PDA

View Full Version : Заплетена ситуация



Aileen
01-30-2008, 20:55
Ситуацията е следната: хлътнала съм по едно момче от моя клас и той май също има симпатии към мен. До тук добре, НО.... Имам няколко големи проблема.
От една страна е това, че той в очите на почти всички е луд. Всъщност както повечето момчета се опитва да привлича внимание с глупостите си, но много малко хора разбират това (не че се и опитват де).
Друг проблем е, че преди да "хлътна" бях коментирала с приятелките си за това колко е тъпо да имаш гадже от същия клас, защото нон-стоп се виждате и т.н. Сега, ако им кажа, че съм хлътнала, ще излезна двулична..... А те започват да ме подозират и едната от тях (Е.) ме подпитва за това, а аз твърдо отричам. Другото момиче (Ц.), с което се движа пък въобще не подозира истината и избухва в смях всеки път, когато Е. я попита какво мисли по въпроса. Аз се присъединявам към смеха насила. Знам, че не е правилно, но просто не знам вече какво да правя.
А има и още едно последно нещо: мнението на третата ми приятелка (Б.) за това момче може да се обобщи се една дума :"идиот". М/у тях винаги е имало търкания и имам чувството, че ако призная ще й падна в очите.
И на последно място (но не и по важност): имам нещо като "страх от обвързване". На 15, съм досега не съм имала гадже, а това е първият случай, в който може би има някакво бъдеще. И въпреки това изпитвам някакъв странен ужас от това да бъда по-близка с някого.

Оффф стана доста объркано май и се надявам да сте ме разбрали и да ми помогнете. Благодаря предварително.

(Не знам дали е за тук темата или за раздел "Любов"- модовете да решат.)

Valhala
01-30-2008, 21:21
:shock: Ох,ситуацията верно е гадничка :smt049 Аз ако съм на твое място веднага бих действал с него (в моя случай нея) без да обръщам внимание на който и да е.Искат не искат ако са ти приятели ще го преглътнат :-| Пък и ти почни от далеч-прави некви вметки относно това и тн. та да свикнат с идеята ;-)

Seducti0n
01-30-2008, 21:49
С времето човек изменя принципите и възгледите си.Глупаво е да не правиш нищо по въпроса, заради страха , как ще реагират приятелките ти.Щом момчето ти харесва, действай и това.

П.С-Местя темата в Любов. :wink:

SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
01-30-2008, 22:34
момиче ... казвай му .. тръгвайте и да не ти пука ... после ако ще боли ще боли ама поне ще си го изживяла .. а от мнението на приятелките да ти не пука ... все пак ти сама си даваш тон в живота :) не се съобразявай с чуждо мнение

stoilov
01-30-2008, 23:24
Виж 1 въпрос може ли.. ? Ти да неби да плащаш Данак обществено мнение..? ако са ти истински приятелки ще те разберат сещаш ли са..Ако неса ще си проличи и ще си останат познати...Един истински приятел би те подкрепил в всичко :)

Успех

ani_rihanna
01-31-2008, 05:58
абе вие не разбирате момичето!Да оставим на страна тези шаблони за поведение. :o И аз имам една заплетена случка.харесвам едно момче но не знам дали да му кажа и т.н. описала съм я в др.тема.Ама и аз се страхувам да му кажа зада не ми се меят.Иска ли ни се или не чуждото мнение е важно защото то може да скапа престоя ни в даскало (или да го подобри).Може с това да не ти помогнах много но и аз те разбирам.

а между другото почни да говориш с приятелките си за него че нещо е почнал да се държи по-добре с теб че е станал по-мил.После им кажи че той май те харесва и му се посмейте заедно.След няколко дни им кажи че нещо в теб с зараждат симпатии към него и виж как ще реагират.
В краен случай връската ви ще остане тайна :smt102

Aileen
01-31-2008, 06:27
Благодаря на ani_rihanna за разбирането и съм съгласна за това, че не мога да си карам през просото и да не ми пука за чуждото мнение. Никой не е пълен непукист дори и да го твърди. Аз държа много на приятелките си, защото по принцип много трудно си намирам истински такива и не искам да развалям отношенията си с тях заради нещо подобно. Освен това не ми се иска да се повтаря историята от училището, в което бях до 7ми клас - там нямах приятели и никой не ме възприемаше насериозно. Притеснявам се сега да не стана отново обект на подигравки, защото в новия клас колкото и да има толерантност има и лицемерие до известна степен. Благодаря на всички и чакам нови мнения по темата. :)

sLaDkA_GrEsHkA
01-31-2008, 13:43
С времето човек изменя принципите и възгледите си.Глупаво е да не правиш нищо по въпроса, заради страха , как ще реагират приятелките ти.Щом момчето ти харесва, действай и това.

П.С-Местя темата в Любов. :wink:

Умен Пенсионер
02-03-2008, 20:44
Идиотите са хубави хора! Вземай го! Ти ся на твойто ли ще си отстояваш или ще слушаш приятелките си! Пък си на 15 гадинки. Има време. Ще смениш приятелки много. Ако не пък може да станеш лизбийка...

umnata_kaka
02-03-2008, 20:44
хммм че какво им е лошото на идиотите?! и ти от мнението на приятелките ли ще се водиш? а сигурна ли си че имаш симпатии и той има?! имам един съвет за теб: ВЗЕМИ СИ ЕДНА БИРА И СЕ УСПОКОЙ!

nencuHka
02-03-2008, 21:14
Замисли се първо тия момичета Приятелки ли са ти изобщо ? Според мен не.. АКо са, ще уважават вкуса ти било то за момче или нещо друго.Може и да не го одобрят ,но ще са с теб.. :)

Presley
02-03-2008, 21:36
На първо място да те питам-как така ще иэлеэеш ДВУЛИЧНА?Иэобщо энаеш ли эначението на таэи дума?Эащо ли иэобщо питам..
Просто си споделила мнението си.Но не си дала клетва никога да не се влюбиш в момче от класа ти,нали?Глупаво е дори да се притесняваш от това.Всеки има право на личен иэбор и ти си таэи,която ще реши с кого да бъде,кого да харесва и кого да не харесва.Не поэволявай да стигнеш до това трагично ниво да ръководиш живота си ,според чуждите въэгледи.Имаш свои,иэполэвай ги и прави,това което ТИ искаш,а не това,което ТЕ смятат эа добре.А и ще ти кажа нещо,което съм научила от краткия си живот-никога не следвай хорското мнение эа дадена персона,следвай само личните си впечетления.Hадали ще получиш укор от страна на приятелките си,просто эащото няма основателна причина.И ако те са поне малко с акъла си, ще го осъэнаят.А това,че едната ти приятелка има търкания с това момче,не трябва да те притеснява.Все пак ти ще си с него ,а не тя.Може би като научи ще ти се понамръщи и ще иэмрънка нещо,но пак каэвам-прави ,това което ТИ искаш.Щом и двамата се харесвате,вэимайте се.А тоэи страх е нещо съвсем нормално,предвид факта,че ще имаш приятел эа пръв път.Но не се тревожи,ще ти мине и ще свикнеш.Ако връэката ви наистина потръгне,дори ще эабравиш эа тоэи страх.

w0sh
02-03-2008, 21:41
Въх къде е цигулката....(мой личен хумор не го схващате)

Аресвай си когот искаш стига да има 2 крака 2 ръце и т.н.

Ако приятелките ти не одобряват и мънкат нещо начи не са ти аверки в крайна сметка.

И виж в тълковния речник за двулична.

kypo
02-03-2008, 22:39
Замисли се първо тия момичета Приятелки ли са ти изобщо ? Според мен не.. АКо са, ще уважават вкуса ти било то за момче или нещо друго.Може и да не го одобрят ,но ще са с теб.. :)
дам

Aileen
02-04-2008, 11:30
Благодаря на всички за коментарите. Първо да отговоря на въпроса дали знам значението на думата "двулична" - да знам го и то много добре. Просто когато писах първия си пост не се сещах за по-подходяща дума. Имах предвид това, че едва ли не се отмятам от мнението си или, че преди това съм го казала само за да не се цепя от групата (а това НЕ е така). За това дали са ми приятелки - да приятелки са ми. Сигурна съм в това, но просто едното момиче (Б.) е с доста ..... странен характер. Само един пример, несвързан с темата ще дам: днес ни връщат контролното по музика и тя има 6, а аз 5и половина. Всичко е ОК. На мен това ми е последна грижа. Но тъй като тя беше взела доста от информацията от мен, а има повече (което пак повтарям - на мен не ми е проблем) и възкликвам "Уж преписа от мен, а имаш повече" (казвам го с широка усмивка и без никакви задни мисли). Обаче тя ми се тросна и почна да ми вика как била взела съвсем малко от мен и т.н. Аз се стреснах и казах ОК и излизам от стаята. След по-малко от минута тя ме догонва и ме гушва все едно нищо не е станало и ми разправя "Нали не ми се сърдиш?". Казах и "не" просто за да не се караме за глупости. Дадох ви този толкова дълъг пример, за да мога поне донякъде да ви опиша що за човек е. А същото това момиче доста време се дразнеше с това момче и затова се притеснявам от реакцията й. Държа да подчертая, че не се ръководя от тяхното мнение, но ме е грижа за него все пак. НЕ мога да бъда пълен непукист. Тук не съм писала, но в събота споделих с едно от момичетата (Е.) и тя беше малко учудена, че точно това момче, но като се има предвид, че подозираше не беше изненадана. umnata_kaka бира не пия. :-D Умен Пенсионер точно тези приятелки не искам да сменям. И нямам намерение да си сменям ориентацията. :) Отново благодаря на всички за мненията. Ако има някакво развитие или проблеми пак ще пиша. :)

coolkiss
02-04-2008, 11:46
Много му мислиш,

Хвърляй се смело в Играта.

Не се интересувай от мнението на приятелките си - макар, че знам - на 15 няма как да не се интересуваш.

И да - пича естествено е луд - иначе нямаше да го харесваш - добричките и спокойни мухльовци не правят впечатление 8).

LudiaGotinPi4
02-04-2008, 12:00
Ако обичаш момчето веднага му се лепвай ако не го зарежи и остани с твоите фр.

matador
02-04-2008, 12:41
Очакваме развитие ... :-D

utrevpetchasa
02-04-2008, 12:44
тва се казва че незнаеш какво искаш :D