PDA

View Full Version : Час по религия?



01-28-2008, 17:27
Докато гледах новините се насрах от смях.
Час по религия?
Доста смешни бяха, особено онази жената.
"според църквата, този час нямало да натовари децата".
Айде айде.
Нестига , че повечето имаме по 7-8 часа на ден ами още един.
Това натякване на религията е изключително вредно и досадно.
Но, ако по някаква случайносъ въведат такова нещо, бих се записал на Юдеизъм. 8-)
Темата е за раздел религия.
Премествам :)
ramaiana

Madness
01-28-2008, 17:30
Хах...
До няква степен...що не...
Ама аз като го чух си казах"добре че поне тва съм изпуснала"
Който иска да учи за религията,има интернет...

Saymon90
01-28-2008, 17:34
Който иска да учи за религията,има интернет...
God bless google!

SiNiStEr
01-28-2008, 17:46
Който иска да учи за религията,има интернет...
God bless google!

+1

LiveFlower
01-28-2008, 18:11
are nema da ni natovari mnogo

namina
01-28-2008, 18:14
Ами според мен нека ходи само който иска не трябва да е задалжителен.

koalka
01-28-2008, 18:16
Не знам в какво точно ще се състои този час, но ако е нещо интересно, защо не...

EJI4eTy
01-28-2008, 18:24
не ми се ходи особено :grin: да ми напълнят главата с още повече глупости :lol:

TellMeYourName
01-28-2008, 18:32
Който иска да учи за религията,има интернет...
God bless google!Точно така !

Obsession
01-28-2008, 18:36
Пффф и аз го гледах! Не, че имам нещо против религията, ама надали някой го бОли корделата, че аз имам на ден още 6-7 часа, за които случайно трябва да уча и видите ли не ми трябва още 1!
Случайно дочух и, че можело да махнат някой друг час, за да имаме "Религия"... Да да, ама на някой друг ги пробутвайте тия. Всички днешни ученици (освен наркоманите) ясно осъзнават, че на никого не му пука за натовареността ни! Ако има нещо такова с удоволствие бих се "освободила" от физиката... Ама НАДАЛИ!
И така, не на последно място държа да кажа, че съм твърдо "ЗА" всички възможности за изучаване на човешките добродетели и т.н., ама имам Лиература, История, Етика и Право... - достатъчни са ми, бе!
За това, има си СИПове, допълнитлни часове, който си няма друга работа да ходи. Все пак има хора, за които религията е важна част от живота, така че би трябвало да им се даде възможността да се обогатяват.
В крайна сметка, по-добре да учвеличат часовете в които се говори за вредата наркотиците, най-вероятно ще има по-голяма полза...

Are u sure?
01-28-2008, 18:40
По новините казаха, че в повечето училища в държавите от ЕС имало такива часове и зат'ва решили и при нас да има. Сигурно си мислят, че с тези часове ще се оправим or smth? И аз си помислих "добре, че поне съм изпуснала", защото доколкото разбрах ще е задължително от 1 до 7 клас. Против тези часове съм. Мисля, че учениците са достатъчно натоварени, за да има и подобни глупости в програмата им.

punkrock
01-28-2008, 18:43
Кой ще ни преподава ? Някой поп ли? 8-)

Абе тва с часовете по религия си е абсолютна глупост, според мен. Само се чудят какво още да измислят. :?
Съгласна съм да учат малките деца до 7-ми клас на добро, да не крадат, да не обиждат, да се уважават, но за по-големите просто не е нужно. Повечето учим в гимназии и имаме по 7 часа на ден, къде ще ни затормозяват и с още някакъв тъп час по религия!? Пък и не само това, ами сме прекалено големи, за да ни превъзпитат...

Аееее... Аман :(

Eрнст Баркман
01-29-2008, 12:57
трабва да има такъв час !

psychopath
01-29-2008, 13:00
Ебати мързеливите чавета сте 8-)
трябва да има час по религия

rosskata
01-29-2008, 13:04
Спорд меен това може да се съчетае с философията. Аз съм учила за различните рлигии по философия. Няма смисъл от отделен час. ПО-добре да посвтят часове на неща като борба с насилието, наркотицците, сексуално ограмотяване... ПОне аз така мисля.

FelisDirus
01-29-2008, 13:08
Това са глупости. Религията е потребност, не е нещо, което трябва да бъде наложено.

Не желая детето ми да е сектант...

_showy_
01-29-2008, 13:10
Според мен трябва да е свободно избираемо.
punkrock, не идва поп. От светска гледна точка се разглеждат нещата. И часовете не протичат като литоргии, ами като факти. :)

rosskata
01-29-2008, 13:12
Това са глупости. Религията е потребност, не е нещо, което трябва да бъде наложено.

Не желая детето ми да е сектант...

Не става въпрос да ходи попа да им пее. Става въпрос за запознаване с принципите и философията, които носят религиите. А това не е безполезно. Аз преди да ги уча тея неща идя си нямах например колко еднакви са християнството и исляма в идеите си... :)

psychopath
01-29-2008, 13:13
Това са глупости. Религията е потребност, не е нещо, което трябва да бъде наложено.

Не желая детето ми да е сектант...Не е задължително да е сектант ,за да има по-богата обща култура ;)

Аз мисля ,че трябва да има повече ЧК в седмицата... 8-)
има по-важни теми за обсъждане ,от това къде стои глагола в НЕ 8-)

FelisDirus
01-29-2008, 13:20
Оо, я стига. Както Вили каза, това са малки деца, въобще няма да им промият мозъците с глупости... Ако е за обща култура - хубаво, но не смятам, че ще доведе до някакъв положителен резултат. И без такива часове си имам обща култура (както и почти всеки човек).

Пък и винаги съм била крайно отвратена от религиозните догми, които те вкарват в някакъв коловоз и ти стриктно трябва да го следваш. Не желая да възпитават мен или моите деца по този начин.

rosskata
01-29-2008, 13:26
О И без такива часове си имам обща култура (както и почти всеки човек).

Пък и винаги съм била крайно отвратена от религиозните догми, които те вкарват в някакъв коловоз и ти стриктно трябва да го следваш. Не желая да възпитават мен или моите деца по този начин.

Ти може да си мислиш, че хората имат обща ултура, но въобще не е така. Повечето предразсъдъци идват от липса на информация, както и повчето конфликти. Както казах, едва ли има нужда от отделен час, но философията на религиите трябва да се учи.

Имайки предвид, ч съм пълен и безнадежден атеист, и аз не мога да понасям всякаквите му там догми. Но става въпрос за обща култура...

FelisDirus
01-29-2008, 13:28
О И без такива часове си имам обща култура (както и почти всеки човек).

Пък и винаги съм била крайно отвратена от религиозните догми, които те вкарват в някакъв коловоз и ти стриктно трябва да го следваш. Не желая да възпитават мен или моите деца по този начин.

Ти може да си мислиш, че хората имат обща ултура, но въобще не е така. Повечето предразсъдъци идват от липса на информация, както и повчето конфликти. Както казах, едва ли има нужда от отделен час, но философията на религиите трябва да се учи.

Имайки предвид, ч съм пълен и безнадежден атеист, и аз не мога да понасям всякаквите му там догми. Но става въпрос за обща култура...


В такъв случай 1 час месечно е достатъчен. 8-)

Canis_Dirus
01-29-2008, 13:37
Религията е твърде сложна материя за деца от 1. до 7. клас. Догмите и парадоксите на религията не са за деца.
на дете му е адски трудно да проумее триединството (тройцата). Как така Бог е един, а има три образа. Детето си вижда две неща - гълъб и човек на кръст. Иди му обясни, че светлината е трети, а тез тримата са едно и също неделмо и извечно цяло. което цяло всъщност е и в теб и в другарчето ти по чин и в леля Мими от магазина.

Това е точно материя за 10 годишен.

Поздрав Tool - Sober.
I will find a center in you.
I will chew it up and leave.
I will work to complicate you
Just enough to bring you down.

TH33N
01-29-2008, 13:39
нито една религия сама по себе си не учи на нищо лошо.. но определено злоупотребата с религия е донеса най-големите вреди на човечеството.. защото масата не познава собствената си религия. аз не съм ученик вече, но мисля, че подобен час не би навредил на никого.. по-добре е да познаваш религията от собствена гледна точка, отколкото да ти я преразказват по грешен начин, използвайки факта, че не я познаваш да се опитват да те маниполират...

ThunderGoddess
01-29-2008, 21:19
Не е за деца по първи до седми клас това :? Ако толкова държаха, поне да гобяха въвели след осми някъде - хем да не може да промиват мозъци.

XceSS
01-29-2008, 23:09
Тъйййй аз на ден имам по 8-12 часа.На тея хора минава ли им през ума че седя от 9 до 6 на даскало почти всеки ден.Според мен това е пълна глупост никой не може да ме накара да уча исляма или будизма,както и никой не може да каже на някой мюсюлманец да учи православието.Поредната глупост която след 1 месец никой няма да помни.

shadow4e
01-29-2008, 23:39
ако те подхване един учител по религия/вероизповедание във втори-трети клас и ще видиш какво е насаден предразсъдък...
Учила съм религия точно втори и трети клас и не съм станала ненормална. Учебникът е притчи и ти го разказват като приказки. :) Вниманието на децата на тази възраст не можеш да привлечеш по друг начин, но виж вече 6 клас, ако се учи, тогава вече би им повлияло силно.

psychopath
01-30-2008, 12:48
и аз съм учил до 2-4 клас и не съм от свидетелите на Йехова 8-)

bungle
01-30-2008, 13:06
Аз съм учила Религия и беше готино. Дори е разпускащо.
Трябва да има такива часове.

Briseis
01-30-2008, 13:57
Аз ходих на СИП по Религия от 1 до 4 клас. И ако трябва да бъда честна доста ми се беше промил мозъка. Чак 7-8 клас осъзнах, че повечето неща са си били чиста пропаганда. Учителката ни не беше изпълнена с лоши чувства, но просто ни беше наложила гледната си точка...

Религиите трябва да се изучават 10-11 клас. Както каза някой в часа по Етика и право/Философия. И да не се изучава само християнството.

Не мисля обаче, че замисъла на правителството е точно такъв...

Alcohooligan
01-30-2008, 14:52
да ги учат на религия малките,до 7 клас... след тва е сериозното даскало,малко ли излишни предмети има...

ThunderGoddess
01-30-2008, 18:59
Според мен обществена институция като училището въобще не й е мястото да се меси във вярата на хората. Ако някой желае детето му да знае много са християнството - под път и над път безплатни курсове за разтълкуване на Библията - виждам всеки ден налепени обяви. Трябва да има такъв час, но не да се чуат смотани притчи и подобни глупости. Според мен трябва да е проследяване на религията на народите от първите вярвания на хората до съвременните религии като акцента падне на тези, които имат най-голямо значение за развитието на цивилизацията ни. Трябва да се преподават факти, а не да се казва кой е прав и кой е крив и защо е прав и защо е крив. трябва децата сами да си помислят коя е правилната религия за тях, ако избщо имат потребност от такава.

InitialD
01-30-2008, 22:41
трабва да има такъв час !

И аз мисля така .. направо ме е яд че завърших!!!

Все пак мисля че трябва да разкaрат или съкратят някои часове за да вмъкнат тези по религия! В половин Европа имат часове по религия .. няма само мюсюлманите да са религиозни !!!

Религията отново трябва да стане важна част от живота на българите както е била преди 1944 г. !!!

Miss_Perfekt
02-01-2008, 12:37
В моето училище от миналата година се говори че ще направят такъв час но още не са направили даже на нас ни пуснаха анкета в която по пет ученика от един клас отговарят на въпроси със какво според тях трябва да се промени училището ни и дали според него трябва да се включат допълнителни часове като-час по релгия,повече модули по физкултура(Тва e секи месец по един поход или екскурзия до някъде или обикновенно състезание с малки награди)
Дано увеличат модулите по физкултура

MaLty
02-01-2008, 17:49
абе не ми се учи особено...да ми пулнят главата с излишна информация :]

e_21.11
02-02-2008, 18:31
Ако го въведат като СИП супер.Аз лично не бих посещавала,но все ще има хора които да се възползват :-D .

mulgore
02-10-2008, 10:37
Аз съм много против тези часове..затова и никога не съм ходила..
Само ти промиват мозъците.. :?

tankistabg
02-10-2008, 10:54
Абсолютно против! Пълнят ти главата с глупости, как адам откъснал реброто си и създал ева, и как моисей с магически сили запалил един храсталак в пустинята които почнал да говори че е бог!

Против!

lsd43
02-10-2008, 12:09
Ако искат да въведът и час по е**не ,вярата си я избира сам човек и неможе някакъв тлъст поп,равин ,имам или къвто и глупак да е да ме кара да уча простотии ,аз ако искам и вярвам в нещо и ако се интересувам сам ще си намеря начин да обогатя знанията си за него. :?

angellove
02-10-2008, 13:12
Според менняма да е зле да го въведат като СИП, но не и като задължителен предмет. Хубаво е да имат избор малките, защото видяхме какво става с днешните лапета, които са по-разпуснати от магистралните феи.

lsd43
02-10-2008, 15:16
Те смятат да въвеждат изобщо като цяло всички религии (включително мюсюлманство),което според мен ще доведе до повече етническа нетърпимост и проблеми в училищата и семейната среда,така де факт е
че между мюсюлмани и християни има доста голям конфликт от край време ,а вероучението ще го задълбочи още повече :?

Democrat
02-10-2008, 15:34
Отдавна трябваше да го въведат.
Без религия сме за никъде, а малките деца е хубаво да са вярващи, защото виждате в какво положение се намира българската младеж в момента.

Ivs Jonas
02-10-2008, 15:55
ако ще има-да не е задължителен

tankistabg
02-10-2008, 16:08
предпочитам да сложат още 2-3 часа по история вместо тази тъпня - религията! Барем научим нещо за това кои сме еб*ли и кои са ни еб*ли през вековете

DjBaloon
02-10-2008, 16:12
Не трябва да има такъв час

lsd43
02-10-2008, 20:00
Преди бях за ,но сега съм твърдо против заради етническото напрежение в страната вероучението ще бъде капката с която чашата на търпението ще прелее ,ако го приемат като СИП да ,но като задължителен предмет в никакъв случай!

petity12
02-11-2008, 14:24
haha emi li4no az imam 4asove po katoli4eska religiq...2 4asa sedmi4no.. 8) ne e zle ama koftito e kat ti prasne kontrolnoto na 4ina :grin: :grin: :grin: :booooomb:

lsd43
02-12-2008, 09:07
haha emi li4no az imam 4asove po katoli4eska religiq...2 4asa sedmi4no.. 8) ne e zle ama koftito e kat ti prasne kontrolnoto na 4ina :grin: :grin: :grin: :booooomb:

Тест по религия

1 Какво ще стане с вас ако не спазвате 10те Божи заповеди:
А-Ще гниете в Ада.
Б-Ще се мъчите вечно
Ц-Ще ви е гадно цяла вечност
Д -Ще ви пекът на Адски огън

Верен отговор : а,б,ц,д


2 Ако не дадеш пари за църквата какво ще ти се случи

а)Вечни мъки
б)Вечни страдания
ц)Ще гориш в ада
д) ще платиш на первезния свещеник в натура

Верен отговор : а.б,ц ,д

Аре да ви е приятно ученето по религия!

quench
02-12-2008, 09:32
не бе, тябва да го има товя час, но в него трябва да се изучава паралелно религията на истинските българи - пантеонът на бог Тангра

освен това трябва да се обучават за опасностите от Тъмните богове - Яхве, Аллах и т.н.

:razz:

lsd43
02-12-2008, 09:53
не бе, тябва да го има товя час, но в него трябва да се изучава паралелно религията на истинските българи - пантеонът на бог Тангра

освен това трябва да се обучават за опасностите от Тъмните богове - Яхве, Аллах и т.н.

:razz:


Е ,не забравяй азтетският Кетсакоатъл, египетските Ра ,Озирис ,Хатшепсут и Гръцките Зевс и компания! Как може да не ги изучаваме ,о да и Буда най-вече! :razz: :razz: :razz:

quench
02-12-2008, 10:12
Хуитзлилопочтли е по-як бе ;)

lsd43
02-12-2008, 10:23
Хуитзлилопочтли е по-як бе ;)


Моят фаворит е Арес тъп е ,бие се като луд , с една дума кечист ,а аз много обичам кеч! :razz: :razz:

hooliganka89
02-13-2008, 09:54
Мисля,че ще е от голяма полза да се въведе час по религия и то Християнска,не бих искала детето ми или аз да уча за Алах!
Промиване на мозаци?Това са пълни глупости.
Днешното поколение не вярва в нищо,всичко е една голяма анархия!
Искам да кажа,че децата трябва да изучават религията на народа си,и да знаят,че не всичко в живота е-НАРКОТИЦИ,СЕКС и така на татака,надявам се,че всички ще разберат какво искам да кажа.Аз съм за час по религия,да се ограмотят децата!Трябва да вярваме в нещо!

ThunderGoddess
02-13-2008, 15:37
Те смятат да въвеждат изобщо като цяло всички религии (включително мюсюлманство),което според мен ще доведе до повече етническа нетърпимост и проблеми в училищата и семейната среда,така де факт е
че между мюсюлмани и християни има доста голям конфликт от край време ,а вероучението ще го задълбочи още повече :?

Това не е вярно. В моето училище има доста хорица с турски имена, и в моя клас също имаме, но по никакъв начин не ги избягваме или някакви такива неща, това не е вярно! Лично аз не дружа с тази моя съученичичка по други причини, в различна компания сме, но тя въобще не е отритната от колектива. Няма такова напрежение между хората в училище, за каквото говориш. Едно от хубавите неща на нашето поколение е, че сме много общителни и отворени, а не сме консервативни и приемаме хората такива, каквито са. Лично аз нямам нищо против каквито и да е хора в моето училище, моята страна, сред моите приятели - стига да виждам, че искат да станат добри хора, да постигнат нещо и не искат да живеят в тежест на държавата.
Чета поста на Холиганката и се смея. Първо, тя е расистка (не иска детето й, както и тя, да учи нещо различно от нейните вярвания). Мозъка й е промит от 100-тния път, в който е прочела Библията. Браво, мойто момиче, браво, голяма работа си. Не искам нито аз, нито моите деца да ставаме като теб и точно заради това този предмет не трябва да го има като задължителен, ако ще представлява вероучение! Как така ще учиш хората да вярват? Че ти навлизаш в личната им свобода, бе детето ми! Вярата е най-съкровеното нещо на човек и никой не трябва да я пипа, ако той не пожелае да даде да я пипат. Както казах, подобем предмет вероятно би бил доста интересен, но трябва да се въведе като СИП. И нищо,което да промива мозъка ... факти, факти и само факти ... описание на обичаите на ВСИЧКИ релгии ... и толкоз.

GetNasty
02-13-2008, 17:48
и според мен няма смисъл поради няколко причини:

1. На нас не ни стига време за другите предмети в у-ще, камо ли за още един. По литература сме на 6 песен от Илиада.
2.Това няма да има особена полза в бъдеще. Който иска да отиде да си го учи нейде другаде..
3.Само объркват младото поколение и неговата религиозна ориентация..т.е. аз дори не знам в какво вярвам те ще ми изтърсят още сумати глупости.
4.много натоварващо ще дойде.

Не подкрешям като цяло идеята. Има си специализирани у-ща за тези цели. :)

petity12
02-14-2008, 15:47
haha emi li4no az imam 4asove po katoli4eska religiq...2 4asa sedmi4no.. 8) ne e zle ama koftito e kat ti prasne kontrolnoto na 4ina :grin: :grin: :grin: :booooomb:

Тест по религия

1 Какво ще стане с вас ако не спазвате 10те Божи заповеди:
А-Ще гниете в Ада.
Б-Ще се мъчите вечно
Ц-Ще ви е гадно цяла вечност
Д -Ще ви пекът на Адски огън

Верен отговор : а,б,ц,д


2 Ако не дадеш пари за църквата какво ще ти се случи

а)Вечни мъки
б)Вечни страдания
ц)Ще гориш в ада
д) ще платиш на первезния свещеник в натура

Верен отговор : а.б,ц ,д

Аре да ви е приятно ученето по религия!



xa-xa-xa-... e ne e to4no tei ama...biva si go testa ti :D:D:D:D 8) 8) 8)

Jesus_is_good
02-14-2008, 16:28
Само че най гадното е че lsd43 е прав :(
някой поп с някое момиченце в някоя кола...
баси на къде отива всичко...
1 път видях новините 1 поп и кмета на селото в двота си гледат тревица :D деба олигофрените

limon4e_f
03-03-2008, 17:40
Против!Въпреки , че се интересувам от различните религии , не бих искала да ми ги преподават в училище.Има енциклопедии и ест. интенет.Освен това , който и да ти води часа , най-вероятно ще е пристрАстен. ( пък може и пристрастЕн :D )

everything_ends
03-05-2008, 19:34
За какво ни е?Хем още повече натоварване хем е излишно.Що ли?Еми ниекой каза,че който се интересува ще си намери инфо в нета.Пэк и кво токова ше учиме цяла година?То да няма 100 религии :lol:

lyloster
04-15-2008, 22:16
И аз съм против, тъй като така се налага определена вяра, макар и да не го водят така... и децата се обременяват още от малки, занимават ги с неща, с които те най - вероятно нямат никакво желание да имат нещо общо хР
А иначе който го влекат тия неща, ще си се поинтересува сам и ще открие каквото му трябва :-o

Pliok0019
07-23-2008, 19:47
Трябва да има такъв час. Няма да ни натовари много. И есествено не бива да се избира часът по религия - живеем в България, ще бъде християнство. На който мюсюлманин не му изнася - Турция е близо.

Pagan_man
07-25-2008, 13:11
абсолютно против - защо трябва да задължават децата и да ги правят насила да вярват в нещо. нека секи сма си избира каъв иска да е.
ми тогава пак да възродим инквизицията.

nailana
07-27-2008, 19:04
Да бъде свободно избираем предмет.

nailana
07-27-2008, 19:06
Трябва да има такъв час. Няма да ни натовари много. И есествено не бива да се избира часът по религия - живеем в България, ще бъде християнство. На който мюсюлманин не му изнася - Турция е близо.

Бахти тъпото изказване...Бе ти на колко си?
И защо пък да трябва....да,насила ще карат децата да влизат в стаята...
Не стига,че на ден имаме по 7-8 часа,и к'во,някви свещенници ще дойдат да ни думат.....както казах,би трябвало да е свободно избираем предмет.

Christ
07-27-2008, 19:11
Хмм..

Абсолютно против.

ThunderGoddess
07-28-2008, 10:37
Трябва да има такъв час. Няма да ни натовари много. И есествено не бива да се избира часът по религия - живеем в България, ще бъде християнство. На който мюсюлманин не му изнася - Турция е близо.
Ама ти си голям идиот. Аз като съм българка, к'во? Да не съм длъжна да слушам шибани еврейски простотии, от каквито е съставено християнството????? Това да си го нямаме. Ако някой е толкова навит да учи религия - пътя, църквата, свешеника, енциклопедията и т.н.

Christ
07-28-2008, 11:42
Трябва да има такъв час. Няма да ни натовари много. И есествено не бива да се избира часът по религия - живеем в България, ще бъде християнство. На който мюсюлманин не му изнася - Турция е близо.
Ама ти си голям идиот. Аз като съм българка, к'во? Да не съм длъжна да слушам шибани еврейски простотии, от каквито е съставено християнството????? Това да си го нямаме. Ако някой е толкова навит да учи религия - пътя, църквата, свешеника, енциклопедията и т.н.

Конституцията на България ни позволява свобода на и от религията. :)

lsd43
07-28-2008, 12:00
Изобщо не ми трябва още един час глупости,проповядвани от някакъв поп дето вечер лъска на порно с деца и си отглежда ганджа на двора :x ,а да за малко щях да забравя,че продава и църковни имоти ,които са били дарени от обикновенните българи ,за да се строят храмове,а не тлъстият поп да става още по-тлъст. :?

ThunderGoddess
07-28-2008, 13:17
Трябва да има такъв час. Няма да ни натовари много. И есествено не бива да се избира часът по религия - живеем в България, ще бъде християнство. На който мюсюлманин не му изнася - Турция е близо.
Ама ти си голям идиот. Аз като съм българка, к'во? Да не съм длъжна да слушам шибани еврейски простотии, от каквито е съставено християнството????? Това да си го нямаме. Ако някой е толкова навит да учи религия - пътя, църквата, свешеника, енциклопедията и т.н.

Конституцията на България ни позволява свобода на и от религията. :)
A часа по религия, ако има такъв, нарушава Конституцията :)

Christ
07-28-2008, 14:34
Трябва да има такъв час. Няма да ни натовари много. И есествено не бива да се избира часът по религия - живеем в България, ще бъде християнство. На който мюсюлманин не му изнася - Турция е близо.
Ама ти си голям идиот. Аз като съм българка, к'во? Да не съм длъжна да слушам шибани еврейски простотии, от каквито е съставено християнството????? Това да си го нямаме. Ако някой е толкова навит да учи религия - пътя, църквата, свешеника, енциклопедията и т.н.

Конституцията на България ни позволява свобода на и от религията. :)
A часа по религия, ако има такъв, нарушава Конституцията :) Не и ако е свободноизбираем предмет. :)

ThunderGoddess
07-28-2008, 16:16
Да, но както гледам, пльок си го иска за редовен :)

Christ
07-28-2008, 17:15
Да, но както гледам, пльок си го иска за редовен :) На пльок да му ... :D

Myrth
07-28-2008, 20:02
Час по ИСТОРИЯ на религията - да, нищо лошо няма, особено ако е СИП. Всичко друго е недопустимо.

TomorrowCanWait
07-28-2008, 20:29
trqbwa da ima tak1w 4as li??? i 0tk1de na k1de..mi ak0 nqk0i ne e praw0slawen hristiqnin..ami izp0wqdwa islqma..k0 praim t0gawa..a??? k0 praim..xax..6e mi kazwat k0 da izp0wqdwam...da i da ne g0w0rim nas pyberite p1k k0lk0 ni interesywa religiqta...deet kaza edn0 m0mi4e p0 d0bre za nark0ticite..tfa e mn0g0 nab0lql pr0blem..za k0 religiq...k0it0 jelae ima drygi mesta i na4ini...d0ri kat0 SIP da g0 nal0jat...za6t0t0 40wek izbira kakwa religiq da izp0wqdwa ne trqwa da h0di6 iii da my naliwa6 ak1l ak0 ne iska...w m0it0 daskal0 mai imal0 religiq ili ne6t0 p0d0bn0..mi az 0t na6iq klas gi sly6am te sa zamerwali s hartiiki i si g00w0reli...xax..mi ak0 e t1i... :D:D:D:D:D

TomorrowCanWait
07-28-2008, 20:30
a i da 0tbeleja az s1m hristiqnka...nali....da ne 0stanete s dryg0 wpe4atlenie..pr0sty dawam kat0 primer islqma :D :D

lsd43
07-28-2008, 21:35
Абе някои хора няма ли да се научат ,че кирилицата не яде хора! :?

nailana
07-29-2008, 06:41
trqbwa da ima tak1w 4as li??? i 0tk1de na k1de..mi ak0 nqk0i ne e praw0slawen hristiqnin..ami izp0wqdwa islqma..k0 praim t0gawa..a??? k0 praim..xax..6e mi kazwat k0 da izp0wqdwam...da i da ne g0w0rim nas pyberite p1k k0lk0 ni interesywa religiqta...deet kaza edn0 m0mi4e p0 d0bre za nark0ticite..tfa e mn0g0 nab0lql pr0blem..za k0 religiq...k0it0 jelae ima drygi mesta i na4ini...d0ri kat0 SIP da g0 nal0jat...za6t0t0 40wek izbira kakwa religiq da izp0wqdwa ne trqwa da h0di6 iii da my naliwa6 ak1l ak0 ne iska...w m0it0 daskal0 mai imal0 religiq ili ne6t0 p0d0bn0..mi az 0t na6iq klas gi sly6am te sa zamerwali s hartiiki i si g00w0reli...xax..mi ak0 e t1i... :D:D:D:D:D


Колко време ти трябваше да го напишеш това?Друг е въпросът колко време ни трябва на нас останалите да го прочетем.....

Myrth
07-29-2008, 19:42
И по-лошото е, че всичко това можеше да се предаде с 1-2 изречения без да се загуби капка от смисъла :?

TomorrowCanWait
07-29-2008, 20:29
Ето пиша на кирилица..ама просто съм свикнала на латиница...отне ми 5 минути да го напиша, щом на теб ти отнема много за да го прочетеш просто не го прави.....

LoRcheNcE*
07-29-2008, 20:39
Moje da ima no da e svobodno izbiraem

TomorrowCanWait
07-29-2008, 23:46
аааА Lorchence ти си ми адашкаааааааа :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Pliok0019
07-30-2008, 09:56
Трябва да има такъв час. Няма да ни натовари много. И есествено не бива да се избира часът по религия - живеем в България, ще бъде християнство. На който мюсюлманин не му изнася - Турция е близо.

Бахти тъпото изказване...Бе ти на колко си?
И защо пък да трябва....да,насила ще карат децата да влизат в стаята...
Не стига,че на ден имаме по 7-8 часа,и к'во,някви свещенници ще дойдат да ни думат.....както казах,би трябвало да е свободно избираем предмет.
Има ли значение на колко съм?

В училище би трябвало да получим не само образование, но и култура. Нещо, което ни е запазило през вековето като нация би помогнало за изграждането на личностите ни. Ако имаме още един час в седмицата за никого не би било фатално. Едва ли всички са добри по математика/физика/химия и тези предмети са им интересни, но все пак влизат в час, защото са в училище, а не на парти..

Стига глупости...

nailana
07-30-2008, 10:33
Трябва да има такъв час. Няма да ни натовари много. И есествено не бива да се избира часът по религия - живеем в България, ще бъде християнство. На който мюсюлманин не му изнася - Турция е близо.

Бахти тъпото изказване...Бе ти на колко си?
И защо пък да трябва....да,насила ще карат децата да влизат в стаята...
Не стига,че на ден имаме по 7-8 часа,и к'во,някви свещенници ще дойдат да ни думат.....както казах,би трябвало да е свободно избираем предмет.
Има ли значение на колко съм?

В училище би трябвало да получим не само образование, но и култура. Нещо, което ни е запазило през вековето като нация би помогнало за изграждането на личностите ни. Ако имаме още един час в седмицата за никого не би било фатално. Едва ли всички са добри по математика/физика/химия и тези предмети са им интересни, но все пак влизат в час, защото са в училище, а не на парти..

Стига глупости...


Не е фатално ли???Ти чуваш ли се?Знаеш ли,че има деца,които трябва да работят след училище защото им трябват пари,и този 1 час може да им попречи.Затова казвам,че трябва да е свободно избираем предмет.Но аз няма да влизам в подобни часове...по ред причини.И то едно образование.......хахаххахах

Айде,стига глупости.......

Christ
07-30-2008, 10:40
Не. Религията не трябва да се изучава в училище.

ThunderGoddess
07-30-2008, 11:55
Трябва да има такъв час. Няма да ни натовари много. И есествено не бива да се избира часът по религия - живеем в България, ще бъде християнство. На който мюсюлманин не му изнася - Турция е близо.

Бахти тъпото изказване...Бе ти на колко си?
И защо пък да трябва....да,насила ще карат децата да влизат в стаята...
Не стига,че на ден имаме по 7-8 часа,и к'во,някви свещенници ще дойдат да ни думат.....както казах,би трябвало да е свободно избираем предмет.
Има ли значение на колко съм?

В училище би трябвало да получим не само образование, но и култура. Нещо, което ни е запазило през вековето като нация би помогнало за изграждането на личностите ни. Ако имаме още един час в седмицата за никого не би било фатално. Едва ли всички са добри по математика/физика/химия и тези предмети са им интересни, но все пак влизат в час, защото са в училище, а не на парти..

Стига глупости...

Питах на колко си, за да разбера дали страдаш от временна кретения или тя ще ти остане спътник за цял живот. Имаше една хубава легедна за Владимир Расате, където народът изказва мнението си кое го е съхранило толкова дълго като народ. Ще ти я разкажа накратко, пък направи си изводите:
След като отказал да приеме християнството, Владимир бил ослепен от баща си (по най-християнския начин и според християнските добродетели) и бил заточен в една крепост, която по-късно щяла да започне да се нарича Владимирова крепост. Борис бил готов да пусне сина си, ако той премисли решението си и стане християнин. До края на живота си, обаче той не променил мнението си. Решил се да си смени религията чак на предсмъртния си одър. Наредил на гроба му да бъде сложен кръст, а под кръста - слънцето - символа на традицията и старата езическа вяра. След него всички хора, които живеели на онази крепост започнали да правят така. Дошли тежки времена за народа ни - турското робство. Кръста бил заменен с полумесеца или чалмата, ала отдолу на надгробните плочи на хората стоял стария езически символ. Не като знак за някаква религиозна принадлежност, а като знак за принадлежност към един народ, с сходни празници и обичаи. Те и езика са съхранили българите. А християнството ти - шибали го калинките, то лесно пада - ще ти дам пример - лесно е паднало по комунистическо време, нали? Кой идиот, мамка му, те накара да си втълпиш, че е издържало 5 века и не се е повлияло и е съхранило някого? За мен този шибан час в седмицата е фатален. Не толкова заради времето, а защото не ми се слушат глупости и ми е неприятно да промиват главите на децата с подобни глупости. Подобен час нарушава правото ми на свободно вероизповедание и избор в религията. Разбери го! Физиката и химията не ги харесвам, но те не нарушават личната ми свобода. Освен това са доста по-приложими и важни за всекидневието на който и да е съвременен човек.

Pliok0019
07-30-2008, 14:07
nailana Зависи от училището, в което учиш. Не всички пощаваме училището в селото ти или 867 Пробито СОУ. 40минути за 168 часа не е нищо, което може да попречи на работата и всичко останало.

ThunderGoddess Разбира се, че не само религията ни е запазила като народ...и българския език, и историята ни... Всичко е от значение. Това е поредния фактор, които ни обединява.

Който няма подобно желание - на всички ни е ясно къде е вратата. Аз не съм толерантна към останалите религии. Ще ми бъде приятно да гледам физиономиите на двамата атеисти и полумюсюлманката от класа ми.

И все пак?! Моето мнение няма да промени нещата. И вие няма да го промените. Форумът е именно за това - да се събират различни хора, за да изказват мненията.

nailana
07-30-2008, 14:45
nailana Зависи от училището, в което учиш. Не всички пощаваме училището в селото ти или 867 Пробито СОУ. 40минути за 168 часа не е нищо, което може да попречи на работата и всичко останало.

Който няма подобно желание - на всички ни е ясно къде е вратата. Аз не съм толерантна към останалите религии. Ще ми бъде приятно да гледам физиономиите на двамата атеисти и полумюсюлманката от класа ми.

И все пак?! Моето мнение няма да промени нещата. И вие няма да го промените. Форумът е именно за това - да се събират различни хора, за да изказват мненията.

1.Откъде знаеш,че не пречи?Започни поне 6-7 часова работа и тогава ще видим.
2.Щом толкова твърдо си убедена и искаш да се преподава христянската религия в училище,то би трябвало да знаеш,че Христос ни учи да сме толерантни към всеки!Ако ли не - можеш да се опътиш към Ирак,за да избиваш местните не заради петрола,но заради вярванията им....стига те да не убият теб веднага щом стъпиш там........или по - рано.....
3.И ние да спорим с тези хора и съответно с мненията им.

ThunderGoddess
07-30-2008, 14:53
Плюк, какви врати, бе дете? Да остана необразована ли искаш? Ако ще има подобно нещо и беше наистина толерантен човек щеше да се съгласиш, че трябва да е история на религията и да е СИП. Че на човек трябва да му бъде предадено, че има такива и такива религии и да си избира той сам, а не да му бъде промиван мозъка като му се казва, че определено нещо е едно-единствено.

Nam3less
07-30-2008, 15:12
Няма нужда от такъв предмет. Които иска религия, да чете библията. А иначе има час по история, там нека да се учат историйте на различните религий.

AdmiralJohn
07-30-2008, 16:12
Тъй като сме доста натоварени,ние учениците не би трябвало да въвеждат какъвто и да е друг предмет.Само ще ни натоварят още повече.Религия аз съм твърдо против да се учи,тъй като е изцяло губене на време...та така мисля аз...тоест да отговоря,не мисля,че трябва да се учи религия.

Pliok0019
07-30-2008, 16:48
Плюк, какви врати, бе дете? Да остана необразована ли искаш? Ако ще има подобно нещо и беше наистина толерантен човек щеше да се съгласиш, че трябва да е история на религията и да е СИП. Че на човек трябва да му бъде предадено, че има такива и такива религии и да си избира той сам, а не да му бъде промиван мозъка като му се казва, че определено нещо е едно-единствено.
Казах, че съм НЕтолерантна.

Благодаря за вниманието.

Christ
07-30-2008, 17:39
Пльок, както и да го поставиш, религията не трябва да се учи в училищата.

Kman
07-31-2008, 15:10
История на религията.....това ще е интересно,може да се запиша за будизъм,да видя според будизма,хората които не изповядват будизъм къде отиват.Защото според християнството будистите отиват в ада,а според будистите християните може да се прераждат в папрати или по низши организми понеже не изповядват бидузма :D А като натъкмим и останалите религиии и става още по интересно....

it_ends_tonight_
07-31-2008, 20:32
Ау, да вземат да ни доведат некъв брадясал поп, дет шса спъва в брадата си и ши на зарази със въшки. Да на пръска със светена вода докат ни приказва колко велик е Бог и да се опита да ни промие мозъците? О, не мерси! Аз ше са пръсна да споря с тоя, ако ни го въведат тва.