PDA

View Full Version : За нерви ???pls pomogneteeeeee...



directed
01-27-2008, 12:44
zdraveite! kak moje da sam na 14 i da imam problemi s nervite prosto nemam dumi ... trqbva da se pogrija nqkak si postoqno vsi4ko me nervi i iskreizvam normalno tova e ot poberteta no na men mi pada kruvnoto i zaprili4vam na murtvec koeto ne e mnogo normalno kakvoto i da pravq vseki pat se qdosvam ama mnogo i vseki pat stavam murtvec... neznam kak da se spravq s tova i neznam kak da spra da se qdosvam za 6tqlo i ne6tqlo.. pls daite nqkakav savet kakuvto i da e no prosto ve4e ne isdarjam (6te vzema da si dokaram nqkoi infarkt)

LuCiFersAngeL
01-27-2008, 12:51
Поговори с родителите си за това. И аз имах един такъж критичен перод в който само се ядосвах, крещях и плачех. Майка ми ми беше взела някакви успокояващи таблетки с екстракт от жълт кантарион. Билкови са и нямат нищо общо с "конските" успокоителни, които ги дават на възрастните хора (т.е. подходящи са за подрастващи)
Сега аз имам друг проблем, но за него решение май няма - безсънието. Просто стане ли вечер идва момента да обмисля всичко, което ми се е случило или предстои да се случи и... няма заспиване :?

nikinkaa
01-27-2008, 13:18
Както каза LuCiFer`s AngeL поговори с родителите си и си купи такива успокояващи.Също така може да отидеш на психотерапевт,ако до такава степен си издивял/а ;) :)

directed
01-27-2008, 13:22
Благодаря за съвета. Ще се вслу6ам.. А за твоя проблем има какво да се направи(не се отчайвай). Има така наречените приспивателни но не т ги препоръчвам. Най-добре пробвай всичко да обсуди6 с някой и преди лягане си мисли, е дойде ли утре ще го обсъждаш с някой. А преди лягане се опитай да не мислиш и се отпусни.. Ако не стане пак пиши все нещо ще измислим! :)

directed
01-27-2008, 13:25
Само има още един мини проблем с майка ми не си говора за нищо и не знам какво точно да ѝ кажа..

Water_lili
01-27-2008, 13:36
оф и аз имам подобен проблем с нервите и супер много се притеснявам за всичко, понеже живея сама , далече от вкъщи и всичко си е на мой гръб, за това мама ми даде да пия невробекс това било комплекс от витамин Б , на мен лично ми действа успокойтелно :? а относно проблемите със заспиването и аз го имам , обикновено вечер обмислям всичките си проблеми и направо е ужас за това напоследък се старая като си легна вечер да медитирам и да мисля за някви хубави неща и места, обикновено върши работа :cry:

kalpazanka
01-27-2008, 14:06
Жълтият кантарион може да доведе до кофти реакции при излагане на слънце, така че внимавайте. А да, от него се пълнее!

natity91
01-27-2008, 17:10
i az sym taka :(
Mnogo e gadny Ponqkoga nesyznatelno v qda si naranqvam horata okolo mene
Tova opredeleno e problem no nz kak moje da se re6i:(

dan4ety
01-27-2008, 18:40
i az sym taka :(
Mnogo e gadny Ponqkoga nesyznatelno v qda si naranqvam horata okolo mene
Tova opredeleno e problem no nz kak moje da se re6i:(


И аз съм така. Но съм предупредила приятелите ми (тези, които не са ми приятни, не съм ги предупредила :evil: ), за да знаят, когато съм ядосана, да не ме докосват, защото може да направя нещо, за което после ще съжалявам :oops:

Иначе незнам. Аз сега гледам да не се ядосвам много. Или, ако се ядосам, след това почвам да дишам по този начин (понеже като се ядосам, започвам да треперя. Да де, по принцип, когато съм нервна започвам да треперя :shock: ): Затварям очи и започвам да вдишвам през носа, издишвам през устата. Едно вдишване-издишване трябва да стане за около 4-6 секунди и така го повтарям около 10-15 пъти. Така се успокоявам. Незнам защо, но се успокоявам. :neutral:

Сетих се сега. Има едни хапчета Валериан. Помагат при безсъние, нервна възбуда, невроза, сърдечни оплаквания свързани с хипертония, климактериум (това го преписах от опаковката :-D ). Около 1 левче е, ама помага наистина. Без рецепта. Аз го пия най-вече като не мога да заспя. Обаче не го пия, ако не мога да заспя, а на другата сутрин съм на училище, защото няма да чуя алармата на телефона ми :oops:

princesa_viki
01-27-2008, 18:44
Аз в такива ситуации пия "Глог,мента и валериана".Те са на д-р Тошков.Около 3-4 лв бяха(сега не съм сигурна)На мен ми действат.Изцяло билкови са.

dj_mace
01-27-2008, 19:55
и аз см тей но понеже см тъпа бия стените и си режа рацете със каквото ми падне което знам много добре 4е не е много нормално и не трябва но пове4ето пати стигам до тези 2 не6та :? :? и понеже см много умна сега кокал4етата са ми подути спр много и ве4е полоин година са тей и постояно ме болят

Chiana
01-31-2008, 15:35
Преди 4-5 години и аз бях много изнервена.Аз пих точно такова успокоително - "Ремотив", с жълт кантарион, билково... добре ми действаше. След 2-3 месеца се усеща ефекта.Иначе едно валидолче под езика винаги помага.

asakura
01-31-2008, 23:16
Знам че е мнооооого тъпо но и аз съм бил така - най-малкото нещо ме побркваше,направо неиздържах и като се ядосам още повече проблеми и ядове излизаха щях да се хвърла от балкона :S ( сега идва и тъпата част от нещата) .При мен помогна джойнта :/ почвам да се ядосвам - пала си един чадел и почваше да ме разпуска , после малко разговори с приятели , с родители и някои преживяваня и сега вече сам се пооправил ( може да се каже че се ядосвам вече само когато наистина има причина ).Знам че звучи тъпо ама сам пробвал успокоителни и ми действаха кофти и се случи на едно прати да излезна извън кожата си (което беше нормално по това време) просот незнаех какво да правя , почнах да чупя и изкочи едно момиче и ми каза "споко ето дръпни си, ще те успокои" и наистина подейства....... Не го препоръчвам защото все пак си е трева ( но пък на мен си ми помогна ... нито ми навреди , нито се зарибих, нито нищо) Сега незнам .. ако иска някой да пробва ( уфффф звучи тъпо ) помага , поне на мен незнам за вас :/

varnen4e
02-01-2008, 08:35
Емиии вземи си валериан...