PDA

View Full Version : Едни от най великите мафиотски босове...



Alabalaportokala
01-29-2008, 09:33
http://www.vbox7.com/play:c816b4d5

Поклон, възхищение, респект. Някои ще кажат защо се възхищавам на тези убийци и престъпници ? Защото са започнали буквално от нищото и мизерията. Защото нищо не им е било дадено на готово и въпреки всичко са успели да се издигнат в йерархията и да спечелят уважението на бедните и обикновени хора, помагайки им да си разрешат проблеми. Направили са пари, контролирали са всичко (буквално всичко) - медии, полиция, правителство, хазарт, проституция. И тези области са имали страх от тях. Били са мъже на честта, спазвали са традиции и една от тях е била ОМЕРТАТА-това е обет за мълчение, а на стар сицилиански означава мъжество Никой не е смеел да им каже и гък. Били са големи хора. Sammy Clarence и имал 520 милярда долара - с толкова пари може да си построиш собствена държава че и повече. Jоhn Gotty въпреки че е бил заловен и осъден си е замълчал и е показал лоялност, не е предал системата и организацията.Ал Капоне просто не е нужно да го коментирам, няма човек на планетата който да не знае кой е той . Това е....

kakaomen
01-29-2008, 10:01
Поклон, възхищение, респект.
Това е единственото което и аз мога да кажа за тези хора. Винаги съм се възхищавал на тези босове.

Alabalaportokala
01-29-2008, 11:29
Не виждам смисъл да се кланяш на хора, които са убивали продавали наркотици и прочее!

Такива некомпетентни мнения направо ми бъркат в душата. Всички мафиоти са били против продажбата на наркотици и са се избивали точно затова нещо. За тях да продаваш наркотик е било все едно да го продаваш на детето си. Ревностно са се борели против това и са ги мразили точно както ги мразиш и ти ! :x

Alabalaportokala
01-29-2008, 11:54
Не е само по филмите приятелю. Кръстникът показва само част от реалността при мафията.

Canis_Dirus
01-29-2008, 12:36
Карамански е истинският кръстник!

Alabalaportokala
01-29-2008, 12:38
а откъде да получа истинска представа за мафията???

ПП. Няма мафия! ;)

:razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :D :D :D :D :D :D
Пич няма смисъл да дискутираме и спорим. Нищо- заблудата е нещо нормално. Няма лошо :D :D :D

sapphirr
01-29-2008, 12:41
да се оправят.едно мога да коментирам,4е за си4ките в тия среди,30 години зна4ат дълбока старост

Mitio_man
01-29-2008, 14:16
абе за да се издигнат до това ниво на босове и те са яли много бой и са издържали на какво ли не.така че и аз им се възхищавам

DiTko
01-29-2008, 14:24
Карамански е истинският кръстник!
Минал е покрай кръстник. ....

OtherDimension
01-29-2008, 15:50
бе я се разкарайте
възхищавали им се ... дребни квартални лапета, дето се мислите за гангстерчета :?

Special K
01-29-2008, 15:53
И босовете оттам са тръгнали...... :D

Blacklisted
01-29-2008, 18:28
^гледал е Гуудфелас човека :D

Alabalaportokala
01-30-2008, 01:52
явно не си запознат с т.нар. Омерта щом не схвана тънкия намек...

Омерта - обет за мълчание. Тя се е спазвала най вече в края на 19 век началото на 20 век когато мафията е била още в зародиш и хората не са знаели за нея. Т.е. ако живеехме по това време щях да ти хвана намека и да потвърдя това. Но нито ти нито аз сме част от тая организация че да спазваме каквото и да е. Това е по законите на сицилианската мафия


Единствената "мафиотска" книга, която съм чел е "Кръстникът" от Марио Пузо. И не обърнах внимание на това какво пише в нея беше ми пределно ясно само от разказите за нея! Убийства, наркотици, нелегални сделки и прочее!

Точно във времето по което е върлувал дон Корлеоне е имало така наречената "алкохолна суша" (било е забранено правенето и продаването на алкохол) и са правели пари точно от това. Нелегално са го доставяли по баровете и заведенията. В последствие чак и мафията взема дял от наркотиците. Защо ? Защото вече цял свят печели от това, а тази организация е имала слабост към пачките и не може да изостане от другите.


Докажи го! Покажи ми къде пише, че мафиотите са се избивали помежду си заради наркотиците!!!

Това е все едно да ме накараш да ти докажа че някое момиче има путка. Общоизвестен факт е ВЕЧЕ. А това че няма италианска ( сицилианска ) мафия също е факт. Руската мафия в момента е най мощната организация съществувала някога. Дори президента Путин са корумпирали тогава помисли за какви пари говорим. Но те са изверги и нямат такива традиции каквито италианците са имали.


бе я се разкарайте
възхищавали им се ... дребни квартални лапета, дето се мислите за гангстерчета

Нито съм дребно лапе , нито се мисля и искам да бъда гангстерче. По - добре беден, но спейки спокойно без страх че всеки момент могат да нахлуят през вратата ми за да ме гръмнат. Но това не пречи да им се възхищавам на мафиотските босове. От сицилианската Вендетта никой не е можел да избяга !!

Saymon90
01-30-2008, 06:59
Намерили на кого да се възищават... точно лапе си си, явно.

find_m3
01-30-2008, 07:17
Карамански е истинският кръстник!
Минал е покрай кръстник. ....

а не е ли?карамански ми беше съсед и съм виждала точно какво е правил.сега наследник в родния му град е Пламен Галев,ама едно време го возеха в багажника на колата ....да му...

прав е сам90 на какво точно се възхищавате бе :-o

kakaomen
01-30-2008, 08:14
Карамански е истинският кръстник!
Минал е покрай кръстник. ....

а не е ли?карамански ми беше съсед и съм виждала точно какво е правил.сега наследник в родния му град е Пламен Галев,ама едно време го возеха в багажника на колата ....да му...

прав е сам90 на какво точно се възхищавате бе :-o
На това че тези хора не изпитват страх, много са хитри и винаги са лоялни на принципите си. :)

Saymon90
01-30-2008, 08:17
Не че са безстрашни, а са глупави. Ако не бяха, щяха да преценят кое е по-ценно - парите или собственият ти живот и този на семейството ти.

kakaomen
01-30-2008, 08:19
Незнам за теб, но според мен парите са по-важни. :-o

Saymon90
01-30-2008, 08:20
Окей, убий се, пък аз после ще ти дам пари - обещавам...

kakaomen
01-30-2008, 08:21
Окей, убий се, пък аз после ще ти дам пари - обещавам...
:D Няма проблем :-D

Saymon90
01-30-2008, 08:24
Има сделка :D

Jaffs
01-30-2008, 08:30
Ето на това му викам странна работа... Не ми е ясно как може да се възхищавате на хора, провалили не един човешки живот. Както каза и Кокосчето на хора, които поставят парите на пиедестал за сметка на живота си, спокойствието и щастието на семействата си.

Всички мафиоти са били против продажбата на наркотици и са се избивали точно затова нещо. :x
Единственото, за което се избиват са пазари и територии. Не от морална гледна точка. Айде не ги изкарвайте мили чичковци, които следват принципите си и не продават дрога на децата, щото все едно я продавали на техните. Пазара с дрога от край време се е захранвал и ще се захранва от деца (общо казано). Ето това вече е факт.

mickelangelo
01-30-2008, 08:38
Мафия - Дума измислена от пресата
Коза ностра - ( от итл, Наша работа )
това наистина са боли мъже на честа .. и са били благородни по свое му ..
но някои от тях ( мое лично мнение ) са много по достойни от много политици .. и други политически и по известни фигури ( специално за България говоря )

Alabalaportokala
01-30-2008, 10:42
ЗА ТЕЗИ КОИТО ПИТАТ НА КАКВО СЕ ВЪЗХИЩАВАМ НИ НА КАКВО ТОЛКОВА ИМ СЕ КЕФЯ НЕКА ЧЕТАТ МАЛКО ПО ВНИМАТЕЛНО !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!



Защото са започнали буквално от нищото и мизерията. Защото нищо не им е било дадено на готово и въпреки всичко са успели да се издигнат в йерархията и да спечелят уважението на бедните и обикновени хора, помагайки им да си разрешат проблеми. Направили са пари, контролирали са всичко (буквално всичко) - медии, полиция, правителство, хазарт, проституция. И тези области са имали страх от тях. Били са мъже на честта, спазвали са традиции и една от тях е била ОМЕРТАТА-това е обет за мълчение, а на стар сицилиански означава мъжество Никой не е смеел да им каже и гък. Били са големи хора. Sammy Clarence и имал 520 милярда долара - с толкова пари може да си построиш собствена държава че и повече. Jоhn Gotty въпреки че е бил заловен и осъден си е замълчал и е показал лоялност, не е предал системата и организацията.Ал Капоне просто не е нужно да го коментирам, няма човек на планетата който да не знае кой е той . Това е....


Мафия - Дума измислена от пресата

Само че не - също идва от стар сицилиански и означава общност


Коза ностра - ( от итл, Нещо наше )

Лека корекцийка :-D

Alabalaportokala
01-30-2008, 11:25
има ли разлика между търговия с алкохол и наркотици, при положение, че и двете са забранени за продажба и производство???


Пак пишеш каквото си знаеш. Не казвам че са били пример за подражание. Ако си чел Кръстникът виж как почва началото на книгата. Дон Корлеоне помага на хората да разрешат проблемите си. Повечето Донове са били така. Въпреки всичко това са хора с традиции и не са закачали или убивали обикновени хора, а само тези който им се изпречвали на пътя, за разлика от нашите мутри.

Те всъщност са били много хитри. Пак повтарям - владеели са всичко, при тях няма неподкупен човек. Контрол над всичко. А това не се постига само с пари нали така ? Иска и акъл. Като ги смятате за глупаци спечелите това което те са спечелили. Те са решили Джон Фицджералд Кенеди да дойде на власт . Ето затова се радвам на тях. Били са СИЛНИ хора. А това че са били безмилостни убийци е факт който пак повтарям не трябва да бъде за пример.

Не и имало и все още няма човек който да скрие или избяга от тях. Винаги ще те намерят където и да си. Може скоро може късно но няма измъкване. И всъщност това ми е най чудното . Как го правят ?

Alabalaportokala
01-30-2008, 11:46
има ли разлика между търговия с алкохол и наркотици, при положение, че и двете са забранени за продажба и производство???

Не, няма


че говорим за обикновени престъпници

Дали обикновени престъпници дали иначе са започнали от нищото


А как се определя кой е застанал на пътя им??

Засягаш интереса им, очистен си... Това е философията общо взето :D


И са били толкова добрички и невинни, че никой не може да се скрие или избяга от тях??

Пак ми извърташ думите. Къде казах че са били добрички и невинни. Цитирай ме


И не закачат обикновените хора- то рекета на дребни търговци си е било защита и застраховане, ама не е нещо лошо.

Рекета на дребните търговци го правят нашите мутри, но не и те ! ! !


Спечели ти власт и пари по този начин, защото виждам, че според теб този начин на живот е голямо геройство, а морала е мръсна дума.

Виж. Казах ти на кои неща се радвам и възхищавам, не мисля да се препрепрепотарям. Ще ти бъда благодарен ако не ми извърташ думите и не четеш между редовете. Благодаря предварително !

Alabalaportokala
01-30-2008, 12:11
Провери дали рекета са го измислили нашите мутри.

И да е имало рекет това не е нещото заради което ги възхвалявам

Alabalaportokala
01-30-2008, 16:16
@ATAKABG

Я да съм същия както го описа, но с 1 дезърт ийгъл в ръка, пък ако искаш 10 човека ми скочете на бой 8) :D

Alabalaportokala
01-30-2008, 17:29
колко е пълнителя на пищова??

18+1 патрона - 9 мм калибър. Самия пистолет тежи около кило и нещо - това е за газовия вариант. За бойния мисля че беше 7



и кво,да не би ше ме застреляш с тоя пистолет? То не трябва просто пистолет,а смелост да натиснеш спусъка,която съм сигурен,че палячо като теб я няма. Ще ти извия ръцете,ще ти взема пищака и ще ти го навра в гъза

Ххахахахахах. Абе момченце - заблудено ти да не мислиш че ще те гърмя с тоя пистолет. С него ще ти взема страха, а гледай като гръмна 1 път във въздуха да видиш как ти и приятелите ще се разбягате като диви зайци в гора. Момче, баща ми ( не е между живите ) беше полицай. Имаше връзки и ми издейства разрешително за боен пистолет. Стрелял съм с него, постоянно го нося в себе си и имам опит в уличните схватки. Само не ми казвай че ще ми го вземеш за да ми го навреш. Няма да ти стиска, защото вече ще си напълнил гащите. Явно не си имал работа с такива джаджи. Насочвали са пистолет срещу мене. Чувството не е приятно - краката омекват , сърцето бие бурно , а ти си готов дори да оближеш хуя на този който държи ютията. Ехх ако не друго твоят пост ме развесели :D

InitialD
01-30-2008, 22:46
Charlie "Lucky" Luciano .. the real Don!!! Е това е истинският кръстник на мафията такава каквато я познаваме! Повече няма да дискутирам защото тази тема ми е болна по редица причини!!! :? :o

"Flyer"
01-30-2008, 23:35
Всичко в техния живот изглежа точно толкова примамливо и гъзарско, колкото е грешно.

Alabalaportokala
01-31-2008, 11:09
Charlie "Lucky" Luciano .. the real Don!!! Е това е истинският кръстник на мафията такава каквато я познаваме! Повече няма да дискутирам защото тази тема ми е болна по редица причини!!! :? :o

Много правилно. Истинското му име е Salvatore Lucania. Прозвището си "Lucky" получава след оцеляване при схватка при която той е наръган лошо, но въпреки това оцелява.


Аз се чудя как би реагирал баща ти, ако знае, че се възхищаваш на подобни хора - все пак се предполага, че той като полицай е работил срещу тях...

Не мисля че тука е необходимо да коментираме как би реагирал баща ми на това и онова.

Стига спам и оффтопици. Пишете по темата, ако нямате какво да напишете и ви доставя удоволствие да се заяждате с мене няма проблем, но на ЛИЧНА. Благодаря предварително !

InitialD
01-31-2008, 17:04
Charlie "Lucky" Luciano .. the real Don!!! Е това е истинският кръстник на мафията такава каквато я познаваме! Повече няма да дискутирам защото тази тема ми е болна по редица причини!!! :? :o

Много правилно. Истинското му име е Salvatore Lucania. Прозвището си "Lucky" получава след оцеляване при схватка при която той е наръган лошо, но въпреки това оцелява.


Аз се чудя как би реагирал баща ти, ако знае, че се възхищаваш на подобни хора - все пак се предполага, че той като полицай е работил срещу тях...

Не мисля че тука е необходимо да коментираме как би реагирал баща ми на това и онова.

Стига спам и оффтопици. Пишете по темата, ако нямате какво да напишете и ви доставя удоволствие да се заяждате с мене няма проблем, но на ЛИЧНА. Благодаря предварително !

Ако толкова се интересуваш от мафията ти трябва само една книга!!!
Не! Не е "Кръстника" ... става дума за една рядка книга продава едно време по времето на социализма .. казва се "Синдикатът на престъпниците" .. това си е направо учебник .. чел съм я донякъде и направо бях изненадан с каква лекота тези хора са живели!

Alabalaportokala
01-31-2008, 17:30
Initial_D благодаря ти за инфото. Ще го имам впредвид. Надявам се да я намеря. А щом е и рядка ще ми е още по сладко четенето


с каква лекота тези хора са живели!

Точно !

Благодаря че се присъедини !