PDA

View Full Version : Проблем с ученето! Помагайте!!!



Go^Play
01-28-2008, 20:45
Хораааа,хора :) допреди 1-2 години (7 клас и началото на 8ми) бях 1 от отличниците в класа и не ми пречеше да отделям по 2,макс 3 часа на ден да уча,но сега от както сам в езикова гимназия затъвам все повече и повече,защото просто "забравих" как се учи.Сядам,чета 10-15 минути и повече не мога мисля за какви ли не други простотий,но не и за учене...Мисля,че основния проблем идва от компютъра,сигурно съм прекалено пристрастен :smt120 Моля ви,кажете как мога да оправя проблема според вас,и дали ако започна да чета книги би пооправило нещата =( Благодаря предварително :)

ThunderGoddess
01-29-2008, 08:59
Единия начин е да изтръгнеш захранващия кабел на компа, да го връчиш на вашите и да им кажеш да ти го дават за 1-2 часа на ден, не повече и след тов да го крият. Другия начин е да оползотвориш кома - примерно казваш, че си в езикова - вземи чети нещо на този език, превеждай си го в някоя тетрадка и хващай все по-трудни и по-трудни текстове. По този начин учиш нови думи и осъвършенстваш техниката си на превод. Но трябва да седнеш да учиш и по другите дициплини, защото само с език можеш да станеш преводач или учител по тоя език ... или мияч на чинии в чужбина. Значи .. в езикова си - повечето от тях се водят елтини и там нивото е над това, което си свикнал, затова трябва да отделяш повечко време според мен ... не оставяй компа да ти развали ученето. Както беше писала госпожата по немски на моето контролно "Старай се, учи" :lol: Успехчета! :)

chipi_kaoo
01-29-2008, 09:06
Единия начин е да изтръгнеш захранващия кабел на компа, да го връчиш на вашите и да им кажеш да ти го дават за 1-2 часа на ден, не повече и след тов да го крият.
При мен нямама да стане. Имаме нет клуб, и трябва бая кабели да свалят :-D пък и аз имам резервни 8) Е аз се радвам на добър успех, не че съм много умен, а просто моя клас е бъкан с тъпанари. с няколко изключения. Е ся, кат не ти се учи... то и аз съм така, чета 1 час, ма си мисля през цялото време или за фр, или за някой, аве нищо не помня от прочетеното :oops: :oops: :oops: :-P

cute_mimi
01-29-2008, 09:49
И при мен е така. Сега нещо затъпявам може би защото почнах да пия и да ходя на купони. Нормално е за възраста ни споко :)

n1ght_shadow
01-29-2008, 10:26
мен пък въобще не ми дреме за ученето ;) :D оправям си са с това което сам запомнил в час или преписал ;)