PDA

View Full Version : Групички?!



FunkyFresh
01-29-2008, 16:03
Темата ми е относно разделението м/у съученици.Забелязах, че напоследък училището е разделено на групи.То не, че има лошо все пак не може всички да са приятели и нещата да са перфектни,но м/у тея групи съществува напрежение,лицемерие и тн.И въпросът ми е не би ли трябвало колкото повече порастваме толкова повече да поумняваме и да спрем с детските глупави истори, като например не играя с нея защото не харесва новите ми маратонки или не слуша музиката която и аз.Също така според вас поради каква причина се получава това разделение-различие в характерите,стила на обличане,музиката,интереси те или какво :? #-o

П.С.:Съжелявам ако има такава тема :oops:

mrysnika
01-29-2008, 16:05
Не може всеки да е с всеки и всеки да харесва всеки. Сблъсък м/у разбирания,поведение,отнош ение към света,интереси...

st1ka
01-29-2008, 16:23
Логично е,че хората със сходни характери ще са си по-приятниза компания,съответно ще се разделят на групички,напълно нормално е!

chipi_kaoo
01-29-2008, 16:40
Понякой път и противоположностите се привличат. Дали сме със сходни характери не, по скоро еднакви интереси. А може и да сме коренно различни, и да сме си групичка, просто си допадаме по необичаен начин :P

ch0colate_f
01-29-2008, 16:44
normalno e ! ti da ne iskash da mi kajesh che si si fr sus sichki :-o

Madness
01-29-2008, 16:52
Сички групички да си го начукат :-D
Еднакво противни са ми...
А и няма чак толкова групички...

PaMcHetO
01-29-2008, 17:03
Ами според мен за тези групички е и важно колко хората си пасват по характер щот и аз съм участвала в такива и си е мн яко :) а и напротив в нащо даскало има доста групички.ами аз мисля че тези групи са нещо от което може би човек има нужда дори и да не са мн трайни :)

RaP_KiD
01-29-2008, 17:30
Аз да кажа :grin: В нашето даскало ... го има т'ва разделение ,но не мога да разбера защо така става :? отделно не говоря за в училище ... приятелите ми са различни . Не са всички (чалгари или рапъри или фешъни,емота и т.н. ) . Различни сме , но никога нямаме проблеми относно нашите стилове този факт ме прави :grin:

Pedigree
01-29-2008, 17:59
Мисля,че е напълно нормално. :)
Окей,преди всички сте си скачали заедно,но с времето растете,развивате се,всеки има различни интереси.Просто няма начин да общуваш с някой ако не можете да си кажете нещо повече от "здрасти,как си".
Примерно от цялото училище има точно 10 човека,с които си говоря.Смисъл,под говорене имам предвид,че си говорим на всички теми и наистина мога да говоря нормално с тях.С другите само "здрасти".
Разберете,че всички имат различни интереси,нормално е едни да са на една вълна,а други на друга.Не може всички да се разбират перфектно.Така е устроен света! :)

rogue8231
01-29-2008, 18:02
и при нас е така ама и класа ни е така :-x

d0mat4et0
01-29-2008, 18:03
Определено навсякъде съществуват тея групички.... :-P И в нашето даск има / даже всички групи са адски различни една от друга.... :D :-D

Veno0m
01-29-2008, 18:08
Абе незнам за вас ама аз съм мноо против тея групички.В моя клас си имаме една групичка 4 момичета и те е**** фуклите...няма кой да ги стигне и всмисъл много са надути и..мислят само за себе си,егоисти са и дразнят всички!На контролните вместо да подсказват те си гледат техните и тфа е,само помежду си дрънкат.Двулични са и...просто нямам думи! Аз обичам единните хора. :)

evelinka1122
01-29-2008, 18:08
am da normalno da sme na grypi4ki 6tot vsi4ki sme razli4ni... oba4e taka me draznqt nqkoi grypi4ki... ne gi ponasqm... i az ne moga da si obqsnq kolkoto po golemi staame tolkozva po detinski po4vame da se d1rjim otnosto grypi4kite ... ne v1rvqt dobre ne6tata :( bila s1m jertva na mn razglezeni momi4enca s kup intrigi i ligotii ... no slava bogy za sega na6ta v kompaniikat a mi v1rvqt dobre. :-P

Mitio_man
01-29-2008, 18:40
ми нормално е.и в нащо даскало е така.даже в класа ми,но само момичетата

miShle
01-29-2008, 18:42
Еми според мене така се оцелява сред един такъв клас събран от града и областта.Различия много... и така май е най-добре.Примерно в моя клас се делихме на четири групички,ама ние вече се убединихме двете групички ,та другите са аутсайдерите така да го кажа.Нз защо се е получило разделение ... :) И сега по празниците ходихме се празнувахме отделно по групички..Пък да не говоря,че има и хора които пък вйобще не могат да влязат в която и да е групичка и буквално не знам .... Моя клас е супер разделен...

ThunderGoddess
01-29-2008, 18:53
Според мен е нормално хората да се делят така на групички в зависимост от приликите си. Враждата между тях се получава примерно като кажеш за някой от другата групичка. "Глей го тоз мърлявия метъл, 5 дена се с тая тениска на Ирън Мейдън ходи". Или той ти каже: "Гледай я шибаната фешънка на 15 метра кокили, не на обувки и всяка вечер си маха грима с циркуляр сигурно ..". И текам ... като чул метъла, че говорят така за него, казал на групичката си, че онзи фешън му е казал така. И цялата групичка почва да мрази онзи фешън, а фешънската групичка започва да мрази метълката, защото метълската групичка мрази един от техните фешъни :D Това е пълна глупости според мен, но става. Не може да сме със всички приятели, но смятам задостойно поведението, когато ако имаш да казваш нещо го казваш в лицето на човека (въпреки, че аз често мълча, страх ме е.) и поздравяваш познатите си приветливо по коридора :)

Gh057
01-29-2008, 21:31
Различни хора,различни интересни, различни характери...Просто е невъзможно да си пасваш със всеки. Ако всички хора на света бяха с еднакви харантери, света щеше да е скучен :D

FunkyFresh
01-30-2008, 10:00
normalno e ! ti da ne iskash da mi kajesh che si si fr sus sichki :-o
Пределно ясно ми е че не може да си фр. с всички, но ми е неприятно самото отношение м/у тея групички.Имам предвид (поне в моето даскало е така) в междучасието всяка група си е намерила място и всички обсъждат другите, после се правят все 1 нищо не е било и накрая всички се изпокарват и ежедневието ми е изпълнено с това да слушам как еди кой си от еди коя си групичка е позьор,чалгар,фешън и разни други простоти.На мене лично ми писна от тея тъпоти всеки има право на избор,наистина всички сме критични, обаче тфа вече преминава всякакви норми.. :? #-o [-X

PinkFloydSound
01-30-2008, 13:09
ам на всякъде има такива групички :? и в нашето даскало също :D в моя клас сме само 7 момичета и представете си 6-те други момичета са си групичка и си ходят навсякъде заедно :D аз съм приятелка с всяка една от тях, но това е просто защото сме в един клас и би трябвало да се уважаваме :D викали са ме навсякъде с тях но аз си държа на думата не и не :D

Ей луузърче
01-30-2008, 13:41
emm sp0redd mene si4ki se delqt 60t sqq e nekf0 'modern0' da si 'em0' ilii p0-t04no si4kii sa s patu4kite,diademkite ot lev,vratovruzkite ot bataka ii se mislqt za emo! :? ii nie n0rmalnite hora mu vikat *p0ziorsk0* ii et0 delqt se na p0ziorii i na normalni det sa bili mn 'kopleksirani' ot tfa 4e ne sa pozi moe da ne e to4no po taq tema maa gore-doluu v na6to daskalu pove4eto za tfa se delqt :o #-o

cute_mimi
01-30-2008, 15:13
И при мен е така. Въпроса е че аз имам приятели от всички групи а между тях има супер много лицемерие и конфликти. Някога ми става супер гадно а и аз не съм в определена група незнам изглежда ми тъпо :?

AliceSw
01-30-2008, 16:04
алооо, събудете се...няма нищо по-нормално от това

не мога да имам общи теми за разговор, вкус, стил с всички...няма нищо по-нормално от това...да няма групички е все едно всеки да ти е приятел...смея да кажа, че не съм в лоши отношения с никои от класа си примерно, но просто имам какво да си кажа с 4-5 човека от 26

BioX
01-30-2008, 17:29
mi az li4no v klasa mi se razbiram sas vsi4ki :) sas vseki si namiram za kakvo da si prikazvam.s edin za myzikata koqto sly6ame s vtori za nqkoi nov magazin v moi i negov stil s treti za trenirovkite v zalata seriikite i yprajneniqta i taka ...
kato se zamislq sega za tova kak sme se bili s nqkoi mom4eta ot klasa mi i nai ve4e za kakvo zapo4vam da se 4ydq na toa kakav akal sam imal 4e 6te se draznq za takiva ne6ta .....

Arista
01-31-2008, 18:50
Еми общо взето в секи клас има така наречените групички :D

В моя клас примерно се делим на няколко групи така:
1. ЗУБАРИТЕ (те са най многобройни при нас и от своя страна се делят на три групи)
-зубари с които можеш да говориш ( демек свестни хора просто малко затворени)
-зубарите които мразят сички (демек такива от онеа тъпите дето учат по 10 часа на ден и пак едва докарват 5,с такива е непрепоръчително да общуваш...злобни са)
-пълните ауцайдери ( не съм сиг че се пише така :D ) значи те са 2ма 3ма дето си прават кръстословици решават си ги судокута,напълно асоциални хора трудно общуващи)

2.Свободните електрони ( както аз ги наричам 8-) ) Значи те не са лоши но просто сичко има минава е така нула заинтересованост докарват 4ки ма не им дреме особено

3.Пълните идиоти - това са разни лекета тъпи като галоши дето си гледат филми в час праат си кфото си искат и държат да се забележат

4.Популярните ( така наречените ) Принципно аз май спадам към тази група но не е чак това което си мислите.няма да говоря за себе си защото не искам, но иначе това най социалната част от колектива ,ходат по купони пият пушат ( не винаги )имат много контакти и сички държат да са приятели с тях.


И сега малко за мене така наречената "полулярна" 8-)
Винаги съм била в добри отношения сас всички независимо към коя група спадат което май не ме прави тишпичната популярна ( както гледам по филмите де :D ) естествено че има които не харесвам но просто отбягвам да общувам с тях за да не се забърквам в излишни конфликти)


П.С.Искам да отбележа че под зубар не разбирам хора с добри оценки а наистина разбирам хора които зубрят е един урок да не научат да се запънат иии може би се сещате :-D

kris124
01-31-2008, 19:43
ем и в мойто училище сички класове и изобщо сме разделени на групи , никъде немоеш да вийш например момче с момиче да си говорят приятелски и е такия , което мн ме дразни , ам имаме ли избор . карай напред и нема проблем...

princesa_viki
02-01-2008, 10:25
Не може всеки да е с всеки и всеки да харесва всеки. Сблъсък м/у разбирания,поведение,отнош ение към света,интереси...
Съгласна съм