PDA

View Full Version : Депресията???



Sunny_stz
02-02-2008, 13:00
Как се лекувате от депресията?Някога изпитвали ли сте такова нещо и как се измъквате от това?Споделете!Колко време сте били в депресия и как сте се лекували?Чакате да отмине или действате ?

FelisDirus
02-02-2008, 13:05
"Депресия" е диагноза и се взимат съответните медикаменти, а вашите детски състояния са си.. сдух и нищо повече.

vapros
02-02-2008, 14:07
По филмите лекуват с високо колричен сладолед :-D
шо не пробваш па магазините с приятел/ка
http://lesendolar.hit.bg/
Който има свободно време и си мисли че няма да са му излишни пари да прочете :)

Sunny_stz
02-02-2008, 15:09
"Депресия" е диагноза и се взимат съответните медикаменти, а вашите детски състояния са си.. сдух и нищо повече.

Защо мислиш че това се отнася точно за мен?Може би съм попитала общо за всички?Защо депресията да е детско състояние?От къде знаеш какво ми е точно и дали съм дете?Депресията може да се случи на всеки....дори и без причина!

FelisDirus
02-02-2008, 15:49
"Депресия" е диагноза и се взимат съответните медикаменти, а вашите детски състояния са си.. сдух и нищо повече.

Защо мислиш че това се отнася точно за мен?Може би съм попитала общо за всички?Защо депресията да е детско състояние?От къде знаеш какво ми е точно и дали съм дете?Депресията може да се случи на всеки....дори и без причина!

Извинявай, не се изразих правилно, не визирах теб. Просто ми е смешно, когато някой дойде и ми измрънка "в депресия съм". Това не е депресия, а просто кофти период. Депресията се лекува, а доколкото знам никой ''депресиран'' тийнейджър не приема хапчета и т.н.

Скарал си се с ваш'те - депресия, гаджето те заряза - депресия, нямаш кинти - депресия.. даа бе... :?

Sunny_stz
02-02-2008, 16:10
"Депресия" е диагноза и се взимат съответните медикаменти, а вашите детски състояния са си.. сдух и нищо повече.

Защо мислиш че това се отнася точно за мен?Може би съм попитала общо за всички?Защо депресията да е детско състояние?От къде знаеш какво ми е точно и дали съм дете?Депресията може да се случи на всеки....дори и без причина!

Извинявай, не се изразих правилно, не визирах теб. Просто ми е смешно, когато някой дойде и ми измрънка "в депресия съм". Това не е депресия, а просто кофти период. Депресията се лекува, а доколкото знам никой ''депресиран'' тийнейджър не приема хапчета и т.н.

Скарал си се с ваш'те - депресия, гаджето те заряза - депресия, нямаш кинти - депресия.. даа бе... :?


Кофти период-депресия все се чувстваш зле!Имах такъв период ,в който нямах желание за нищо ,дори за живот!Сега също не ми е весело,но не съм и толкова зле колкото бях....за това написах тази тема да питам другите тийнове как се справят с тези психически състояния?Също най-гадното е това че някои неща ти се струват не възможни да станат и губиш вяра в себе си и се получава много кофти......мислиш че не можеш да постигнеш това което искаш и започваш да се обвиняваш и да си мислиш че няма да успееш в живота си ....и нямаш сили!Абе не знам дали ви се е случвало това,ама е много гадно наистина...Човек трябва да бъде силен,но как да стане това,като живота ти поднася постоянно някакви неприятности?

FelisDirus
02-02-2008, 16:14
Съни, знам какво е, и аз съм имала ужасно тежки моменти (особено "благодарение" на майка ми, която ми е казвала неведнъж, че съжалява, че ме е родила). Но се справяш, гледаш напред, ревеш, драпаш нагоре и се измъкваш. Това е.. няма начин. Всеки е сам.

Jeuelle
02-02-2008, 16:40
Koгато съм в "кофти" период , излизам с приятелките си на шопинг и обсъждаме мъжете - действа :)

find_m3
02-02-2008, 16:58
Koгато съм в "кофти" период , излизам с приятелките си на шопинг и обсъждаме мъжете - действа :)

много филми гледаш

Madness
02-02-2008, 17:22
Не умряхте ли емотата ве :-D
Ква депресия кви пет лева :P

psychopath
02-02-2008, 17:34
какво е депресията?

Pedigree
02-02-2008, 17:57
Ъъъ...депресия. :smt104

Убийте ме,но аз не съм изпадала в депресия през целия си живот,а имайте предвид,че съм в такава възраст,че сега всички са 'емоционални' и 'депресирани'.
Смятам,че не е начина да се завреш в ъгъла и да цивриш.Ако случайно се почувствам тъжна(доста рядно срещано явление при мен),просто си излизам навън,разхождам се в парка с mp4 и така...


Бтв т'ва с шопинг-а не се ли изтърка? 8-)

Sunny_stz
02-02-2008, 18:38
Ъъъ...депресия. :smt104

Убийте ме,но аз не съм изпадала в депресия през целия си живот,а имайте предвид,че съм в такава възраст,че сега всички са 'емоционални' и 'депресирани'.
Смятам,че не е начина да се завреш в ъгъла и да цивриш.Ако случайно се почувствам тъжна(доста рядно срещано явление при мен),просто си излизам навън,разхождам се в парка с mp4 и така...


Бтв т'ва с шопинг-а не се ли изтърка? 8-)


Браво това е похвално че не си изпадала в такива състояния!Не го пожелавам на никого,защото наистина си е кофти!

Saymon90
02-02-2008, 18:49
Депресия е силна дума.
Кофти периоди съм имал, най-дългият е бил 2 месеца и беше наистина много зле... но си имах повод. Дразня се на хора, които за най-малките глупости почват със сърцераздирателните изблеци, защото така придават глупост и на кофти настроенията на хората, които наистина имат защо да се чувстват зле. А и ми е особено интересно как в най-тъжният си пероид, първата им работа е да раздуят на всеки, който се навие да слуша, какво тооооолкова голямо му се е случило, че е сдухан. Ами, мисля, че ако човек има защо да е толкова вкиснат, няма да тръгне да го разправя на всичко, което му се изпречи на пътя.

Sunny_stz
02-02-2008, 18:57
Депресия е силна дума.
Кофти периоди съм имал, най-дългият е бил 2 месеца и беше наистина много зле... но си имах повод. Дразня се на хора, които за най-малките глупости почват със сърцераздирателните изблеци, защото така придават глупост и на кофти настроенията на хората, които наистина имат защо да се чувстват зле. А и ми е особено интересно как в най-тъжният си пероид, първата им работа е да раздуят на всеки, който се навие да слуша, какво тооооолкова голямо му се е случило, че е сдухан. Ами, мисля, че ако човек има защо да е толкова вкиснат, няма да тръгне да го разправя на всичко, което му се изпречи на пътя.


Тука видях една тема http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=143716&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=5eef471a1d48ad48751ec157d919f678 доста е дълга и неможах да я прочета цялата ,сега ще копирам нещо от темата
Когато някой е депресиран до степен, в която се нуждае от професионална помощ, той изпитва повечето от следните симптоми:
1) Депресивно настроение през по-голямата част от деня и през повечето дни.
2) Анхедония (подчертана липса на интерес или удоволствие от всички или повечето дейности)
3) Значителна загуба на тегло или значително напълняване без да се правят опити за това, както и намален или увеличен апетит.
4) Намален сън или прекалено много сън.
5) Физическо чувство на възбуда или мързеливост
6) Умора или липса на енергия.
7) Чувство на безполезност или прекомерна вина.
Трудност при концентрация.
9) Повтарящи се мисли за смърт или самоубийство.
Ако имате три или повече от тези симптоми, или ако изпитвате някакви съмнения, отидете на лекар!

Общо взето аз имах всичките симптоми!!Отидох на лекар и той ми предписа едни хапчета за стреса....съвсем безобидни де...но според мен един лекар неможе да ти помогне на психическото ти състояние....

AliceSw
02-02-2008, 19:02
нека го кажа още веднъж - самовнушението е велика сила, собственият ти начин на мислене може да те изкара най-бързо от депресивни състояния (:

Saymon90
02-02-2008, 19:13
Съни, аз пък имах всички без 1 от тези симптоми :) И мисля, че е глупаво за това да отидеш на лекар - на лекар ходя за неща, с които не мога да се справя сам. А с това всеки може да се справи сам - сам си го е направил (съзнателно или не) и сам ще се справи. А съм убеден, че когато се стигне до момент, когато има нужда от лекарска помощ, ще се разбере... ;)

TasteOfSin
02-03-2008, 15:38
Депресия-не! Но имах един доста кофти период....не искам и да си спомням.Как го преодолях? Ми нз и аз и как точно.Бях се затворила в нас не исках никой да виждам,дори най-добрата ми приятелка.Изплаках си очите,отслaбнах много,слушах тъжни парчета...Може би правих всичко,което другите казват да не се прави,но си имам свои начини.След известно време взех нещата в мои ръцете и всичко стана отново нормално.Всеки си има лоши моменти и начини да се справя с тях...аз предпочитам да съм сама.

OtherDimension
02-03-2008, 15:38
нека го кажа още веднъж - самовнушението е велика сила, собственият ти начин на мислене може да те изкара най-бързо от депресивни състояния (:
аплодисменти:)