PDA

View Full Version : Противозачатъчни



Stopman
02-04-2008, 08:11
С гаджето мислим да минаваме на противозачатъчни, само че майка и й казала, че увреждат много черния дроб. Таааа вярно ли е и ако може малко повече инфо по въпроса :)

gorska
02-04-2008, 15:08
Предполагам, че имаш предвид хапчета. Поправи ме, ако греша? Все пак противозачатъчни средства, колкото щеш /освен презервативи и таблетки, има и ВМП - вътрематочно приспособление; ВМС - вътрематочна система; вагинална диафрагма; ижекции и имплантанти/

Ето малко инфо за хормоналните таблетки - извадих го от една книга, така че е достоверно.
Това е едно от най-ефикасните противозачатъчни средства. Таблетките съдържат хормони, подобни на отделяните по естествен път в тялото на жената, но произведени лабораторно. Те действат по 3 начина. Понижават производството на ФСХ и ЛХ в хипофизата на жената, така че никакви яйцеклетки да не зреят в яйчниците й и да не се стига до овулация. Променят лигавицата на цервиса така, че да затрудни сперматозоидите да проникнат в матката. Променят маточната лигавица така, че яйцеклетката да не може да се закрепи, дори и да е оплодена.

Таблетките трябва да бъдат предписани от лекар. Жената рябва да ходи редовно на преглед, за да е сигурна, че няма странични ефекти от вземането на таблетките. А те могат да бъдат: наддаване на тегло, главоболие, болезнени гърди и в много редки случаи високо кръвно налягане или дори тромбоза (кръвен съсирек) най-вече в краката. Лекарят не предписва таблетките, ако се опасява от странични ефекти.Един добър ефект от хапчето е въдействието му върху менструалния цикъл: той става по-лек, по-редовен и по-безболезнен.

Както виждаш няма споменато влияние върху черния дроб...

Как се взимат таблетките?
Има два вида опаковки. При единия вид жената взема по 1 таблетка всеки ден. Опаковката съдържа 21 хормонални таблетки и 7 захарни, оцветени в различен цвят.
При другия вид опаковката съдържа само 21 хормонални таблетки.
Менструацията и в двата случая настъпва в последните седем дни от вземането на хормоналните таблетки. Таблетките се предписват от лекар и жената трябва да ходи редовно на прегледи. Преди да започне да взема таблетките, трябва да прочете указанията на производителя и стриктно да ги спазва. Добре е да взема таблетките всеки ден по едно и също време.

Толкова от мен.
:)

foreverr
02-04-2008, 15:51
Aми чесно да ти кажа на дали увреждат черния дроб, ама знам, че ако си малка не е много препоръчително да ги пиеш!А и май от противозачатъчните цикъла става доста нерегулиран!Така, че добре си помисли ще минаваш ли на противозачатъчни! :-x

Alex_f
02-04-2008, 16:38
Противозачатъчните регулират цикълът.Новото поколение противозачатъчни не вредят на черния дроб,пък доколкото знам почти не вредят.Това не са онези противозатъчни от преди,от които ти порастват косми,надебеляваш и други такива.

utrevpetchasa
02-04-2008, 16:42
Противозачатъчните регулират цикълът.Новото поколение противозачатъчни не вредят на черния дроб,пък доколкото знам почти не вредят.Това не са онези противозатъчни от преди,от които ти порастват косми,надебеляваш и други такива.

друго си му е да му разбираш ;)

Stopman
02-04-2008, 19:03
Aми чесно да ти кажа на дали увреждат черния дроб, ама знам, че ако си малка не е много препоръчително да ги пиеш!А и май от противозачатъчните цикъла става доста нерегулиран!Така, че добре си помисли ще минаваш ли на противозачатъчни! :-x


само няколко корекции:
1. аз съм момчето :D

2. гаджето ми е на 17 и 4 месеца

3. да, точно за хапчетата имах в предвид

П.П. благодаря за отговорите :)

Wrathchild
02-05-2008, 11:06
Aми чесно да ти кажа на дали увреждат черния дроб, ама знам, че ако си малка не е много препоръчително да ги пиеш!А и май от противозачатъчните цикъла става доста нерегулиран!Така, че добре си помисли ще минаваш ли на противозачатъчни! :-xТочно пък го регулират!

HopeLesss
02-05-2008, 11:12
Моя личен гинеколог ми каза, че по-добрия вариант за жената е презерватива. Най-вече заради болестите и рака на шийката на матката, който се предава по полов път. Пък и не знам... все пак това си е лекарство. От тоя месец и аз съм на противозачатъчни, но не защото искам... :(

_BoSSy_
02-05-2008, 14:54
Aми чесно да ти кажа на дали увреждат черния дроб, ама знам, че ако си малка не е много препоръчително да ги пиеш!А и май от противозачатъчните цикъла става доста нерегулиран!Така, че добре си помисли ще минаваш ли на противозачатъчни! :-x

Напротив!!Точно от противозачатъчните цикъла се регулира!!Какви глупости дрънкаш??Има жени които ги пият точно заради тази причина!!леле.. :!: :shock: Вземи се поинтересуваи малко и полсе пиши!!
Няма за какво да се мисли дали ще се минава на противозачатъчни..

Пичаго,преди да започнат да се пият тези работи момичето трябва да мине на преглед при гинеколог,за да и изпише точните медикаменти(защото са много видове).
Правят се паузи (период в които тя ще ги спре за известно време и после пак ще ги започне).На всеки 6 месеца трябва да ходи на консултация при гинеколога.
И да- има възможност да се обади черния дроб,но ако се ходи редовно на прегледи това може да се избегне,защото ако се забележи нещо нередно хапчетата или се спират или се сменят с друг вид.
Щом мацката е на 17 хапчетата са наи-доброто решение:):)
Нямаш си и представа какъв ужас изживява тинеиджърката на която и закъснява вече с 1-2 дни..Просто тя ще е по-спокоина
Аий успехи :) :) :)