PDA

View Full Version : обрязване на половите органи при жените в детска възраст



P4ela
01-28-2008, 16:17
http://spisania.rozali.com/ot-tq/p5949.html
Дайте си мнението за това обрязване и по-специално- ще добавите ли още един глас към тази петиция: http://www.petitiononline.com/mod_perl/signed.cgi?fgm2003 или няма, и ако не, ЗАЩО НЕ ? Ако можете да помогнете по някакъв друг начин ще го направите ли или няма? Мислите ли, че е възможно да има друг начин и ако да, ще проверите ли?Смятате ли, че има полза такива неща да се разпространяват, така че повече хора да научат за тях? И ако така смятате, ще направите ли нещо по този въпрос, като например да изпратите линк на абонатите си в скайп или каквото и да е, и защо ??? :-o :(

Madness
01-28-2008, 17:08
Не мисля,че ще помогна...и няма да се занивам с петиции и проее...
Обаче е наистина гадно.И женско и мъжко и сякво...
Ебаси...
:(

Blacklisted
01-28-2008, 17:12
Това подписка за нова война ли е? Не виждам как Америка може да помогне... но пък там има ресурси, може и да се съгласят.

P4ela
01-28-2008, 17:19
Не става въпрос за Америка. А за това да се даде гласност. Да се събере голям брой гласове, толкова, че да стигне тази петиция до медиите да речем..Да стане обществено достояние. И естествено, че няколко гласа нищо няма да променят. Трябва време и трябват някакви усилия това да се разпространи..

01-28-2008, 17:24
Не става въпрос за Америка. А за това да се даде гласност. Да се събере голям брой гласове, толкова, че да стигне тази петиция до медиите да речем..Да стане обществено достояние. И естествено, че няколко гласа нищо няма да променят. Трябва време и трябват някакви усилия това да се разпространи..
Ти тъп ли си?
Това си е като треадиция там.
Тук, някой меша ли ти се в традицийте?
Някой, да направи петиция против ПИРОВЕТЕ който стават, когато някой почине?

P4ela
01-28-2008, 17:39
Не е невъзможно да се променят традиции, всъщност точно това става заедно с промяната на света и с глобализацията. Сега се сещам за един пример- отмирането на традицията в Китай момичетата да носят специални сандали, които деформират глезените и причинявят недът за цял живот. Факт е, че вече почти не се практикува :) (момиче съм)

sherry
01-28-2008, 17:51
Потресена съм!
Това е много по-зле от обрязването на момчетата, на тях им махат само една кожичка горе, а на тея момичета! Да й отрежат клитора и срамните устни, да я зашият и да й оставят малък отвор :shock: Господи, това е егати касапницата!!!

Баси традицията, това не е човешко. Не мисля, че може да се считат за близки до Бога заради това "свещенодействие", имайки предвид как рискуват живота на децата си и им причиняват болка.

Mitio_man
01-28-2008, 21:18
вии наред ли сте ве?!?!? :-o

_showy_
01-28-2008, 22:14
Оставете вие традиции, и липсата на удоволствие.
Отвратителното е, че има инфекции, болки и смъртни случаи.
Диваци! :?

Blacklisted
01-28-2008, 22:18
Аз се изненадвам от факта, че някои чак сега го разбират този "обичай"... Май не ходите на училище много? Не диваци - фанатици.

quench
01-29-2008, 07:31
не виждам какво ни влиза в работата тоя въпрос изобщо

друга култура, ало?

все едно да кажете, че ацтеките са били диваци, само защото са колили по няколко хиляди души на ден, за да принесат сърцата им на своите богове?!

никой няма право да съди друга култура и да й налага своите идеали

когато видите човек от друга култура, можете да го възприемате като извънземен

DeadpooL
01-29-2008, 09:01
тея луди ли са бе
горките момичета :(

GreenFairy
01-29-2008, 09:39
Според мен тва е доста гадничко... :?

RoyTheReaper
01-29-2008, 11:12
Когато става дума за такава нечовешка жестокост, мога да кажа само едно: СЕРА ИМ НА КУЛТУРАТА!

FelisDirus
01-29-2008, 11:14
Що за малоумна тема? Ейй, да не видите нещо от Вили 'начи.. пфу :o

Decu
01-29-2008, 11:20
Ужас :?

_showy_
01-29-2008, 12:44
друга култура, която застрашава здравето и живота на собствените й членове и то заради какво???

Даже в Корана не е предвидено да се прави това, нито има някакви други бенефиций, освен факта, че по този начин приравняват жената до предмет и я поставят на едно ниво със копието или каквото ползват.

Обрязванията рядко стават дори с бръснач, а по- често с парче ламарина или стъкло, опасността от инфекции е огромна, а обрязванията могат да бъдат няколко вида- от просто ритуално изрязване на част от клитора, до премахване на клитора, външните и вътрешните срамни устни. След това момичето не само не може да изпитва удоволствие от секса, но за нея това е мъчение, а раждането на деца истински ужас.

Ебем ти и културата, където раждането на дете трябва да е толкова обременяващо..

Културата и традициите не са нещо, което не може да бъде променено, иначе и сега щяхме да си живеем в юрти и прочие дивотии...
Било е култура и като се строи нова сграда, в основите да се вгражда някоя девойка, да почнем ли да погребваме фешънки по моловете??? По стара българска традиция...
Само да добавя.. След като се обреже мястото се зашива най-често с котешко черво. :?

techCandy
01-29-2008, 19:22
не виждам какво ни влиза в работата тоя въпрос изобщо

друга култура, ало?

все едно да кажете, че ацтеките са били диваци, само защото са колили по няколко хиляди души на ден, за да принесат сърцата им на своите богове?!

никой няма право да съди друга култура и да й налага своите идеали

когато видите човек от друга култура, можете да го възприемате като извънземен

О, хайде бе! Като чуя някой да ми се оправдава с култура почва да ми
се драйфа. Направо не мога да повярвам, че използваш това като довод, и че правиш толкова жалко сравнение...Нека си имат културата и нека си живеят в мизерните колиби, не ме интересува, никой не им се меша, но това е варварство. Живеем в цивилизован свят, или поне ние. Тия жени няма кой да ги защити, така е устроен света им, това не е намесване в културата, това е защита на човешките права! Ебаси!

Blacklisted
01-29-2008, 19:33
И как точно предлагаш да се защитят тези права, а?

Disrespect
01-29-2008, 19:47
доооста културно..

аз като чуя или прочета думата 'обрязване' се хващам за мъдите и ги пазя като очите си да не дойде случайно някой Хасан да сече..

ABSOLUTme
01-29-2008, 19:57
И как точно предлагаш да се защитят тези права, а?

Ти за правителствени и неправителствени организации да си чувал?Те хората се опитват да наравят нещо,ама само с баене не става..

Ето няколко сайта(не са свързани с обрязването,а с глада в развиващите се страни) - който иска може да помогне само с цъкване или с отговор на елементарен въпрос,който не иска - да ходи да се наплюска,докато му стане тежко и да си мисли,че това не го засяга!

FREE RISE (http://www.freerice.com/index.php)

One click,One meal! (http://www.oneclickonemeal.com/)

Click to give Free Food. (http://www.thehungersite.com/clickToGive/home.faces?siteId=1)

7000 die everyday. (http://www.bhookh.com/thanku.php)

Canis_Dirus
01-29-2008, 20:04
Ще си спестя "хумористичните" неща, които ми хрумнаха по темата (евентуално да ги напиша в тема в "кофата", ама там нещо ми трият темите - днес изтриха една "расистка").

Та - това е, братя и сестри, положението. като му деойде времето ще престанат. както са спрели скопяването на момчетата по хоровете в Средновековието, или както Империята на майте е стигнала до крах. Всяко нещо с времето си.

Blacklisted
01-29-2008, 20:04
Много трогателно, но аз питам конкретно за обрязването.

Blacklisted
01-29-2008, 20:14
Звучи разумно^^

ABSOLUTme
01-29-2008, 20:15
Много трогателно, но аз питам конкретно за обрязването.

Айдее,бъди верен на стрейт едж идеята,въпреки епизодичните си залитания встрани.Напъни главния,осмисли казаното от Вили и запази мълчание.Нали знаеш,по-добре така да те мислят за тъп,отколкото да си отвориш устата и да разсееш всички съмнения. 8-)

Disrespect
01-29-2008, 20:24
400 grains of rice...and rising 8-)

Blacklisted
01-29-2008, 20:24
Достатъчен ми е един разумен отговор, нещо което ти не ми даде, а почна да ми говориш за глад :) Това със залитанията - напрягах главния, ама не разбрах, би ли обеснила, моля :)

ABSOLUTme
01-29-2008, 20:28
не го напъваш в правилната посока 8-)
току що Вили ми каза за едни от 'твоите',които специално идват да ти кажат 'Хай',разливат ти пиенето и ти плескат една тупаница,щото не си от техните.Ако и ти си от тия,ше имаме проблем,Хюстън :D

Blacklisted
01-29-2008, 20:36
То други няма :-D

P4ela
01-29-2008, 20:39
..А единствения начин за помощ срещу обрязването засега е онази петиция.. Разбира се, че доникъде няма да стигне ако никой не я подписва.. Всеки един глас се брои.. ... гледам, че досега 5-6 души са дали глас от примерно 200.. :(

ABSOLUTme
01-29-2008, 20:40
ще ви запозная наживо... :-D
Държиш ли да го загубиш? :D

Disrespect
01-29-2008, 20:41
абе от туй с ориза нито една дума не знам.. :shock:

добре че има онлайн речници...поне да начуа някоя

Blacklisted
01-29-2008, 20:43
Голяма любоф ще е :D

ABSOLUTme
01-29-2008, 20:43
абе от туй с ориза нито една дума не знам.. :shock:

добре че има онлайн речници...поне да начуа някоя

:D

то тва е готиното,че упражняваш езика

ABSOLUTme
01-29-2008, 20:46
Голяма любоф ще е :D

Мислиш ли? :D
Аз залагам на голям бой :smt079
И след първата седмица ще направиш тема в тийнпроблем 'тя ме малтретира' 8-)

psychopath
01-29-2008, 20:48
wtf

Blacklisted
01-29-2008, 20:49
Аз бягам бързо, бут чашата/бутилката и рън Форест :wink:

Canis_Dirus
01-29-2008, 20:51
Спама е голяма работа. Да напиша, какво "несериозно" ми хрумна по темата? Признавам, че е гадно и може да ви отврати.

Да напиша един "расистки" виц?

psychopath
01-29-2008, 20:54
Спама е голяма работа. Да напиша, какво "несериозно" ми хрумна по темата? Признавам, че е гадно и може да ви отврати.

Да напиша един "расистки" виц?давай 8-)

ABSOLUTme
01-29-2008, 20:54
Пиши,пиши,Геле(хихи),ама и скайпа земи си включи

А ти,Fuckin'Hostile, може и бързо да бягаш,но аз стрелям точно :D

Blacklisted
01-29-2008, 20:59
Аз бягам бързо, бут чашата/бутилката и рън Форест :wink:

в такъв момент питам: бягаш ли по-бързо от куршум?? буквално???


и си спомням Асен как ми скъса последната цигара веднъж.. щяхме да се избием, а във Варна изрита на некъф бирата и пак бяха големи драми... гахахахаха

Най - забавното, че и най - кротките го правим... Уж толетантност не знам к'во си :-D

ABSOLUT`me - жилетка + каска? ^^ Без тия няма да стъпя във Франция :D

Canis_Dirus
01-29-2008, 21:04
кой чел - чел! Редактирано, че днес вица го изтриха от кофата. Чакат ме с бана зад ъгъла.

ABSOLUTme
01-29-2008, 21:04
ама аз ще дойда с автомата до дивака и ще видиш сръбска музика и бой :D :-)

namina
01-29-2008, 21:08
Това е отвратително, само в Африка го има!!!Жените не изпитват удоволствие!!ВАрварщина!!

Blacklisted
01-29-2008, 21:20
Ако е Горан и без бой ше минеме, ако не е - яко кютек, докато не стане :-D

Angel_Girl
01-30-2008, 13:25
Това е ужасно!!... :-x :shock:

zabludenata
01-30-2008, 16:57
Нещасници! :( :( :(

Briseis
01-30-2008, 17:34
Лятото в "Ел" имаше статия как едни жени са се отделили и са избягали от родните си места, точно заради тези образвания. В техния град няма мъже, но има млади момичета, които не се обрязани.

Наистина е отвратително това :x :shock: :x И ще подпиша петицията.

Както и познавах думите за ориз :) Дори стигнах до 10 левел думи :-)

Amy lifestyle =]
01-30-2008, 18:58
Това е наистина... шокиращо, потресаващо... :smt090
Аз подписах. Дори и да не доведе до желания резултат(въпреки, че вярвам, че ще стане), поне знам, че съм опитала да им помогна...

ThunderGoddess
01-30-2008, 19:05
Това е отвратително и не ми побира ума как може една жена да го е преживяла и да го причинява да дъщеря си, баси тъпата смотла, която е тая :-x Предпочитам да ме изхвърлят от шибаното им общество, отколкото да ме режат така, пффф ... горката жена - добре че е казала, за да знаят хората какво се прави в тези държави, ужас. Кой психар изобщо е измислил подобна традиция и как може толкова много хора да му се хваната на думите и как е възможно такава традиция толкова време да е жива ....

Blacklisted
01-30-2008, 19:22
Уважаеми, високопарни госпожици, ако живеехте в арабския свят на Африка, нямаше да смеете да гъкнете... така че да не сме много смели в българския форум.

Amy lifestyle =]
01-30-2008, 19:33
Уважаеми, високопарни госпожици, ако живеехте в арабския свят на Африка, нямаше да смеете да гъкнете... така че да не сме много смели в българския форум.
Ако бяхме в Африка. . . но не сме, нали така?
Можем да изразим мнение.
Сигурна съм, че жертвите на това безумие са на нашето мнение, но както ти сам/а (ти ше кажеш) каза, не могат да направят нищо...
Нищичко.

Blacklisted
01-30-2008, 19:38
Може разбира се, но е желателно да не е наивно като на ThunderGoddess.

Amy lifestyle =]
01-30-2008, 19:44
:)

Disrespect
01-30-2008, 19:46
Това е отвратително и не ми побира ума как може една жена да го е преживяла и да го причинява да дъщеря си, баси тъпата смотла, която е тая :-x Предпочитам да ме изхвърлят от шибаното им общество, отколкото да ме режат така, пффф ... горката жена - добре че е казала, за да знаят хората какво се прави в тези държави, ужас. Кой психар изобщо е измислил подобна традиция и как може толкова много хора да му се хваната на думите и как е възможно такава традиция толкова време да е жива ....

искат или не искат...Аллах им го е казал значи ще изпълняват..

не могат да се усетят че ако бог ги е създал няма да иска да правят никакви промени по себе си..

oTPoBHa
01-30-2008, 19:47
каквоооо
това е ужасно.. тъжно .. гадно.. безмислено.. ТЪПО
:o

горките..

Disrespect
01-30-2008, 20:03
Това е отвратително и не ми побира ума как може една жена да го е преживяла и да го причинява да дъщеря си, баси тъпата смотла, която е тая :-x Предпочитам да ме изхвърлят от шибаното им общество, отколкото да ме режат така, пффф ... горката жена - добре че е казала, за да знаят хората какво се прави в тези държави, ужас. Кой психар изобщо е измислил подобна традиция и как може толкова много хора да му се хваната на думите и как е възможно такава традиция толкова време да е жива ....

искат или не искат...Аллах им го е казал значи ще изпълняват..

не могат да се усетят че ако бог ги е създал няма да иска да правят никакви промени по себе си..

в Корана го няма това..

от къде идва цялата тая работа тогава? :neutral: те са много религиозни всичките...ако отрекат религията горко им..

blahblahblah
01-30-2008, 20:29
Няма смисъл от обрязвания!

bungle
01-30-2008, 20:31
Не се бъркам там, където не ми е работата.

Mirelchetoo14
01-30-2008, 22:03
Много от вас казаха,че хората с нашата култура и традиции нямат право да се бъркат,защото това е друга религия и въпроса се приключва дотам.Не съм съгласна,защото ако бяхте в някое племе,където след като ти се роди първото дете ти режат пишката,надали щяхте да си викате "Ми тва ми е културата" :D Въпреки,че като се замисля,те най-вероятно си казват точно това...Просто е варварско да съществуват подобни обичаи,след като друга част от света е постигнала много повече в това отношение и разполага с информация,която се разпространява доброволно.Не е нормално да се извършва подобно издевателство,с извинението,че е племенна традиция,след като заради него живота на жертвата няма да е пълноценен и ще бъде изпълнен с болки,застрашен от здравна гледна точка,и лишен от възможност да се изпитва удоволствие.

Blacklisted
01-30-2008, 22:05
Малко ти куца примера :) без пишка няма племе. ^^

Mirelchetoo14
01-30-2008, 22:40
Малко ти куца примера :) без пишка няма племе. ^^

Аааа,казах,след като си направиш едно чедо :D Ето на,при китайците би бил ефективен метод... 8-)