PDA

View Full Version : Невидими



scorpias
01-28-2008, 01:57
http://edno.info/f/showthread.php?t=433

Имаше някакви технологии, които позволяват на разни проектиращи елементи, да предават на други приемащи и отразяващи елементи.Например дреха, която на гърба има елементи, които като огледало отразяват образа зад човека и го препредават на елементи, поставени отпред на дрехата и когато човек застане отпред на някой , той вижда и зад него, и се получава ефект, че човек е прозрачен и дори невидим.
Дано има прогрес в това ,малко старо ,но съм сигурен ,че доста хора не са го виждали

(и не няма видеообработка )

Saymon90
01-28-2008, 07:27
Интересно звучи.. бих го пробвал :)

scorpias
01-28-2008, 13:26
Интересно звучи.. бих го пробвал :)
Аз си мисля ,че само под 1 ъгъл се вижда така ,значи ще е безсмислено да го пробваш

quench
01-28-2008, 13:36
със сигурност е най-тъпия вариант за армията

лошо време + пресечен терен + колоиди във въздуха = един оцапан "невидим" танк

при самолетите и хеликоптерите е също толкова глупаво - самолета не се прихваща изобщо чрез визуални сензори от ПВО и ВВР

въртолета пък е винаги в засада там, където не могат да го видяат изобщо, чака вражеските войски да се предсилоцират и да развалят прикритеито си и ги унищожава

пехотата би имала може би най-голяма полза от подобен костюм, но едва ли ще е приложим, ако е енергетично захранван - изобрети ли се подобен енегиен невидим костюм за пехотата, веднага ще направят поенциометрични сензори, които да я откриват и тадададам - артилейски концентиран огън по позицията

иначе за цивилната употреба не смея да казвам нищо :) там съм лаик

Mitio_man
01-28-2008, 21:21
Интересно звучи.. +1яко е

LiveFlower
01-28-2008, 22:12
mai samo as ne razbrah za kvo staa na vupros :(

GreenFairy
01-29-2008, 09:36
Изглежда интересно, но не бих го пробвала, предпочитам хората да ме виждат...