PDA

View Full Version : Апендисит



lussi
02-03-2008, 08:27
[img][list]Тука сигурно има хора, които са го преживели това и могат да ми кажат. Та, преди 5 дена ме оперираха от апендисит и вчера ме изписаха, но докторите и сестрите не ми обясниха много,много какво мога да ям. Казаха пюрета, мляко, солети, бисквити...и без леща, боб,шоколад, плодове и зеленчуци. Е да, ама с това изобщо не се изчерпва разнообразието на храните, а и до колкото разбрах секи изминал ден може все повече неща да се ядат. Плс помогнете, защото зверски съм изгладняла, направо немога да се позная, ужасно съм отслабнала...

music_soul
02-03-2008, 09:50
Леле, горката :( И аз съм го преживяла... Е, бях на 6 години, но си спомням всичко. Внимавай и не се движи много, за да не се получи там... забравих как се казва. Просто... просто се опитай да го преживееш. Операцията е гадно нещо, но те спасява от по-тежки последствия. Дано се оправяш по-бързичко... Успех ти желая :)

lussi
02-03-2008, 10:50
Мерси.
За движението аз не се движа твърде, смисал до тоалетната, до банята.....ама то гърба ми се изморява от седене в една поза. И най-гадното е, че се чувствам адски слаба и като фигура и като сили. То вчера ена санитарка прекали да ме разхожда, накара ме да обилоля полувината болница за да ми вземат крав, а май не и беше работа...

Но за яденето някой помни ли?

SwEeT_pAiN_F
02-04-2008, 06:52
Здравей, преди 2 години ме оперираха и мен от това. Не е вярно че неможеш да ядеш плодове. Банан можеш да ядеш но само половината, защото иначе ще ти стане тежко. на 6-7 ден вече можеш и печено пила да хапваш. А относно бобените истории и зелето тях ще и ядеш след 2-3 месеца.

Miss_Perfekt
02-04-2008, 15:19
Знам какво ти е :( И аз го преживях преди 2 години и половина.Само те съветвам да се движиш много (Е не се претоварвай де)А относно яденето аз тогава отслабнах 5 кг.Проблема в мен беше че неисках да ям и ми включиха системи :(

sladoled
02-04-2008, 15:55
Яж крем-супи, печени неща /месо, картофи/, банани, портокали, може мляко, бисквити в млякото, кремчета разни...Ами не е малко, даже си е доста разнообразно. Друг е въпроса, че ще ти стане тежко ако преядеш, дори може да те боли корема. Яж по малко, но често! И пий много вода.

lussi
02-05-2008, 13:17
Ohaa, neska hodih da mi mahat koncite i piitah kakvo moje, kakvo ne :) i S m.j.a sam po4ti saglasna, no za pe4enite neshta i bananite specialno mi kazaha da NE qm .

skatemore
02-05-2008, 21:28
[img][list]Тука сигурно има хора, които са го преживели това и могат да ми кажат. Та, преди 5 дена ме оперираха от апендисит и вчера ме изписаха, но докторите и сестрите не ми обясниха много,много какво мога да ям. Казаха пюрета, мляко, солети, бисквити...и без леща, боб,шоколад, плодове и зеленчуци. Е да, ама с това изобщо не се изчерпва разнообразието на храните, а и до колкото разбрах секи изминал ден може все повече неща да се ядат. Плс помогнете, защото зверски съм изгладняла, направо немога да се позная, ужасно съм отслабнала...

пффф луд ли си , слушай сега на 2-рия ден ядях шоколад за сила щот кат станех от кревата и веднага ми падаше кръвното , а аз пушех през тва време там първите дни и не ми беше добре ама след 1 седмица си ядях всичко квот си пожелаех само в началото е гадно яж квот ти кеф ама не по много

master3
02-06-2008, 16:53
преди година точно ме оперираха от перитонит-влошен апендисит-смъртоносен.По принцип до края на престоя в болницата започнах да пия вода и сокове,колкото ми се пиеше.до 3-4 седмици ядох вече сякакви храни,а 2 месеца след операцията поднових тренировките по фитнес.Отслабнах 9 кила.след 6 месеца си възвърнах килата.Не при всеки е еднакво,обаче,сещаш се.Ако имаш други въпроси някакви,питай

lussi
02-06-2008, 19:40
Ole, ako i na mene mi trqvat tolkova meseci 4e da si varna kilcata ...nz ama si gi iskam obratno! Tvarde sam slaba sega... :( samo 45kg , a sum 169cm...

master3
02-07-2008, 12:20
Ole, ako i na mene mi trqvat tolkova meseci 4e da si varna kilcata ...nz ama si gi iskam obratno! Tvarde sam slaba sega... :( samo 45kg , a sum 169cm...

ще си ги възвърнеш,споко.

lussi
02-07-2008, 19:10
To ne e edna belq, sa puk imam nqkakvo vazpalenie na seva i tam nqkakav gnoi izleze kato mi smenqha prevrazkata go otkriha... ***i kasmeta...

skatemore
02-07-2008, 20:20
To ne e edna belq, sa puk imam nqkakvo vazpalenie na seva i tam nqkakav gnoi izleze kato mi smenqha prevrazkata go otkriha... ***i kasmeta...

не се оплаквай , откакто ме оперираха
тва стана 23 май 2007 от тогава понеже карам скейт , крака суупер често ме боли и като се бръсна нали по гениталите 8-) пак ме боли като го натисна.. не се оплаквай с тва възпление :)

lussi
02-08-2008, 19:31
Dnes se ustanovi 4e e ostanal ot koneca i za tva e stanalo taka... kak moje da ne doglejdat tztzt