PDA

View Full Version : Ужасен проблем с пъпките



rubbish
02-03-2008, 17:55
Първо искам да започна с това, че съм хубаво момиче. Не съм с огромно самочувствие и не съм хубава като принцесите от приказките, но определено съм хубаво момиче. Много хора са ми го казвали, пък и аз смятам така. Но имам един проблем. Не мога да кажа, че е малък, защото хич не е малък и този проблем направо ми разваля живота. Проблемът ми са пъпките по лицето ми. Да, знам, при много тинейджъри го има този проблем, но при мен е направо трагично. Преди няколко години се смях, като ми казаха, че пъпките можели да депресират дотолкова някого, че той да се самоубие. Сега въобще не ми е смешно. Е, няма да се самоубия, заради такова нещо, но няма да се изненадам ако изпадна в депресия. Попринцип съм много весело момиче, имам добри оценки в училище, уча си уроците, добра приятелка съм и т.н. – хората ме харесват, но от около две години ужасно много взех да обръщам внимание на пъпките ми ( или просто те станаха по-ужасни от преди ). Започнах да се мацам с разни фон дьо тени, пудри и какви ли още не глупости, за да мога да скрия „проблема” ми от хората, защото наистина много ме смущава. Винаги съм гледала хората в очите, докато разговарям с тях, но вече избягвам чуждите погледи, защото виждам, че очите им шарат по лицето ми, а аз не искам да го виждат. Започнах да си измислям разни извинения, за да не излизам с приятелите ми, макар че времето е било прекрасно навън и съм имала свободно време. Когато вървя някъде, вървя с наведена глава. Пуснах си косата пред лицето, за да го крия, но хората започнаха да ме наричат имо и някви такива глупости и престанах да се крия с косата си. Чела съм ужасно много материали относно акнето и как да се отървем от него, но резултат няма. Пробвах какво ли не – кремове за лице, всякакви спиртове, маски за лице, продуктите на Ейвън, кремовете на известни марки, но явно безуспешно. Реших да пробвам по-прости неща като мед, паста за зъби и разни смеси – отново безуспешно. Вече се отчаях. Онзи ден четох, че едно момиче си е мазало лицето със смес от сяра за пиене и вазелин и щях да пробвам този метод, но майка ми ме отказа, защото според нея нямало да подейства и сярата само може да влоши нещата. Вече не знам какво да правя, как да се отърва от тях, а не мога да се примиря и да гледам как лицето ми прилича на .. все едно куршуми са минали през него. Ужасно е, вече избягвам огледалата даже. Като се запозная с някого, първото нещо, което правя е да му огледам лицето, което е още по-лошо, защото сякаш на всички хора лицата са им чистички, а моето – не. Вече избягвам да се запознавам с нови хора, а скоро вече и старите си приятели и познати мога да загубя. Може би всичко е до самовнушение и ако не ми пука толкова, няма да се чувствам толкова лошо, но как мога да се правя, че лицето ми е чистичко? Сигурно си мислите, че преувеличавам, но за жалост всичко е както го описах. Нямате представа колко ще съм ви благодарна, ако споделите с мен и всички останали, които имат същия проблем, разни смеси или не знам и аз вече какво, които сте изпробвали и знаете, че имат ефект, защото наистина се отчаях. Не искам да ставам капризна, но мисля, че няма нужда да пишете разни кремове като „Здраве” или други, които знаете, че вършат работа, защото съм пробвала достатъчно и нямам никакво доверие на подобни продукти, пък и става прекалено бавно, а аз не мисля, че имам много време за губене.

Благодаря на всички, които са прочели всичко това, наистина се надявам да ми помогнете някак си...



П.С. Казваха ми да не ги барам, но мога ли да ходя с тези гадни гнойни пъпки? Пък като ги барна, стават едни големи рани и затова казах, че лицето ми е като минало през разстрел. Пробвала съм да не ги барам, но освен, че се влоши, нищо друго не стана.

baby_leisy
02-03-2008, 18:01
Spored men trqbva da otidesh na kozmetik da ti po4istqt liceto i da vidi6 dali 6te po4nat da se opravqt papkite. Ako ne drugiq variant e da hodi6 na kojen lekar. 4uvala sam 4e tam s nqkakav lazer se tretirat za da se premahnat, no lekarq 6te ti kaje kato otide6. Uspeh!

rubbish
02-03-2008, 18:07
И аз съм мислила за това, но все не мога да се наканя. Ще разпитам как са нещата и сигурно ще отида, но дотогава няма да откажа още някой и друг съвет.

plamenka
02-03-2008, 18:17
И аз имах проблеми с пъпките, но вече редовно ( през 3-4 седмици) ходя на козметик. Бях пробвала какви ли не мазила, тоници, лосиони и т.н. но нищо не ставаше. Сега като си ходя на козметика и всяка сутрин и вечер се мажа с един ексофолиант (той ми беше предписан от дерматолог) всичко е наред. Е, от време на време няма как да не ти излезе някоя пъпчица, ама се преживява. :)
п.п: Ти на колко си?

P4ela
02-03-2008, 18:26
Аз знам за един продукт на фирмата tisserand, който много помагал или поне така казват.. Обаче не се продава навсякъде. Със сигурност го има в аптеката на ъгъла на Витошка и Васил Левски, ако си от София :)

rubbish
02-03-2008, 18:41
От Пловдив съм, на 16.

TheOtherME
02-03-2008, 18:44
Дерматолог за кремче,козметик за поддръжка.Споко,има много по-изявени случаи на акне,но те всички са нелечими.Междувременн се опитай да не мислиш толкова за сегашното положение,колкото за резултата след процедурите,които си направи възможно най-бързо. :)

Roiroi
02-03-2008, 18:46
Така...Аз от козметик само с лоши спомени съм останал...Предлагам ти дерматолог! Понеже всеки е с различен тип кожа и може само да ги раздразниш ако ползваш каквото ти е под ръка... Ако уточниш горе долу каква ти е кожата ( мазна ли е , суха ли е ... черни точки , широки пори ) ще се опитам да ти помогна. Горе главата !

rubbish
02-03-2008, 18:55
Ми, кожата ми е смесен тип, имам черни точки ( не много), широки пори - не.

Roiroi
02-03-2008, 19:12
http://newiaqua.royalsbg.com/article-531.html
Прочети цялата статия...Ако наистина искаш да си изчистиш лицето трябва малко да си промениш начина на живот :)
Ако проблема ти е на хормонална основа... отиди на лекар без да се замисляш !

rubbish
02-03-2008, 19:22
Благодаря ти много, прочетох статията и тези дни ще потърся съставките, за да го изпробвам!

sladku_bebzi
02-03-2008, 19:35
И аз като теб много неща съм използвала, ама нищо освен спирта (той маха пъпките обаче изсушава лицето и става мн лошо..) не помага, само че след третото шишенце спрях да го използвам.Заради бившето си гадже спрях да ям шоколад и пъпките наистина се махнаха, лицето ми стана чисто, обаче след като скъсахме, аз продължавам да си ям шоколад, даже в по-големи количества от преди и положението е трагично.Нз дали ще ти помогне ама ако не си пробвала, давай :)

rubbish
02-03-2008, 21:06
Аз попринцип ям рядко шоколад. :)

snow__queen
02-04-2008, 06:19
Ами аз да ти кажа,съм една от тези,които са използвали сяра и възелин,нз дали си чела някои от моите съвети,не казвам да не слушаш майка си,но сярата за пиене няма как да ти наврди по никой начин.Аз никога не съм имала много пъпки,но като ми излезне където, и да е.и се депресирам.И както,и преди съм споделяла след една шоколадова диета ( и понеже обикновено като го прочете това някой обръща темата на тази за шоколадовата диета,затова моля ви не го правете,все пак темата е да помогнем на момичето),и ми бяха излезнали пъпки (пак не много,но достатъчно да ме депресират),и реших да пробвам сяра и мас.Ефектът беше покъртителен,но за такива неща се изисква смелост да пробваш :)

rubbish
02-04-2008, 07:44
Не знам ... възможно е тя да бърка, може и да пробвам, но не е сигурно, защото не знам какво ще правя, ако майка се окаже права.

spongebob
02-04-2008, 08:31
Здравей,аз също имах подобен проблем и ми казаха една рецепта на спиртна осножа която носиш в аптеката и там ти приготвят лосиона около 9 лева е преди една седмица ходих пак да си го поръчам,аз съм много доволна и хората които са имали такъв проблем съм им я давала и те също останаха доволни.Майеш си лицето всяка вечер като обаче задължително на сутринта след като обилно си изплакнеш лицето само с вода се намазваш с някои по-хидратиращ крем аз например се мажа с garnier,защото козметичката ми го препоръча та ето и рецептата:
Норсулфазол-3г.
Резорцин-2г.
Силицил. киселина-2г.
Ziuc oxyd-3g.
Chlornitzo micin-2g./8 капсули/
Спирт/лавандулов/ -80мл.
Розова вода-40мл.

rubbish
02-04-2008, 18:11
Много ти благодаря, Спондж Боб!

Presley
02-04-2008, 21:04
Виж сега.Ако проблемът ти е хормониален,никакви маэила не биха помогнали.А предполагам,че е точно такъв,щом толкова неща си пробвала ,а ефект няма.Така,че престани с отчаяните опити с маски,кремове и прочие и отиди да си иэследваш кръвта.Процедурата е елементарна-вэимат ти кръв и след час горе-долу реэултатите са готови.Просто ще ти иэследват хормоните.Ако евентуално имаш проблем с някой хормон,твърде въэможно е от там да идва тоэи проблем.Например эанижен или эавишен тестостерн.Абе,има много варианти.Също така се эамисли дали имаш някакви проблеми с цикъла-нередовен,твърде обилен и т.н.Това също е обвърэано с хормоните,така че и това е вариант.Както и да е.Според мен проблемът идва от хормониален дисбаланс.И ако настина съм права,повярвай,дори да си купиш най-скъпото маэило на най-елитната фирма,няма да подейства.Подобни проблеми се отстранявамт само с вътрешно лечение-антибиотици,хапчета,капсул и и т.н.Но тук вече всичко е строго индивидуално и трябва просто да се консултираш с лекар,след теэи иэследвания.И един преглед при гинеколога няма да ти е иэлишен.Дори и да смяташ,че с цикъла ти всичко е наред,не се подлъгвай.Отиди ,направи си иэследвания на хормоните,посети гинеколог и ще раэбереш какъв е проблема ти.
Такъв проблем не съм имала,но съм убедена в това,което каэвам.Първо,че според това,което си написала,това е единствената въэможна опция.И второ,имам една приятелска,която също имаше сериоэни проблеми с акнето.Пробва какво ли не,но ефект нямаше.Посети коэметик на няколко пъти-да,имаше иэвестно подобрение,но мимолетно.Посети и дерматолог-той също не и реши проблема.Окаэа се,че има проблеми с цели 4 хормониални компонента.Предписаха и някакво немско лекарство \внос от Германия,дори и се наложи по специална поръчка да го купува\,което эа около един месец и оправи проблемите и ЭНАЧИТЕЛНО и иэчисти лицето.Та така.Съветвам те да му послушаш и да отидеш да си иэследваш хормоните.
А, и междувременно престани да си мажеш лицето с това и онова.Вътрешното лечение е едно,но пък и външното третиране не бива да бъде превърнато във фикс идея.Ако кожата ти е по-чувствителна,когато сменяш препаратите,с които я мажеш на пораэия,само ще стане по-эле и най-много дори да проявиш някоя алергия,която естествено няма да эабележиш ,но ще ти вгорчи положението..просто си съсипваш епидермиса,вероятно дори беэ основание,ако проблема идва от хоромните.
Просто си иэбери някакъв иэмиващ гел и си мий с него лицето сутрин и вечер.Другото важно е да не чакаш,а да отидеш да ти вэемат кръв.Това е.Не го отлагай.Късмет и дано скоро се оправиш.Не поэволявай някакъв външен дефект,които дори вероятно скоро ще се оправи,да ти провали ежедневието и да ти влияе на отношенията с хората.Глупаво е откъдето и да го погледнеш.

kalpazanka
02-05-2008, 05:14
Дерматоложката ми ме беше пратила на гинеколог, тъй като се съмняваше за яйчникова киста, чийто резултат да е упоритото ми акне. Така че отиди при ОПЛ и си вземи талон за специалист.

UnaBletoLoVeU
02-05-2008, 13:15
ЪъЪ Скинорен или Зинерит можеш да пробваш...помагат (=

kalpazanka
02-05-2008, 16:05
ЪъЪ Скинорен или Зинерит можеш да пробваш...помагат (=
Но до време, след това кожата привиква към тях и се връщаш в изходна позиция. Дерматоложка от Плевен ме насочи към Ексфолиак крем + гел. И съм много доволна :grin:

chipi_kaoo
02-05-2008, 16:49
Първо искам да започна с това, че съм хубаво момиче. Не съм с огромно самочувствие и не съм хубава като принцесите от приказките, но определено съм хубаво момиче. Много хора са ми го казвали, пък и аз смятам така.

некя позная кои са хората: майка , татко, и всички роднини (базикам се :-D )
по темата: Козметик ще ти реши проблема, не се чуди изобщо :-P

rubbish
02-05-2008, 19:23
Първо искам да започна с това, че съм хубаво момиче. Не съм с огромно самочувствие и не съм хубава като принцесите от приказките, но определено съм хубаво момиче. Много хора са ми го казвали, пък и аз смятам така.

некя позная кои са хората: майка , татко, и всички роднини (базикам се :-D )
по темата: Козметик ще ти реши проблема, не се чуди изобщо :-P

Представи си - не. Говорех за приятелите ми ( о, да, не са само момичета ). И извинявай, ама как, по дяволите, реши да се бъзикаш точно с тази тема?!
Presley`n`Sum, ще говоря с личната ми лекарка. И аз мислех, че може да е хормониален проблемът. Ще видя тези дни дали ще намеря време, защото съм втора смяна, а в събота и неделя не работи .. После ще кажа какво е станало.

Gothique♫
02-05-2008, 20:05
Потърси крем на христина антибактериален на мен само той ми помогна и от година и нещо насам нямам никакви пъпки трябва много поддържане и постоянство ;)

Cherkeza
02-06-2008, 04:06
Аз приемам хапчета, предписани от дерматолог и наистина помагат.
Ефекта ще излезе най-рано след 2 седмици. Казват се Азатрил, малко са скъпички, но помагат. ;)

kalpazanka
02-06-2008, 05:45
Аз приемам хапчета, предписани от дерматолог и наистина помагат.
Ефекта ще излезе най-рано след 2 седмици. Казват се Азатрил, малко са скъпички, но помагат. ;)
Това е антибиотик и не се предписва току-така по форуми, а се назначава след преглед от лекар!!!!
Брат ми пи заради заради доста упорита инфекция и определено имаше ефект и върху пъпките :)

rauchen
02-06-2008, 12:00
мисля,че трябва да отидеш на дерматолог ако вече не си го направила и недей да ходиш при разни случайни квартални козметички

SsLaDi4kOTo0_Elly
02-08-2008, 17:44
Първо искам да започна с това, че съм хубаво момиче. Не съм с огромно самочувствие и не съм хубава като принцесите от приказките, но определено съм хубаво момиче. Много хора са ми го казвали, пък и аз смятам така. Но имам един проблем. Не мога да кажа, че е малък, защото хич не е малък и този проблем направо ми разваля живота. Проблемът ми са пъпките по лицето ми. Да, знам, при много тинейджъри го има този проблем, но при мен е направо трагично. Преди няколко години се смях, като ми казаха, че пъпките можели да депресират дотолкова някого, че той да се самоубие. Сега въобще не ми е смешно. Е, няма да се самоубия, заради такова нещо, но няма да се изненадам ако изпадна в депресия. Попринцип съм много весело момиче, имам добри оценки в училище, уча си уроците, добра приятелка съм и т.н. – хората ме харесват, но от около две години ужасно много взех да обръщам внимание на пъпките ми ( или просто те станаха по-ужасни от преди ). Започнах да се мацам с разни фон дьо тени, пудри и какви ли още не глупости, за да мога да скрия „проблема” ми от хората, защото наистина много ме смущава. Винаги съм гледала хората в очите, докато разговарям с тях, но вече избягвам чуждите погледи, защото виждам, че очите им шарат по лицето ми, а аз не искам да го виждат. Започнах да си измислям разни извинения, за да не излизам с приятелите ми, макар че времето е било прекрасно навън и съм имала свободно време. Когато вървя някъде, вървя с наведена глава. Пуснах си косата пред лицето, за да го крия, но хората започнаха да ме наричат имо и някви такива глупости и престанах да се крия с косата си. Чела съм ужасно много материали относно акнето и как да се отървем от него, но резултат няма. Пробвах какво ли не – кремове за лице, всякакви спиртове, маски за лице, продуктите на Ейвън, кремовете на известни марки, но явно безуспешно. Реших да пробвам по-прости неща като мед, паста за зъби и разни смеси – отново безуспешно. Вече се отчаях. Онзи ден четох, че едно момиче си е мазало лицето със смес от сяра за пиене и вазелин и щях да пробвам този метод, но майка ми ме отказа, защото според нея нямало да подейства и сярата само може да влоши нещата. Вече не знам какво да правя, как да се отърва от тях, а не мога да се примиря и да гледам как лицето ми прилича на .. все едно куршуми са минали през него. Ужасно е, вече избягвам огледалата даже. Като се запозная с някого, първото нещо, което правя е да му огледам лицето, което е още по-лошо, защото сякаш на всички хора лицата са им чистички, а моето – не. Вече избягвам да се запознавам с нови хора, а скоро вече и старите си приятели и познати мога да загубя. Може би всичко е до самовнушение и ако не ми пука толкова, няма да се чувствам толкова лошо, но как мога да се правя, че лицето ми е чистичко? Сигурно си мислите, че преувеличавам, но за жалост всичко е както го описах. Нямате представа колко ще съм ви благодарна, ако споделите с мен и всички останали, които имат същия проблем, разни смеси или не знам и аз вече какво, които сте изпробвали и знаете, че имат ефект, защото наистина се отчаях. Не искам да ставам капризна, но мисля, че няма нужда да пишете разни кремове като „Здраве” или други, които знаете, че вършат работа, защото съм пробвала достатъчно и нямам никакво доверие на подобни продукти, пък и става прекалено бавно, а аз не мисля, че имам много време за губене.

Благодаря на всички, които са прочели всичко това, наистина се надявам да ми помогнете някак си...



П.С. Казваха ми да не ги барам, но мога ли да ходя с тези гадни гнойни пъпки? Пък като ги барна, стават едни големи рани и затова казах, че лицето ми е като минало през разстрел. Пробвала съм да не ги барам, но освен, че се влоши, нищо друго не стана.

Хубаво е да и отидеш на козметик но има един крем който помага казва се Acne Out хубав е и не е скъп аз има същият проблем ужасно акне

varnen4e
02-09-2008, 07:28
Дам и на мен винаги ми е било супер неприяно, че никога не съм имала идеално лице... ии съм пробвала какво ли не... кремове, лосиони, козметик и т.н.. Не ползвах фон дьо тен преди, защото си мислех, че ще ми се образуват пъпки от него. Но мога да ти препоръчам да си вземеш Зинерит, защото наистина действа.. аз това ползвам в момента (1 опаковка ще ти стигне, за около 5 седмици) и съм много доволна. Ползвам и фдт вече без проблем. Мога от мичен опит да ти кажа, че добрата хигиена е най- важното в случая. Надявам се поне малко да съм ти помогнала.. :)

bibi90
02-09-2008, 15:40
задалйително тряабжа да отиде6 на дерматолог.Аз скоро ходих ама и да ти кажа кво ми предписа каква полза-всяка кожа си е различна и няма гаранция че и на теб ще ти помогне.

pepita87
02-19-2008, 10:10
проблема ти може да е на на хормонална основа,за това те съветвам да посетиш по най-бързия начин гинеколог...а след това,след като си от Пловдив...в Новотела има един добър козметичен салон...Д-р Атанасова...малко е скъпичък,преди време имах подобен проблем...лицето ми мн се зачервяваше,имах си и пъпчици,имам страшно чуствителна кожа...направиха ми IPL лечение,с лазер..струваше ми 250 лева(нямаше и 3 мин...)след това почистване,дарсонвал...в продължение на 1 месец ходех на дарсонвал,ефект имаше и то голям!цялата процедура ми излезе около 1000 лева,ако не можеш да си позволиш да отидеш там,разпитай,сигурна съм,че има и по-достъпни салони...Не се депресирай,предполагам е гадничко...Но има къде ,къде по трагични случаи :) Успехх!!!

Tompson
02-20-2008, 16:58
Здравей.Тъй като гледам и ти се мъчиш като мене.Общо взето и аз съм в същото положение(само че при мене се появиха гадни петна вместо пъпки)Пробвах най-различни неща обаче без ефект.Единственно ми помогна едно малко мехлемче(ако искаш ще ти дам името,обаче помага само срещу по големи пъпки)Ходих и на дерматолог.Изписа ми лекарства за около 60лв(да не споменавам че от хапчетата получих диария),но отново без резултат.И аз като тебе постоянно клеча вкъщи и се крия от околния свят,когато излизам нося качулка и тн.Сега ми останаха единствено или да отида на козметик,или да пробвам лазерно лечение(ако някой знае нещо по подробно за него-цена,действие,странични ефекти и тн. да пише)

Та мисълтта ми е ако са големи пъпки,мога да ти кажа името на мехлема.А ако някой знае нещо за премахване на петна от акне да пише.

sLaDkA_GrEsHkA
02-21-2008, 21:08
i az imam problem s pupkite... zna4i hodih perdi vreme na dermatolog i mi predpisaha skinoren .. naistina pomaga no efekta ne se vijda na dr sutrin.. trqbvat 1-2 meseca ;) a sega posledno vreme polzvam garnier pure 3 v 1 sutin i vecher + skinorena i liceto mi e dosta po dobre , dori vsi34ki okolo men go zabelqzvat :))

vik4etoo
02-22-2008, 17:22
Ами и аз имам същия проблем..Направо няма избавяме..какво ли не съм правила и нищо...... :smt022 Отидох на козметик и имаше ефект и ще продължавам,но на мен си ми е генетично заложено и няма избавяне,може само да ги облеча,но не и премахна..Незнам какво да ти препоръчам,но ще следя темата

Tompson
02-22-2008, 18:50
Ами и аз имам същия проблем..Направо няма избавяме..какво ли не съм правила и нищо...... :smt022 Отидох на козметик и имаше ефект и ще продължавам,но на мен си ми е генетично заложено и няма избавяне,може само да ги облеча,но не и премахна..Незнам какво да ти препоръчам,но ще следя тематамда и при мене е генетично(аз за това търся лазерно лечение)Vik4ee единственото което можем да правим е да се надяваме,че ще изчезнат по бързо :(

propusk
02-24-2008, 13:50
ами .. преди години имах проблем с пъпките и един ликар ми предписа някакъв сапун, с който да си мия лицето ,след това да си го натъркам със специялни трици и накрая да се намажа със лосион ... но за съжаление не си спомням как се казваха продуктитие :( честно казано беше супер отвратитерно да праа тая прлоцедура всеки ден,но си заслужаваше \:D/ ;)

rosimin
03-01-2008, 19:20
Препоръчвам преглед при доц.Янкова от Пловдив. Тази лекарка е невероятна, тя наистина лекува, а не замаскирва и не взема пари за излишни процедури. Все пак е зав.Кожна клиника към Медицинския Университет. Набляга на вътрешното лечение, но не с антибиотици или хормонални препарати, а с пречистващи медикаменти, витамини и др. Ако някой се интересува, мога да изпратя тел. и координати на лични.

HollyDay
03-03-2008, 13:10
Здравейте :-P
Като съвет мога да кажа единственно не мажете спиртовете и маските с памуци и четки за рисуване или подобни ! Всичко се маже с пръстите на ръцете. Памуците и четките разнясят всичко по цялото лице.. Много доктори изписват правилни маски и спиртове ама дори и те самите ти казват спирта с памук , маската с някоя четка... пълна глупост незнам защо го правят явно за пари :x виждаш ефект върху кожата от лекарствата ама нови пъпли пак си излизат еми тфа е една от причините...Другите причини доста хора ги изброиха в темата..
Не пробвай туко-така кво да е...На един се отразява добре на друг не !
Тфа от мен :-)

А сега тъй като и аз съм от Пловдив някой ако може да ми каже добър козметик ? ама наистина добър който знае какво прави и мисли когато види лицето ти а не да действа механично ? даже незнам кво се прави при козметик ? само за почистване на черни точки съм ходил преди време.. тези почиствания за които говорите в кво се изразяват ? Като отидеш на козметик какво казваш : направи ми това и това ? или Виж ми лицето и направи каквото трябва за Моето Лице ? Питам така за да не ми се случи някво изпразване на джоба като отида на козметик да виде че съм заблуден и да ми направи сичко квот се сеща :>

rosimin
03-03-2008, 17:37
Здравейте :-P
Като съвет мога да кажа единственно не мажете спиртовете и маските с памуци и четки за рисуване или подобни ! Всичко се маже с пръстите на ръцете. Памуците и четките разнясят всичко по цялото лице.. Много доктори изписват правилни маски и спиртове ама дори и те самите ти казват спирта с памук , маската с някоя четка... пълна глупост незнам защо го правят явно за пари :x виждаш ефект върху кожата от лекарствата ама нови пъпли пак си излизат еми тфа е една от причините...Другите причини доста хора ги изброиха в темата..
Не пробвай туко-така кво да е...На един се отразява добре на друг не !
Тфа от мен :-)

А сега тъй като и аз съм от Пловдив някой ако може да ми каже добър козметик ? ама наистина добър който знае какво прави и мисли когато види лицето ти а не да действа механично ? даже незнам кво се прави при козметик ? само за почистване на черни точки съм ходил преди време.. тези почиствания за които говорите в кво се изразяват ? Като отидеш на козметик какво казваш : направи ми това и това ? или Виж ми лицето и направи каквото трябва за Моето Лице ? Питам така за да не ми се случи някво изпразване на джоба като отида на козметик да виде че съм заблуден и да ми направи сичко квот се сеща :>

Това за памуците и четките е абсолютно вярно. Даже е по-правилно например с клечка за уши да се слага спирт само на пъпката, защото на цялото лице не е добре да се слага спирт или лосион на спиртна основа, заради изсушаването на кожата. Когата кожата се пресуши от тези интервенции, се получава нещо като лек пилинг, но ефекта е временен, защото кожата активира образуването на себум и лицето започва да става още по-мазно. Така че не слагайте нито спирт, нито тоалетни млека и кремове, които запушват порите, а това е предпоставка за образуване на комедони, ако имате мазна кожа. И не мийте лицето си често, достатъчно е само вечер с измиващо средство, а през деня само с вода, при къпане също само с вода. Хубаво е лицето след миене да се се бърше с кърпа, за да се хидратира кожата.

Tompson
03-03-2008, 20:02
Здравейте :-P
Като съвет мога да кажа единственно не мажете спиртовете и маските с памуци и четки за рисуване или подобни ! Всичко се маже с пръстите на ръцете. Памуците и четките разнясят всичко по цялото лице.. Много доктори изписват правилни маски и спиртове ама дори и те самите ти казват спирта с памук , маската с някоя четка... пълна глупост незнам защо го правят явно за пари :x виждаш ефект върху кожата от лекарствата ама нови пъпли пак си излизат еми тфа е една от причините...Другите причини доста хора ги изброиха в темата..
Не пробвай туко-така кво да е...На един се отразява добре на друг не !
Тфа от мен :-)

А сега тъй като и аз съм от Пловдив някой ако може да ми каже добър козметик ? ама наистина добър който знае какво прави и мисли когато види лицето ти а не да действа механично ? даже незнам кво се прави при козметик ? само за почистване на черни точки съм ходил преди време.. тези почиствания за които говорите в кво се изразяват ? Като отидеш на козметик какво казваш : направи ми това и това ? или Виж ми лицето и направи каквото трябва за Моето Лице ? Питам така за да не ми се случи някво изпразване на джоба като отида на козметик да виде че съм заблуден и да ми направи сичко квот се сеща :>

Това за памуците и четките е абсолютно вярно. Даже е по-правилно например с клечка за уши да се слага спирт само на пъпката, защото на цялото лице не е добре да се слага спирт или лосион на спиртна основа, заради изсушаването на кожата. Когата кожата се пресуши от тези интервенции, се получава нещо като лек пилинг, но ефекта е временен, защото кожата активира образуването на себум и лицето започва да става още по-мазно. Така че не слагайте нито спирт, нито тоалетни млека и кремове, които запушват порите, а това е предпоставка за образуване на комедони, ако имате мазна кожа. И не мийте лицето си често, достатъчно е само вечер с измиващо средство, а през деня само с вода, при къпане също само с вода. Хубаво е лицето след миене да се се бърше с кърпа, за да се хидратира кожата.А вярно ли е че салициловия спирт помага срещу петна???

rosimin
03-04-2008, 07:36
А вярно ли е че салициловия спирт помага срещу петна???[/quote]

Салициловият спирт е по-силен от обикновен спирт и той буквално изгаря кожата. За пъпките е полезна салициловата киселина, тя е съставка на много козметични лечебни продукти, но не е желателно да е като спиртен разтвор, както е в салициловия спирт. Изобщо спирт не е хубаво да се слага на лицето, защото изсушава кожата. Петната избледняват с времето, чувала съм за ябълков оцет, лимонов сок, но това са все киселини. НАй-добре е да се консултираш с лекар.

Amely
03-23-2008, 20:24
Първо искам да започна с това, че съм хубаво момиче. Не съм с огромно самочувствие и не съм хубава като принцесите от приказките, но определено съм хубаво момиче. Много хора са ми го казвали, пък и аз смятам така.

некя позная кои са хората: майка , татко, и всички роднини (базикам се :-D )
по темата: Козметик ще ти реши проблема, не се чуди изобщо :-P

Представи си - не. Говорех за приятелите ми ( о, да, не са само момичета ). И извинявай, ама как, по дяволите, реши да се бъзикаш точно с тази тема?!
Presley`n`Sum, ще говоря с личната ми лекарка. И аз мислех, че може да е хормониален проблемът. Ще видя тези дни дали ще намеря време, защото съм втора смяна, а в събота и неделя не работи .. После ще кажа какво е станало.
я дай снимка да видим на ко се дължи туй самочувствие

mechtaq_za_teb
03-24-2008, 18:19
rubbi*sh , писах ти лично съобщение,в което съм ти дала много съвети! :) Надявам се да съм помогнала :)

FiEшЪнChE
03-24-2008, 19:56
Това дето ще ти го кажа е напално сериозно не сикам да си мислиш че ти се подигравам.Преди време намерих такава статия в 1 списание ирешението знаеш ли какво беше пак някво момиче (сиг че ще те е гнус дори и момчетата ) мажело се със спе*ма.Аз ти говоря серизоно никав базик няма защото и аз сам минал под тоз жас емиуспех дано да не се стга до там ;)

radito_rs
03-28-2008, 08:06
Az polzvam edin gel na EVELIN straxoten e toi e za 4erni to4ki papki i T.N!
Straxoten e!!!!IMA NAISTINA GOLQM EFEKT!

borovinkaa
03-28-2008, 08:38
Аз също съм предразположена към акне и много добре знам как се чувстваш.Нещата които ме избавиха от него са : 1.Страхотната хигиена - винаги като се прибера след като съм излизала или съм била на училище, се мажа с тоник или лосион, за да махна нечистотиите от лицето, и задължително сутрин и вечер го мия с гел,независимо колко ми се спи.2.В повечето случаи акнето е на хормонална основа, затова ти препоръчвам да пиеш Бирена Мая или Калмацин 3.Използвала съм всевъзможни кремове и лосиони, но съм най-доволна от Акне Аут.За по-малко от месец лицето ми се изчисти дотолкова, че кожата ми,която по принцип е мазна и лъщи се изсуши и изглежда страхотно :grin:
Успех :wink:

s3x_0n_th3_b3aCh
03-28-2008, 17:04
Dermatolog :P Tva e :P Toi 6te ti predpi6e to4nite produkti, skoito da tretira6 kojata si :P Ako o6te ne si se re6ila, probvai kolkoto so moje mazila i dano nqkoe podeistva . AaA mejdu drugoto i az sum izpolzvala Akne aut i e super :P probvai dano da pomogne :) :P Aide uspeh :-)

iveto__91
03-31-2008, 10:48
spored men naistina tr da otide6 na specialist,da te vidi kozmetik.ne e hubavo da stoi6 taka.vliqe ti zle na samo4uvstvieto,koeto ne e hubavo. :( imam hubava koja,moja da si slagam spokoino fon dio ten.pojelavam ti i na teb su6oto.
:-D

rubbish
05-04-2008, 13:41
Благодаря ви за съветите! Пробвах някои от нещата, които ми казахте и помагат, но все пак реших да отида на дерматолог, за да се свършва т'ва мъчение. :]

Kassu
05-04-2008, 13:50
Бирена мая и маска с хума помага много :)

eli.sexy
02-11-2012, 10:24
И аз също имам такъв проблем.Първо си купих от аптеката салицилов спирт.Помогна ми малко,но след това разбрах от една приятелка за един специален сапун срещу акне.Отидох до аптеката и си го купих.Първо си помислих че не действа но съм била с грешна представа.Мих се със него редовно и след една седмица постигнах голям резултат!!!Попитай в аптеките за такъв сапун със сигурност ще намериш.Честно казано аз съм МНОГО доволна от него.