PDA

View Full Version : Топла ножица



XXX_f
01-31-2008, 08:10
Отидох вчера на фризьор и жената ми препоръча топла ножица. Не позволявала на косата да цъфти, растяла по - бързо, правила и естествен блясък и т.н. Пострига ме с нея (вместо 4 лв- 8 лв :( ) Беше ножица включена в контакта и я сложи в някакво джобче (явно да се затопли). Някоя от вас използвала ли е тази топла ножица и забелязва ли се някаква разлика?

LadyDy
01-31-2008, 08:17
Честно казано за първи път чувам за такава ножица... :?

glupacheE
01-31-2008, 08:29
i az za pyrvi pyt 4uvamm.................. :( :-o

chipi_kaoo
01-31-2008, 10:49
Честно казано за първи път чувам за такава ножица... :? +1 Май просто е искала да я прецака, и да й вземе повечко пари. :-P Но може и да има такова животно де

XXX_f
01-31-2008, 11:13
Коментар на в. “Стандарт” /5. 10. 2003г./:
“Топла ножица” за подстригване пък лансират от “Солинген”. Тя “запечтва” върховете на косата и така я защитава от вредното въздействие на околната среда. Единственият проблем е, че струва много пари...”

___

Топла ножица спира цъфтежа
Най-новата технология във фризьорството, която бе представена по време на салона на прическите в Пловдив, е подстригване, което спира цъфтежа на косата. Ефектът се постига с т. нар. топла ножица, която се предлага на щанда на столичната фирма "Цветко Георгиев и син". Продуктът представлява професионална ножица, която се зарежда с топлина от преносим акумулаторен апарат. Освен че подстригва косата, системата запечатва края на косъма и така му придава здрав и блестящ вид. За почитателите на по-традиционния вид ножици от софийската фирма "Корекс" предлагат новата свръхлека белгийска ножица "Ултрон". Тя тежи само 28 грама, за да не уморява ръката на фризьора. Цената й е висока - близо 200 лв., но пък производителите дават гаранция за продукта от 5000 работни часа. С ножицата могат да се направят 15 000 последователни подстригвания, без тя да се изтъпи и да се налага заточване. Сред уникалните за страната продукти, които внася фирмата, е още и керамичната четка за коса, която също е белгийско производство. За нея издърпването на 20 км коса не са проблем, затова се препоръчва като един от най-издръжливите фризьорски аксесоари.
___

-Ахам, нарича се "гореща ножица", аз само така се подстригвам от година - две, и наистина има ефект. Тя моята коса не цъфти много по принцип, но преди краищата й бързо изтъняваха като мине изветсно време. Сега с горещата ножица си стоят плътни от едно подстригване до следващото. Аз съм много доволна, препоръчвам я!
Във Варна подстригване с гореща ножица предлага веригата салони Красен стил.

-Koлко време ти издържа косата без да цъфне??

-Ами по принцип гледам да й подстригвам връхчетата на около 2 месеца, и за толкова не цъфва изобщо. Веднъж близо 4 месеца не я бях рязала и си остана в същото състояние. Но пак казвам, косата ми по принцип не е от лесно и бързо цъфтящите, по-скоро приятно ме изненада ефекта на "плътност" на краищата.
___
Това намерих в нета за ножицата...след месец два ще ви кажа дали има ефект при мен :)

zabludenata
02-01-2008, 08:00
Да и мойта фризиорка използва такава, ама аз си карам с другата...

BeBoNcHeTo
02-02-2008, 20:01
Не съм чувала за такава ножица

sladku_bebzi
02-02-2008, 20:28
В поста ти само хубави неща чета, ми има ли някви вреди :-|

st1ka
02-02-2008, 21:13
Ами аз използвам такава и определо има ефект - косата ми расте по-бързо!Фризьорката не е искала да те прецака за повече пари наистина според мен трябва такава ножица да се използва!

splendour
02-02-2008, 21:27
i az iskam s takava ama friziorite sa pas.da ne govorim 4e posledniq p1t otidax pri nova i tq mi razvali etajite i mi q sk1si mn i e ravna :booooomb:

mil4eto_
02-04-2008, 19:14
Кои салони в София работят с такава топла ножица? :oops:

Exothermic
02-04-2008, 19:16
Отидох вчера на фризьор и жената ми препоръча топла ножица. Не позволявала на косата да цъфти, растяла по - бързо, правила и естествен блясък и т.н. Пострига ме с нея (вместо 4 лв- 8 лв :( ) Беше ножица включена в контакта и я сложи в някакво джобче (явно да се затопли). Някоя от вас използвала ли е тази топла ножица и забелязва ли се някаква разлика?
Бах ти го и у тъпотията.........

KroeliaDevilious
10-28-2009, 09:01
Ей, деца!? Има такава ножица, но определено няма да е 8 лв. :lol: , а много повече. Взимат взависимост от това колко е дълга и изтощена косата, може и 100 лв. да ти вземат....ОМГ много е назад БГ.

LovelyGirl
10-28-2009, 09:06
Темата е от преди година и половина.Тогава явно са взимали толкова.