PDA

View Full Version : Имам Нужда от съветии....



des1t000
02-03-2008, 00:29
Начи...имах много хубава коса...обаче изправяне,къдрене..блаа блаа... на скоро се и боядисах (повече няма дя се боядисвам) ... пяна за коса ползвах... много често се къпя... сешоар ползвам...и косата ми стана като изкуствена... :cry: ... ползвам подхранващ шампоан и балсам но не помага... искам съвети ... :o :o :o ... ааа и да някой да знае как се маха цвета от боядисването ? ... Благодаря предварително .... :-)

zaharnatafeq
02-03-2008, 00:32
спри да я тормозиш!!! прави и маска 1-2 пъти седмично (домашна с тривитаминол) и за няколко месеца косата ти ще се оправи, при моята бяха нужни два месеца, но след миене не съм си и помисляла за сешоар, просто я оставях да изсъхне

LuCiFersAngeL
02-03-2008, 06:54
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=154346&sid=4a9f5eb110725b408d696eb08308e343

bebeto0o
02-03-2008, 08:37
na purvo vreme spri da q tretira6. kolkoto do cveta ot boqdisvaneto - mai nqma na4in da se mahne :(

sexa_na_kompleksa
02-03-2008, 08:41
Както казаха по-горе - спираш да я третираш и си правиш домашни маски. Може да си вземеш хума от аптеката, 25 стотинки мисля, че е и я смесваш или с 2 лъжици оцет, или с яйце.

FunkyFresh
02-03-2008, 08:53
Отвара за изплакване за силно изтощена коса
Към половин литър кипяща вода се добавя по една супена лъжица розмарин и коприва. Тя трябва да ври 10 минути, след което се отстранява от огъня. След като изстине, се прецежда. Получената течност се използва за последно изплакване след миенето с шампоан.

Маска за възвръщане на блясъка на косата
Изцедено кисело мляко или заквасена сметана се смесват с пасирани плодове по избор. Получената каша се разнася по цялата коса и се оставя за около 30 минути. След това се измива само с вода и един жълтък, без никакъв шампоан.

Маска за много суха и изтощена коса
1 с. л. рициново масло, 1 с. л. глицерин, 1 ч. л. ланолин и 2 жълтъка се разбиват на майонеза и се нанасят върху косата. Поставя се загряващ компрес и се държи 1 час. След свалянето му косата се увива в гореща влажна кърпа за още 10 мин., измива се и още докато е влажна, се втриват 3-4 капки растително масло.

rauchen
02-03-2008, 10:19
прави си различни подхраващи маски например пишеш в гугъл маски за коса и ти излизат :D

stomah4eto
02-03-2008, 10:27
Аз си правя маска 2 пъти в седмицата и косата ми изглешда много жива(не се боядисвам и много рядко я суша със сешоар а пресата е ползвам максимум 1 път в месеца)-Кисело мляко ,жълтък ,мед ,аспирин и лимон -седиш два часа като си овиваш косата в наилон! И след като се изкъпеш сама ще забележиш разликата !Не още след първия път но след 1 месец обещавам! ;) успех

SsLaDi4kOTo0_Elly
02-08-2008, 18:53
леле ти малко ли си я третирал?!?И няма начин да спреш да я боядисваш както казва майками почнеш ли бяна да спреш защото се някога цветът с който си се боядисала ще исветлее и ще я боядишеш пак и така пак и пак и няма начин да спреш не е трябвало да я боядисваш щот другото се оправя,но това не....Сори мацка няма начин да махнеш цвета а за другите неща приеми съветите на другите щот аз незнам никакъв начин