PDA

View Full Version : Омазняване... :(



insomnia79
02-02-2008, 09:51
nz ve4e kakvo da pravq s kosata si :( minalata godina izdurja6e po 5 dena nqkude bez da se umaznqva , tazi godina po 3 kato na 3etiq e ujasna , a ve4e i na 2riq e zle i na kle4ki :( kajete nekvi ampuli li 6ampoani li , ili ne6to nz i az kvo da ne mi se umaznqva tolkova kosata :( :( maika mi vse mi povtarq 4e eot 4estoto i kupane oba4e ne e za6toto opitvah 5 dena da ne q kupa i posle ne zabelqzvam nikakva razlika sledva6tite sedmici :( :( pone purvite 3 dena da be6e kato horata.. :( nekvi idei? :(

HAGVXSXVH
02-02-2008, 10:11
да и аз имам сащия проблем и ще сам благодарна ако някой каже полезен шампоан или ..каквото е да е само да е от полза :(

jim_beam
02-02-2008, 10:21
emi izpolzvaite 6ampoani za mazna kosa i gi nanasqiote v korenite i s prete s balsamite :) kasmet macki ;)

Obsession
02-02-2008, 11:01
5 дни да не си измиеш косата?! :shock: :shock:
Иначе аз използвам Head and Shoulders за мазна коса и ми е ок, мия си косата на 2 дни. И както jim_beam каза - никакви балсами :)

Shushu11
02-02-2008, 11:08
Neznam hora,ama v klasa mi ima edno momiche deto s hubava kosa do sega ne sam go vijdala.Razbirate li vinagi mu e mazna ama qko mazna,bez obem,strashno e.Na vsichkoto otgore ponqkoga mirishe gadno i do sega ne sam e vijdala s drugi d1nki osven edni deto i se zamazaha za d...(a ve4e 2 godina sam v toq klas)I tfa momiche kato vzeme da me pregrashta leleee maiko.....

..:sUnRiSe:..
02-02-2008, 11:55
:shock: :shock: :shock: ей я ес къпи редовно умазнява ти се от активната работа която извършват жлезите ти. Влез в аптека или в обикновен козметичен магазин и си харесай шампоан за мазна коса опр марки на всеки различно действат ...

Obsession
02-02-2008, 12:04
Neznam hora,ama v klasa mi ima edno momiche deto s hubava kosa do sega ne sam go vijdala.Razbirate li vinagi mu e mazna ama qko mazna,bez obem,strashno e.Na vsichkoto otgore ponqkoga mirishe gadno i do sega ne sam e vijdala s drugi d1nki osven edni deto i se zamazaha za d...(a ve4e 2 godina sam v toq klas)I tfa momiche kato vzeme da me pregrashta leleee maiko.....

Имам ги и аз такива умирисници пред очите си всеки ден! Хора, разберете КЪПЕТЕ СЕ! Има коси, които просто се омазняват бързо (особено през пубертета), това не значи, че не трябва да се мият редовно! Сещайте се, че по косаите ви има не само секрети от кожата, а и мръсотии от въздуха и т.н. Пфффф...

cveti01
02-02-2008, 12:22
и аз имам съшия проблем и ето моето решение
1 хубав шампоан балсама само в корените, по половин аспирин в шампоана и накрая хининожа вода (тя изсушава) и по йелание може спреи за обем тва е :-P :-P :-P

sexa_na_kompleksa
02-02-2008, 12:41
Абе прости ли сте???
Колкото по-често се къпеш, толкова повече ти се омазнява косата! А и това, че не си мие косата примерно 3-4-5 дни, не означава, че не си мие тялото!
Моята коса също се омазнява много бързо и за това гледам да не я мия толкова често. Спрях и с шампоаните за мазна коса - от тях ми се омазнява по-бързо. :-o Сега използвам за нормална коса и съм по-доволна. Това за аспирина в шампоана съм го чувала и друг път - уж много помагало, трябва и аз да го пробвам. Не ти пречи и на теб. ;)

Liar
02-02-2008, 12:46
Естествено че косата ти се озмазнява толкова бързо защото я миеш всеки ден!Тя просто е привикнала така.Единствения начин е да почнеш да не я миеш толкова често.Освен шампоан и балсам има и други изсушаващи продукти като например хумата,жълтъка,алкохола...М жеш да си правиш маска с тях(обаче и нещо мазно трябва да сложиш за да не стане прекалено сухо и да направиш косата си да изглежда още по зле) и след като се измиеш да си полееш косата с листа от коприва.Това е което знам.

FunkyFresh
02-02-2008, 12:50
Наслагванията от себум са резултат от биохимични процеси и не се влияят от това колко често миеш косата си.Иначе за шампоан ти препоръчвам T-gel на Neutrogena :)

bungle
02-02-2008, 13:00
Аз си мия косата ВСЕКИ ден! Не мога ако не я измия.
Какви шампоани ползвам? Всякакви. Гледам да попадна на "моя", но засега не съм го открила.
Просто си мий косата по-често, това е.

princesa_viki
02-02-2008, 13:08
По аптеките се продава така наречената "Хума".Тя изсушава косата.Подхранва я,премахва пърхота и позволява по-лесно да я оформяш.При мен действа,но при теб не знам..

BeBoNcHeTo
02-02-2008, 19:47
Ами използвайте шампоани за мазна коса единственото решение е това

sladku_bebzi
02-02-2008, 20:22
Не слушай, който е писал да си я миеш по-често, от тва се омазява още повече.По-добре пробвай различни шампоани, докато намериш твоя :wink:

nicolepcd
02-02-2008, 20:28
Мий се с бебешки шампоани..."па-па" е хубав... и е евтин, а и като го помирисах наскоро, се сетих за бебшките ми години :lol: А иначе... не я мий всеки ден, и не използвай балсами, а също така и шампоаните "против" мазна коса - НЕ помагат, а напротив :?

varnen4e
02-02-2008, 20:40
Омазняване, хора... О


Ами използвайте шампоани за мазна коса единственото решение е това
Да ти кажа често, определено не е оферта, защото шампоана за мазна коса измива много добре косата (чак започва да скърца), което не е добре, защото отмива целия себум подрханващ косъма и това стимулира косата да се омазнява по- бързо... демек... никъф ефект.. това са пълни простотии с шампоаните за мазна коса.. ;)

dan4ety
02-02-2008, 20:43
Мий се с бебешки шампоани..."па-па" е хубав... и е евтин, а и като го помирисах наскоро, се сетих за бебшките ми години :lol: А иначе... не я мий всеки ден, и не използвай балсами, а също така и шампоаните "против" мазна коса - НЕ помагат, а напротив :?

Точно бебешките шампоани са създадени да омазняват бебешката коса/глава. Така съм чувала, колко е вярно - незнам, но при мене наистина много се омазнява от бебешки шампоани. Аз използвам някакъв шампоан (какъвто видя в магазина най-вече :-D ), обаче използвам и балсам на Impression за мазни корени и сухи краища. Сменям го на всеки 2 опаковки, защото тогава косата ми привиква и вече няма ефект. :) Сега чакам да ми всърши другия, че да си взема пак Impression :)

Пробвай различни марки балсами, шампоани, маски и т.н. Все ще намериш нещо, подходящо за теб :)

rauchen
02-02-2008, 21:33
по-добре да я миеш толкова често колкото се наложи отколкото да ходиш с мазна коса наистина отстрани изглежда гадно или пък изпробвай различни шампоани докато намериш твоят

splendour
02-02-2008, 21:51
probvai s 6ampoan balsam i maska na fructis spr e mn qka ti stava kosata samo 4e ne e za xora koito iskat da sa s "pokorna" kosa.2 dena e prosto spr na tretiq ve4e ne e koi znai kva ama probvai ;)

GaBiIi__
02-02-2008, 22:28
mi nz tva s 4estoto miene oba4e na edna fr ot moq klas i e tolkova mazna kosata 4e kato izleze ot banqta i tragnem za daskalo o6te togava si i e mazna v korenite :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: a si q mie dosta 4esto da ne kaja prekaleno 4esto :( taka 4e macka nz v nqkoq apteka ili po skap kozmeti4en magazin 6e dade6 pove4e pari4ki za balsam ili maska ama pone da ima efekt ai uspex4eta :-)

zaharnatafeq
02-03-2008, 00:43
първо - пише се Омазняване!!!
иначе по темата : аз си взимах от аптеката ампули с плацента за мазна коса, ефективни бяха :) пробвай да си намериш и слагай след миене по една :)
маската с хума си е старо и изпитано средство - разбъркваш малко мляко с хума, стоиш поне час, след като си измиеш косата обливаш с отвара от коприва

slun4ice_90
02-03-2008, 06:13
:shock: Aз също си мия косата всеки ден,просто,ако не си я измия не мога да я понасям така.Преди ми беше мазна сега не е чак толкова.Ти си в пубертета нормално е.Използвзм шампоан Nivea,и съм много доволна :grin: :-P

nicolepcd
02-03-2008, 15:09
Мий се с бебешки шампоани..."па-па" е хубав... и е евтин, а и като го помирисах наскоро, се сетих за бебшките ми години :lol: А иначе... не я мий всеки ден, и не използвай балсами, а също така и шампоаните "против" мазна коса - НЕ помагат, а напротив :?

Точно бебешките шампоани са създадени да омазняват бебешката коса/глава. Така съм чувала, колко е вярно - незнам, но при мене наистина много се омазнява от бебешки шампоани. Аз използвам някакъв шампоан (какъвто видя в магазина най-вече :-D ), обаче използвам и балсам на Impression за мазни корени и сухи краища. Сменям го на всеки 2 опаковки, защото тогава косата ми привиква и вече няма ефект. :) Сега чакам да ми всърши другия, че да си взема пак Impression :)

Пробвай различни марки балсами, шампоани, маски и т.н. Все ще намериш нещо, подходящо за теб :)
:shock: :shock: :shock: Ама как така :shock: :shock: :shock: Бебешките шампоани омазняват корените в смисъл, че не ги прави сухи, а не че омазняват косата...

lyly_lili
02-03-2008, 15:15
И аз си къпя косата на 2 дена и на 2рия е вече ужас... Използвай шампоан за мазна коса както казаха другите и БАЛСАМА се слага САМО по дължината!!!!!! Маската за коса се слага в корените...

lunnoto_momi4e
02-03-2008, 16:28
Ами на Ейвън шампоаните са много добри,по-точно на серията "Avon NATURALS" .Аз ползвам от тази серия за суха коса и майка ми ползва за мазна коса и е много доволна.Обаче наистина забрави за балсами и за хининовата вода (на мен много ми се омазнява от хининовата вода,а косата ми е суха попринцип :!: :!: )

sladku_bebzi
02-03-2008, 16:30
И аз си къпя косата на 2 дена и на 2рия е вече ужас... Използвай шампоан за мазна коса както казаха другите и БАЛСАМА се слага САМО по дължината!!!!!! Маската за коса се слага в корените...

:shock: Маската се слага в краищата..

princesa_viki
02-03-2008, 16:42
И аз си къпя косата на 2 дена и на 2рия е вече ужас... Използвай шампоан за мазна коса както казаха другите и БАЛСАМА се слага САМО по дължината!!!!!! Маската за коса се слага в корените...

:shock: Маската се слага в краищата..
Я се замисли,какъв е смисъла да си слагаш маската в краищата?Естествено,че е в корените,за да ги подхранва :)

Sladkata___
02-03-2008, 18:07
Az sam 4uvala v 6ampoana si slaga6 nqkolko kapki limon i pomagalo no ne sam probvala 6te probvam :)

zaharnatafeq
02-03-2008, 20:11
:shock: Маската се слага в краищата..
Я се замисли,какъв е смисъла да си слагаш маската в краищата?Естествено,че е в корените,за да ги подхранва :)[/quote]
готовите маски се слагат в краищата и по дължината, иначе запушват порите, а и омазняват прекалено.

sh3_1s_7h3_0n3
02-03-2008, 20:14
Използвай козметика за мазна коса и се посъветвай с някоя фризьорката. :)

hottie
02-03-2008, 20:20
Препоръчвам маска от ХУМА - намира се в аптеките и стружа към 3лв май..и балсам САМО в краищата.
П.С. проблемът с омазняването често може да е хормонален.

oTPoBHa
02-04-2008, 11:48
и аз имам съшия проблем и ето моето решение
1 хубав шампоан балсама само в корените, по половин аспирин в шампоана и накрая хининожа вода (тя изсушава) и по йелание може спреи за обем тва е :-P :-P :-P


напротив.. косата ти ще започне да се омазнява още по-бързо така.. защото мазната коса обикновено е предразположена към исушаване в краищата..
нанасяй балсама в краищата, а корените ги остави.. само с шампоанче
а тая работа с аспирина обикновено е против пърхот.. и ако нямаш и се намажеш яко ти ебава кожата на главата и вобще цялата коса..

SsLaDi4kOTo0_Elly
02-08-2008, 18:21
На една моя приятелка фризъорката и беше казала да си стиска лимон в косата...НзЗ дал8и има ефект пробай,но мисля че на нея и действа иначе и моята е същата но не съм пробвала

BeBsItO
02-08-2008, 19:52
predpolagam 4e ima, za6toto pove4eto 6ampoani protiv omaznqvane,zabelejete 4e sa na limonova osnova! i btw... mn oburkate momi4eto.... seki razli4nogovorfi..

Na7a6a
02-09-2008, 10:26
И на мен фризиорката ми ми беше казала след измиване да я полея с 2 лъжички лимонов сок (прецеден) в една чаша вода колкото можеш по студена и после не се изплакваше май. :)

princesa_viki
02-09-2008, 17:32
И на мен фризиорката ми ми беше казала след измиване да я полея с 2 лъжички лимонов сок (прецеден) в една чаша вода колкото можеш по студена и после не се изплакваше май. :)
Съвет-само не прекалявайте със студената вода,че минингите може да ви е в кърпа вързан тогава :?

TheNewReligion
02-10-2008, 20:40
Да , имам идея ! И аз имах такъв проблем и ползвах около 3-4 месеца Eleseve + citrus и вече не е , чак толкова зле ! Мия си косата през д3ен , щото незнам иначе губи обем , пък и щом не съм останала без коса значи не е вредно !