AliceSw
01-26-2008, 18:17
кво по дяволите е ретро преса - маша?!?

всъщност ако не ти е по-дългичка и чуплива косата нямам как да го докараш ефекта...моята става така понякога - не е съвсем права, не е съвсем къдрава, това обаче е, защото се изправя от собствената си тежест

най-подобно би станало като навиеш на ролки с не много голям диаметър и да стоиш само малко/ да не навиваш стегнато

Mariolcheto
01-26-2008, 18:23
кво по дяволите е ретро преса - маша?!?

всъщност ако не ти е по-дългичка и чуплива косата нямам как да го докараш ефекта...моята става така понякога - не е съвсем права, не е съвсем къдрава, това обаче е, защото се изправя от собствената си тежест

най-подобно би станало като навиеш на ролки с не много голям диаметър и да стоиш само малко/ да не навиваш стегнато

Ami retro presata ne e masha!No za rolkite ne sam mnogo saglasna za6toto daje i da stoi malko kosata stava na masuri a efekta ot snimkata e na valni! :?

GaNGsTa`Gi®l
01-26-2008, 18:26
Ми да чуплива ми е косата ама не е чак толкова дълга като на мацката иначе не е и мн къса :? И кво представлява таа ретро преса аз също не съм чувала за нея :-o

Sa6iTyYy
01-26-2008, 18:36
Emi i az sam probvala ama ne stava edno momi4e se pravi taka ot daskalo kazva 4e se pravi s difuzer ama na mene ne mi stava taka :(

Blab
01-26-2008, 18:55
Трябва да имаш коса...
Дължина...
Гъстота...
ПП:Нещо с "мокър ефект" си вземи и суши косата си, рошейки я с пръсти.

sWeeT_eLichkA
01-26-2008, 20:55
Баш пък с пяна трябва да стане,аз го постигам тоя ефект като си сложа пяна на мократа коса и след това я изсуша,ама се навеждам надолу първо,след това ефекта е като на бръкнала в контакта,малко се е пооправя да не е чак толкова фрапиращо и става горе-долу това,което виждате на снимката

и аз това правя 8)

Ice
01-26-2008, 23:43
Според мен с гел ще стане по-добре! Аз например когато искам да ми е много много начупена косата слагам гел мачкам я и я връзвам на кок и стоя така примерно 30тина минути или може и повечко, развързвам я и след това я обръщам и слагам още гел и я начупвам :) става пак така!

nohuty
01-26-2008, 23:47
чуплива коса + балсам за коса.
Нанасяте и мачкате косата ... и се получава.
Иначе - на фризьор

Naughty_
01-27-2008, 09:49
Emi i az sam probvala ama ne stava edno momi4e se pravi taka ot daskalo kazva 4e se pravi s difuzer ama na mene ne mi stava taka :(
точно дифузера му е майката \:D/ \:D/ \:D/
има и друг начин по които косата става така - слага се пяна на цялата коса и се разделя на 2 като за опашки.После се завиват 2 кокчета отгоре на главата(естествено се вързват с ластици) и така се спи цяла вечер.на сутринта имате желания ефект :grin: с евтините пяни за коса става мн по добре.. нз що така :shock:

vaniLL
01-27-2008, 09:50
Баш пък с пяна трябва да стане,аз го постигам тоя ефект като си сложа пяна на мократа коса и след това я изсуша,ама се навеждам надолу първо,след това ефекта е като на бръкнала в контакта,малко се е пооправя да не е чак толкова фрапиращо и става горе-долу това,което виждате на снимката


pqna na taft ili na seri sys silna fiksaciq

Madness
01-27-2008, 11:14
Къпеш се,сушиш маалко косата,само колкото да не капе вода.Слагаш яко пяна,навеждаш се и сушиш мачкайки...







...или слагаш главата в кенефа и пускаш водата...

Naughty_
01-27-2008, 11:19
Къпеш се,сушиш маалко косата,само колкото да не капе вода.Слагаш яко пяна,навеждаш се и сушиш мачкайки...

...или слагаш главата в кенефа и пускаш водата...

дамм и така става( без второто :razz: .. )даже става по бързо от моя трик .. \:D/ само дето нз дали ще е толко дълготрайно като мойто.. :-P

Sa6iTyYy
01-27-2008, 12:37
eee 10x na si4ki trqbva da probvam :lol: :)

stefity
01-27-2008, 14:47
А бихте ли ми казали как точно ще стане с тоя дифузер,щото аз имам ама искам да знам как точно трябва да се направи.А и да кажа косата ми е бая начупена,не къдрева но мн начупена и е дългичка също и преполагам че при мене ще се получи тая прическа,плс отговорете :-)

GaNGsTa`Gi®l
01-27-2008, 15:51
мамка му :booooomb: ся излизам от банята и си направих косата с пяна мачках мноо суших с надоло главата връзвах на опашки и пак не става и не става... не стои като на мацката на пик-а.. става некфа хвърчаща с големи къдрици като масури...що съм толкова дефектна уе... :o

Madness
01-27-2008, 16:54
Е то зависи и от косата ти...
Кво толко като не става деа...

Sa6iTyYy
01-27-2008, 18:18
мамка му :booooomb: ся излизам от банята и си направих косата с пяна мачках мноо суших с надоло главата връзвах на опашки и пак не става и не става... не стои като на мацката на пик-а.. става некфа хвърчаща с големи къдрици като масури...що съм толкова дефектна уе... :o

sq i az izleznah ot banqta slojih si adski mn pqna i lak bez da q su6a varzah se na kok4eta 6te spq taka a utre nz kfo 6a stane dano da stane pak 6a vi kaja kfo e stanalo :)

cskasladyrana
01-27-2008, 18:50
точно дифузера му е майката \:D/ \:D/ \:D/
има и друг начин по които косата става така - слага се пяна на цялата коса и се разделя на 2 като за опашки.После се завиват 2 кокчета отгоре на главата(естествено се вързват с ластици) и така се спи цяла вечер.на сутринта имате желания ефект :grin: с евтините пяни за коса става мн по добре.. нз що така :shock:

Мацка ся ще влизам да се къпя ии смятам да изпробвам твоя начин :P Дано да се получи нещо,и да не се изплаша като стана утре :D :D Айде утре ше пиша дали се е получело нщо 8-)

GotTheLife
01-27-2008, 19:16
аз като се изкъпя разделям косата на кичури увивам ги на масури после ги навивам като рогчета и защипвам с фиби,като изсъхне косата я спускам тупирам леко с четка и пяна г/д се получава :P

Naughty_
01-28-2008, 08:12
точно дифузера му е майката \:D/ \:D/ \:D/
има и друг начин по които косата става така - слага се пяна на цялата коса и се разделя на 2 като за опашки.После се завиват 2 кокчета отгоре на главата(естествено се вързват с ластици) и така се спи цяла вечер.на сутринта имате желания ефект :grin: с евтините пяни за коса става мн по добре.. нз що така :shock:

Мацка ся ще влизам да се къпя ии смятам да изпробвам твоя начин :P Дано да се получи нещо,и да не се изплаша като стана утре :D :D Айде утре ше пиша дали се е получело нщо 8-)
върху суха коса се слага пяната..да знаеш :-D

cskasladyrana
01-28-2008, 10:22
точно дифузера му е майката \:D/ \:D/ \:D/
има и друг начин по които косата става така - слага се пяна на цялата коса и се разделя на 2 като за опашки.После се завиват 2 кокчета отгоре на главата(естествено се вързват с ластици) и така се спи цяла вечер.на сутринта имате желания ефект :grin: с евтините пяни за коса става мн по добре.. нз що така :shock:

Мацка ся ще влизам да се къпя ии смятам да изпробвам твоя начин :P Дано да се получи нещо,и да не се изплаша като стана утре :D :D Айде утре ше пиша дали се е получело нщо 8-)
върху суха коса се слага пяната..да знаеш :-D

Къснооо :razz: Абе изкъпах се снощти...сложех пяна...сложех и едно като воден гел :shock: :lol: навих я както каза ии СТАНААА :grin: :grin: Много добре се получи ,а не го очаквах :oops: Много ти Благодаря :-) :P

Naughty_
01-28-2008, 19:25
......Къснооо :razz: Абе изкъпах се снощти...сложех пяна...сложех и едно като воден гел :shock: :lol: навих я както каза ии СТАНААА :grin: :grin: Много добре се получи ,а не го очаквах :oops: Много ти Благодаря :-) :P
хехе,следвашия път ще знаеш :)
екстра,браво на тебе :grin:
между другото аз като си я правех така не си я решех :lol: сериозно! много се скубе ако тръгнеш да я решеш.
иначе моля :-) :grin:

cskasladyrana
01-29-2008, 10:48
о0о0о определено и според мен не трябва да се сресва косата :o Първо че наистина както казваш много се скуби и радърпва ,и 2ро че така се губи ефекта от всичко :shock: Е3е ся нали така е модерно да се рошав :lol: пък и като я оправиш сутрин с малко пяна няма проблем :-P

oTPoBHa
01-29-2008, 13:29
перфектната прическа :-D прави се много лесно: докато косата ти е още мокра след като си излязла от банята, я среши с гребен с едри зъбци..после си обърни главата надолу и започни да нанасяш пяната с мачкане от корените към краищата.. после взимаш един сешоар с ДИФУЗЕР (май така се пишеше) и си увиваш косата около бодличките и сушиш.. :)
едно съветче само: използвай пяна със среден фактор на устойчивост (препоръчвам ти златната на тафт с ниво номер 4)

и още една идейка: пробвай да се боядисаш в червено ........... и после си направи ей такава прическа.. ще стане .. :smt007

Naughty_
01-29-2008, 18:47
о0о0о определено и според мен не трябва да се сресва косата :o Първо че наистина както казваш много се скуби и радърпва ,и 2ро че така се губи ефекта от всичко :shock: Е3е ся нали така е модерно да се рошав :lol: пък и като я оправиш сутрин с малко пяна няма проблем :-P
btw ако си сложиш пяна на цялата коса и я спрлетеш на 5/6 плитки и спиш с тях..ефекта е подобен :-D

baby_leisy
01-29-2008, 18:49
Slaga6 na kosata obilno pqna i posle su6i6 sas difuzer i gotovo.

shadow4e
01-29-2008, 21:11
Това момиче или е с толкова чуплива коса или първо я е къдрила.

Моята си е чупливичка, но с маша става така, защото това не е нито много ситно накъдрено, нито като само с пяна /леки вълнички/. При мен лично с лак за коса само става да стои на отделни кичурчета всяко поотделно.

AtMosFera
01-30-2008, 13:32
прави се то4но с вакса.аз по принцип ходя винаги с права коса но съм се правила и така.и тва при условие,4е не ми е 4уплива косата и ми става перфектно. а за краищата да са разделени....ВАКСА точно.

slun4ice_90
01-30-2008, 13:44
Много лено става,бе мацко,но за целта трябва косата ти да е чуплива, моята е такава аз си я правя така,става супер.Трябва ти и качаствена пяна или гел,да не забравяме.Успех. :grin: :-P

Castaway
01-30-2008, 20:14
Мм..то зависи какъв вид ви е косата..ако е от тея най най правите,трудно ще постигнетете ефекта на снимката...

аз мойта я изкупвам,изсушавам я с една курпа леко,слагам и пяна и я мачкам .. и после я суште със сешоар и я мачкате с пяна едновременно и то се получава.. :):)

ice_skater
02-10-2008, 19:38
Леля ми има доста по-къса коса от мацката на снимката и си праи същата прическа с пяна и с дифузер.Аз съм побвала ама н6 не ставал :x Явно си зависи от косата :o

snow__queen
02-11-2008, 04:59
Слагаш си първо пяна или вакса и после си накъсваш малки парцалчета и си ги връзваш стегнати по дължината на косата,спиш така и на др ден като ги махнеш ефектът ще е този :) Моята коса е чуплива и става по този начин от самосебе си,но смятам,че това,което ти казах е добър начин да постигнеш същия ефект :-)

van4eska
12-29-2008, 21:49
Nqkoi znae li ot kade moga da si kupq retro presa?

NightFairy
12-29-2008, 21:56
Може и с яйце...само белтъка...и мачкаш с него косата...после с пяна...и пръскаш накрая лак. Става на вълнички и на клечки :)

Dark_Angel_F
12-30-2008, 10:31
Аз точно с пряна си доакрах тоя ефект ... Сложих си пяна и си вързах косата на 3 опашки после поседях 20-30 мин и готово ...

Dark_Angel_F
12-30-2008, 10:31
Може и с яйце...само белтъка...и мачкаш с него косата...после с пяна...и пръскаш накрая лак. Става на вълнички и на клечки :)
Ама от яйдцето миришеш на мокро куче...

NightFairy
12-30-2008, 11:47
Може и с яйце...само белтъка...и мачкаш с него косата...после с пяна...и пръскаш накрая лак. Става на вълнички и на клечки :)
Ама от яйдцето миришеш на мокро куче...

Глупости... никаква миризма няма...

Dark_Angel_F
12-30-2008, 11:49
Може и с яйце...само белтъка...и мачкаш с него косата...после с пяна...и пръскаш накрая лак. Става на вълнички и на клечки :)
Ама от яйдцето миришеш на мокро куче...

Глупости... никаква миризма няма...
Една приятелка се беше накъдрила с яйде и миришеше точно така ... да не говорим че седеше на места някво като на малки гранулки нз странно беше.

NightFairy
12-30-2008, 12:15
Може и с яйце...само белтъка...и мачкаш с него косата...после с пяна...и пръскаш накрая лак. Става на вълнички и на клечки :)
Ама от яйдцето миришеш на мокро куче...

Глупости... никаква миризма няма...
Една приятелка се беше накъдрила с яйде и миришеше точно така ... да не говорим че седеше на места някво като на малки гранулки нз странно беше.

Кака ми постоянно се прави така...нито мирише, нито е странна...Точно като на мацката от снимката става

Mi6inka
12-30-2008, 12:49
като си сплета влажната коса на плитки и поседя известно време а след това сложа малко пяна или балсам ми стои на клечки и нешо като начупена ;)

colymoly
01-04-2009, 16:21
когато намачкам моята с пяна става същото не е кой знае какво но не опитвай с вакса :razz: ще стане много зле по добре с гел според мен но преди това я топирай

Успех! :)