PDA

View Full Version : Кокоши трън



dekovbg
01-28-2008, 09:23
моля Ви за помощ!
преди една година ми се появи кокоши трън но тогава не знаех че е такова и не му обърнах внимание.след време разбрах, че трябва да го махна, защото почна да ме боли и да ми пречи :(
но не се маха и сега имам цели 4 кокоши тръна ;( (1 голям и 3 малки)
моля кажете как да ги махна (с течен азот не стана, с лепенки от аптеките за кокоши трън пак не стана) кажете ако знаете някакъв сигурен начин да се махне плсссс
Благодаря преварително :-o

Water_lili
01-28-2008, 09:46
бе аз знам една бабина рецепта на мен ми помогна. Начи нарязваш една глава кромит лук на пърченца колкото да покрие кокошия трън и ги накисваш за 24 4аса във винен оцет после почваш всяка вечер да си слагаш за през ноща по едно парченце лук залепено с лепенка върху кокошия трън, на сутринта го махаш и оставяш мястото да диша през деня. Ама те предупреждавам не е много приятно боли и след известно време почват да излизат трънчетата което прилича малко на слънчоглед :? , трябва и търпение поне няколко седмици. Ако искаш пробвай

Evanescencefan
01-28-2008, 11:05
моля Ви за помощ!
преди една година ми се появи кокоши трън но тогава не знаех че е такова и не му обърнах внимание.след време разбрах, че трябва да го махна, защото почна да ме боли и да ми пречи :(
но не се маха и сега имам цели 4 кокоши тръна ;( (1 голям и 3 малки)
моля кажете как да ги махна (с течен азот не стана, с лепенки от аптеките за кокоши трън пак не стана) кажете ако знаете някакъв сигурен начин да се махне плсссс
Благодаря преварително :-oМайка ми също е имала и ми разказа как някаква баба й помогнала-по залез слънце я завела пред курника :D ,поляла я с вода,поръсила я със сол и й казала да не се мие няколко дена и й минали :)

chipi_kaoo
01-28-2008, 11:12
Две–три скилидки чесън се нарязват на ситно и се киснат 8 часа в оцет.
Вечерта се залепя върху засегнатото място лейкопласт и се изрязва така, че кокошия трън да остане открит.
Болното място се налага с накиснатия чесън и се залепя с лепенка.
Престоява през нощта.
Манипулацията се прави 3 пъти.
:-P късмет

Th3 Fuck3r
02-03-2008, 09:03
аз лично не съм имал, но един приятел имаше 10 някъде.Отиде на лекар и му ги изгориха с няква киселина и после с някъф лазер.После го видях, в първите няколко дена бяха станали някви огромни, ама после му изчезнаха.Поинтересувай се. УСПЕХ ! :)

elsy
02-03-2008, 16:19
Аз лично не съм имала (да чукна на дърво), но се поинтересувах и ето какво намерих:
-Лепенки, които са намазани със салицилова киселина, носят се известно време и после кокошия трън пада сам (умъртвен).
-Течен азот - боли мъничко след като "тръните" станат на мехури и докато се пукнат, но си заслужава.
-Изчистване с калевперманганат
-"SEAL & HEAL"на Scholl.Маже се точно вържи тръна,много внимателно да не попадне на здравата кожа,че гори и ако се опиташ да я обелиш стига чак до кръв!
-Билково лекарство "Еhinaceia"
-Превръзки с пчелен прополис
ПП Взела съм цитати на хора, които са изпробвали тези методи и казват, че действат...

radik90
02-03-2008, 16:30
Абе като чета тука кви бисери има направо падам от стола :D не разчитай с лука или чесана отиди на кожен лекар той ще види + тва аз като имах никога не са ме болели такаче ходенето на лекар ти е задължително. Са дали ще е с течен азот или с лазер сам/а си решаваш. На мене 3 ми гориха нямах никакви проблеми и не боли.

nadq_az
02-03-2008, 19:35
ами аз преди имах 2 на стъпалото но отидох на кожен лекар и няколко пъти ме гориха със течен азот и след 3-4 пъти ми мина отначало изглеждаше все едно имам дупка на крака :D ама после си мина и вече няма и следа 8-)

foreverr
02-03-2008, 19:47
моля Ви за помощ!
преди една година ми се появи кокоши трън но тогава не знаех че е такова и не му обърнах внимание.след време разбрах, че трябва да го махна, защото почна да ме боли и да ми пречи :(
но не се маха и сега имам цели 4 кокоши тръна ;( (1 голям и 3 малки)
моля кажете как да ги махна (с течен азот не стана, с лепенки от аптеките за кокоши трън пак не стана) кажете ако знаете някакъв сигурен начин да се махне плсссс
Благодаря преварително :-oАми чесно да ти кажа баща ми има един кокоши трън от както се помни!оТ тогава е опитвал МИЛИОНИ пъти да го премахне, но нищо!Мисля, че само с лекарска намеса можа да се махне!

Slawi92
02-08-2008, 11:05
abe hodi i si kupi ot aptekata lepenki za koko6i tran mislq 4e bqha na URGO az i ma6 i te mi go mahnaha

dekovbg
02-08-2008, 11:21
благодаря за отговорите но въобще не четете кво пиша.. казах че с течен азот и лепенки не ми мина ама вие...тва за лазера не го занех 10х много за съветите

gabi_94
02-08-2008, 16:35
значи аз имам 2 ама не ми пречат и не ме болят затова не бързам да ги махам, иначе вуичо ми имаше и опитваче всичко, нищо не му помогна! Нито течен азот, нито некви от аптеките, даже още по-зле му стана! Отиде при един дерматолог и му препоръчаха адски камъни - незнам какво е това, ама много му помогна и оттогава не е имал! Обаче 2 дена имаше адски болки и не можеше да ходи. После болките отминаха и всичко беше ок. Мене ме е страх и засега нищо няма да им правя!

iMmOrAl`GiRl
02-08-2008, 19:05
отиди на лекар най-добре :)

pomo6tplz
02-08-2008, 20:52
пробваи със пинсета да го махнеш този трън ако нестане си отрежи краиника :grin:

dekovbg
02-09-2008, 03:39
пробваи със пинсета да го махнеш този трън ако нестане си отрежи краиника :grin:
не може да се отрежи един кокоши трън беее... явно не си имал...той е някъв ткф мн навътре са му корените и не може... не е като пъпка която стърчи...
може да си отрежа пръста но... :shock: няма смисъл..

zakos
07-24-2008, 22:37
iskam da popitam nqkoi znaeli ako go izreja s noja toq kokoshi tran she mi stane li neshto po princip nqkfi oslojneniq shto ne mi se hodi po lekari

dqvolski_angel
07-25-2008, 07:00
iskam da popitam nqkoi znaeli ako go izreja s noja toq kokoshi tran she mi stane li neshto po princip nqkfi oslojneniq shto ne mi se hodi po lekari
по-добре недей да действаш сам/а щото не се знае какво може да стане...я някоя инфекция, я...(ай да не викаме дявола сега) затова най-добре си отиди на лекар!

Van4y
07-25-2008, 11:04
:shock: един от стария ми клас имаше 1 голям и3 малки и помня как беше изрязал големия с бръснарско ножче :shock: ужасна ралта направо .... незнам просто как е тарпял,а иначе маи пак му остана корена и порасна пак..... на лекар трябва да се ходи !

Viche
08-04-2008, 11:05
бе аз знам една бабина рецепта на мен ми помогна. Начи нарязваш една глава кромит лук на пърченца колкото да покрие кокошия трън и ги накисваш за 24 4аса във винен оцет после почваш всяка вечер да си слагаш за през ноща по едно парченце лук залепено с лепенка върху кокошия трън, на сутринта го махаш и оставяш мястото да диша през деня. Ама те предупреждавам не е много приятно боли и след известно време почват да излизат трънчетата което прилича малко на слънчоглед :? , трябва и търпение поне няколко седмици. Ако искаш пробвай

И аз съм я пробвал тая рецепта и един приятел също,но няма резултат...пробвах и със няква гадост от пчелите дет трябва да я топиш и после се слага върху кокошия трън...на мен лично ми помогнаха лепенките от аптеката казват се Urgo попринцип пише че са за мазоли ама се използват и за кокоши тръни,аз не знам точно колко време ги използвах ама беше малко и един ден просто го изтръгнах...дано съм ти помогнал 8-)

Amateur
08-08-2008, 15:43
Еми има едни лепенки за мазоли мисля че бяха дето ще ти го изгорят!

d3mia
08-09-2008, 08:26
моля Ви за помощ!
преди една година ми се появи кокоши трън но тогава не знаех че е такова и не му обърнах внимание.след време разбрах, че трябва да го махна, защото почна да ме боли и да ми пречи :(
но не се маха и сега имам цели 4 кокоши тръна ;( (1 голям и 3 малки)
моля кажете как да ги махна (с течен азот не стана, с лепенки от аптеките за кокоши трън пак не стана) кажете ако знаете някакъв сигурен начин да се махне плсссс
Благодаря преварително :-o

Здравейте, дълго време и аз се мъчих с една такава гадост на кракът, даже ми се появи и втори. Пробвах всички видове лепенки, бабини илачи и темподобни, и на лекар ходих - няколко пъти ми ги гориха, ефекта беше НУЛА! Една моя позната ми каза, че е ходила на лазер, но доста я е боляло, а и остава малка раничка, която доста боляла като се навлажни мястото. Момичето ме посъветва преди да отида на лазер да пробвам със Сребърен нитрат, който може да срещнете още и с названията “джендемташ” или "адски камък"! След около две седмици нямаше и помен от двата кокоши тръна, а искам да спомена, че единият беше наистина много голям и дълбок! А и между другото не боли!
Какво се прави: Първо се взима лейкопласт и се изрязва дупчица колкото да се показва зоната на кокошия трън и се залепва около него. Мястото се навлажнява малко, за да може когато се сложи сребърния нитрат да си взаимодейства и да има ефект от цялата процедура. Сребърният нитрат се пипа само с пинцета, тъй като гори кожата! Ако кокошият трън е по-голям първоначално се започва с по-голямо парченце, като под голямо имам в предвид около 6-7мм, което се слага точно върху кокошия трън. Така с всяка процедура се намалява парченцето, което се слага. За да не падне сребърният нитрат, върху него се залепя отново лейкопласт. Хубаво е това да се прави вечер преди лягане и да се преспива с него, тъй като през деня е малко неудобно да се разхождаш с него, особено ако е някъде по ходилото.
Тези "компреси" се правят максимум по 3-4 пъти в седмицата. Хубаво е преди да сложите отново сребърния нитрат върху кокошия трън, да се опитате да махнете или поне да разровичкате повърхността, която се е образувала върху него. От сребърният нитрат кожата ви потъмнява, тъй като веществото я изгаря. Ако върху пръстите се появяват малки черни петънца не се притеснявайте, просто сте докоснали нитрата и е изгорил малко кожата ви. След 2-3 дена изчезва.
Хубаво е и да се пият някакви имуностимуланти, тъй като появата на кокоши трън означава, че имунната ви система е отслабена. На мен кожният лекар ми предписа "Енгистол", струва около 5 лева и вътре са 50 таблетки. Това е хомеопатичен лекарствен продукт, който се смуче три пъти на ден под езика. По време на взимането му е препоръчително да се избягва пушенето и пиенето на алкохол, в противен случай няма да има ефект от употребата му.
Не бива да забравяме, че личната хигиена е много важна, тъй като след докосване на кокошият трън много лесно можем да го пренесем на някой друг или пък да се появи на друго място по тялото ни!
И все пак съветвам всеки с такъв проблем преди да започне да се самолекува с различни мазила и начини да посети кожен лекар!

lovey0u
08-09-2008, 17:13
мисля че при всеки лекарствата действат различно

един познат си ги махна с Лепило за рани 10-15лв

до преди 2-3 месеца и аз имах,но Лепилото за рани не ми помогна. отстраних ги с някакво лекарство на него пише "Реди течност против мазоли" 2лв (пише за мазоли, но става и за кокоши трън)

nkostova
08-29-2010, 15:58
аз преди имах 3 на палеца на левия крак. слагах си 3-4 дни някви капки дето ги омъртвяват и после след баня ги изчоплих 8-). (капките май се казваха CARNATION). Успех !!!




:)

baby7878
08-29-2010, 15:59
Незнам...не ми звучи много добре!Най-добре отиди на доктор :shock:

svetlidim
11-05-2010, 23:03
Като малка имах на палеца на крака си и го махнах със смокиново мляко - всяка вечер откъсвах по едно листо от смокиня и с млечицето, което се образува на края на дръжката на листото, налагах кокошия трън и след около месец се махна.
С нож няма да стане - винаги ще израства.
Ако нямаш село или двор не знам как да намериш това млекце, но помага 100%.