PDA

View Full Version : Наргиле ???



AssKiller
01-31-2008, 06:07
Здравейте искам да питам дали много ще ми навреди ако пуша веднъж в седмицата наргиле тъй като имам астма?И ако може да ми дадете малко инфо за наргилето.

LadyDy
01-31-2008, 07:59
Ами според мен не е много препоръчително точно за астматици.... :?

GleZeNa7a_gLeDaNa7a
01-31-2008, 20:22
Вредно е 10 пъти по-малко от цигарите защото никотина му е 0,5 а катраните 0. Пише го на кутииките с тютюна.Според мене обаче в твоя случаи пак няма да е добре.

asakura
01-31-2008, 21:51
Ее .. дърпай по 1 чадел с наргилето ще ти е екстра на астма и всичко :D ( е ебавам се .. не ти трааат такива глупости никога ) ох стига с хумора че не ме бива :) .... еми аз имам приятел който е астматик и си пуши наргиленце през 2-3 дни и казва че няма проблеми и не му вредяло , НО нз дали ще е същото и при теб ( не сам запознат много с астмата .. и неискам да ми трябва да знам ) .А колкото до цигарите наистина цигарите вредят мнооооооооого повече ( та да не кажа че сам дочувал че тютюна за наргиле невреди ) а за мене и джойнта вреди по-малко от шибаните цигари (може би глупости ). Аз лично си имам наргиленце и си пафка ама нямам астма и нямам опит да кажа как стоят нещата ( и като се замисля направо ще взема си го припаля :P ).

varnen4e
02-01-2008, 08:36
Аз пък мисля, че няма да ти навреди.. имам приятелка асматичка, която си пуши наргиле доста често.. така че, ако е по малко, няма страшно.

Slawi92
02-08-2008, 10:26
abe az bih te posavetval da ne pu6i6 ama ti prai kvo iska6

chipi_kaoo
02-08-2008, 16:08
abe az bih te posavetval da ne pu6i6 ama ti prai kvo iska6+1
:-P

princesa_viki
02-09-2008, 18:31
abe az bih te posavetval da ne pu6i6 ama ti prai kvo iska6+1
:-P
+1

darkdevil
03-10-2008, 20:59
кратко и ясно сам решаваш с какво да се тровиш :D
Не мисля че ще ти вреди стига да не прекаляваш.
Имам доста познати асматици които си пушат и нямат проблеми с асмата.

А това по надолу е за тези които казаха че наргилето не е по вредно от цигарите!

След тежък ден няма нищо по-хубаво от това да се отпуснеш в къщи или в някой от бар и да изпушиш едно наргиле, смятат една голяма част от младите хора в последно време.

Две трети от хората, които пушат наргиле, прекарват между 40 минути и един час в смукване на ароматния дим.

Една трета пък от привържениците на ориенталския ритуал не пушат изобщо цигари.

Лошата новина е, че наргилето не е съвсем безвредно, обясняват френски специалисти.

Според доклада на Световната здравна организация, теорията за „безвредното“ наргиле е само мит.

Да, вярно е, че преминавайки през водата, голяма част от катраните в дима остават в нея, но в дробовете навлизат токсични съединения, въглероден моноксид, тежки метали и още над хиляда канцерогенни съставки.

Към пушенето на наргиле също може да се развие зависимост – и физическа и психическа, както към цигарите.

Някои специалисти сравняват един „сеанс“ наргиле с изпушването на от 40 до 200 цигари. Толкова е погълнатото количество въглероден моноксид по време на пушене.

Освен белодробните проблеми, от които може да пострада всеки пушач, наргилето може да се превърне в източник и на други заболявания като хепатит например.

„Използването на един и същи мундщук от много хора е най-малкото нехигиенично“, обясняват лекарите.

Със слюнката се предават микроби и вируси, които могат да причинят редица заболявания.

За това лекарите съветват да се използват лични мундщуци всеки път, независимо дали пушите с приятелите си вкъщи или сте в наргиле- бар, ако държите все още да тровите дробовете си.

EarthShaker
03-11-2008, 04:24
'имам приятел дето пуши през 3 дена и нищо му няма'

'една моя приятелка пуши с астма'

аве те да не са хора-рентгени, че да знаят дали нещо им има... те и хората с рак на дроба разбират 1 година преди да умрат в най-добрия случай.

С астма, без астма: ВРЕДНО Е. Както в днешно време ни е вредна храната, наблъскана с химия, както ни е вредна козметиката, наблъскана с химия, както ни е вреден въздуха, както ни е вреден...

сам решаваш: 1 вреда поече или по-малко