PDA

View Full Version : Закон за вечерния час



Miss_Perfekt
02-03-2008, 14:09
В интернет видях това
След 22 часа децата до 14-годишна възраст няма да могат да излизат без пълнолетен придружител. Това реши вчера парламентарната комисия за децата, младежта и спорта.
Според вас това правилно ли е и ще се спазва ли?И искам да попитам тези под 14 години смятат ли да излизат и след 22 часа?

TellMeYourName
02-03-2008, 14:10
Над 14 съм - не ми дреме 8-) Иначе и 22 ви е късно ...

sherry
02-03-2008, 14:14
Според мен е нормално това, което са решили. Аз като бях на 14 години имах час. Баща ми ме караше към 9 и 10, НАЙ-КЪСНО 10 да съм у дома. Ако закъснеех, моментално ме наказваха. Единствено пред блока съм стояла до по-късно.

Disrespect
02-03-2008, 14:15
* * *

що направо като излезете от шкембетата на майките си не отивате директно в дискотеките да друсате и пушите??

под 15 години - МАКСИМУМ 9 часа!

Редактирано от ^npocTo^a3^f^
2 точка от правилника!

Madness
02-03-2008, 14:18
Аз лятото съ до 10,сега...мнного рядко до 9 и нещо примерно...ама супер рядко...
А и неме ебе мнгоо за тоя вечерен час...тоя на мама и тати е по важен :-D

ProstoAz
02-03-2008, 14:23
Мисля, че и до сега имаше такова нещо, но ме мързи да търся в момента. Както и да е...
Много правило! Въпреки че това и със "закон" да се наложи, докато има безотговорни родители, ще има и малолетни дечица навън и по заведенията през малките часове на нощта, които се напиват като свине, друсат се и се "опрашват" по тоалетните... :x

Sevt
02-03-2008, 15:37
Законът го има от сигурно 5-6 години. Така или иначе не е подействал. Няколко пъти ченгетата влязоха в някой и друг интернет клуб или дискотека колкото да отчетат дейност и това беше. Тая поправка нищо ново няма да донесе. Всички ги знаем ченгетата как и колко прибират за това че стоят пред дискотеки докато вътре се продават амфети, какво остава да им дреме дали си на 13 или 14 :/

comics
02-03-2008, 15:59
Съгласен съм със закона. Не искам да ходя по дискотеки ( за хора над 18 год) и вътре да има ята от 15-16 годишни, ударили шише водка и по 1-2 линии и да ми се правят ! :-x

nencuHka
02-03-2008, 17:21
Еми аз така или иначе съм до 10 часа..ама съм почти на 15 :-o Единствено ако остана до 2-3 някоя събота (на 1 година - два три пъти макс :D ) да ходя на бар.. :shock:

psychopath
02-03-2008, 18:32
как 10 бе...зимата 7 30 ,лятото 9 00 8-)

bulgarche
02-03-2008, 18:51
Малолетните до 22, непълнолетните до когато си поискат ли бе :shock:

Insatiable
02-03-2008, 19:00
Малолетните до 22, непълнолетните до когато си поискат ли бе :shock:

И аз това щях да попитам...

Seducti0n
02-03-2008, 19:34
В България законите не се спазват!Докато родителите сами не стават по-отговорни и взискателни към децата си, нищо няма да се промени...

swords1010
02-03-2008, 19:42
От една страна съм против. Мисля, че това е работа на родителите. Те са хората, които трябва да решат, до колко часа детето им може да стои само на вън. Да, но след всички тези убийства, стана ясно, как се грижат родителите за това. В такъв случай, щом семейството не може да си свърши работата, по-добре държавата да го направи. :)

Sevt
02-03-2008, 19:47
Абе има го още в стария закон и за малолетни и за непълнолетни...за едните мисля беше 9 за другите 10...

AvaLan4e
02-03-2008, 19:57
Аз седа във форума, щото ме е страх да изяза, а тормозя мъжът 8)
('=

DieselBlood
02-11-2008, 09:29
И да и не
да защото някои лапета се мислят за големи газари и стоят до 11 часа
аз сам на 14 и лятото 10 часа не съм ли вкъщи ми четат 10 минути конско а тва ме нерви
от друга страна нз кой го каза че единствено родители са тези които решават кога детето им да се връща вкъщи но според мен за такива родители-глоба най-малко 100 лева

Seducti0n
02-11-2008, 09:38
Поне, като излизате по-докъсно си носете у вас личните карти, да не реши някой да ви провери, имайки се предвид, това че някои макар и непълнолетни, стоят до доста късно навън. :)

OtherDimension
02-11-2008, 10:00
^ по-хубаво не ги носете
веднъж милиционеритие ни се караха за нарушаване наа общ. ред и на тези дето имахме карти ни писаха разни работи .. а на другите нищо

OtherDimension
02-11-2008, 10:05
второто май беше :)

OtherDimension
02-11-2008, 10:10
ам да, това и аз го знам :Р
яко се правеха на важни .. ама такова е :)

Buhtaaa
02-11-2008, 11:09
* * *

що направо като излезете от шкембетата на майките си не отивате директно в дискотеките да друсате и пушите??

под 15 години - МАКСИМУМ 9 часа!



и аз съм на същото мнение аз преди да навърша 16 ме пускаха .... сяка вечер разично ама най късното беше 9 максимум 9 и 30 ... сега като съм на 16 ... пак си се прибирам в 9 :30 щото ... и аз не знам .. що не че не ми дават до по късно ама не мисля че некви хлапета като нас ... щото ние сме си точно такива трябва да висят наистина до късно ....

big_dunker
12-09-2008, 19:44
не знам дали е тук мястото да попитам дали мога да хода на дискотека или заведение късно вечер като съм на 16 и съм с придружител сестра ми която е на 18 ?

democratos
12-09-2008, 19:48
Напълно подкрепям вечерния час!

ЗА свободата, ПРОТИВ слободията!!!

vetev
12-09-2008, 20:23
ами аз съм на 15...тва ме засяга... мисля 4е наистина е хубаво от гледна то4ка на това 4е за мене не е нормално 12-13 годишни деца сяка ве4ер в амор и сякви подобни долнопробни дискотеки да правят глупости... аз не се притеснявам от това защото мн лесно мога да изляза с приятеля си който е над 18...но относно за това 4е щели да проверяват по дискотеките мисля 4е това ще трае най много 1 месец...не мисля 4е в наща държава може да се спазват толкова строги закони :) ако някой не е съгласен да каже :)

LovEsIckk
12-09-2008, 22:12
Е да,от една страна хубаво е да се забрани някви деца по на 12-13 да висят до късно по заведенията.Не,че аз съм много голяма,на 16 съм..ама не ме ебе за глупавия закон..и то не заради часа ами заради факта,че аз си имам родители които ми имат доверие и ме пускат.Родителите ми ме издържат,не държавата..Родителите ми се грижат за мен,не държавата.В такъв случай родителите ми ще ми казват до колко часа ще излизам !Това че има безотговорни лапетии които се занимават с глупости и си навличат проблеми,не значи,че всички са такива..И точно заради разни такива всички под 18 ще лапаме патката.. Обаче и този закон ще е като всичко в нашата държава "Всяkа чудо за 3 дена" ;]

5StaR
12-10-2008, 01:11
Sad ли ви е деца? :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz:

Поздрав : Вчера в детската градина ток удари двама-трима
Две дечица веселушки светят като крушки.

Дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън
светят като крушки

От балкона нашта Петя полетя като комета
щом не вярваш - погледни я стана на пихтия.

Дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън
стана на пихтия

Вчера рано от зарана аз ковач реших да стана
мама, татко на балкона ковнах с два пирона.

Дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън
ковнах с два пирона

Гошето пък за беда с виличка се заигра
и за смайване на всички - ей го без очички.

Дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън
ей го без очички

Детски лагер край гората, слънце грее над реката,
вчера се удави Данчо - днеска Крум и Панчо.

Дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън
днеска Крум и Панчо

Дядо Мраз дари резачка на Иванчо за играчка
ха сега, деца, кажете - где са му ръцете?

Дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън
где са му ръцете

Амиии без ръчички...

А учителката млада им приготви изненада
в супата им топла, вкусна, габърчета пусна.

Дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън
габърчета пусна

Малко бебе в количка, майка му го гъделичка
бръкна му със пръст в окото, пукна то горкото.

Дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън
пукна то горкото

С ятаган добре наточен, аз съм бърз и много точен.
Вчера вуйчо ми намина и не си замина.

Дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън
и не си замина

Над смълчаните полета пеят траурни звънчета
черна катафалка мина - дядо Мраз почина

Дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън дзън-дзън
дядо Мраз почина

Pliok0019
12-10-2008, 12:20
Доказала съм се много пъти. Нямам вечерен час.

puhen0to
12-10-2008, 15:01
когато майка ми се обади да каже че тря се прибера в десет за да няма глоба аз я попитах ти сериозно ли ми се обади да ми кажеш да се прибера в 10 :? :shock: :shock: ... на мен ми вярват адски мн щот мн добре знаят че имам глава за да мисля с нея... затова вечерен час не съм имала от 4 клас

lonely_girl92
12-11-2008, 20:26
Според мен трябва да има вечерен час...неможе хлапета на по 12,13 години да стоят до късно навън по дискотеките и да се правят на много големи,да пият,да пушат и т.н (и не само на 12 годишните ами и за всички непълнолетни) ... но съм почти сигурна,че никой няма да го спазва този закон... не за друго ами сегашното поколение (не всички,но по-голямата част) са свикнали да си правят каквото им скимне без да бъдат наказвани по какъвто и да е начин... и дори да им се забрани да излизат пак ще намерят начин да се измъкнат от вкъщи.... :?

_showy_
12-11-2008, 20:54
Мм.. Правилно. Навън е опасно. :?