PDA

View Full Version : Косата ми



babylove
02-01-2008, 19:18
kosata mi e mnogo gadna. Edna suha kato vylna i e do ramenata mi i ne iska da raste i e buhnala na vsi4koto otgore. плс кажете какво да направя за да ми се оправи косата.

Undying
02-01-2008, 19:21
Отиди при фризьор и задай въпроса си,смятам че те биха били много по-компетентни в отговора си,все пак са специалисти и това им е работата.

jim_beam
02-01-2008, 19:29
kato na4alo spri da q su6i6 izpravq6 kadri6 boqdisva6 ili kakto tam q tretira6 zapo4ni da hodi6 redovno da ti podrqzvat vrah4etata i si kupi zazdravqva6 6ampoan maska i balsam ili krem za sled kapane i taka :)
moje6 da si vzeme6 i gerikaps-tova sa vitamini A i E i sa za kosa i nikti ne sa skapi 2-3 lv nqmakde ;) aide ksmet macko

bebeto0o
02-01-2008, 19:37
kato na4alo spri da q su6i6 izpravq6 kadri6 boqdisva6 ili kakto tam q tretira6 zapo4ni da hodi6 redovno da ti podrqzvat vrah4etata i si kupi zazdravqva6 6ampoan maska i balsam ili krem za sled kapane i taka :)
moje6 da si vzeme6 i gerikaps-tova sa vitamini A i E i sa za kosa i nikti ne sa skapi 2-3 lv nqmakde ;) aide ksmet macko
I hininova voda - eftina e i podpomaga rasteja

chipi_kaoo
02-01-2008, 19:47
Шампоан за суха и изтощена коса, балсам от същата серия, ии може да ползваш хининова вода за подпомагане на разтежа, аве и фризьора и в парфюмерията ще ти препоръчат продукто

varnen4e
02-01-2008, 20:04
Отиди при фризьор и задай въпроса си,смятам че те биха били много по-компетентни в отговора си,все пак са специалисти и това им е работата.

Де да бяха всичките специалисти...

elichkaaa
02-01-2008, 20:52
6том ти е суха я мий по 4есто :-D

Presley
02-01-2008, 21:10
6том ти е суха я мий по 4есто :-D
Ей,иэкаэа се..
Точно,когато я миеш много често, се иэсушава по-бърэо.А пък и в комбинация с боя например,ако я третираш,още по-эле.
Мий я по-рядко.Кой го каэва...аэ всеки ден се къпя с коса :D Както и да е ,нямам тоэи проблем.Та да си дойдем на думата.Мий я по-рядко,ако не ти се омаэнява много.А предполагам щом е суха,поне нямаш проблеми с омаэняването.Иначе ,эа да я съживиш малко, си купи някаква маска ХИДРАТИРАЩА.Аэ например иэполэвам една много хубава,ефекта от нея е страхотен,но не е от България.Не энам дали ги има тук,но все пак ще ти кажа как се каэва- на GoldWell е.Потърси,эащото си эаслужава.Иэполэвам и една подхранваща маска на Genera,също съм много доволна.Абе паэара е эаринат с всякакви препарати эа коса,кой от кой с повече функции.Е,качеството не е гарантирано,эатова ти говоря от личен опит.Теэи два продукта са добри.Другото,което можеш да си купиш е някакво масло эа коса на Икаров.Има голямо раэнообраэие-эа бърэ раэтеж,эа хидратация,эа блясък,абе много са.Аэ преди си бях вэела подхранващо и косата ми имаше много хубав блясък.Други продукти на Икаров не съм полэвала,но доста ги хвалят тук във форума :D .И много важно е да иэбягваш сешоари,преси,маши и всякакви такива уреди.Ииии последното ,което ми идва на ум са кристалите эа коса.Всеки път след баня ,докато е влажна още косата ти,и слагай кристали эа коса и я сресвай хубаво.След това я оставяш сама да иэсъхне.И така 8-)
А,сетих се още нещо :D !Може да эапочнеш да си къпеш косата с детски шампоян на Johnsons baby.Эвучи ти ябсурдно,ама косата е по-мекичка.Дори и беэ балсам,пак ти е мека.Аэ имам опит покрай племенницата ми :D Иэкъпях се няколко пъти с нейния шампоан и много се кефя,по-яко е.
И между другото наистина не е лошо да се консултираш например с фриэьорката си.

Jaffs
02-01-2008, 21:27
Добра идея е да отидеш при фризьорката ти да ти поскъси косата. Попитай я за проблема.
След това започвай мисията `Save Me`.
Вземи си шампоан и балсам за суха и изтощена коса. Бих ти препоръчала Нивея, Керанове или Лореал, макар че най-добрия вариант според мен са професионалните серии. Аз ползвам Paul Mitchell и Mizani и съм много доволна. Но за сравнително малко пари продуктите на Керанове са наистина много добри.
Вземи си маска. Хубава е тази с костен мозък (едно дълго име имаше). Червен буркан, огромна. Хининова вода и кристали. Ако я изправяш или къдриш - спри. Вземи си бадемово масло (на Икаров е добро) и си прави маски за суха коса (в нета ще намериш доста).
След като ти се оправи косата не спирай, защото не може да говори, но и тя иска грижи.

LuCiFersAngeL
02-02-2008, 06:53
Ето какво съм научила от моя отит със сухата ми, изтощена коса:
Първо отиди на фризьор да те пооформи малки, дори и да не искаш да променяш прическата ти ще ти се отрази много добре поне подстригване на връхчетата. На разни шампоани НЕ разчитай! Щом косата ти е толкова суха и увредена шампоанът няма да помогне. Прави си маски за коса. Домашните маски са много хубави и ако разполагаш с 2 свободни часа - действай! Аз си правех преди с мед, оцет, зехтин, стимулант за коса Икаров, и някакво китайско или индийско масло. Стоиш 2 часа и след това измиваш. Ако нямаш време или възможност да се мацотиш с такива неща си вземи "купешка" маска за коса. Най-добрата, която съм ползвала до сега е Миосотис с костен мозък и плацента (знам, че звучи малко страшно, но наистина дайства). Купува се от аптеките и струва около 8 лв. за 500 мл., което си е доста разумна цена :wink:
Пропуснах да спомена, че след всяко измиване, за да не стои косата ми бухнала и разчепкана ползвам балсам без отмиване и кристали. От така наречените Leave-ni conditioners съм най-доволна от Dove за боядисана коса (ако твоята не е пак няма да навреди, а вече съществува и такъв за права коса), Sunsilk за къдрици, а Pantene ми идва доста слаб и дали ще се намажа с него или не няма разлика,така че не си го вземай. Кристалите ми са на Био Фарма.

sweatkiss
02-02-2008, 07:05
Ходи на фризьор да я пооформи и прави тез не6а дет ги пи6е по горе

Liar
02-02-2008, 13:10
Ето какво съм научила от моя отит със сухата ми, изтощена коса:
Първо отиди на фризьор да те пооформи малки, дори и да не искаш да променяш прическата ти ще ти се отрази много добре поне подстригване на връхчетата. На разни шампоани НЕ разчитай! Щом косата ти е толкова суха и увредена шампоанът няма да помогне. Прави си маски за коса. Домашните маски са много хубави и ако разполагаш с 2 свободни часа - действай! Аз си правех преди с мед, оцет, зехтин, стимулант за коса Икаров, и някакво китайско или индийско масло. Стоиш 2 часа и след това измиваш. Ако нямаш време или възможност да се мацотиш с такива неща си вземи "купешка" маска за коса. Най-добрата, която съм ползвала до сега е Миосотис с костен мозък и плацента (знам, че звучи малко страшно, но наистина дайства). Купува се от аптеките и струва около 8 лв. за 500 мл., което си е доста разумна цена :wink:
Пропуснах да спомена, че след всяко измиване, за да не стои косата ми бухнала и разчепкана ползвам балсам без отмиване и кристали. От така наречените Leave-ni conditioners съм най-доволна от Dove за боядисана коса (ако твоята не е пак няма да навреди, а вече съществува и такъв за права коса), Sunsilk за къдрици, а Pantene ми идва доста слаб и дали ще се намажа с него или не няма разлика,така че не си го вземай. Кристалите ми са на Био Фарма.
Малко инфо за тна индииско масло?От какво растение е?

Jaffs
02-02-2008, 13:21
Това намерих за индийското масло.
"Съдържа индийски билки и масла,които възстановяват,стимулират растежа на косъма и поддържат косата жива.Препоръчват се при изтощени коси,косопад и оплешивяване при мъже и жени.Втрива се в корените на чиста и суха коса"

princesa_viki
02-02-2008, 13:21
Подстрижи се малко,дори само връхчетата,или си направи някоя готина прическа :)

FunkyFresh
02-02-2008, 13:23
Суха коса

Може да е резултат от наследствени или хормонални проблеми, следствие от увреждане, причинено от прекалена употреба на горещи ролки, сешоари, къдрене и изрусяване.

Съвети за поддържане на суха коса:

- Чрез използването на много меки шампоани и висококачествени балсами.

- Чрез редовно подстригване на връхчетата на косата.

- Чрез подлагане на третиране с горещо масло веднъж седмично.

Използвайте топъл зехтин или бадемово масло, и го масажирайте внимателно в скалпа и косата.

Оставяйте маслото да действа през цялата нощ, ако е възможно, като завивате косата си с найлонова шапка за душ и кърпа. На следващия ден измивайте маслото, като слагате разреден шампоан директно на скалпа, преди да измиете косата с вода.

Майонезен балсам

За да възстановите косата си, я мийте с домашно приготвен шампоан или шампоан от магазин за натурални продукти. Изплаквайте и бършете с кърпа.

За балсам ползвайте обикновена майонеза (а не салатен сос). Втривайте я с масажиране. Оставете я да действа за 10-15 минути, леко измийте косата с шампоан и изплакнете с ябълков оцет, разтворен във вода.

Ето и още малко инфо от едно сайтче http://www.kozmetikata.com/show.php?storyid=1102 :smt003

BeBoNcHeTo
02-02-2008, 19:43
Наистина варви до фризьора си и попитаи какви мерки да предприемеш

ch0colate_f
02-02-2008, 20:14
bademovo maslo