PDA

View Full Version : Идеи за нощна лампа



12345678
02-03-2008, 09:45
Хора имам спешна нужда някой да ми даде идея как да направя нощна лампа от подръчни материали по трудово. Нямам представа как да я направя (като дизайн де).

utrevpetchasa
02-03-2008, 09:53
а тази лампа все пак трява ли да свети :) , емм ето ти 1 вариант . взимасх метална пластинка малко я поизкривяваш да се получи орач . ако нямасх става и със тел или някакви по корави кабели .... плат или картон
по добре да не е картон че може да се запали оразуващ нещо като чашка и го закрепяш за обрача, и тъка малко го оцжетяваш това да стане схаренко , слагаш пръчица за осножа но гледаи да е стъбилно и накрая монтираш фасунка с крушката и фасунките , успех :)

bebeto0o
02-03-2008, 11:31
tfa opredeleno ne e po moite sposobnosti :D Sorry

Умен Пенсионер
02-03-2008, 20:25
Ако можех да ти разчета може би щях да си направя лампа. Вземи научи малко български език освен ако не си още в детската градина или в училище за роми....

killa123
02-05-2008, 18:31
еми когато бях много малък си правех мини фенерче от малка крушка батерия метална пластинка и всичко сложено в кибритена кутия.може би ще може да се направи нощна лампа ако се използва крушка и по голяма батерия 8-) 8)

vikc
02-06-2008, 15:35
С батерии няма да стане. Все пак това трябва да е нощна лампа :D Следователно трябва да свети силно. Мога да помогна само с електрическата схема на лампата. За различните крушки трябва различно напрежение. Много внимавай ако ще работиш с 220 V .
Като начало започни с малка крушка и по-ниско напрежение. :)
Ето и схемата http://i.data.bg/08/02/06/796701_orig.jpg

П.П. Ако искаш по-сложна схема пиши. :)

m0rb1d
02-07-2008, 09:26
Да се тормози с крушки за ниско напрежение няма смисъл щото работата там става сложна. Най-лесния вариант е една проста фасонка един ключ и един щепсел , на фасонката с една тел правиш една кука за закачане на пирон на стената и ей ти нощна лампа :-D .

chipi_kaoo
02-07-2008, 10:50
С батерии няма да стане. Все пак това трябва да е нощна лампа :D Следователно трябва да свети силно. Мога да помогна само с електрическата схема на лампата. За различните крушки трябва различно напрежение. Много внимавай ако ще работиш с 220 V .
Като начало започни с малка крушка и по-ниско напрежение. :)
Ето и схемата http://i.data.bg/08/02/06/796701_orig.jpg

П.П. Ако искаш по-сложна схема пиши. :)Схемата е супер проста. И да работи на 220, като свърже двата проводника правилно, ще се получи. Това е възможно най-простата схема. Но аз не разбрах, дали автора иска схема на свързване, или декорецията, защото за декорация има много идей :-P

m0rb1d
02-07-2008, 11:03
Декорация с подръчни материали не става ;)