PDA

View Full Version : Къдрене



find_m3
02-03-2008, 16:46
искам съвет за къдрене.косата ми е мноооого права и не мога да я накъдря никак.пробвах с пяна,гелове,бира,белтъци ...,абе всички боклуци ,но не само ,че ефекта е кратък ,но и не е кой знае какъв.искам да си взема сешоар с дифузер,ама даже и не знам как изглежда това :oops: нали е за къдрене?как става ,кво представлява,има ли ефект и колко струва един приличен такъв сешоар? :-D

baby_leisy
02-03-2008, 17:12
Su6lara s difuzer po skoro na4upva kosata otkolkoto q kydri. Ako naistina iska6 da si nakadri6 kosata parvo i slaga6 hubavo pqna i posle s ma6a q kydri6. :grin: Razbirase za da e po-dylgotraen efekta sloji i lak za kosa kato prikliu4i6 s kydreneto.

Liar
02-03-2008, 17:20
Сешоар с дифузер изглежда ето така -> http://www.scorpio92.com/1mP30.jpg
Виждала съм такива за около 30 лева,но дали е задоволителен ефекта от тях не знам.
Иначе и аз бих те посъветвала да се накъдриш с маша,с дифузер едва ли ще се справиш,а и не става чак толкова хубаво,поне според мен...С маша стават едни хубави хубави букли =p

piurs_be
02-03-2008, 17:44
Pff...За какво ти е сешуар с дифузер само ще ти начупи косата и жъобще не се къдри хубаво... според мен е наааай-дубре купи си от меките ролки като излезнеш от банята на влажна коса си ги слагаш спиш и на другия ден повярвай ми ! косата ако ти е до кръста ще ти е до раменете да не кажа по къса и тка.......ако ти е много къдраво си я раздърпай с пръсти и готово....а и коклото и да ти е права косата има хора с идеално прави коси пък се къдрат определено тези ролки ще ти свършат работа и после ако искаш си слагай лак :P

find_m3
02-09-2008, 14:30
може ли някой да ми обясни как става къдренето с дифузера :oops: сега съм мокра ,пъро пяна ли да сложа или пъро с дифузера и после пяна?а как точно се прави допираш зъбците до главата и въртиш?

Kisses_P
02-09-2008, 15:48
Както ти e мокра косата,леко я подсушаваш с кърпа, слагаш пяна и намачкваш.За да е по-лесно може да хванеш част от косата и да я направиш на топка.Като я направиш на топка я буташ на зъбците на дифузера и доближаваш до скалпа и леко движиш.Като усетиш че косата е поизсъхнала дърпаш дифузера и продължаваш с другата част от косата.Въпреки това смятам,че дифузера не е подходящ за твоят случай.Преди време си правех косата с него,но понеже ми е чуплива,даже бих акзлаа къдрава с еполучаваше много добре.В твоят случай най-много да ти се начупи,макар че не мисля че ще ти издържи дълго.Моят съвет е да се навиваш на ролки,като прди това сложиш пяна,а след акто махнеш ролките лак за коса.Смятам че това е най-подходящият вариянт за права коса.С машата къдриците ще паднат много бързо,а и си е излишно горене на косата.Дано да съм помогнала

sh3_1s_7h3_0n3
02-09-2008, 20:21
ето ти нагледно как става: http://www.videojug.com/film/how-to-blow-dry-curly-hair



Навеждам главата надолу,намокрям я с ръце особено краищата,слагам яко пяна за силна фиксация,подсушавам леко мачкайки я с хавлиена кърпа,така като си е надолу.След това хващам косата цялата,правя я на топка,както съм си с наведена глава и я забучвам на шиповете на дифузера,и суша.След малко спирам,пускам косата,пак я хващам цялата на топка и я забучвам,само че настрани я събирам косата,пак суша.После на другата страна и така,докато се одобря,ставам на жестоки къдрици просто.Понякога фиксирам с лак за коса,аз съм с права коса де все пак. На следващия ден пак съм си къдрава,само леко навлажнявам краищата и ако се наложи я дифузирам само веднъж.Та тъй дано добре да го обясних.

;)

st1ka
02-09-2008, 20:32
Аз ти препоръчвам маша,според мен ефекта ще е най-добър...или ролки,ама става като че ли по-бавно!

radito
02-09-2008, 20:48
Само професионален дифузер ще може да те накъдри, а такива има във фризиорските салони ;)

abvgdejzi
02-10-2008, 07:31
az imam profesionalen se6uar s takav difuzer i sam mnogo dovolna no ako iska6 da se kadri6 za6to ne si vzeme6 ma6a???????

so_far_away
02-10-2008, 13:43
Накъдрия с МАША след като приключиш я напръскай обилно с лаг но без я да докосваш само пръскаш....Аз по тоя начин стоях къдрава два дни :) и не ми се исправи косата въпреки че на третия отново си сложих лак :) но стой яко....

Marge
02-10-2008, 16:01
Бе чувала съм че хората с прави коси нищо неможе да ви накъдри косата. Все пак пробвай с маша да я накъдриш, след това и слагаш доста лак за коса и си готова ;)

danny_f4e
02-10-2008, 16:13
отиди на фризьор да ти направи студено къдрене като искаш кърдава коса :) около половин година ще седи май :)

lussi
01-16-2009, 21:03
И аз имам пподобен проблем- косата ми е идеално права и когато я къдря ефекта е много кратък..за няколко часа остават леки вълнички а ако да речен съм се къдрила вечерта за нкое парти до сутринта няма и помен от къдра...даже лакът сякаш се изпарява. Къдря се с маша и пръскам лак накрая.
Веднъж видях една фризьорка да пръска нещо преди да навива на пресата, та това лак ли е, или гел, а лака се слага накрая?

evi_vd
01-16-2009, 21:32
да ви имах идеално правите коси ... :(
иначе по темата, аз бих те посъветвала да си вземеш маша.. има такива с няколко приставки, с които можеш да си правиш различни букли :)