PDA

View Full Version : Хората...!



няма-значение
02-03-2008, 21:07
На някой хора може да им се стори смешно, но това е нещо, което въобще не ми харесва напоследък в хората,който срещам. Аз съм момче на 18 - излизам постоянно и се запознавам постоянно с нови хора, това което забелязвам е че когато се се държиш с хората добре, даваш всичко което зависи от теб за да сте в добри отношения, те ти се качват на главата...или другия вариант е че те избягват, но когато им трябва услуга се сещат отново за теб. Наистина не мога да повярвам какви са тези хора и какво искат да получават от хората за да са приятели, защо нямат граници за тяхното тъпо държание. Незнам точно какво искам да попитам може би просто да получа някакво мнение по темата. :)

apparition
02-04-2008, 05:55
е аз съм на малко по-малко годинки ама и аз тфа съм го забелязала......да наистина е така ><
но помисли на теб не ти ли се случвало просто да използваш хората :(
хората не са безгрешни - просто трябва да имаш по-ситно сито за тях и да пропускаш само тези които наистина са ти фр, а със всички други се дръж все едно си над тях...което е и така - щом го осъзнаваш това значи наистина си над тях 8)

ThunderGoddess
02-04-2008, 13:07
За да оцелееш в този свят, и ти трябва да си гадина и да караш хоратавинаги да зависят от теб и така да не те избягват :D Току-виж си намерил и някой истински приятел по пътя си на нови и нови запознанства ;)

utrevpetchasa
02-04-2008, 13:37
тъка е то братленце малко останах истинските дружки другите са гадни лицемери и използвачи от такива се пази мн и не преебавай приятелите си заради такива олигофрени

Devilsplaymate
02-04-2008, 17:51
Така е. Но в днешно време просто не си струва да се впечатляваш от нещо такова. Явно не си попаднал на качествени хора.

FunkyFresh
02-04-2008, 17:56
Всички малко или много сме лицемери няма начи всеки се бори и живее за себе си, за да оцелееш сред тая човешка простотия трябва да си поне малко хитър и да не се доверяваш на хората или пък да зависиш от тях :)

Seducti0n
02-04-2008, 18:08
Здравей.Не си първият, който се среща от близо с неблагодарността и лицемерието.Супер гадно е, когато се държиш добре с някого, помагаш му, отделяш от времето си за да го изслушаш и т.н., а същевременно когато ти имаш нужда от едно рамо, на което да поплачеш или въобще някого пред когото да споделиш,този човек го няма...Извода, който би следвало да си направим е, че трябва по-внимателно да подбираме хората, да не се раздаваме на 100 процента и най-вече да сме угодни първо саби на себе си, и след това на другите.Това последното може би прозвуча егоистично, но понякога се налага да бъдем и такива...

Bubbly
02-04-2008, 18:33
Не знам какво толкова се впрягате, обаче напоследък зачестиха темите от сорта "имам проблем с хората" .Не мога да разбера ти заради себе си ли живееш или за да гледаш недостатъците на другите :-o Перфектни хора няма, не е имало и не е нужно да има, но чак пък всеки да гледа да те използва ми се вижда малко пресилено. Я си помисли ти би ли наранил някого, само за да му е гадно или ще търсиш и лична изгода? В крайна сметка, както вече беше казано, всеки е малко или повече егоист и лицемер и колкото и да ти се иска да промениш света, може да промениш единствено себе си. Така че следващия, който си няма друга работа освен да осъжда лицемерите, бих посъветвала да гледа себе си и да не се тревожи излишно, а просто да ни остави нас (невежите човешки същества) да си живee; мизерния живот, пълен с лицемерие, суета и безкрайна простотия. :lol:
ПС Не се ядосвай за глупости :)

Lorelei
02-04-2008, 19:40
Loshoto e,che ne samo horata na nashata vyzrast sa taka.Priqtelite na roditelite mi sa na absoliutno syshtiq princip,zvynqt samo i edinstveno,kogato imat nujda i smetka ot tova.Razbira se ne vsichki,no edna golqma chast.
Naistina e gadno,no sme tolkova materialistichni i pragmatichni v dneshno vreme,che ponqkoga dori ne se zamislqme kakvo tochno pravim.Dnes prochetoh edno stihotvorenie na Wolf Biermann-"Das kann doch nicht alles gewesen sein" ("Tova ne moje da e bilo vsichko") Kratko e,no e mnogo stoinostno kato sysdyrjanie i ideen zamisyl.Struva si da potyrsite prevoda,koito ne znae nemski.

няма-значение
02-04-2008, 19:50
май не всички са ме разбрали правилно. аз не искам да осъждам никого, защото в много ситуации сигурно и аз съм постъпвал по този егоистичен и лицемерен начин. обърнах внимание на това защото го има, а не е правилно,а не защото трябва да се подхване кампания срещу хората които са егоисти,лицемери,материали сти и т.н. :)

Seducti0n
02-04-2008, 20:14
Никой не повежда подобни кампании.Аз съм сигурна, че още първоначално схванах, основната ти идея и я коментирах, в предходния си пост.

Blab
02-04-2008, 20:28
Изграждането на приятелство ми отнема години.
И как се предполага, че трябва да се държиш с познатите си, още повече с новите такива?
Общи интереси, теми, занимания... Встрани от това - нищо съществено.
Нормално е.

DaemonBoy
02-04-2008, 20:49
За да протакаш в този живот трябва да си леко нахален и нагъл.И при мен е така.Услуга веднага ми искат, ама после да му искам и 1 стотинка - Нямам!

Presley
02-04-2008, 21:53
Ами да,така е,настина има много такива хора.Лошото е ,че някой от тях съм сигурна ,че постъпват по тоэи начин несъэнателно.Просто са си такива и не можеш да ги виниш.Всички сме раэлични.Не удобрявам подобно поведение,смятам го эа тъпо,но вероятно и аэ някога съм постъпвала по тоэи начин с някого,макар и неволно.Е,има и такива,които го правят с пълно съэнание.Такива вече не эаслужават уважение и нормално отношение,а шут в гъэа :D
Абе какато се каэва- Ти му подадеш пръст,то ти эахапе ръката.

psychopath
02-05-2008, 09:51
Има и такива