PDA

View Full Version : Стависки получи условна присъда!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



scorpias
01-30-2008, 20:05
Бургас. Бургаският окръжен съд осъди условно световния шампион Максим Стависки на две години и шест месеца лишаване от свобода, с пет години изпитателен срок, предаде кореспондентът на Агенция “Фокус”. Съдът постанови да му бъде отнето свидетелството за правоуправление на моторно превозно средство за срок от четири години, като от този срок ще бъде приспаднат срока от датата на катастрофата досега.
Съдът призна за виновен Стависки за това, че на 5 август 2007 година при управление на автомобила си в пияно състояние, е нарушил Правилника за движение и е причинил по непредпазливост смърт на Петър Петров и тежка телесна травма на Мануела Горсова. Съдът реши още на родителите на загиналия Петър Петров да бъдат присъдени по 90 000 лева плюс лихвите за причинени неимуществени вреди и по 4 815 лева обезщетение за имуществени вреди. Максим Стависки ще трябва да заплати и 80 000 лева обезщетение за неимуществени вреди на Мануела Горсова. Искът на нейната защита беше за 2 милиона лева.

Arrow http://www.focus-news.net/?id=n875890















Н :-x
АЗ НЯМА ДА ГО КОМЕНТИРАМ ТОЯ!

FelisDirus
01-30-2008, 20:06
Ооо, я върви се гръмни пък ти. Кво си тръгнал тука да ми раздаваш правосъдие...

scorpias
01-30-2008, 20:08
Аз ако карам пиян, блъсна някого и го убия, а друг вкарам в кома ще получа ли и аз условна?
(не съм олимпийски шампион)

KimBerLy1912
01-30-2008, 20:16
Да е и аз си мислех да пускам тема...като го чух тва и неее.... :-x Супер простотия е....наистина нее ми се коментира просто....кви ли не неща се изказаха и изписаха...в крайна сметка всеки си има мнение...аз лично съм меко казано отвратена...

Mooo6no
01-30-2008, 20:16
Очакваше се. И съм съгласен с Експлойтед...

Дано поне да донесе нови титли и слава за България...

bungle
01-30-2008, 20:16
На мен пък ми е все тая..

scorpias
01-30-2008, 20:24
На мен пък ми е все тая..
Като тебе те блъсне някой така или останеш в кома ,евентуално за цял живот ,се чудя какво ли ще си мислиш
Постави се на мястото на семейството на убитите и на момичето в кома


В чужбина Парис Хилтън и други нейни колежки лежат в затвора " само за каране в нетрезво състояние" или за превишена скорост , в България някаква си звезда убива човек и причинява кома и ще е на свобода .

bungle
01-30-2008, 20:29
А те биха ли се поставили на мое място???

Приятелят ми преди 1 година го блъсна кола. Извади мега якия късмет, че не умря на място и се оттърва с 18 шева на главата. Не ми наливай акъл в главата, моля те. Онези избягаха(!), полицаите бяха на 100 метра от нас и нищо не направиха(!), линейка чакахме близо 40 минути(!) в най-големия дъжд. Ясно е, че не очаквам нищо от тази държава. :?

scorpias
01-30-2008, 20:29
Как ще е стандартна присъдата чуваш ли се!?????????
И все още никой не ми обясни какъв човек трябва да си за да пропагандираш половин година колко е лошо да се кара пиян, а в същото време да си караш 3 тонния камион с 1.29 промила и 100+ км/ч? Аз ще ви кажа - БОКЛУК!

bungle
01-30-2008, 20:30
Истината е, че полицаите и съдиите си клатят краката и ги мързииии мнооогоооо! А си взимат паричките. :)

Canis_Dirus
01-30-2008, 20:32
Same shit!

Все едно не знаехме, че така ще стане. Айде сега да се възмУтим!

Disrespect
01-30-2008, 20:34
може пък да вземе пак да се провини и тогава ще му се такова таковата..

scorpias
01-30-2008, 20:35
Как ще е стандартна присъдата чуваш ли се!?????????
И все още никой не ми обясни какъв човек трябва да си за да пропагандираш половин година колко е лошо да се кара пиян, а в същото време да си караш 3 тонния камион с 1.29 промила и 100+ км/ч? Аз ще ви кажа - БОКЛУК!

а ти интересувал ли си се какви присъди се раздават последните години??
Как всеки застрелян е многократно криминално проявен и всеки знае с какво се занимава? Знаеш ли колко катастрофи стават на седмица и колко човека изобщо получават присъди???

Изобщо знаеш ли какво става около теб???
Това ,че "специални " хора се оттървават не ме интересува +това и държавата е една ..
..

Blacklisted
01-30-2008, 20:36
Късно е либе за китка.

rosskata
01-30-2008, 20:37
Това Е стандартна присъда. И стига сте ревали. Кво е виновен човека, че е известен. Вземете проверете делата за подобни случаи и какви присъди са издадени. Системата е кофти, но определено това не е защото е известен човека. Или защото е богат.

В тази ситуация ако го бяха осъдили на повече, щеше да е именно защото е известен...

scorpias
01-30-2008, 20:44
Това Е стандартна присъда. И стига сте ревали. Кво е виновен човека, че е известен. Вземете проверете делата за подобни случаи и какви присъди са издадени. Системата е кофти, но определено това не е защото е известен човека. Или защото е богат.

В тази ситуация ако го бяха осъдили на повече, щеше да е именно защото е известен...
Интересно как някои хора защитават убийци ,жалко че мангала стависки живее на 500м от нас и може с някой познат да се случи същото

rakiQ
01-30-2008, 20:45
известен или не ти си човек като останалите човеци! нито си с 1 ръка повече нито по-малко!

bungle
01-30-2008, 20:50
Кво значение има?
Ходи в съда и се жалвай.
Не ние сме издали присъдата.
Обърни се към сътветния орган.
Аман от глупости.

olive_oil
01-30-2008, 20:50
ДВА МИЛИОНА?!?!? Тая не се ли чувства малко нагла. Надали някой обикновен човек ще го осъдят да плаща 90 000 обещетение + 80 000 пф, горкия, славата му направи лоша услуга като че ли :? :? :? :? :?

rosskata
01-30-2008, 20:53
Да, сега излезе че го защитавам... :?
Грозно и неестествено е, че убийци получават условни присъди... Но е факт и ние живеем в държава с такава съдебна система.

Пак казвам, че масово в подобни случаи присъдите са условни... И с това, че и Максим получи такава присъда, само се показва, че това е така. Ако го бяха осъдили на повече, щеше да е само да се изфукат колко добре работи системата... КОето не е вярно.

Дано сега на хората им се отворят малко очите за какво става въпрос...
Стига да гледат в правилната посока, де. А не да обвиняват хората, че защитават убийци, вместо да си помислят какво искат да им кажат...

scorpias
01-30-2008, 20:57
Кво значение има?
Ходи в съда и се жалвай.
Не ние сме издали присъдата.
Обърни се към сътветния орган.
Аман от глупости.
Пускам тема за дискутиране ,а ти си известна със смислените ти теми ,ходи пиши в емо темата или в някоя от "смислените" в този раздел

bungle
01-30-2008, 21:08
Че колко пъти ще го обсъждаме тоя?! като изкуфелите баби взехме да ставаме.
Емо? Аз и емо? :-o Алоооооууууу, емотата ги мразя, колкото и това дадено нещо да се обсъжда 15 000 пъти.
Хубаво, възмущаваш се от присъдата, ами направи нещо по въпроса. Колкото и да го псуваме човека, по-голям (малък) няма да стане. Все тая.

Mitio_man
01-30-2008, 21:18
Еми да, това е обичайното наказание за такива престъпници... само, където обикновено медиите не вдигат шум...+1
нали знаете какво е правосъдието в България

Mooo6no
01-30-2008, 22:05
Мен ми е интересно едно... той сега ще може да ли да продължи спортната си кариера? Все пак, за да го направи трябва да се явява на международни съзтезания, а осъдените условно не могат да напускат страната. :-o

GLeZoRanA
01-30-2008, 22:26
Еми да, това е обичайното наказание за такива престъпници... само, където обикновено медиите не вдигат шум...+1
нали знаете какво е правосъдието в България Правосъдие ?? :shock: В България ?? WTF ?!

air_J
01-30-2008, 23:28
Абе, много хора казват, че това била стандартната присъда, което принципно е вярно. Но, има едно голямо "НО" - нали все някога и от някъде трябва да се почне? Точно със Стависки беше прекрасен случая за започване на по-справедливо правосъдие - известен, общественото мнение въпреки всички медиини опити остана срещу него, доказана вина и т.н. Вместо това имаме условна присъда за Стависки и 4 години за Митьо Очите. Така наречената "стандартна присъда" е крайно време да се промени и все някога се започва - изпусна се възможно най-добрият момент. Присъдата ако беше ефективна, вместо условна - добре, ама с тази условна присъда... :?

mon4eto
01-31-2008, 09:50
Emi vie kvo o4akvahte 4e 6e otide v zatvora li...haha da we :? :x TUKA NQMA SPRAVEDLIVOST I TVA E :x :x :x :x :x

Alabalaportokala
01-31-2008, 13:09
Корупция обичам тази дума и всичко е наред приготвлиш точната сума


:grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

OtherDimension
01-31-2008, 14:28
scorpias и alabalabala
защо не млъкнете?
бахти разбирачите, особено оня филмирания, дето се мисли за сицилианец
като че ли само богатите и известните се отървават с леки присъди
това, че както каза експлойтед, другите случаи не се раздухват и вие не сте чули някоя репортерка да се прави на жестоко огорчена си е ваша работа
ами същия ден охраната от индиго и собственикът какви присъди получиха ???
шефа - хиляда лева .. - един компютър
а секюритито - 800 лв., колкото е глобата да ритнеш куче

Madness
01-31-2008, 17:10
Ако някой беше блъснал момиченце пред блока...после нямаше ид а се сетиш да се поинтересуваш...кво е станало с него...
Смисъл...такива работи стават постоянно и на никой не му пука,ама сега понеже той е известен и аре...
Пф...

psychopath
01-31-2008, 17:23
малко му е

Darkl1ng
01-31-2008, 18:01
Се едно не знаете, че в България това да убиеш човек е се 1 си пребил куче на пътя... действително такива са присъдите. Известен е да и какво? И в предишната тема по въпроса попитах колко от вас са карали пияни и са правили какво ли не, което застрашава нечии живот.. поне е известен с нещо добро, с някакви постижения, които величаят страната ни... Да се поставя на мястото на хората... ми да кофти е и то много, но наистина това се случва всеки ден..
Моля ви, гледайте малко по-надалеч от носа си.. :(

Alabalaportokala
01-31-2008, 19:10
като че ли само богатите и известните се отървават с леки присъди

Ахахахахахах.А НЕ Е ЛИ ТАКА . И то не известните, а богатите, защото има известни хора със скромни финанси


Защо подяволите тогава на 1 приятел искат да му дадат 5 години лишаване от свобода заради притежание на 1 скапан ДЖОЙНТ, а на този условна присъда заради това че е убил човек и причинил тежко физическо нараняване на момиче ? Нека имаме впредвид че въпросния е учавствал в кампания "Ако си пил слез, искам да стигна жив". Това е някакъв парадокс.

Ти трябва да си много заблуден ако си милиш че проблема е в системата. Парата ръководи парада в България. И точно богати се отървават безнаказано защото имат достатъчно пари да бутнат на съдиите. Учреждения от по - висока степен са корумпирани, а какво говорим за някакви мижави съдии Е не тука правите такива неадекватни изказвания че няма накъде. Просто като не знаете и не сте сигурни в нещо не се обаждайте


особено оня филмирания, дето се мисли за сицилианец

Не си оригинален пичага. Потърси си друг начин да се правиш на тъпак.

cappy123
01-31-2008, 21:46
Нали уж много ги хвалят тея спортисти :shock: :shock:
Като всеки и той трябва да си получи присъдата...Не е с нищо по-различен!!! :x :x

OtherDimension
01-31-2008, 21:56
^^ не знаех, че охранителите по дискотеките са толкова богати...

. Просто като не знаете и не сте сигурни в нещо не се обаждайте


извинявай, ти от кога си в съдебната система, разбирачо?
прочел 2 мафиотски книги и вече знае всички далавери, схеми и задкулисни игри
изкарай се от филма, че е смешно да се правиш на цветанка ризова

Alabalaportokala
02-01-2008, 05:01
^^ не знаех, че охранителите по дискотеките са толкова богати...

Защото охранителите на дискотеки обикновено са хора по големите клечки и те им издействат това до 24 часа пак да си се разкарват свободно по улицата. Запомни едно - ако си мишка която няма пари ще се имъкнеш без наказано, ама друг път. Връзки, пари, корупция !


прочел 2 мафиотски книги

Всъщност съм прочел само 1 мафиотска книга


и вече знае всички далавери, схеми и задкулисни игри
изкарай се от филма, че е смешно да се правиш на цветанка ризова

Във всеки случай повече ги разбирам от тебе нещата. Не аз съм този който твърди че обикновените хора се измъкват без наказано. За съжаление заблудата е тежко нещо върлуващо по нашите земи и докато такива си мислят че Стависки се е измъкнал само защото е известен то така ще бъде и за напред. Информацията си набавям от хора по компетентни от мене и тебе. А ти вместо да говориш врели некипели си седни на дупето и се позаинтересовай и образовай, защото постовете ти вземат да стават банални и смехотворни. Всеки ден стават катастрофи в резултат на пияно шофиране и тези хора си носят последствията. Моля те не се изцепвай неподготвен. Благодаря !


И въпреки безкрайните опити на медиите да изкарат Стависики ангел - хранителн не можаха да заблудят хората. Но явно е такива като тебе са успели. Браооо живей с това че системата бачка и Стависки заслужава точно тази присъда

П.С. Ахх да още нещо. Вкарай нещо ново защото това за мафията се изтърка :grin: :D

OtherDimension
02-01-2008, 14:58
Информацията си набавям от хора по компетентни от мене и тебе.
axaxaxax

korabokroshenec
02-01-2008, 15:53
Абе кво като е известен!И той е като всички останали хора с равни права кви са тия условни присъди...доживот и тфа е :( :(

Blacklisted
02-01-2008, 16:19
^It's good to be smart not high!

AvaLan4e
02-01-2008, 17:17
Къде сте чули да се искат толкова пари за не предумишлено убийство??? Условно, да, но кой има такива суми? Изкат жив да го одерат.... Само защото би тярбвало да е богат. Другите ги държат 3 годинки за предумишлено убийство и си ги пускат условно.... Айде не пишете като не знаете, понякога ме дразните толкова много...

magneziq
02-04-2008, 15:20
и какво от това каква присъда е получил-тука няма справедливост-баща ми уби 1 който се опита да отвлече приятелката му ма в последствие се оказа че този човек е издирван от полицията-ако бяхте на мястото са съдята каква присъда щяхте да дадете:ок убил е човек/убил е човек при самозащита и е направил един вид услуга на полицията ма не вярвам неговата присъда да е била доживотна-на баща ми му се размина само със 24 часа задържане под стража но според мен тои заслужава повече за отнемане на човешки живот-извод: ако имаш добри адвокати можеш да минеш само с 24 часа в затвора(не е справедливо)