PDA

View Full Version : Вегетарианци



Selene
01-27-2008, 08:09
Аз съм вегетарианка от 3 месеца и ми казаха , че когато не ядеш месо загубваш много важни витамини и др. и може да ти опада косата или други такива проблеми (слава богу още не ми е опадала косата ). Бях на лекар и тя ми даде някакви хапчета , но каза че поне 1 път в седмицата трябва да ям месо :smt078 . От както спрях да ям месо не съм имала никакви здравословни проблеми , възможно ли е сега да имам ? Искам да питам дали някой знае или е имал такива проблеми ? :smt100

LadyCarameL
01-27-2008, 09:06
Ми организма ти вече е свикнал без месо тей че..

Ivs Jonas
01-27-2008, 09:39
e az ne obi4am vkusa na mesoto, no ponasqm mn malko pile6ko, taka 4e qm vednuj, dvaj v meseca, 6toto naistina se gubqt super mn vitamini i kostite zapo4vat da te bolqt, no vse o6te az nqmam takiva problemi i dano nqmam nikoga..vse pak se hranq gore/dolu zdravoslovno.

bebeto0o
01-27-2008, 09:46
http://www.med.primasoft.bg/vitamines.html <--- 4eti 4 epo4ti vseki vitamin se sadurja dori v minimalno koli4estvo v mesoto taka 4e .... trqbva da qde6 za6toto organizmati se li6ava ot tqh pak i sea u4ih 4e samo v jivotinskoto meso sa saurjat nqkakvi si 20 aminokiselini neobhodimi za oraganizma :D sori ako prozvu4ah kato druven filosof :D

Liar
01-27-2008, 10:12
Аз съм вегетарианка от 3 месеца и ми казаха , че когато не ядеш месо загубваш много важни витамини и др. и може да ти опада косата или други такива проблеми (слава богу още не ми е опадала косата ). Бях на лекар и тя ми даде някакви хапчета , но каза че поне 1 път в седмицата трябва да ям месо :smt078 . От както спрях да ям месо не съм имала никакви здравословни проблеми , възможно ли е сега да имам ? Искам да питам дали някой знае или е имал такива проблеми ? :smt100
Да наистина губиш много витамини като не ядеш месо и трябва да си ги наваксаш по някакъв начин.Може би с някакви други храни,не знам,разрови се из нета,за да разбереш кое какво съдържа.
Косата чак да ти окапе едва ли,но ще бъде по-уязвима,ноктите също.
Разбира се че е възможно да имаш някакви проблеми,ако не предприемеш мерки-както вече казах да потърсиш някакви храни заместители.Но чак пък сериозни здравословни проблеми-не!За косата можеш за си вземеш някакви витамини(Калмацин,Мерц,Гер тамин,Ревалид,Клоран и т.н.).
А ти при семейния ти лекар ли беше?Хапчета да какво ти даде?

zloto
01-27-2008, 10:17
Аз съм вегетарианка от 4-5 години (считай от когато съм била на 10-11). Здрава съм (е, имам някои проблеми но те нямат нищо общо с месото), косата ми е гъста и дълга, ноктите ми са нормално здрави и боледувам веднъж годишно... има много вегетарианци и не съм чула някой да е умрял заради това...

Liar
01-27-2008, 12:04
Zloto,но спазваш определена диета и/или приемаш допълнително витамини,нали?Или хубавата коса я имаш по рождение?

Nadelina
01-27-2008, 12:27
Povecheto ot vegetariancite sa stanali takiva poradi zdravoslovni prichini... mesoto ima sastavki koito sa vredni... i slabia organizam ne moje da gi prebori... Naprimer na vyzrastnite hora v zavisimost ot mnogoto bolesti koito nosqt v sebe si im se zabranqvat razlichni hrani... dqdo mi qde maximalno malko meso poneje mu vredi na syrceto... a otnosno sastavkite koito sa polezni .. te mogat da se nabavqt i ot drugi hrani... inache nqmashe da ima tolkova mnogo vegetarianci po sveta...

zloto
01-27-2008, 12:35
Zloto,но спазваш определена диета и/или приемаш допълнително витамини,нали?Или хубавата коса я имаш по рождение?
Не спазвам никакъв режим, ям всичко (плодове, зеленчуци, мляко, яйца, шоколад и т.н.), витамини също не пия... а косата ми не е някаква супер гъста, просто нормално гъста дълга коса, исках да кажа че нямам косопад или нещо подобно...

Selene
01-27-2008, 17:35
Аз съм вегетарианка от 3 месеца и ми казаха , че когато не ядеш месо загубваш много важни витамини и др. и може да ти опада косата или други такива проблеми (слава богу още не ми е опадала косата ). Бях на лекар и тя ми даде някакви хапчета , но каза че поне 1 път в седмицата трябва да ям месо :smt078 . От както спрях да ям месо не съм имала никакви здравословни проблеми , възможно ли е сега да имам ? Искам да питам дали някой знае или е имал такива проблеми ? :smt100
Да наистина губиш много витамини като не ядеш месо и трябва да си ги наваксаш по някакъв начин.Може би с някакви други храни,не знам,разрови се из нета,за да разбереш кое какво съдържа.
Косата чак да ти окапе едва ли,но ще бъде по-уязвима,ноктите също.
Разбира се че е възможно да имаш някакви проблеми,ако не предприемеш мерки-както вече казах да потърсиш някакви храни заместители.Но чак пък сериозни здравословни проблеми-не!За косата можеш за си вземеш някакви витамини(Калмацин,Мерц,Гер тамин,Ревалид,Клоран и т.н.).
А ти при семейния ти лекар ли беше?Хапчета да какво ти даде?

Ам да при семейния лекар бях , даде ми някви "Центрум" . Но ми се струва , че трябва да пия и още неща , но не ми се занимава да ходя по други лекари ...