PDA

View Full Version : Презерватива се скъса....ужасссссс



babyforum
01-28-2008, 17:16
Значи скъса се презерватива .....онова хапче Ескапеле го няма по аптеките.....не знам защо май нещо заради срока на годност.....искам да попитам
1-во как се смяташе овулацията и
2 ро кога може да се прави тест за бременност....след колко време от случилото се

Моля ви спешно е

Spider4eto
01-28-2008, 17:20
колко дни ти е цикъла(от първия ден на едната до първия ден на другата менструация) колкото дни делиш на 2 например ако е 28 значи 14 тогава е овулацията обаче сложи 3 дена преди 14тия и 3 дена след тва е опасния период, а тестовете мисля че са наи точно след 10 дни ам има и некви нови дето може и на 3тия нз не съм ползвала. Атой изпразни ли се в теб ае смятай ам да знаеш че не може 100% да се определи периода на овулация :) а забравих има и други хапчета освен ескапел, постиниор например

babyforum
01-28-2008, 17:27
а тая от аптеката ми каза че срока на годност на ескапеле изтичал януари и сега нямало никъде....утре щяла да ми каже до кога е срока....ами ако е изтекъл кво да правя....панирах се.....

Spider4eto
01-28-2008, 17:32
успокой се бре момиче и да се панираш няма да промениш положението кажи той изпразни ли се в теб а и има постинор питай за него

babyforum
01-28-2008, 17:40
значи по принцип каза че не е свършил в мене.....извади го за да не е вътре....ама аз как да съм сигурна че нещо не е попаднало и вътре....а от аптеките ми казаха че освен ескапеле няма друго...а на ескапеле срока на госност му бил до януари и тая ми каза утре да се обадя за да ми каже до кой януари точно е

Spider4eto
01-28-2008, 17:42
ем след като го е извадил опасността не е толкова голяма но пак има шанс малък но е там така че чакай утре да видиш срока и без да се панираш квото трябва да стане ще стане :) 8-)

babyforum
01-28-2008, 17:44
добре да кажеме че е минал срока на госност,......кво правиме....чакам да минат 10 дена за да си направя тест ли......

Spider4eto
01-28-2008, 17:50
ми аз бих отишла при гинеколог защото освен ескапеле и други подобни ако си забременяла спиралата помага до 5 дни след секс, тя действа като спешна мярка и предпазва от забременяване. Може да се извади про следващата менструация или да я оставиш като противозачатъчно. Гинеколозите слагат такива и не мисля че е много скъпо така че тва мисля че ще е доста добър вариянт ако си бременна ам не чакай 10 дни да си направиш тест :)

babyforum
01-28-2008, 17:51
а колко трябва да се чака за теста....за спиралата не съм сигурна....

Spider4eto
01-28-2008, 17:54
ми за теста наистина не съм сигурна може и да е по малко поразпитай приятелки не може да не знаят

babyforum
01-28-2008, 18:03
Нямам толкова близки приятелки...за това пиша тук...

Spider4eto
01-28-2008, 18:05
:( няма да се притесняваш ще питаш в аптеката те трябва да ти кажат :)

babyforum
01-28-2008, 18:09
Ох всичко трябва да разуча....колко пари е един аборт?...и в какво се състои...?

nohuty
01-28-2008, 18:11
Струва доста :) Приготви си едно 500 лв ... пък да ти кажа и абортите не се водят много законни тъй че се състои в това че те накълцват от вътре.
Ако има бебе - честито на таткото :razz:

ludoto_f
01-28-2008, 18:12
postinora otdavna go nqma!!!

babyforum
01-28-2008, 18:14
Струва доста :) Приготви си едно 500 лв ... пък да ти кажа и абортите не се водят много законни тъй че се състои в това че те накълцват от вътре.
Ако има бебе - честито на таткото :razz:
Много ли сме забавни....

Spider4eto
01-28-2008, 18:14
за аборта вече не знам колко струва но тва е изстъргване на най-външния слой на матката(този който попринцип после сам пада при менструация) ама ти е още рано да мислиш за аборт утре ще видиш за ескапелето дано не му е изтекъл срока стискам палци и сигурно ще ти закъснее когато ти закъснее ще си купиш един тест и според мен ще е отрицателен но ако е положителен тогава ще мислиш за аборт :)

Spider4eto
01-28-2008, 18:15
postinora otdavna go nqma!!! ем сори не ми се е налагало и не съм особено запозната

ludoto_f
01-28-2008, 18:16
postinora otdavna go nqma!!! ем сори не ми се е налагало и не съм особено запозната

spoko az da kaja!! :(

Spider4eto
01-28-2008, 18:17
хора недейте да се ебавате с момичето супер стресирана изглежда :(

ludoto_f
01-28-2008, 18:21
хора недейте да се ебавате с момичето супер стресирана изглежда :(

to e taka!! az ne se podigravam s nikoi!! :-x zashtoto i az sym bila v tova polojenie :( :-x

Spider4eto
01-28-2008, 18:24
хора недейте да се ебавате с момичето супер стресирана изглежда :(

to e taka!! az ne se podigravam s nikoi!! :-x zashtoto i az sym bila v tova polojenie :( :-x ей ама да не си помислиш че за тебе говоря за nohuty ставаше въпрос :)

ludoto_f
01-28-2008, 18:25
хора недейте да се ебавате с момичето супер стресирана изглежда :(

to e taka!! az ne se podigravam s nikoi!! :-x zashtoto i az sym bila v tova polojenie :( :-x ей ама да не си помислиш че за тебе говоря за nohuty ставаше въпрос :)

dobre ;) prosteno :D;)

Spider4eto
01-28-2008, 18:25
8-) :P

suunlight
01-28-2008, 18:27
Значи постинора го нема от година май някаде :)
Тестовете са за след 14 дена от половия акт който те притеснява, или до 5 дена след закъсняване на менструацията .. тогава са най- точни .. примерно SureChek .. (ah f*ck май така се пишеше) е 3-4 лева и е добър според мене :)
Аборта около 300-400 лева .. чувала съм някви истории, че ако искаш родителите да не разбират .. буташ много повече, но тука е и до връзки и да улучиш лекар готов да си жертва дипломата .. Болезенен е :)
Овулацията ..можеш да я сметниш само при редовен цикъл .. и има специални календарчета, помагащи да я разбереш .. знам само че ако месечният ти цикъл е 28 дни (точно) овулацията е на 11 ден .. ако са повече дните .. мръдваш числото на пред .. ако е по-малко от 28 дни .. назад .. като после слагаш + - 3 дена .. и това се води за опасният период ..
Друго .. била съм в твойта ситуация .. благодаря на Господ, че ми дойде .. знам, че ти е кофти .. но ако не изпиеш хапче до 3 дни .. няма кво да му мислиш .. чакаш тест-а .. и се надяваш .. да няма бебе //
ТОВА Е !

Spider4eto
01-28-2008, 18:53
m00rnInGstaR]Значи постинора го нема от година май някаде :)
Тестовете са за след 14 дена от половия акт който те притеснява, или до 5 дена след закъсняване на менструацията .. тогава са най- точни .. примерно SureChek .. (ah f*ck май така се пишеше) е 3-4 лева и е добър според мене :)
Аборта около 300-400 лева .. чувала съм някви истории, че ако искаш родителите да не разбират .. буташ много повече, но тука е и до връзки и да улучиш лекар готов да си жертва дипломата .. Болезенен е :)
Овулацията ..можеш да я сметниш само при редовен цикъл .. и има специални календарчета, помагащи да я разбереш .. знам само че ако месечният ти цикъл е 28 дни (точно) овулацията е на 11 ден .. ако са повече дните .. мръдваш числото на пред .. ако е по-малко от 28 дни .. назад .. като после слагаш + - 3 дена .. и това се води за опасният период ..
Друго .. била съм в твойта ситуация .. благодаря на Господ, че ми дойде .. знам, че ти е кофти .. но ако не изпиеш хапче до 3 дни .. няма кво да му мислиш .. чакаш тест-а .. и се надяваш .. да няма бебе //
ТОВА Е ! е да ам освен хапче може и да си постави спирала до 5 дни и пак да има същия ефект

suunlight
01-28-2008, 18:56
Обаче, на мен ми се стори, че тя май самата изключи спиралата като вариант за себе си .. може грешно да съм разбрала .. и за това де наблегнах на хапчетата .. 8-) :P

Spider4eto
01-28-2008, 19:03
m00rnInGstaR]Обаче, на мен ми се стори, че тя май самата изключи спиралата като вариант за себе си .. може грешно да съм разбрала .. и за това де наблегнах на хапчетата .. 8-) :P ахм и аз така май видях ам се пак съм длъжна да я спомена като вариянт 8)

suunlight
01-28-2008, 21:11
Авторката на темата, обаче що не казва как се развива проблема ? с хапчетата кво стана .. тестовете .. ала-бала ? ще е хубаво, ако ни кажеш де :-o :-o 8-)

emviii
01-29-2008, 06:45
mda q zemi da kajesh kakvo stana kak e sroka ?

ludoto_f
01-29-2008, 06:48
m00rnInGstaR]Авторката на темата, обаче що не казва как се развива проблема ? с хапчетата кво стана .. тестовете .. ала-бала ? ще е хубаво, ако ни кажеш де :-o :-o 8-)

i az tva pitam :?

Spider4eto
01-29-2008, 11:05
хайде всички сме в очакване какво е станало 8-)

PUSS
01-29-2008, 11:16
хайде всички сме в очакване какво е станало 8-)ah ma kvo e tva tvoito ve ne smeshno kat ti sa sluchi na tebe vari sa obajdai :grin:

Spider4eto
01-29-2008, 12:02
хайде всички сме в очакване какво е станало 8-)ah ma kvo e tva tvoito ve ne smeshno kat ti sa sluchi na tebe vari sa obajdai :grin: e kво аз не се смея просо ми е любопитно дали си е зела хапче понеже вчера трябваше да и се обасят и ми е чудно кво е станало ииии човек да не попита

Муц
01-29-2008, 14:25
ПИЙТЕ ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИ!!! 100% са сигурни-това за предпазване от нежелана бременност,а презервативи също требе използвате винаги-заради милионите инфекции и болести!ТОВА НЕ Е МАЙТАП РАБОТА!Здравето преди всичко! :o

Dark_Angel_F
01-29-2008, 14:57
За спешни контрацептиви освен Ескалепе , з акого то посотянно пишат , не съм запозната тъй като нямам опит , но имаше една тема за абортите и имаше 2 вида медицински и хирургичен. При хирургичния се остъргва вътрешния слой на матката и струва доста и се лежи в болница и можеше да се прави до третия месец от бременността (съжалявам ако не е точно ног о давам по спомени) . При медицинския се поставят 2 хормонални инжекций една след друга . Първата прекъсва бременността . Втората предизвиква контракций в матката и след втората с вакуум се "изсмуква" всичко. Този вид аборт миял че имаше по малък срок след забременяването в който може да се прилага.Втроия вид беше по ефтин и по - беболезнен.
И бях чъвала че е около 100 лева ( медицинския )
Отново се извинявам ако някъде съм допуснаал неточност , но писах всичко по спомени.

vesi90
01-29-2008, 16:21
Tozi medicinskiq za koito govori6 ne e mn siguren za6toto imam poznata koqto maika i se e opitala taka da abortira ama ne se e polu4ilo li nz i e uvredena abe s 2 dumi uvredil se e ploda samo

babyforum
01-29-2008, 16:50
Днес ходих до една аптека до работата ми.Жената ми даде Ескапеле-то и явно е било някаква нова партида защото срока беше от януари 2007 до 2011 година. Изпих го на 13,5-тия час....пишеше, че се пие до 72 часа като най-добре е да се приеме до 12-тия...не се чувствам зле....по никакъв начин не усещам да се чувствам различно....ОСВЕН , че ми е доста притеснено все още и искам страшно много да ми дойде цикъла и да нямам проблеми....

Много Благодаря на тези, които ми помогнаха...

Spider4eto
01-29-2008, 17:26
браво радвам се че си си намерила дано сичко е наред и друг път да внимаваш :P