PDA

View Full Version : Що за здравеопазване?



sometimes_
01-28-2008, 07:53
Един път в годината да ми се наложи да отида на лекар, защото грипа не ме пропусна, и какво се случва... Отивам аз, умирайки от болки в гърлото и главата, за да ми изпишат необходимите лекарства и да ми дадат бележка, но личния ми лекар ГО НЯМА ! Часа е 10:30, а работното му време е от 8 до 16h, на въпросите на пациентите "Къде е лекаря?", сестрите отговарят "Ми незнаем, още не дошъл." , а опашката пред кабинета е като тази в голямото междучасие пред училищната закусвалня. Та се чудя, с такова здравеопазване, до къде ще стигнем? :-x

LadyCarameL
01-28-2008, 09:23
До никъде..

Water_lili
01-28-2008, 09:39
абе знам че си права и че тва здравеопазване за нищо не става,но искам и да попитам колко плащат ваще за усигуровка? Без пари никой не иска да ти работи. На мен ми се наложи да отида тук на няколко прегледа и веднага като кажеш ,че си на свободен прием те приемат без час без нищо и после ти садират кожата от 20 до 50 лв за едно поглеждане в носа :x . Но да ти кажа и другаде не е много по - различно. Аз следвам в Германия плащам си всеки месец по 60 евро осигуровка и по 10 евро потребителска такса за 3 месеца и като отида на лекар и с час пак си чакам поне 1-2 4аса. Тай че споко :shock:

sometimes_
01-28-2008, 10:06
Проблема не е в осигуровките, защото си ги имаме. Проблема е в това, че редовно лекарите не са на работното си място. Случвало ми се е да отида в 11h, а личния лекар да дойде в 11:30 и в 12:00 излиза в обедна почивка. :shock: Е, това според мен нито е редно, нито е нормално. Щом аз мога да ставам всяка сутрин в 7h, за да ходя на училище, от къде на къде той ще спи до обяд и ще ходи на работа когато реши?

Water_lili
01-28-2008, 10:13
мне според мен проблемът е в размера на осигуровките и от там и на лекарските заплатите, а честно казано за това кога идват на работа е до някаде и до манталитета ни "колкото ми плащаш ,толкова и ще ти работя"...и все пак трябва да не се оплакваме ,че малко или много има някво здравоопазване,ако имаш съмнения гледай "Sicko" на Майкъл Мур :shock:

sometimes_
01-28-2008, 10:32
До колкото съм запозната лекарите си взимат прилични заплати. А като се има предвид, че моя личен лекар е такъв и на всички в града, защото е единствения лекар, май е прекалено нагло да идва на работа, когато сам прецени...

XceSS
01-28-2008, 17:31
Здравеопазване и образование в България НЯМА !

batkodoki
01-29-2008, 19:25
мне според мен проблемът е в размера на осигуровките и от там и на лекарските заплатите, а честно казано за това кога идват на работа е до някаде и до манталитета ни "колкото ми плащаш ,толкова и ще ти работя"...и все пак трябва да не се оплакваме ,че малко или много има някво здравоопазване,ако имаш съмнения гледай "Sicko" на Майкъл Мур :shock:


по въпроса за "плащането".
аз знам колко е в Германия, но очевидно ти - не!

за сравнение в БГ при мин раб запл от 240 лв един ОПЛ /личен лекар/среднопретеглено за страната получава 5700 лева на месец.
на който му се виждат малко - да става аптекар

kalpazanka
01-30-2008, 06:07
Не 5 700, а 5 700 000!
:-D Голямо гледане в чуждото канче, тцтцтц!
Който е недоволен, да кандидатства и да почва да учи! Свободни практики има.

malko mace
02-02-2008, 13:06
Малеее,колко сте зле всички!И откъде знаеш,че получават 5700 лв???Майка ми е лекар и взима 300 лв,това много ли ти се вижда?Учила е 10 години,работното й време е от 7:00 до 17:00...Занимава се с болести,недоволни бабички,ходи по домашни посещения,а накрая-300лв...Че и здравната каса я унижава,взима й от парите...Отделно от заплатата й се плаща на мед.сестра и т.н.!Тъй че не обвинявайте само лекарите!Като са толкова добре,що не станете лекари бе???Да взимате много пари и да спитедокъсно...Ама не,да ви видя какво ще правите без лекари...А,личните лекари май се казваха джипита,а не ОПЛ-Общо практикуващ лекар...Дядо ми,майка ми и баща ми са лекари и всички до един са ми забранили да бъда такава...И баба беше лекар,но почина(мир на праха й)