PDA

View Full Version : ЕСЕ



bettyboop___
01-28-2008, 12:04
HELP .. ЗА ЕСЕ НА ТЕМА : 1.Прометеевците в наши дни
2.Да смяташ,че си прав,а да си тъй неправ

sexa_na_kompleksa
01-28-2008, 16:24
Ето нещо по първата тема:

Възможен ли е Прометей днес
Есе

Трудно е да се отговори на този въпрос. Може би Прометей е възможен, но може и да не е.
Според мен с това си качество, Прометей да открива и научава нови неща, а след това да учи и останалите, е възможно да съществува. Един такъв човек, в наши дни ще бъде много уважаван, както и в миналото.
В днешно време, обаче, хората не са чак толкова добри, миролюбиви и човечни. Според мен повечето хора са алчни за власт, пари, скъпоценности и слава, не се борят толкова за уважението на хората. Всеки мисли за себе си. При тези факти Прометей не може да съществува. Но да не забравяме, че все още има и добри хора, но те най-често са бедни или не чак толкова богати, за да помагат на хората, но правят всичко възможно. Има хора, които се опитват да направят света по-добър, по-човечен. Това най-често става с помощта на даренията.
С качеството си на пророк или прорицател, според мен Прометей не може да съществува. Защо ли? Защото хората, които могат да виждат в бъдещето, в днешно време мисля, че несъществуват. А пък може и да има такива хора, но според мен те няма да се приемат добре от хората, да не кажа и от целия свят.
Прометей е титан, но честно казано в трагедията „Прикования Прометей” не си личи много. Той е богочовек, но в трагедията е представен, повече като човек, който разбира всички около себе си.
Възможен или невъзможен е Прометей? Много труден въпрос, много обширен и с много варианти на отговор. Честно казано, Прометей, според мен е петдесет процента възможен и петдесет процента невъзможен.
Странното е ... и любопитното на колко ли години щеши да бъде „Прометей” в наши дни? Дали изобщо щеше да бъде мъж (момче) или жена (момиче)? Дали щеше да бъде беден като църковна мишка/мишок или пък много богат човек? Любопитно, нали?
Най-добре щеше да бъде, ако „днешният Прометей” бъде жена (Прометея) със средно положение в обществото, но имаща възможност да прави много дарения. Но откъде ли ще идват всичките тези пари? Естествено е, че тя ще бъде много умна, ще измисля проекти, струващи милиони и ще помага с тези пари на бедните, сираците, умственоизостаналите и на всички възможни хора. А защо избрах жена за „днешния Прометей” ... Ами по простата причина, че жените са много умни (стига да не са блондинки).
Та, дали Прометей е възможен или не само... Господ знае и само бъдещето ще покаже.

bettyboop___
01-29-2008, 10:19
благодаря ти много :-)