PDA

View Full Version : Краят на гимназията,бал,сега какво?



vamp
02-04-2008, 15:38
Минаха 4 години,почти де,остават някви си 3 месеца няма и толкова.
Много съм объркан и натъжен от тоя факт,а и вече съм почти на 19.
Чувствам се доста по-стар и зрял от тия на по 16-17,кратко казано възприемам се като възрастен,останалите край мен също.
Има някои неща,които нямах възможност да пробвам,не знам какво е да имаш сериозна приятелка,не знам какво е да се разбираш с родителите си,да бъдеш безгрижен,да се кефиш с парите на мама и тате и никой да не ти държи сметка,да бъдеш обичан.Акцентирам особено на отговорността.Налагаше ми се да бачкам,имах куп проблеми,неподходящи приятели които ми пречат в живота и ме предадоха всичките до един.Макар още да пия бири с тях ги мразя,няма с кой да споделя проблемите си,използват ме,развалят ми живота и всичко красиво в него,гонят свестните хора от живота ми с постъпките си,влияят ми на характера.
Сега обаче имам нещо като втори шанс,наште ми предлагат да отида студент,уж щели да ме издържат,предлагат ми да ми купят кола,неща които съм искал а не съм имал...
Но някак си заради себе си не мога да забравя изминалите 4 години и колко трудно ми е било,гледам снимките и виждам какъв нещастен олигофрен съм бил и сега какъв съм.
Сега накъде?Да уча ли,да работя ли?
Някога като 13-15 годишен чаках да стана на 18,да загърбя всичко и да се омета от нас,вече съм почти на 19 и още съм унас,казах си да завърша у-ще поне като толкова години съм се старал.
Обаче сега завършвайки у-ще си мисля,дали пък да не се вържа да отида студент,но дали това няма да са новите ми окови,дали отново няма да съм зависим ако замина.А къде ще отида да уча,дали ще е яко и ще имам приятели и гаджета там,това не знам.
Писна ми да гледам маските на хората,много от познатите ми дори си лягат с маските,дали вече знаят и те кои са?
4 години,когато трябваше да се забавлявам аз бях сериозен,отговорен,защото наште не ме бяха възпитали като хората и ми пренесоха техните проблеми.Да се бяха развели мамка им,боли ме обаче,че и приятелите ми ме предадоха,оказаха се егоисти,обещаваха ми разни неща и накрая всеки гледа си,а аз колко много направих за тях...От известно време излизам само с момичета,почти не контактувам с приятелите,мразя ги,а преди по цял ден бях с тях.
Сега си мисля,ако замина студент,без нищо да им кажа,да ги изненадам,да изненадам и себе си,възможно ли е всичко да се оправи?
Ще живея ли яко и безгрижно или шибания кошмар продължава?
Тия въпроси ме мъчат,поне когато се погледна в огледалото вече не се мразя,не се намирам грозен,тъп или смешен,оценявам се като пич на място,простил съм си всичките издънки и се чувствам що годе добре,обаче самотен.
Имах нужда да споделя просто...И ако някой отговори на някой мой въпрос...

JustaMan
02-04-2008, 15:58
Безгрижно не се живее. Това е животът! Безгрижно - във филмите.
Ще те посъветвам да пробваш в някой университет, защото започнеш ли работа с някаква мижава гимназиална диплома, ще съжаляваш цял живот, защото ще си останеш обикновен бачкатор, човек без бъдеще. Ще си пропелееш живота и ще цъкаш след момчетата с големите коли и хубавите момиче. Щом не си имал възможността за тези "екстри" по време на гимназията, направи всичко възможно да ги спечелиш след нея, защото дефакто след като завършиш ти реално взимаш живота си в ръце. Преди това съдбата ти е била в чужди.

LiveFlower
02-04-2008, 15:59
xmm truden jivot si imal,no vij sega ve4e si na 19 godini jivota e edva pred teb,ta dori toi sega zapo4va.
Sled bala po4ni vsi4ko na novo,hvani si rabota ,izkarai si pari i si nameri sobstveno jili6te(dali 6te e kvartira ili ne6to drugo)taka 6te bude6 dale4 ot problemite na roditelite ti :)
I pomisli ne6to s koeto da se zapavlqva6 ili zanimava6,za da ne si spomnq6 izminalite godini
sled vreme 6te zabravi6 tazi misul

pomo6tplz
02-04-2008, 16:00
Депресия :razz: :grin: :-D :D :-P

JustaMan
02-04-2008, 16:00
Послушай този пич. Започни работа и цял живот карай бус.

DAdaHa
02-04-2008, 16:05
Това ще ти помогне http://www.standartnews.com/archive/2005/10/26/health/s4599_7.htm

neboise
02-04-2008, 16:13
Не бои се такъв е жибота,радваи се че не е по лошо....свикваи и се оттърси от лошите мисли ====>виж http://www.youtube.com/watch?v=ywd00tNiB20

sexa_na_kompleksa
02-04-2008, 16:47
Според мен по-добре продължи да учиш в някой университет и после си намери работа. Ако нищо не излезне от ученето, винаги можеш да отидеш да бачкаш на някой строеж или да станеш таксиметраджия.

rauchen
02-04-2008, 17:09
и според трябва да опиташ да кандидатстваш и съответно да дадеш това което можеш от себе си,за да завършиш,защото само с едно средно едвали можеш да си намериш кой знае каква работа
не разбрах ти смяташ ли да се готвиш по нещо,защото май вече няма време

find_m3
02-04-2008, 17:29
пич заеби ги тия приятели и заминавай да учиш.на такива хора (като нас :) ) с скапани родители дет си имат техни си приблеми и ни завличат мисля ,че ще йм се оправи живота ,но за целта трябва да се откъснеш.ти си мъж мисля ,че ще ти е по-лесно.замини,учи (поне след като завършиш да не се чудиш къде ти е бил акъла та не си завършил висше) ,откъсни се от ваще,от приятелите си,от всичко старо ,познато и мразено.

УСПЕХ!

1n5ub0rd1na73
02-04-2008, 17:52
[quote="vamp"]
4 години,когато трябваше да се забавлявам аз бях сериозен,отговорен
[quote="vamp"]
Изречението, което ми направи най-голямо впечатление от цялото ти излияние. Виждам, че разсъждаваш правилно. Да знаеш от мен - 99% от хората ще те дърпат в пропастта - НЕ им се давай! Дерзай! Разбирам, че изпитваш празнота от това, че си "пропуснал" уж хубавите моменти... Това мнение, наложено от съвременната младеж, е адски грешно и тегли всички ни надолу. Училището не е време да се опропастяваме, а точно обратното.
Отиди студент и учи нещо, което те влече. Успех!

vamp
02-04-2008, 19:02
Тая вечер лафих с един човек,имах противоречиви мнения за него преди,защото той е бил какъв ли не преди това,влязал един в казармата излязал друг,не учил,а сега бачка във фирма за строителни материали,кара тъпа кола и живее с техните...Гаджето му даже му изневерява.
Та той ми каза"Отиди да учиш и тегли чертата на всичко и всички дотук,гледай ти да си добре!"
И май ще го послушам,ще послушам и наште донякъде,все пак не съм пълен негодник,даскалото ми вървеше и още ми върви и ще се възползвам вероятно,поне не пречи да пробвам.
Ако нещо се прецака винаги имам право на крачка в страни все пак.
Иначе тука с коментари ми вдъхнахте надежда,че не само аз съм от хората с проблеми,просто оттук нататак ще живея по друг начин,може би така реших.
Не съм се подготвял обаче за студент,не съм ходил на уроци,математиката никак не ми върви и ако не ме приемат не знам какво ще правя...
А да седна да уча може би е късно...

Мъчно ми е обаче за пропуснатите дискотеки и гаджета,за пропуснатите купони и за скапания безгрижен живот.Така се е случило,явно трябва да си "простя",да превъзмогна тия неща...

AliceSw
02-04-2008, 19:45
пфф, ся ще напиша един пост, наблъскан с клишета, но държа на всяка дума, това си е моята истина

животът рядко е такъв, какъвто си го представяш, или каквато представа ти налагат за него...за скромните си години (17, след 2 месеца 18, въпреки това завършвам и аз тая година) мисля, че съм видяла достатъчно...на прекалено малко хора светът е секс, парите на мама и тате и дискотеки...някак всичко е изкривено, приятно за момента...петте години в гимназия ме научиха много интересни неща...може би основното е, че човек, в очите на другите е такъв, за какъвто се мисли...ако нямаш самочуствие и се имаш за нещастник ставаш такъв...другото, което съм научила, че трябва да вярваш на хората, иначе няма да си щастлив, просто сам не става...последното нещо, в допълнение към първото е, че каквото сам си направиш, никои друг не може да ти причини...не съсипвай бъдещето си, защото в един момент си бил заобиколен от боклуци, те ще се махнат от живота ти, но направеното няма да промениш...ако трябва изчакай една година, поработи, учи, за да влезеш, където искаш, дай си сметка какви да способностите и преспективите ти

разгледа пак познатите и приятелите си, може да се окаже, че те обичат повече хора, отколкото очакваш...много повече...в крайна сметка, животът е низ от случайности и решения...но има решения, които могат да го променят цялостно...

JustaMan
02-04-2008, 19:53
Мъчно ми е обаче за пропуснатите дискотеки и гаджета,за пропуснатите купони и за скапания безгрижен живот.Така се е случило,явно трябва да си "простя",да превъзмогна тия неща...

Тъжно е, но, когато му е било времето, къде си бил ти? Аз в момента го изживявам този период и се радвам, че го оценям. Толкова е простичко и хубаво - даскало в готин клас, където се забавлявам - приятелка - дискотеки и верни приятели - супер майка, с която всичко мога да споделя. Какво повече ми трябва? Само че след година нещата ще се преобърнат.
Продължаваш напред.

PerfectStrang3r
02-05-2008, 07:48
Свършил си гимназия.. отиди студент в друг град, щом ще те изъдржат. Намери си квартира.. там ще можеш да започнеш на чисто - нови приятели, нова среда.. имаш шанс да построиш живота си както искаш - без родители, без кофти приятели. Успех

vamp
02-05-2008, 14:32
Свършил си гимназия.. отиди студент в друг град, щом ще те изъдржат. Намери си квартира.. там ще можеш да започнеш на чисто - нови приятели, нова среда.. имаш шанс да построиш живота си както искаш - без родители, без кофти приятели. Успех
Точно на това се надявам,обаче знам какво ще стане..Каквото всеки път-добрината ми ще ме прецака.
Ще се навия да отида студент,ще отида и там ще е супер скапано,наште ще ми дават малко пари,ще ми държат сметка,постоянно телефонни обаждания и кой знае още кво...Не се бях замислял за това,сигурно ще трябва и да работя,ама вече съм станал мързелив и не ми се работи,живота не бива да е проблеми,даскало/работа,мъка.

moareine
02-08-2008, 05:21
мисля,че ти сам се самонавиваш,че живота е гаден.Аз също съм близо на 19 и като теб съм пропуснала може би най-яките моменти,но това не означава че и след това ще е така.Аз ще уча,ще се развивам.Когато имаш някаква цел в живота е по леко.Повярвай ми!Постави си за цел да промениш живота си в насоката,която ти искаш и ще видиш че ще е така както на теб ти харесва. :)

sasha_90
02-08-2008, 11:57
Щом ще има кой да те издържа отиди да учиш.И взе ми си вдигни самочувствието.Няма смисъл да се отчайваш,животът е такъв-не винаги ни поднася това което искаме.Успех.

vamp
02-08-2008, 12:31
мисля,че ти сам се самонавиваш,че живота е гаден.Аз също съм близо на 19 и като теб съм пропуснала може би най-яките моменти,но това не означава че и след това ще е така.Аз ще уча,ще се развивам.Когато имаш някаква цел в живота е по леко.Повярвай ми!Постави си за цел да промениш живота си в насоката,която ти искаш и ще видиш че ще е така както на теб ти харесва. :)

Преди 4 години си бях поставил точно тази цел и се провалих!
Затова ми е толкова тежко!
Бях се навил,че всичко ще се оправи и се стремях към това,обаче сега не е както го планирах,точно това ми е проблема.Целта в живота,сега съм объркан и не съм нито това което се опитвах да бъда,нито искам да се променям ,а чувствам и че не мога.
Сега животът ми не е в мои ръце и не знам какво следва,а не събирам смелост и мисля,че ще се проваля ако пробвам както досега.
Наште вече са ми определили какво ще уча и къде...
Първо се карах с тях,беснях,казах,че няма да е така,но май ще стане на тяхната...Обърнаха ми гръб хората,на които разчитах...
Не ми се занимава с нищо,вече даже не знам за кво живея,само гледам да мине деня и да дойде следващия,години съм живял така.

sasha_90
02-08-2008, 15:28
мисля,че ти сам се самонавиваш,че живота е гаден.Аз също съм близо на 19 и като теб съм пропуснала може би най-яките моменти,но това не означава че и след това ще е така.Аз ще уча,ще се развивам.Когато имаш някаква цел в живота е по леко.Повярвай ми!Постави си за цел да промениш живота си в насоката,която ти искаш и ще видиш че ще е така както на теб ти харесва. :)

Преди 4 години си бях поставил точно тази цел и се провалих!
Затова ми е толкова тежко!

Фактът,че не си постигнал дадена цел,трябва да те стимулира още повече да я преследваш.

JuS7^YourS
02-08-2008, 17:15
пфф, честно казано от всичко прочетено, единственото, което ми се струва наистина гадно е това, че нямаш истински приятели. Проблеми в семейството, бачкане, липса на пари, учене в училище..........мноооооого от нас са минали през всичко това и не са умрели. Постави си някаква цел, не просто да се стремиш да избягаш от нещо, ами да идеш да учиш и след това да стане нещо от теб, а не просто да идеш в университета за купона и други глупости. Купон ще има, ама признай, че тва едва ли може винаги да те топли в живота.

vamp
02-10-2008, 12:11
пфф, честно казано от всичко прочетено, единственото, което ми се струва наистина гадно е това, че нямаш истински приятели. Проблеми в семейството, бачкане, липса на пари, учене в училище..........мноооооого от нас са минали през всичко това и не са умрели. Постави си някаква цел, не просто да се стремиш да избягаш от нещо, ами да идеш да учиш и след това да стане нещо от теб, а не просто да идеш в университета за купона и други глупости. Купон ще има, ама признай, че тва едва ли може винаги да те топли в живота.

Не съм виновен,че нямам приятели,а може и да съм,не знам вече.
Просто сега се дистанцирам от досегашните си приятели,защото не си заслужават,защото ми обърнаха,сега продължават да го правят,егоисти са,не мога да им простя!Загубих си времето с тях и в простотии,вместо да се забавлям или да съм с гаджета.
Не мисля,че истинските приятели могат да са егоисти,лицемери и да гледат само себе си винаги,при положение,че за тях съм бил винаги насреща!

shooter
02-10-2008, 12:43
Срамота е да не учиш щом ще те издържат!Пък и ако си добър ученик няма какво да му мислиш!Какво искаш да правиш?Да караш някакъв бус цял живот или да си програмист например и да взимаш по 2 бона на месец в София.Това,че досега не ти е вървяло не значи ,че и занапред ще е така!Пък и до голяма степен човек сам определя съдбата си.Горе главата животът ти топърва започва!

vamp
02-10-2008, 15:41
Срамота е да не учиш щом ще те издържат!Пък и ако си добър ученик няма какво да му мислиш!Какво искаш да правиш?Да караш някакъв бус цял живот или да си програмист например и да взимаш по 2 бона на месец в София.Това,че досега не ти е вървяло не значи ,че и занапред ще е така!Пък и до голяма степен човек сам определя съдбата си.Горе главата животът ти топърва започва!

Ако имаше моите родители,моето минало и моите приятели нямаше да говориш така :)
3-4 години съм живял за приятелите си и за пари,за шибано светло бъдеще обаче получих един прав и корав отзад,метафорично казано.
Въпросните родители ми съсипаха тийн годините,напълниха живота ми със скандали и тъга,проблеми и малко пари.Откривах топлата вода със закъснение и всичко научавах от улицата,приятели,филми,ник й не говореше с мен и не се грижеха за мен както трябва.
А това,че сега ми плащат,евентуално...Не се знае още и това!Майната им на парите,те ми съсипаха тийн годините,сега ми бутат пари да се бъхта като идиот и да си забия дипломата на стената след 5 години и тогава да карам буса.Кофти бъдеще е това,то дори го няма!
Сега съм склонен да приема офертата,защото нямам избор,предаден съм от всички,дори сам се прецаках,искам просто ново начало :(

smile_and_shine
02-10-2008, 16:25
Не съм се подготвял обаче за студент,не съм ходил на уроци,математиката никак не ми върви и ако не ме приемат не знам какво ще правя...
А да седна да уча може би е късно...
не е късно, спокс :wink: Само реши какво искаш да учиш. Примерно имаш достатъчно време да се подготвиш с география - темите не са кой знае колко много :-o Щом казваш, че математиката не ти е силна, избирай нещо друго