PDA

View Full Version : Hard techno?



psihqsala
01-31-2008, 11:45
Я ми кажете що е то това? И да ми дадете някои песнички?

psihqsala
01-31-2008, 13:08
И все пак пример за такива песни?

SuN4o_F
01-31-2008, 13:09
Съгласна съм с Whisskas напълно права е ... а за песнички :D незнам защо ги наричате песнички .... http://www.ngoht.hu/index.php?p=6 ето от тук си дръпни някоя и друга песничка 8) 8) 8)

IdiOtKa
01-31-2008, 18:10
ами ....мисля че хард техното , демек още така наречената габа ... (май , не съм много просветена) е многооооооооооооо сериозна музика, определено не е за всеки ,мен лично трудно ми понася... мно трудна ми идва тая музика ... но транса си е друга раута ....

Alcohooligan
01-31-2008, 20:40
хард-техно и габба са различни животни.

oTPoBHa
01-31-2008, 21:01
нереално е..

tenaglia
01-31-2008, 21:45
като цяло стилът който те интересува е "hardstyle"
по цял свят се слуша(освен в България...тук всичко идва с закъснение :!)
в нашата родина по комерсиалните стилове са: electro,progressive,tribal,trance и в последно време минимала малко нашумя покрай наркоманите....
има много видове "тежка музика" по главните са:
gabba, acid, отчасти minimal,hard techno,
hard/dark step, technoid dnb, breakcore, speedcore, hardcore psychodelic, etc) :)))
ето виж за какво иде реч:
http://vbox7.com/play:330230dd
дискотека qlimax холандия, за повече инфо - www.qlimax.nl
по известни/комерсиални/ dj - dj zany, dj duro, dj luna , alpha twins
влизай в по известните търсачки и почвай да дърпаш :)
ако те влече и си изгледала клипчето се ориентирай и към танците...
http://vbox7.com/play:cf1e50c7

това е от мен :)

loyal_88
01-31-2008, 22:12
Аз ходя по партита сравнително рядко и нямам претенциите да съм запознат с нещата чак толкова. А не ходя често, защото понякога прекалявам с някои неща...
Знам само, че слушайки габа или хард техно оставам сам със себе си, не мисля за нищо, за никой... Оставям се на музиката и толкоз. Просто това са си моите няколко часа :)

puhinka
02-01-2008, 01:01
yeah.... само gabber и rotterdam terror corps :grin:


God IS a gabber
http://www.youtube.com/watch?v=ntaMz-i9BiY

IdiOtKa
02-01-2008, 07:17
еии аз съм била мно заблудена е ....тц тц супер зле съм е аз си мислих че хард техното е съвсем друго ...тва е мно по яко ....! аз ко си мислих то кво излезна .... мно ми е убъркан тоя стил ...

tenaglia
02-01-2008, 09:25
Хард-техното няма нищо общо с габба, хардкор и хардстайл...
Може би само частичката <хард>
И понеже няма смисъл да обяснявам, ето ти нагледен пример
Sven Wittekind- Maybe We Are Crazy
Nosferatu'n'Endymion vs The Viper- Hardcore Anthem
И двете са ми много,много скъпи и обичани парчета, ама чуй ги и се съгласи че са съвсем различна музика. Всичко от бас-а, през бийтовете та чак до звученето на вокалите.

---
tenaglia, ти знаеш ли какво става по тежките партита в България? :)
Знаеш ли на колко DJи България, българските партита и българските jumpers са им любими?
И дори не само хард-техно, което малко или много тук е по-разпространено.... Ами твоя хард-стайл...Лятото бях на 4-дневен оупън-еър, с гости от няколко страни,който беше толкова хардстайл,че чак не можех да танцувам на него...
След две седмици май така, случайно сме на gabber в София. На което ще дойде специално да пуска Goetia...
Това,че не сме Унгария, не значи че това в България го няма и не се слуша...
mi az nqmam mnogo vreme da se razmotavam po takiva mesta, puk i jiveq v skromno grad4e - sudq po nego....
a na neq i govorq obshto za tejkite stilove v elektronnata muzika
tq veche shte si izbra kakva shte da e... :)

MaistorMitko
02-02-2008, 15:21
to v elektronnata muzika si4ko e navurzano - zima6 hard thechno, zaburzva6 go malko i polu4ava6 GABBER (gaba) , posle zaburzva6 o6te malko, vkarva6 nekva agresiq i polu4ava6 SpeedCore, ot SpeedCore-a iznikvat nqkolko drugi (NoiseCore, FrenchCore i t.n.) ama sigorno ve4e vi govorq na drugi ezici, tui4e nqma da produljavam :P vajnoto e da ima skoros, ska4ane, vikane i seks sus skubanie pod mi6nicite i podfrugqne :D:D

Alcohooligan
02-02-2008, 17:37
to v elektronnata muzika si4ko e navurzano - zima6 hard thechno, zaburzva6 go malko i polu4ava6 GABBER (gaba) , posle zaburzva6 o6te malko, vkarva6 nekva agresiq i polu4ava6 SpeedCore, ot SpeedCore-a iznikvat nqkolko drugi (NoiseCore, FrenchCore i t.n.) ama sigorno ve4e vi govorq na drugi ezici, tui4e nqma da produljavam :P vajnoto e da ima skoros, ska4ane, vikane i seks sus skubanie pod mi6nicite i podfrugqne :D:D
не знам на кви езици говориш,ама gabba и gabber също не са едно и също. :)

mishi
02-02-2008, 19:16
to v elektronnata muzika si4ko e navurzano - zima6 hard thechno, zaburzva6 go malko i polu4ava6 GABBER (gaba) , posle zaburzva6 o6te malko, vkarva6 nekva agresiq i polu4ava6 SpeedCore, ot SpeedCore-a iznikvat nqkolko drugi (NoiseCore, FrenchCore i t.n.) ama sigorno ve4e vi govorq na drugi ezici, tui4e nqma da produljavam :P vajnoto e da ima skoros, ska4ane, vikane i seks sus skubanie pod mi6nicite i podfrugqne :D:D
не знам на кви езици говориш,ама gabba и gabber също не са едно и също. :)
az znam 4e sa edno i sa6to...

Alcohooligan
02-02-2008, 20:47
амиии,както има разлика между hard techno и gabba,така има разлика между gabba и gabber.

w0sh
02-04-2008, 15:00
Аз викам да караме на "лъки ю" и да не се занимаваме повече.

Техното не ми е в кръвта.
Не претендирам за разбирач, ама предпочитам minimal и tribal, както и некой друг транс.

cannabinoid
02-04-2008, 15:41
ДУМДУМДУМЦДУМДУМЦДУМЦ ТУПЦТУПТУПТУПТУПЦ ТУПЦ ТУП ТЙУИЕВИФИЯВДЯОКЛОПВЕФКПФД ПЯ ПЯП ЯП ДУ МДУ ДМУ ДМ

Мене не ме кефи особено този стил ;) иначе има някои тракове дето ме кефят 8)
ето ти два трака, мойто момиче:

Mario Ranieri - fuck schranz call it hardtechno

Royksopp - what else is there (schranz bootleg)

junk
02-04-2008, 18:21
Иии всъщност ми харесва адски много,зарибена съм...
Само като усетя как скачам и вместо сърчицето ми блъска хард техното, се чувствам щастлива (: и сичките тея звуци те изпълват с ени такива топли чувства...