PDA

View Full Version : помощ - въпрос за епилирането?!



great_mari
02-01-2008, 08:25
моля Ви за помощ,защото изпитвам ужасна болка когато си епилирам краката,а и сега зимата дулго време не бях,защото ходя с дълги панталони и т.н.,но днес опитах и се изпищях от болка :oops: :x :?
таа МОЛБАТА МИ Е:
знаете ли някакъв начин за намаляване на болката.Някъде бях чела че преди това се мажеш с кремче,но не става,напротив - още повече ме боли.Пробвах след баня,но пак не мога да издържа :( :cry: 8-[ 8-[ 8-[

missdidi
02-01-2008, 08:55
Ами и аз отначало бях същата картинка!!!Попринцип нятрябва с нищо да се мажеш преди епилиране.....след баня боли наи малко ако си се къпала с много топла вода!!и аз сега зимата не съм се епилирала и сека като почна отначало и мен много ще ме боли!!но после почвам през ден два...и кожата свиква няма да те боли ако го правиш колото се може по-често!! :oops: :oops:

varnen4e
02-01-2008, 08:59
И на мен постоянно ми повтарят, че няма да боли, но все не мога да се навия да се епилирам. Айде само да питам в тая тема, за да не правя нова. Има ли вариант, преди да започна да се епилирам да пробвам няколко пъти с кола маска (ако да.. предловете някаква)... по- лесно ли се свиква на болката, ако първите няколко пъти са с кола маска?

mon4eto
02-01-2008, 09:04
Kato se kape6 s topla voda po dalgi4ko porite se otvarqt i kosama izliza po lesno i ne boli tolkova...spokoino 6te svikne6 i az v na4aloto bqh kato tebe no ve4e sviknah i bolkata ne me drazni i dori ne se se6tam 4e me boli :lol:

great_mari
02-01-2008, 10:36
мерси много,значи ще продължа така след баня пък дано да свикна :-D а и да ви питам,за да не отварям нова тема - ся си купих лентички за обезкосмяжане на лице - хубаво ама как се използват оная само ми ги даде така (на стреп са и са и са нещо като някво такова зелено лепило между две наилончетата така да кажа и е залепено така и има пунктири за рязане с ножица.Добре кат ги отрежа после как се процедира много ви моля помогнете щото ми е за пръв път и съм невежа :-) :D :D :grin: :-D :-o

zabludenata
02-01-2008, 11:49
И на мен постоянно ми повтарят, че няма да боли, но все не мога да се навия да се епилирам. Айде само да питам в тая тема, за да не правя нова. Има ли вариант, преди да започна да се епилирам да пробвам няколко пъти с кола маска (ако да.. предловете някаква)... по- лесно ли се свиква на болката, ако първите няколко пъти са с кола маска?
Е определено ще те боли по-малко с епилатора, ако преди това си си ги махнала с кола маска :)

PaSs1on
02-01-2008, 15:36
opuni si kojata uspokoqva malko kojata i mislq 4e sled kupane e nai dobre da se epilira6 taka su zapomnila ot nqkoi ama ne sum sig :)

Kras4eto_lp
02-01-2008, 16:00
Винаги ще те боли, но по едно време ще свикнеш. С кола маска наистина болката после ще е по малка а и става доста по бързо. засега пробвай както казаха и другите да се епилираш след като си взела душ. :)

chipi_kaoo
02-01-2008, 16:37
Не е нужно да си нагряваш цялото тяло. С подвижния душ с по топла вода си изплакни краката, аве порите ще се отворят. Иначе както казаха, ще свикнеш с болката. :oops:

Beb4e__to
02-01-2008, 18:20
аа относно за крем4ето аз пък знам 4е тялото преди епилиране трябва да е сухо..без да се намазва с ни6то...според мен единственото не6то което може да намали болката(не да я отстрани) тфа е когато косъм4етата са по малки...от по дългите наистина си боли много.. :)

scanadal
02-02-2008, 10:03
хахаах,мен пък досега НИКОГА не ме е боляло от епилатор или от кола-маска :D Даже ме е гъдел!Почиствала съм си триъгълника изцяло само с епилатор и пак не ме е боляло :shock: Но опитаи да се епилираш след баня-би трябвало да не боли толкова.А ако си правиш кола-маска,използвай гореща,защото отваря порите и косъмът излиза по-лесно.И съответно е по-безболезнено.

BeBoNcHeTo
02-02-2008, 19:40
В началото наистина беше болезнено но с времето се свиква

nicolepcd
02-02-2008, 19:54
Ми да, в началото боли, но после ще свикнеш... освен, ако си пренасия като мене, и се глезиш... и все си викаш, че те боли, а всъщност не е болка за умиране :lol: Едва ли някой схвана какво казвам, нооо :D

great_mari
02-02-2008, 20:09
Ми да, в началото боли, но после ще свикнеш... освен, ако си пренасия като мене, и се глезиш... и все си викаш, че те боли, а всъщност не е болка за умиране :lol: Едва ли някой схвана какво казвам, нооо :D
mi az mai shvanah 6toto minaloto lqto ne me bole6e kat se epilirah a sq-oh boli boli aa nene ne izdurjam :lol: ama nz 6to musta4kite (suvsem muni4ki sa no prosto ne gi obi4am :D ) si gi mahnah s lenti4ki i ne me zabolq tolkova kolkoto me boli kogat si epiliram krakata :-o

nicolepcd
02-02-2008, 20:15
Ми да, в началото боли, но после ще свикнеш... освен, ако си пренасия като мене, и се глезиш... и все си викаш, че те боли, а всъщност не е болка за умиране :lol: Едва ли някой схвана какво казвам, нооо :D
mi az mai shvanah 6toto minaloto lqto ne me bole6e kat se epilirah a sq-oh boli boli aa nene ne izdurjam :lol: ama nz 6to musta4kite (suvsem muni4ki sa no prosto ne gi obi4am :D ) si gi mahnah s lenti4ki i ne me zabolq tolkova kolkoto me boli kogat si epiliram krakata :-o
Мдам, схванала си :D