PDA

View Full Version : Дайте да направим нещо!



BUFERKATA
01-27-2008, 11:47
Здравейте на всички! От много отдавна искам нещо да направя за нашата мила България , но не мога да измисля какво , а и самичка не мога да направя нищо.Беше ме страх да пусна такава тема , защото все ще има някой , който да ми се присмее на темата или да каже , че ние сме една много малка част от нея и няма какво да направим.Напротив,вече не ми пука.Искам да направя нещо с вас и да оправим държавата.Може да не стане сега,може да не стане и след 5 години,но знам че ако се напънем ще направим нещо и до по малък срок от време. С мен ли сте?

т.1
krem4et0

air_J
01-27-2008, 12:02
Като за начало можеш да започнеш да гласуваш, когато има избори. За момента това е достатъчно, когато порастнеш можеш и повечко да направиш. :-o

bebeto0o
01-27-2008, 12:19
M s teb sme ama .... ne mi se vqrva nqkoi da e seriozen :( Pak I nie sme kakto kazva6 ne zna4itelni - kakvo mojem da napravim .. :? edinstveno da se postaraem da pravim tova koeto zavisi ot nas ama .... Kakto kazah nqma da ima seriozni :( sorry

lost_girl_in_love
01-27-2008, 12:30
с тебе сме разбира се

ThunderGoddess
01-27-2008, 16:53
Подкрепям такива начинания и се радвам, че има хора, които ги подемат :-) . Ами можеш да направиш сайт за нещо - за сирачета или нещо за природата .. за да осведомяваш хората какво става и да им отвориш очите ... да даряваш по някой лев чрез тези кампании със СМС-та, може да ти се струва незначително, но всъщност това е голяма помощ. Като навършиш пълнолетие - ест, че трябва да гласуваш. Човек да не гласува означава, че му е все едно каква е съдбата му и кой ще го управлява. Затова точно, защото не гласуваме излизат 20% етнически малцинства и льоскат педали като Сергей Станишев, Емел Етем и Даниел Вълчев да ни управляват - хора, които не могат да отговарят дори за себе си ...

namina
01-27-2008, 17:17
С теб съм естествино,но и да гласуваме........сичките ни лица на БЪЛГАРИЯ са пълни боклуци без Бойко Борисов.Да не гласуваме ..........пак не става,защото трябва да имаме президент,и всички лица ,които имаме.Това е мойто мнение.......
За сега просто не ми идва на акъла. :-o

teenkopele
01-28-2008, 00:08
Не само ти искаш да направиш нещо, което да помогне на страната по един или друг начин, но реално погледнато един човек трудно би могъл да направи някаква съществена промяна.

Обичай България, гордей се, че си българка, разправяй тук там за нея...неща от този сорт. :)

ThunderGoddess
01-28-2008, 22:13
Като навършиш пълнолетие - ест, че трябва да гласуваш. Човек да не гласува означава, че му е все едно каква е съдбата му и кой ще го управлява. Затова точно, защото не гласуваме излизат 20% етнически малцинства и льоскат педали като Сергей Станишев, Емел Етем и Даниел Вълчев да ни управляват - хора, които не могат да отговарят дори за себе си ...
И кой според теб не е педа*...кой ще ни "управлява" добре...?
Знаеш ли изобщо защо не гласуват хората?
Попитай майка ти..или баща ти...или някой от вашите който е спрял да гласува...знаеш ли какъв ще бъде отговора?
-Няма смисъл.Който и да избереш все едно и също.
В такъв случай хората просто си живеят по старо му...
Никой от нашите не е спрял да гласува, това е проблема. Ако смяташ за нормално 20% да определят съдбата на другите 80%, много ти здраве! Със сигурност правителство, което е избрано от повече от 80% от населението на България ще бъде по - добро. А дори и да няма смисъл какво? В повечето случаи се дават два дена почивка - деня за размисъл и деня на самите избори - ще ти се счупят краката ли, ако отскочиш до изборната секция и пуснеш бюлетината. Може нищо да не се промени, ок, но нищо няма да ти попречи.

ThunderGoddess
01-29-2008, 09:52
О .... нашите политици се замислят ... оо ... аз защо не знаех? Ти как мислиш - по твои наблюдения нали се замислят? Ако политиците имаха интерес да гласуваме, щяха да въведат задължително гласуване и всеки, който не се е явил, щеше да плаща глоба. Но това всъщност не е по техните интереси, дарлинг :-) Те искат да гласуват колкото се може по-малко хора, за да може да подкупят по-малко и с малко кинти да спечелят вота. И в крайна сметка не знам какво толкова те топли, ако направиш гадно на политиците и след това имаш явната представа, че всъщност сама ще патиш от него. Това е детско мислене. От политиката зависи бъдещетп на държавата. А от бъдещето на държавата зависи нашето бъдеще. Като си погледнеш хладилника, ще разбереш как влияе държавата на теб - добре ли е, зле ли е работата ... Ако човек не е безразличен към бъдещетп со отива и гласува просто - изглежда малко, изглежда един глас, но поне хората знаят, че направили каквото могат да бъдещето си :)

air_J
01-29-2008, 11:56
Еми ако гласуват 90% - то тези 90% все още вярват в държавата, а от това на политиците им става кеф...щото виждат, че квото и да правят още има балъци, които да гласуват за тях..
Но ако тези гласуващите са 4-5-10-20% политиците ще се замислят какво трябва да правят за да се гласува повече за тях...
;)
Партиите в България са стотици, да не кажа и хиляди. Айде сега да не се правим на малоумни - за всеки си има партия, която да прецени, че отстоява интересите му, но за жалост младежта не се интересува от политика. Аз лично агитирам да се гласува по съвест, аз си имам партия, на която симпатизирам, парламентарно представена е, представена е и в европейският парламент, преценил съм, че най-добре пасва на личните ми виждания, затова я подкрепям чрез гласа си. Вие намерете такава за вас, може и да не е парламентарно представена, както вече споделих партии - бол! Ама защо да го правите, като е далеч по-лесно да се казва, то моя глас не променя нищо, всички политици са еднакви, искам да ме управлява Коалиция на розата, но като знам, че няма да влязат дори в Парламента, защо да се хабя да ходя да гласувам и т.н. 8)

GLeZoRanA
01-29-2008, 14:28
И какво искате да постигнете ? Да направите преврат и да свалите правителството :?

namina
01-29-2008, 14:37
И какво искате да постигнете ? Да направите преврат и да свалите правителството :?
ДА ,точно това искаме. :-P

OtherDimension
01-29-2008, 15:32
с теб сме, с теб сме
еми ае направете нещо като сте с нея

GLeZoRanA
01-29-2008, 16:02
Успех , ще стискам палци 8)

alex
01-29-2008, 17:16
Напълно подкрепям. Знаеш ли аз какво правя - скандали :)
Страната ни страда единствено от чувството на безнаказаност на повечето от гражданите и. Това чувство кара хората да карат като идиоти по улиците, да хвърлят боклуците по земята, да нарушават всики правила дори и тези от които нямат никаква полза.
А какво правя аз - пиша жалби. Повечето ми приятели наистина ми се смеят защото с това нищо не се постигало но не е така. За всяко нещо което сметнете за нередно драснете една жалба на отговорните институции. Не светят лампите на улицата? За пореден път в държавна институция работят 2 гушета от 10 възможни? Виждате полицай да получава рушвет или дори на вас ви иска? Храната която сте си купили няма оисание на Български език? Или пак ви пробутват стока с гаранция 6 месеца при законов срок 2 години? За всяко нещо можете да пишете жалби, а при жалба институциите за принудени да се задействат и искат или не се натъкват на нарушения и се стига до актове. А след някой друг акт нещатата с епроменят. Ако успеете да промените дори 5 човека и всики в тази тема да го направят нещата ще се оправят много по-бързо.

А какво правят повечето хора които псуват държавата че тя нищо не им дава - возят се във влака като дава левче на кондуктова вместо 3 лв. за билет, возят се без билети в градския транспорт, когато станат свидетели на престъпление се покриват вместо да дат показания, приемат за даденост каръците по улиците на големите градове, боклуците, лайната на кучетата по тротоарите... неща за които всеки европеец никога н еби подминал без да създаде работа на институциите и хората извършили нарушенията.

Ако някой иска да пише жалби да ми пише, имам богат опит с това :)

air_J
01-29-2008, 17:39
Сестра ми редовно пише жалби, особено когато става въпрос за пари. Веднъж даже от М-Тел и бяха върнали някаква символична сума, но все пак М-Тел да ти върне пари си е огромно постижение. 8)

chipi_kaoo
01-29-2008, 17:49
С вас съм. Само казвайте кога...къде и съм там да праим квот трябва.

GLeZoRanA
01-29-2008, 21:20
А това със скандалите и аз го мога, свиркайте ако ще дигаме скандали :grin:

namina
01-29-2008, 21:35
А това със скандалите и аз го мога, свиркайте ако ще дигаме скандали :grin:

Съгласна

InitialD
01-30-2008, 21:33
А това със скандалите и аз го мога, свиркайте ако ще дигаме скандали :grin:

Съгласна

Аз предлагам да вдигнеме нещо друго ... парламента във въздуха!!!

С теб съм!!!Само дай знак!!!

Peacekeeper
01-30-2008, 21:55
Нищо няма да направиш.

GLeZoRanA
01-30-2008, 22:13
А това със скандалите и аз го мога, свиркайте ако ще дигаме скандали :grin:

Съгласна

Аз предлагам да вдигнеме нещо друго ... парламента във въздуха!!!

С теб съм!!!Само дай знак!!! И как по точно мислиш да го направиш.. :oops:

InitialD
01-30-2008, 23:24
А това със скандалите и аз го мога, свиркайте ако ще дигаме скандали :grin:

Съгласна

Аз предлагам да вдигнеме нещо друго ... парламента във въздуха!!!

С теб съм!!!Само дай знак!!! И как по точно мислиш да го направиш.. :oops:

С кран! Ти как мислиш !?!?!

GLeZoRanA
01-31-2008, 11:26
А това със скандалите и аз го мога, свиркайте ако ще дигаме скандали :grin:

Съгласна

Аз предлагам да вдигнеме нещо друго ... парламента във въздуха!!!

С теб съм!!!Само дай знак!!! И как по точно мислиш да го направиш.. :oops:

С кран! Ти как мислиш !?!?! Ще ти трябват малко повече от един кран :) земи бомба :)

InitialD
01-31-2008, 16:52
А това със скандалите и аз го мога, свиркайте ако ще дигаме скандали :grin:

Съгласна

Аз предлагам да вдигнеме нещо друго ... парламента във въздуха!!!

С теб съм!!!Само дай знак!!! И как по точно мислиш да го направиш.. :oops:

С кран! Ти как мислиш !?!?! Ще ти трябват малко повече от един кран :) земи бомба :)

Бомба!?!? Аре стига бе .. никога нямаше да се сетя! :?

GLeZoRanA
01-31-2008, 18:20
Етоо дее за това съм аз :-P :lol:

xxxSS
02-02-2008, 23:31
Пич вземи поразгледаи в нета за комбат 18 за формат 18 за ККК и виж земи направете някои малка групичка от верни на наща родина хора и така ... както ние тук.. :) и бои ! Над боклуците и другите боклуци които мърсят наща страна!

GameFace
02-03-2008, 04:21
С теб съм естествино,но и да гласуваме........сичките ни лица на БЪЛГАРИЯ са пълни боклуци без Бойко Борисов.Да не гласуваме ..........пак не става,защото трябва да имаме президент,и всички лица ,които имаме.Това е мойто мнение.......
За сега просто не ми идва на акъла. :-o


Прочети за ИПОН и другите "бизнеси" на Бат Бойко.

Гласуване - ще е хубаво да се гласува заради собственото мнение, а не заради мнението на мнозинството.

В първата страница имаше идея за сайт за сирачета и още нещо - това са частни инициативи. Те МНОГО трудно добиват публичност (не говоря за един форум), а за националните медии. Чаааааааак след това се намесва и политиката (част от управлението на Републиката) и тогава идеята става значима и ефективна. Но това няма как да стане само с желание.

Можеш да направиш следното - не си мятай боклуците по улиците и тротоарите, купувай си билетчета, изплювай се само в кофите, не псувай хората, защото са различни, не псувай политическите партии преди да си се запознала с техните цели (и не гласувай преди да се запознаеш с тях)...... Все неща, които са значими не само за теб, но и за околните.

Просто сега нямаме власта да направим нещо, което ще ни изведе на 1-ва страница. А да - и не започвай митинг. В нашата държава е смешно! Учителите колко време ги мотаха преди да им "вдигнат" заплатите? ;)

GameFace
02-03-2008, 04:25
Пич вземи поразгледаи в нета за комбат 18 за формат 18 за ККК и виж земи направете някои малка групичка от верни на наща родина хора и така ... както ние тук.. :) и бои ! Над боклуците и другите боклуци които мърсят наща страна!


Републиката е направила хората расисти и дискриминанти! Родината (както и ти наричаш Републиката) няма за цел да има такива симпатизанти! Не го приемай лично, просто методите са Ви първобитни и пораждащи след себе си само конфликти! :)

GLeZoRanA
02-03-2008, 10:38
Ми като не ви харесват тяхните начини намерете други...За съжаление малко са хората , които гледат не себе си , а бъдещето на страната си..

DisciplineAndOrder
02-07-2008, 12:01
С теб съм естествино,но и да гласуваме........сичките ни лица на БЪЛГАРИЯ са пълни боклуци без Бойко Борисов.Да не гласуваме ..........пак не става,защото трябва да имаме президент,и всички лица ,които имаме.Това е мойто мнение.......
За сега просто не ми идва на акъла. :-o

а що Бойко да не е боклук?

GameFace
02-07-2008, 13:38
Щото бие лошите батковци и ги заплашва с истински пистолет. :razz:

02-08-2008, 15:09
Ибати тъпата тема! Не просто нямам думи! И това не е за тука! А за коша ;))) :booooomb:

BUFERKATA
07-30-2008, 22:46
Народа е толкова изпростял,че повече няма накъде ако някой го интересува мога да му разкажа и на всички де какво имам предвид!

petet
07-30-2008, 22:56
Слушаме те

SiegHeil
07-30-2008, 23:09
Момиче си, не можеш да се биеш, в политиката за жени е трудно...
но пак можеш да направиш много неща...при нас момичетата помагат като лепим плакати обикновенно...
http://img508.imageshack.us/img508/1904/p4030003jn5.jpg
Ето ти идеи за плакатчета, ако не можеш да си намериш...(имам го някъде из компа и на word file ако решиш да разлепиш)