PDA

View Full Version : Анорексия



nanyy
02-01-2008, 21:21
Здравейте моля ви за съвет,една от най-добрите ми приятелки е болна от анорексия... :-# (на 14 е),повече от 6 месеца не е наддала,ходи уж по лекари,но видим резултат няма...това лято просто ми е изкарвала акъла...много често се чувстваше зле...вярно,докторите казват,че била в начален стадий,но аз мн се притеснявам... :cry:
Ако някой може да ми каже ще се оправи ли тя,има ли възможност ако се оправи да се възвърне болестта и как да и помогна??? :cry:

BuBs
02-02-2008, 13:23
Ми щом е в начален стадий сигурно ще се оправи,но е ного лошо,че от толкова малка има такива проблеми.Иначе тя сега колко килограма е,много ли е слаба

nanyy
02-02-2008, 14:23
Ми щом е в начален стадий сигурно ще се оправи,но е ного лошо,че от толкова малка има такива проблеми.Иначе тя сега колко килограма е,много ли е слаба
eми почти 1.70см е и тежи 43кг.Но има и много от признаците смисъл,припада(рядко,но..),м често и сe спи,раздразнителна е(особенно напоследък със всички се кара).. :cry:

nanyy
02-03-2008, 19:14
хора моля виии дайте ми някакви съвети,ще умрааааааа :cry: :cry: :cry: :cry:

led_i_ogyn
02-03-2008, 22:27
Ми щом е в начален стадий сигурно ще се оправи,но е ного лошо,че от толкова малка има такива проблеми.Иначе тя сега колко килограма е,много ли е слаба
eми почти 1.70см е и тежи 43кг.Но има и много от признаците смисъл,припада(рядко,но..),м често и сe спи,раздразнителна е(особенно напоследък със всички се кара).. :cry:

Анорексията е психическо заболяване.Започваш да си мислиш, че си с наднормено тегло...Не ядеш,правиш много упражнения...непрекъснато мислиш за това колко калории си погълнал и се теглиш постоянно...Изпадаш в дълбока депресия.Приятелката ти има нужда от специални лекари и специални грижи.Много е трудно да се измъкнеш ако веднъж си попаднал в този ад.От личен опит говоря, че трябва незабавна намеса от родители и лекари и много подкрепа, вместо упреци!Успех!