PDA

View Full Version : АНГЛИЙСКИ ЕЗИК



PinkFloydSound
01-29-2008, 12:10
Здравейте. Аз уча английски в продължение на 10 години и за мен това е един много приятен предмет. Тук, в тази тема казвайте дали този език ви допада, откога го учите и ако имате някакви проблеми, например с превод или нещо подобно, можете да пишете и аз или другите посетители на тази тема ще ви помогнем :)

Mitio_man
01-29-2008, 13:07
ми допада ми,уча го от 5 клас,а сега съм 9-ти

Seducti0n
01-29-2008, 13:18
Здравейте на всички.Аз уча Английски от вече близо 7 години.Това, обаче далеч не означава, че го знам идеално.В момента се боря за First Sertificate. :)
Обожавам Английския и се радвам, че го знам на долу-голе добро ниво. :)

gorska
01-29-2008, 13:21
Хм, от 4 годишна. :) За толкова време не мисля, че съм го научила хубаво.. защото истината е, че когато бях в началните класове всяка нова думичка я запомнях, а сега...
За това се казва: "Език се учи, докато си малък." Напълно правилно!

Seducti0n
01-29-2008, 13:31
Хм, от 4 годишна. :) За толкова време не мисля, че съм го научила хубаво.. защото истината е, че когато бях в началните класове всяка нова думичка я запомнях, а сега...
За това се казва: "Език се учи, докато си малък." Напълно правилно!

Браво, точна така си е.Аз от тази година захванах Испанския(който се води, сравнително лесен език, но ми е пълна каша в главата)...

проблемна
01-29-2008, 13:38
Здравейте и от мен.Аз уча английски от 9 години ии да езикът адски мн ми допада даже съм сметнала за добре да кандидатсвам с него за университетите :-)

chipi_kaoo
01-29-2008, 13:43
Аз го уча от 5ти клас, но съм гола вода по този предмет. Тази година напреднах, тъй като смених даскалото, и класната ми (която ми е по английски) е супер учителка, обяснява ми квото не разбирам, аве много е печена. Дори да имам два часа седмично, аз си влизах с удоволствие в часовете й, и сега поназнайвам много неща. Преди често ни сменяха учителите, и накрая ни беше един, където само ни караше да преписваме текстове и за тва изостанах. Жалко, че сега класната напуска, и втория срок ще ми е друга учителка. Евала на класната, винаги може да разчиташ на нея :-P :oops:

Facelessman
01-29-2008, 13:44
Аз уча английски вече десета година-демек от първи клас,обаче имаше един период от 5 до 12 години когато гледах Картуун Нетуърк нон-стоп.Ако щете вярвайте ама се научих да го говоря наистина добре.Граматиката също я чаткам много,ама стига съм се хвалил,за мен английския е важен защото има някой фентъзи книги дето просто не ги издават на български и аз си ги чета с огромно удоволствие :---)

M_I_S_S
01-29-2008, 15:02
Допада ми!...обаче го уча от скоро, а искам да науча повече неща... :(

zvezdichkaaa
01-29-2008, 15:30
Обичам Английския,жалко че сега ни е една г-жа при която неможеш да си чуеш мислите,тъй като всички говорят и сега съм малко по-изостанала със някой времена(минало),но мога да свързвам доста добре изречения(колкото и не-скормно да звучи),понеже гледам някой сериали на компа и поо тв-то на Анг. и като ги слушам и научавам някой нещица само с граматиката съм зле.

elsy
01-29-2008, 15:34
8 години го уча и пак не го знам :razz: Сега съм 8 клас и съм в ЕГ с първи език английски...на седмица имам 20 часа английски и вече се побърквам 8-) Иначе езика ми допада, дано да понауча нещо :o

LadyCarameL
01-29-2008, 15:52
Аз уча АЕ от 7 години вече,близо 8..Мн ми е лесен и ми е като...роден :lol: От 2ри клас само Cartoon Network гледах и ми се наби в мозъка тоя английски и сега ми е супер лесно.Без граматика,без нищо,просто го знам..на изуст.Мн ми е приятен тоя предмет 8-)

RoyTheReaper
01-29-2008, 16:13
Аз го уча от 5 годишен (от 15 години). Допада ми, винаги съм искал да го знам и до голяма степен съм го постигнал. Според мен всеки трябва да усвои определено ниво на този език, защото в момента е основния начин да се разбираш с хора от чужбина.

Завършил съм езикова гимназия, специалност английски с немски. Не знам дали на други места е така, но в 8 клас учихме по цял ден и ни се събираха по 6-11 часа английски НА ДЕН, на седмица около 40. След това част от часовете ни ги водеха американци. Та езиковата гимназия ми даде солидна основа на английския. Също така съм държал ТОЕFL и SAT. Остава ми още една стъпка към пълното му овладяване, а именно пребиваване в англоезична държава, което ми предстои през септември.

Това, което ме тормози, е, че това е единственият чужд език, който знам добре. Искам да знам и други, но нямам никакво време да се занимавам с това.

Madness
01-29-2008, 16:54
Тва е велик език мамка му...сега като и натресоха тоя шибан немски и англииския ми се струва ебаси лесния...хах...

1n5ub0rd1na73
01-29-2008, 17:22
Английският ми харесва. Ето Ви един сайт, с помощта на който приблизително можете да "изчислите" колко думи знаете.
http://www.wordsandtools.com/vocdemo/gzram3.html
Натискате "Advanced" и "New" след това. Успех! :-o

RoyTheReaper
01-29-2008, 18:29
Английският ми харесва. Ето Ви един сайт, с помощта на който приблизително можете да "изчислите" колко думи знаете.
http://www.wordsandtools.com/vocdemo/gzram3.html
Натискате "Advanced" и "New" след това. Успех! :-o

+Time limit: Difficult 10 s/word :P


RESULT:
Score: 90 of 120
Estimated vocabulary size: 13260

;)

baby_leisy
01-29-2008, 18:38
Ucha angliiski ot 9 godini ve4e mnogo mi kefi tozi ezik. Nai-mnogo me kefi da si slu6am pesni4ki na angliiski i da si prevejdam tekstovete im.

Devilsplaymate
01-29-2008, 18:43
Харесвам езика. Уча го от първи клас.

1n5ub0rd1na73
01-29-2008, 18:50
Английският ми харесва. Ето Ви един сайт, с помощта на който приблизително можете да "изчислите" колко думи знаете.
http://www.wordsandtools.com/vocdemo/gzram3.html
Натискате "Advanced" и "New" след това. Успех! :-o

+Time limit: Difficult 10 s/word :P


RESULT:
Score: 90 of 120
Estimated vocabulary size: 13260

;)
Браво! Малко хора са способни на това.

dan4ety
01-29-2008, 18:54
Уча го от предучилищната (не се бъзикам :) ). Само че съм го почвала от начало няколко пъти. Мисля, че сега съм доста добра (след като измислям текстове на песни на английски и понякога мисля на английски ... ), колкото и нескромно да звучи. Обожавам този език. Много е приятен и лесен. Никога не съм учила друг език. Винаги само английски съм учила и се чудя как ще насмогвам с немския, защото ще имам само 2 часа на седмица, а искам да знам немския колкото знам английския, защото тези езици ще са ми най-полезни. А след като не съм учила немски никога ще го бъркам с английския :( Оф, отклоних се от темата. Та езика е много хубав и много си го обичам. Даже го предпочитам пред българския :) :oops:

ThunderGoddess
01-29-2008, 19:03
Уча от пети клас. От пети до осми го мразех до дъното на душата си. След това бях подготве и ща не ща свикнах с по четири часа английски на ден. Имам добри познания по грматика :-o Проблема е, че изключително много мразя да зубря - а ученето на думи за мен е зубрене и знам малко думи. Помагам си с речника като си правя някаква писмена работа или намирам начин да заобиколя определната дума ... хах. Но не се оплаквам. Изкарвам си шестиците. Относно немския, няма да го бъркаш с английския, бъди сигурна. Аз сега уча немски - като теб два часа седмично. Немския е изключително противен език с отвратителна грматика, пълна със странни - знайни и незнайни изключения. Имат някакъв много странен словоред. Не искам да те отвращавам, но си е така. Според мен има някои езици, които просто са предопределени да се учат като първи чужд или въобще да не се учат. Английски, немски, руски - заради сложностийте и различията в тях. След това смятам за разумно да се учи нещо близко до първия ти чжд език. Английски и испански, примерно поне при мен беше добра комбинация :-D Макар, че по испански бях само на курс

dan4ety
01-29-2008, 19:27
Уча от пети клас. От пети до осми го мразех до дъното на душата си. След това бях подготве и ща не ща свикнах с по четири часа английски на ден. Имам добри познания по грматика :-o Проблема е, че изключително много мразя да зубря - а ученето на думи за мен е зубрене и знам малко думи. Помагам си с речника като си правя някаква писмена работа или намирам начин да заобиколя определната дума ... хах. Но не се оплаквам. Изкарвам си шестиците. Относно немския, няма да го бъркаш с английския, бъди сигурна. Аз сега уча немски - като теб два часа седмично. Немския е изключително противен език с отвратителна грматика, пълна със странни - знайни и незнайни изключения. Имат някакъв много странен словоред. Не искам да те отвращавам, но си е така. Според мен има някои езици, които просто са предопределени да се учат като първи чужд или въобще да не се учат. Английски, немски, руски - заради сложностийте и различията в тях. След това смятам за разумно да се учи нещо близко до първия ти чжд език. Английски и испански, примерно поне при мен беше добра комбинация :-D Макар, че по испански бях само на курс

Аз сега не уча немски, но другата година ще съм по този начин (сега съм подготве с по 4 часа английски на ден :grin: ). Аз знам, че немския е изключително противен език :-D Сега си го уча в къщи там каквото мога, за да ми е малко по-лесно другата година. И като за самоучаща се (никой не ми помага) се справям доста добре. :) Аз искам английски и немски да знам. Друго - не. Английски - заото е най-популярния език в целия свят, а немски, защото кака ми е учила немски, пък и в учлището ми мога да избирам само немски или руски като 2-ри език и ... предпочитам немски :)

Та отклоних се от темата (както винаги) :-D Да де, аз го казах в предния си пост, но пак ще го кажа (за да се наблегне на това, колко обичам английския) Обожавам английския и ако можех да се върна назад във времето - пак бих учила английски. Не бих заменила този език за нищо на света. Това е най-страхотния език в целия свят :) Уча го от 9 години някъде, почвала съм го няколко пъти: в предучилищната, в първи клас, в пети клас (тука вече започнахме и времена да взимаме) и сега в осми клас. До 5-ти клас съм взимала само как да пиша и да чета на английски и думи. След това почнахме времената (ново училище - нови неща :-D ). И сега съм подготве и съм си избрала училище, в което уча ангийски като език :)


То моето цял роман се получи :-D

AliceSw
01-29-2008, 19:42
английският не е труден език, особено за хора, които помнят лексика...няма ужасни падежи, залози и тн

между английския и немския няма място за сравнение...за няма 2 години уроци (март 10-ти клас - юни 11-ти) знам на доста прилично ниво английски и говоря доста свободно, единственото, кояето знаех преди уроците бяха купища лексика от превеждани текстове на песни, докато подготво - 20 часа седмично, 9-ти и 10-ти клас - 7, 11-ти - 8, и последната учебна година - 9, не ми стигнаха да кажа, че знам немски толкова добре колкото английски, дане говорим, че съм учила география и история, част от физика и психология 2 години на немски