PDA

View Full Version : Смисълът?



real-girl
02-04-2008, 17:41
В какво откривате смисъла на тоя(своя) живот ?

Special K
02-04-2008, 17:42
В смъртта....

Blacklisted
02-04-2008, 17:43
Ф Любофффффтаааа

Canis_Dirus
02-04-2008, 17:47
Да си чопля носа и да си правя топчета с изваденото.

cannabinoid
02-04-2008, 17:47
НАРКОТИЦИТЕ СА МОЯТ ЖИВОТ ! :D :D :D е и ти също :D

kPuCkA
02-04-2008, 17:49
Ам....
секса
наркотиците
алкохола
цигарите

Madness
02-04-2008, 17:53
Да си чопля носа и да си правя топчета с изваденото.

EJI4eTy
02-04-2008, 17:57
аз пък не откривам ама абсолютно никъф смисъл !!! 8-)

RAWRRR
02-04-2008, 17:58
Смисълът на живота за мен не е нещо сакрално,фундаментално..не о много лирично,което може да бъде описано с красиви думи..

Най-просто казано,смисълът на живота е в това да се събуждаш сутрин,да се погледнеш в огледалото и да кажеш "ебаси,пъпката,която му се е появила между веждите",също в това да излизаш да пиеш кафе с приятелки и да се отдадеш на клюки,или да отидеш на концерт и да се счупиш от подскачане,да закъснееш за лекции и да влезнеш посредата и всички да те гледат презрително,че си обезпокоил идилията..

Смисълът на живота е в малките неща,случки и реплики,независимо дали са добри или лоши,добавят нюанси към цялостната картина и когато остарееш ще си човек с много спомени и пълноценно изживян живот.

Canis_Dirus
02-04-2008, 18:03
Най-просто казано,смисълът на живота е в това да се събуждаш сутрин,да се погледнеш в огледалото и да кажеш "ебаси,пъпката,която му се е появила между веждите"
А има ли смисъл да я стиснеш?

ToySoldier
02-04-2008, 18:04
няма смисъл :(

RAWRRR
02-04-2008, 18:07
Смисъл винаги има. :)

Еми това е офтопик,но понеже напоследък малко ме дразниш и знам че си нaтуралист и харесваш парадоксите,ето ти едно видео специално за теб и отговарящо на въпроса ти..

http://vbox7.com/play:da7c6258

Tazadar
02-04-2008, 18:11
Да чукам малките пачаврета :smt008

Canis_Dirus
02-04-2008, 18:14
Махна таговете, а? Мммм не те е срам! А това не беше пъпка. Не важи! Но видеото определено имаше смисъл!

LipSoFAnAnGel
02-04-2008, 18:14
Смисъла на живота за мен е да съм щастлива, да не съжалявам за каквото и да било, да имам приятели и хора, на които им пука за мен.Да се изградя като личност ......

psychopath
02-04-2008, 18:14
жица и джангър...

zleto
02-04-2008, 18:20
]Смисъла на живота за мен е да съм щастлива, да не съжалявам за каквото и да било, да имам приятели и хора, на които им пука за мен.Да се изградя като личност ......
^^
Мога да ти кажа,да те посъветвам предварително да забравиш за това да не съжаляваш за нищо и да имаш приятели и хора,на които им пука за теб. Все ще се намери за какво да съжаляваш,живота е такова нещо,че не може да не съжаляваш за нещо,а на някого да му пука за теб-приятели?!!? Най-много на близките ти да им пука за теб,на друг няма да му мигне окото ,повярвай ми. Просто бъди реалист. Накрая винаги се оказва така,макар че много хора се заблуждават и се лутат във 'вярванията' си. Така ще е по-добре за теб,ако разбереш още отсега,че такива хора просто НЯМА. Така. Иначе за мен смисъла е в самото живеене,пребиваването ни тук,срещането ни с определени обстоятелства и справянето ни с тях и да постигнем нещо за себе си, може би да изградим семейство и да живеем,да живеем добре-така,както ние си го наредим.

DaemonBoy
02-04-2008, 18:20
АЛКОХОЛАААААААААААА!!!!!!!!

RAWRRR
02-04-2008, 18:24
Махна таговете, а? Мммм не те е срам! А това не беше пъпка. Не важи! Но видеото определено имаше смисъл!

Това някакъв жалък опит за ирония ли беше?
Малко неуместна ми се струва.
Я кажи ти какъв е смисъла на живота ,не в твоя,а в този на всички хора?

И ако може без ирония,сарказъм,гротеска,п остотия,оригиналничене и тн - така всички може да го обясним.

Disrespect
02-04-2008, 18:28
няма смисъл :(

така е.. :(

искаш ли да направим групово самоубийство?

Canis_Dirus
02-04-2008, 18:38
Това някакъв жалък опит за ирония ли беше?
Малко неуместна ми се струва.
Я кажи ти какъв е смисъла на живота ,не в твоя,а в този на всички хора?

И ако може без ирония,сарказъм,гротеска,п остотия,оригиналничене и тн - така всички може да го обясним.

Погледнато от една страна смисъла можем да сведем до едно просто продължаване на рода. Като мухи еднодневки. Раждате се, развиват се, правят секс и умират. Това е.

А погледнато от друга... Животът е едно търсене на щастието. Понеже щастието никога не стига, винаги може да се иска повече. Смисълът е да се обърнеш назад и да виждаш само щастливи моменти, да погледнеш напред и пак да виждаш само щастливи моменти.
А щастлив могат да те направят много неща. Може да е един сладолед, едно цвете, може и да е когато усетиш как детето ти рита в корема на жената на живота ти (или в твоя - според пола).

Изобщо всяка нещо, което правим има за цел да ни достави щастие. Пък дали ще променяме световния ред, или ще пренареждаме книгите в библиотеката си - все тая.


П.П. Усещаш ли, че така ми разваляш имиджа на гадно копеле? Не те е срам!

Гад мръсна!
02-04-2008, 18:42
Смисъла на живота винаги ли трябва да се свежда до позитивни неща като щастие? Смисъла на живота на някой учен например може да е откритието на лек срещу СПИН-а или нещо от сорта. Смисъла на всеки живот е различен.

SuSamka
02-04-2008, 18:46
Или нема смисъл,или е шоколада... :D

Canis_Dirus
02-04-2008, 18:49
Смисъла на живота винаги ли трябва да се свежда до позитивни неща като щастие? Смисъла на живота на някой учен например може да е откритието на лек срещу СПИН-а или нещо от сорта. Смисъла на всеки живот е различен.
Ами ако искаш сведи живота си до безкрайна тъга и мъка. Слушай Fall out boy, регни се в сладура, напиши си в прфила Panic at the disco - I write sins not tragedies и тури няколко ревливи емотикона. После се срежи вените.

fake
02-04-2008, 19:09
смисъл няма
имам цел - да го изживея на макс, да си правя кефа без да ми пука, звучи клиширано, но е само един...или поне никой не се е върнал, за да каже какво има след него

st1ka
02-04-2008, 19:23
Смисъла е просто в това да се живее,да се радваш на малките неща...Да обичаш и да бъдеш обичан!Да постигнеш целите си,да живееш достойно!

Гад мръсна!
02-04-2008, 19:51
Смисъла на живота винаги ли трябва да се свежда до позитивни неща като щастие? Смисъла на живота на някой учен например може да е откритието на лек срещу СПИН-а или нещо от сорта. Смисъла на всеки живот е различен.
Ами ако искаш сведи живота си до безкрайна тъга и мъка. Слушай Fall out boy, регни се в сладура, напиши си в прфила Panic at the disco - I write sins not tragedies и тури няколко ревливи емотикона. После се срежи вените.
Не съм вложил такъв смисъл в казаното, но както и да е.

OtherDimension
02-04-2008, 19:52
Смисъла на живота винаги ли трябва да се свежда до позитивни неща като щастие? Смисъла на живота на някой учен например може да е откритието на лек срещу СПИН-а или нещо от сорта. Смисъла на всеки живот е различен.
Ами ако искаш сведи живота си до безкрайна тъга и мъка. Слушай Fall out boy, регни се в сладура, напиши си в прфила Panic at the disco - I write sins not tragedies и тури няколко ревливи емотикона. После се срежи вените.
и учена, за който говори тя ще е емо, нали?
хубаво е да се правиш на як и как си много над сладур.ком и емо-тата ама го прави на място :)

Canis_Dirus
02-04-2008, 20:01
и учена, за който говори тя ще е емо, нали?
хубаво е да се правиш на як и как си много над сладур.ком и емо-тата ама го прави на място :)
А според теб, дали същият този учен не вижда в създаването на лек за СПИН ултимативното щастие? Да му е целта в живота?
Ако беше ЕМО щеше да се откаже след първия опит.

Изобщо приемра с "учения" беше невероятно тъп. Бла Бала щстието били позитвно. Ми лека за спин какво е? Да беше дал за пример живота на някой ирански учен, които работи за създаване на атомна бомба. Аматьори.

И не съм много над сладура и импулса, а доста под- щото съм дебел и грозен. Ама съм щастлив.

HexGirl
02-04-2008, 20:03
smisala e si4ki da pitat neprestnno ima li smisal i nakraq da razberta 4e smisal ima samo v tova da se pita dali ima smisal i nakoi den zdrave i jivot 6te dorasnem da razberem 4e ajaba to4no tova e smisala nujno li e da tursim ne6to tolkova dalboko kato to si e qsno 8-)

OtherDimension
02-04-2008, 20:04
тя имаше предвид, че учена няма да е като фейк - да си изживява живота лентяйската и това да му е невероятната мисия в живота...
а иначе и за иранския учен ще е позитивно ако я направи тая бомба или някакъв вирус
а иначе може да си всякакъв на външен вид и да си над сладура, флиртче и т.н.

Canis_Dirus
02-04-2008, 20:09
тя имаше предвид, че учена няма да е като фейк - да си изживява живота лентяйската и това да му е невероятната мисия в живота...
а иначе може да си всякакъв на външен вид и да си над сладура, флиртче и т.н.
АХам. Е какво значение има, как си изживяваш живота и какво правиш, за да си щастлив?

Някой намират щастие в това да лепят изсъхнали листа по страниците на тетрадки, други си препарират бръмбъри, трети играят компютърни игри. Тяхна си работа, щом това ги прави щастливи. Животът си е техен, както и мисълът му си го намират те. Ако някой е щастлив да лежи и да пърди и да гледа тавана - супер. Кои сме ние, че да съдим, кой как си живее живота?

OtherDimension
02-04-2008, 20:11
аа, аз не претендирам да я съдя
през един орган ми е какво ще си прави в живота

rosskata
02-04-2008, 23:00
Различно понятие е за всеки.

За мен като се замисля, смисълът е прост.

Днеска дишам , ям спя, следователно живея.
Утре, или когато там- няма да дишам, няма да съм, ще изчезна веднъж и завинаги.
Имам някакви си там годинки съществувание, които на фона на вечността са по- малко от нищо.

Така че такива глупости като висши цели и като си погледнел назад какво си щял да видиш, не ги възприемам. Живея си тук и сега, и не му мисля много- много , като стана на 70 (дай си Боже), какво ще си спомням за живота си (тогава ще съм вече изкукуригала най- вероятно, и нищо няма да си спомням така или иначе)


КОлкото до търсенето на щастието, напълно съгласна съм с Canis_Dirus. Щастието за всеки е нещо индивидуално.
А всички се стремят към него, защото това ни е в природата.

eu.hyricane
02-05-2008, 06:48
da ti pikaq na tabieta, predi 2 sedmici pusnah sa6tata tema, 6iban plagiator -_-

summergir1
02-05-2008, 06:56
В какво откривате смисъла на тоя(своя) живот ?
аз ако знаех... щях да съм гений :D

FelisDirus
02-05-2008, 07:33
хахах.. като прочетох "Смисълът.." и веднага ми мина през на ума "на живота..". След това изсумтях отегчено и си помислих, че не е възможно. Е, явно е.

Баси клишираната тема.

Сега поразсъждавайте малко и върху смисъла на любовта...

Blacklisted
02-05-2008, 07:41
Аз ще стана велик, вие се оправяйте 8)

_donna_
02-05-2008, 07:54
Да си чопля носа и да си правя топчета с изваденото.

И после да ги хвърляш зад леглото... :lol:

LipSoFAnAnGel
02-05-2008, 12:05
]Смисъла на живота за мен е да съм щастлива, да не съжалявам за каквото и да било, да имам приятели и хора, на които им пука за мен.Да се изградя като личност ......
^^
Мога да ти кажа,да те посъветвам предварително да забравиш за това да не съжаляваш за нищо и да имаш приятели и хора,на които им пука за теб. Все ще се намери за какво да съжаляваш,живота е такова нещо,че не може да не съжаляваш за нещо,а на някого да му пука за теб-приятели?!!? Най-много на близките ти да им пука за теб,на друг няма да му мигне окото ,повярвай ми. Просто бъди реалист. Накрая винаги се оказва така,макар че много хора се заблуждават и се лутат във 'вярванията' си. Така ще е по-добре за теб,ако разбереш още отсега,че такива хора просто НЯМА. Така. Иначе за мен смисъла е в самото живеене,пребиваването ни тук,срещането ни с определени обстоятелства и справянето ни с тях и да постигнем нещо за себе си, може би да изградим семейство и да живеем,да живеем добре-така,както ние си го наредим.Може и да си прав, понякога и аз си го мисля това, близките са единствените, които им пука за тебе приятелите понякога само използват и когато се появи някой др по интересен те махат, не те търсят повече :( за жалост

HAGVXSXVH
02-05-2008, 12:52
в всичко.. :)

namina
02-05-2008, 13:35
Да си чопля носа и да си правя топчета с изваденото.
:lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Alcohooligan
02-05-2008, 13:45
... да се наяждам с мъшрумки и да цикля в "плазма", майнаааааа... поклон! 8-)