PDA

View Full Version : Славяните и оръжията им - Комунизъм Панславизъм и Чалга



tankistabg
02-01-2008, 09:50
видео на български
http://www.vbox7.com/play:51f6fb68
и на англииски:
http://www.youtube.com/watch?v=QlkWm9Bn-UQ

quench
02-01-2008, 10:30
аа, забравих, ти си циганин :)

твоите оръжия са бакъра, мечката и кючека, нали?

8-)

аз лично съм си славянин и ми е трудно, но живея с това и се справям чудесно, а не търся дали случайно пра-пра-дядо ми не е бил крал Артур...

tankistabg
02-01-2008, 10:46
аз съм чистокръвен българин
ето ме!


http://i212.photobucket.com/albums/cc81/tankistabg/hajdutinsum-1.jpg

quench
02-01-2008, 10:54
а що си криеш мутрата бе? така правят само талибаните-терористи и циганите-престъпници - все хора, които имат кво да крият :x

quench
02-01-2008, 10:55
аа, да

иа з тебе май съм те бил... ама не си спомням добре :)

tankistabg
02-01-2008, 14:50
Дам... ти бе славянина които пребих вчера

http://i212.photobucket.com/albums/cc81/tankistabg/sklaw/_41453522_joksimovic_203.jpg

tankistabg
02-01-2008, 22:10
И по хубаво че не сме славяни.

blufer_1
05-27-2008, 21:38
Хей славяни, все още жив е
духът (речта) на нашите предци
Докато сърцето за народа бие
на техни наследници.
Жив е, жив е духът славянски
ще живее с векове,
Не ни плашат ни бездни адски,
нито огнените гръмове.
Нека сега и над нас
със буря всичко да се разнесе
Скала се пука, дъбът се цепи,
Земята нек се разтресе.
Ние стоим твърдо
като крепост.
Проклет да е предателят
На своето отечество!

visok
05-28-2008, 12:48
Kato ciganite ni pretoput, shte si li gord che si bulgarin ariec?

NaughtyWhisper
05-28-2008, 19:25
Великото преселение на народите започва начело с 2 000 000 прабългари (за времето си , огромна цифра). Когато пристигат тук, те намират 7 славянски рода ( има друго твърдение, че е било 1 племе с име 7-те рода. ), и ги асимилират. Прабългарите са имали и връзка с хуните , колкото и да не ви се харесва това.
Когато е създадена България , се е наричала Славяно-Българска държава. Много факти не са известни, тъй като други народи са се постарали да заличат историята ни. Славяните са били предимно синеоки и руси, прабългарите с дръпнати очи и тъмна кожа.
Не сме "чисти" славяни, но имаме връзка с тях.

Част от мнението ми в темата за това че не сме славяни. След като тактично спря да пишеш след поста ми, го давам тук.

BirdsFarm
05-29-2008, 16:24
а що си криеш мутрата бе? така правят само талибаните-терористи и циганите-престъпници - все хора, които имат кво да крият :x

Интересно изказване от човек, който си е сложил на аватара голи китайци. Ти да не си някой от тях или се криеш? Недей да обвиняваш за неща, които самият ти не правиш. Честно казано, като чета мненията на танкиста и твоите... не ми се вярва да си способен да набиеш и малко дете. За танкистабг не знам - изглежда ми пич... Той поне пише смислени мнения - такива като теб само плюят насреща, без да го опровергават с нищо...

izzy
05-29-2008, 16:41
За танкистабг не знам - изглежда ми пич... Той поне пише смислени мнения

razbiram, vsi4ko razbrah i mi stana qsno, nqmam vuprosi :razz:

BirdsFarm
05-29-2008, 16:55
За танкистабг не знам - изглежда ми пич... Той поне пише смислени мнения

razbiram, vsi4ko razbrah i mi stana qsno, nqmam vuprosi :razz:

Още докато пишех горното си мнение бях сигурен, че това ще е следващото, но мислех, че ще го напише дебила с прякора, който не мога да пройзнеса. Оказа се, че инфантила си ти... Май не трябва да се изненадвам. :-)

izzy
05-29-2008, 17:39
За танкистабг не знам - изглежда ми пич... Той поне пише смислени мнения

razbiram, vsi4ko razbrah i mi stana qsno, nqmam vuprosi :razz:

Още докато пишех горното си мнение бях сигурен, че това ще е следващото, но мислех, че ще го напише дебила с прякора, който не мога да пройзнеса. Оказа се, че инфантила си ти... Май не трябва да се изненадвам. :-)

pro6tavai, s godini se opitvam da ubiq deteto v men ama ne6to ne stava.

Diam0nD
05-29-2008, 19:03
извинявай за въпроса но на колко си иззи ??

izzy
05-29-2008, 19:37
na povedenie mejdu 6 i 8, na mislene mejdu 150 i 200, na vuzrast 4etvurt vek + - 4 godini

izzy
05-29-2008, 21:04
na povedenie mejdu 6 i 8, na mislene mejdu 150 i 200, na vuzrast 4etvurt vek + - 4 godiniМислиш ли, че един човек на 150 години може да разсъждава нормално?

zavisi kakva e definiciqta ti za normalno. za men moeto mislene e normalno a na drugite izkriveno. prost primer:
razglejda6 tova koeto kazah ot gre6na strana. kato kazvam 150 imam predvid 150 godini opit i izklu4vam psihi4eskoto i zdravoslovnoto sustoqnie na toz 4ovek.
samata ideq 4e zadava6 tozi vupros i ne si vidql tova koeto e trqbvalo da vidi6 pokazva za6to spored men na drugite misleneto e izkriveno.

NaughtyWhisper
05-30-2008, 21:27
аз съм чистокръвен българин
ето ме!


http://i212.photobucket.com/albums/cc81/tankistabg/hajdutinsum-1.jpg

Здравей братко Ахмед, като гледам черните ти коси и тъмните ти очи си наше палестинско братче. Абу Нидал.

При нас в Бейрут, в някои от кръстословиците се среща следният въпрос: "Що е то-глава проста между два лоста?"
Правилният отговор е танкист! Алтернативен - шофьор.

BirdsFarm
05-31-2008, 08:15
като гледам черните ти коси и тъмните ти очи си наше палестинско братче.

Нямам думи идиоте... Ти изкарваш 80% от българския народ палестинци!
Понеже си прост и говориш найзуст ще ти покажа и как изглежда един палестинец. Ето така:
http://watch.windsofchange.net/pics/capt.akcf11005191349.mideast_israel_palestinians_a kcf110.jpg

Ако видиш такъв българин ми се обади!

kristo
05-31-2008, 14:51
Танкист, с тази кърпа ми приличаш на рапър :-D

ThunderGoddess
06-01-2008, 10:52
Танкист, приличаш на циганин, мойто момче. Нищо лично :D :D :D :D . Никога не можеш да бъдеш 100% сигурен, че си чистокръвен българин. С тъмни очи и тъмна коса са бол народи :)
Ферма за птици - ми прилича ми на танкиста тоз палестинец. Епа за какво се е скрил с тая кърпа като някоя мюсюлманка? И още нещо, фермо, ако погледнеш другите теми, които е пускал танкиста (особено за траките, на които съм привърженичка) ще видиш, че след мое мнение той спира да пише и пуска нова тема с идентично съдържание. Доводите му много бързо свършват, а честно казано обичам да водя словестна борба ;)
Оф, и още нещо! Ако наричаш пич човек, който отхвърля цялото историческо наследство на народите и издига един в култ ... в смисъл такъв за него другите са варвари, не си нещо наред. Неговите мнения са крайно субективни и крайни и в повечето случаи не се оповават толкова на исторически доводи, а на провокиране на някакви чувства в съфорумците - независимо дали негативни или позитивни.

kristo
06-01-2008, 21:18
Танкист, приличаш на циганин, мойто момче. Нищо лично :D :D :D :D . Никога не можеш да бъдеш 100% сигурен, че си чистокръвен българин. С тъмни очи и тъмна коса са бол народи :)
Ферма за птици - ми прилича ми на танкиста тоз палестинец. Епа за какво се е скрил с тая кърпа като някоя мюсюлманка? И още нещо, фермо, ако погледнеш другите теми, които е пускал танкиста (особено за траките, на които съм привърженичка) ще видиш, че след мое мнение той спира да пише и пуска нова тема с идентично съдържание. Доводите му много бързо свършват, а честно казано обичам да водя словестна борба ;)
Оф, и още нещо! Ако наричаш пич човек, който отхвърля цялото историческо наследство на народите и издига един в култ ... в смисъл такъв за него другите са варвари, не си нещо наред. Неговите мнения са крайно субективни и крайни и в повечето случаи не се оповават толкова на исторически доводи, а на провокиране на някакви чувства в съфорумците - независимо дали негативни или позитивни.
Аз също никак не харесвам прекалено крайния тон на танкиста и особено онази дивотия да обявява определени народи за "унтерменши", ама за доста неща човека е прав. Иначе че траките не са цигани, както твърди, това е повече от видно, те са народ с много достойнства най-вече по отношение на културата, но ако се прочете сведението на Херодот за тях определено се виждат и доста лоши качества, което ме кара да имам 50:50 положително и отрицателно мнение за тях. Каквото и да си говорим, древните българи са народ с повече достойнства от тях и това също е видно, най-малкото траките като държавостроители са гола вода /освен Одриското царство, което е временно формирование, нищо друго нямат/. А древните българи са създали цели пет държавни формирования, едно от които съществува вече повече от 1300 години и дано съществува докато свят светува / в което аз и повечето българи силно вярваме/. Иначе и траките, както и древните българи са индо-ирански народ, което означава, че двата народа са сродни и не виждам защо е необходимо това крайно отричане на тракийското по принцип.

ThunderGoddess
06-02-2008, 17:17
Танкист, приличаш на циганин, мойто момче. Нищо лично :D :D :D :D . Никога не можеш да бъдеш 100% сигурен, че си чистокръвен българин. С тъмни очи и тъмна коса са бол народи :)
Ферма за птици - ми прилича ми на танкиста тоз палестинец. Епа за какво се е скрил с тая кърпа като някоя мюсюлманка? И още нещо, фермо, ако погледнеш другите теми, които е пускал танкиста (особено за траките, на които съм привърженичка) ще видиш, че след мое мнение той спира да пише и пуска нова тема с идентично съдържание. Доводите му много бързо свършват, а честно казано обичам да водя словестна борба ;)
Оф, и още нещо! Ако наричаш пич човек, който отхвърля цялото историческо наследство на народите и издига един в култ ... в смисъл такъв за него другите са варвари, не си нещо наред. Неговите мнения са крайно субективни и крайни и в повечето случаи не се оповават толкова на исторически доводи, а на провокиране на някакви чувства в съфорумците - независимо дали негативни или позитивни.
Аз също никак не харесвам прекалено крайния тон на танкиста и особено онази дивотия да обявява определени народи за "унтерменши", ама за доста неща човека е прав. Иначе че траките не са цигани, както твърди, това е повече от видно, те са народ с много достойнства най-вече по отношение на културата, но ако се прочете сведението на Херодот за тях определено се виждат и доста лоши качества, което ме кара да имам 50:50 положително и отрицателно мнение за тях. Каквото и да си говорим, древните българи са народ с повече достойнства от тях и това също е видно, най-малкото траките като държавостроители са гола вода /освен Одриското царство, което е временно формирование, нищо друго нямат/. А древните българи са създали цели пет държавни формирования, едно от които съществува вече повече от 1300 години и дано съществува докато свят светува / в което аз и повечето българи силно вярваме/. Иначе и траките, както и древните българи са индо-ирански народ, което означава, че двата народа са сродни и не виждам защо е необходимо това крайно отричане на тракийското по принцип.
А каква култура са създали древните българи? Оставили ли са нещо, на което да се възхищава света? Нем. Смятам, че двата народа са равноправни и ако наистина, ние, сегашните българи, сме наследници и на двата, че направо сме си богопомазани. Това от една страна да имаш смели предци, които знаят как да градят държава, а от друга други смели предци, които знаят как да градят култура - и нещо повече - да я налагат на УЖ по-културните народи, си е уникално Това го казвам, защото само в челната 12-тица на елинските богове, има трима тракийци, което значи, те нашите приятелчета траките са успели доста да им повлияят. Ау ... като казах държава. М ... мислиш ли, че един народ, който е стоял пет века под турско робство и след това не е съумял да си уеди държавата добре, е наистина наследник на народ, който е направил пет държави и е помитал всяка пречка за осъществяването им. Аз не съм много сигурна. Освен това не си ли забелязал/а способността на съвременния българин да забравя, да не помни миналото си. Да се кара със сънародниците си, да им завижда, да иска да ги смаже, защото са постигнали повече от него .... това не го имаме от прабългарите, трябва да ти кажа. Тракийско си е. Траките не са действали в един отбор и затова са им натрили носа римляните. После са забравили. Съвременните българи също не действат в един отбор и затова и до ден днешен ни натриват носовете и лека-полека забравяме. За учениците е голяма жертва на един 24 май да се надигнат и да отидат на празник - предпочитат да се наспят. Не помнят. Знаем си родовете най-много до пра-пра дядо. Не помним. :( Т'ва е. Не ме сърби отзад гърба, не ми поникват ангелски криле. Ако тебе те сърби, значи си ариец - с повече достойнства от мен.

kristo
06-02-2008, 23:02
"А каква култура са създали древните българи? Оставили ли са нещо, на което да се възхищава света? Нем. Смятам, че двата народа са равноправни и ако наистина, ние, сегашните българи, сме наследници и на двата, че направо сме си богопомазани. Това от една страна да имаш смели предци, които знаят как да градят държава, а от друга други смели предци, които знаят как да градят култура - и нещо повече - да я налагат на УЖ по-културните народи, си е уникално Това го казвам, защото само в челната 12-тица на елинските богове, има трима тракийци, което значи, те нашите приятелчета траките са успели доста да им повлияят. Ау ... като казах държава. М ... мислиш ли, че един народ, който е стоял пет века под турско робство и след това не е съумял да си уеди държавата добре, е наистина наследник на народ, който е направил пет държави и е помитал всяка пречка за осъществяването им. Аз не съм много сигурна. Освен това не си ли забелязал/а способността на съвременния българин да забравя, да не помни миналото си. Да се кара със сънародниците си, да им завижда, да иска да ги смаже, защото са постигнали повече от него .... това не го имаме от прабългарите, трябва да ти кажа. Тракийско си е. Траките не са действали в един отбор и затова са им натрили носа римляните. После са забравили. Съвременните българи също не действат в един отбор и затова и до ден днешен ни натриват носовете и лека-полека забравяме. За учениците е голяма жертва на един 24 май да се надигнат и да отидат на празник - предпочитат да се наспят. Не помнят. Знаем си родовете най-много до пра-пра дядо. Не помним. :( Т'ва е. Не ме сърби отзад гърба, не ми поникват ангелски криле. Ако тебе те сърби, значи си ариец - с повече достойнства от мен".[/quote]
Древните българи са създали великолепни градове с големи и силни крепостни стени и много добро градоустройство още в прародината си- Балхара, която е първата българска държава. По същото време са създали и великолепния си календар, който е признат от ЮНЕСКО за един от най-точните в света за времето си. Да не говорим, че и протобългарите, както и траките са имали съкровища, като това от Наги Сент Миклош например, което не е единственото естествено. И като ирано-сарматски народ (наблягам на етнонима "сармати", което означава хора, облечени в златни дрехи), са имали много златотъкани дрехи. Били са изкусни златари и са обработвали по великолепен начин желязото. От него освен ризници, мечове и т.н. за правели и много красиви съдове. Изобщо културата на древните българи си е една много висока култура, която по нищо не отстъпва на техните ирански събратя- траките. В арменските извори особено арменската география "Ашхарацуиц" и в други арменски източници са споменати доста български градове на север от Кавказ, когато българите се заселват там, вероятно през IV-V-ти век. Още доста мога да ти спомена за културата на древните българи, но няма да се оливам в многословие в момента.

kristo
06-02-2008, 23:13
а за качествата и недостатъците на отделните народи, добре знаеш, че всички народи си имат и добри, и лоши такива. Протобългарите не правят изключение. Макари положителните им качества да са били много повече от отрицателните, понякога и те са враждували помежду си/ имам в предвид отделните български родове/, от което са следвали ненужни кръвопролития, но много бързо са били овладявани от силната ръка на Кана. А за "робското" мислене на българина, само да ти кажа, че дори и по време на турското иго, когато българинът е бил подложен на геноцид, асимилация и ислямизация, той никога не е бил роб на турчина, понеже е невъзможно ирано-ариец да бъде роб на тюрк. Но си права, турското иго ни е нанесло непоправими щети, но по-големи ни нанесе 45 години комунистически интернационализъм и нихилизъм... Каквото и да стане обаче, българите сме славен и велик народ и докато свят светува ще ни има и един ден, в недалечното бъдеще дори, ние отново ще стъпим на крака и ще покажем величието си. Дори когато сме мачкани, както е в момента, пак се държим и не изменяме на гените си, на кръвта си и на вярата си в това, че сме велики и че пак ще бъдем такива!

NaughtyWhisper
06-02-2008, 23:22
След признаването на Косово за самостоятелна държава, редица малки държави от разпадналият се Съветски съюз поискаха автономност. Такава малка страна е Абхазия, на бреговете на Черно море. До ден днешен често срещано мъжко име е името Аспарух?
През 19 век емигрантска вълна от тази малка страна минава през пределите на България. По непотвърдена информация, част от преминалите през България абхазци се установяват в селата Зебил и Вокил. Находящи са по диагонал между градовете Силистра и Разград.
Името Аспарух дава ли ни основание да разсъждаваме че имаме общ корен с абхазците?

kristo
06-02-2008, 23:40
След признаването на Косово за самостоятелна държава, редица малки държави от разпадналият се Съветски съюз поискаха автономност. Такава малка страна е Абхазия, на бреговете на Черно море. До ден днешен често срещано мъжко име е името Аспарух?
През 19 век емигрантска вълна от тази малка страна минава през пределите на България. По непотвърдена информация, част от преминалите през България абхазци се установяват в селата Зебил и Вокил. Находящи са по диагонал между градовете Силистра и Разград.
Името Аспарух дава ли ни основание да разсъждаваме че имаме общ корен с абхазците?
ДА! Абхазци, осетинци и други такива кавказки народности са сродни нам българите, защото са ирански народи! Именно заради това те използват имена, като Аспарух и е защото най-вероятно са потомци на протобългарите, живели по тези земи през IV-V век.