PDA

View Full Version : Подкожни косъмчета - идеи и съвети?



tifout
02-05-2008, 13:02
Здравейте на всички,
от скоро използвам епилатор(Philips Satinelle) и около седмица след епилация се получават едни ужасни косъмчета, които не излизат на повърхността...зачервява се около тях - ужасно е! Досега ги търпях и от време на време ги махах с малка карфица или чрез едно като "гъба", с което като се натъркаш(не веднага след епилация разбира се, би било неописуема болка иначе) кожата се "протрива" и част от косъмчетата се подават навън, но отново има такива, които остават. Ако е възможно дайте съвети за това как да предотвратя появяването на тези косъмчета или ако е невъзможно това - как да правя така, че да излизат навън безпроблемно? С нещо ще трябва да третирам кожата си или? След епилация винаги слагам някой хидратиращ крем или най-често - крем Здраве, предполагам надали е заради това?
Дайте идеи, че скоро идва топлото време, а с зачервени крака няма да ми е приятно да излизам навън! :?

HAGVXSXVH
02-05-2008, 13:29
ами аз зимам сода и с малко душ гел намазвам крака и търкам с гъбата(с грапавото)и те си излизат :)

tifout
02-05-2008, 17:11
А каква по-точно е тази сода? :oops:
И действа ли наистина ефикасно?

Мерси за отговора също :)

fiama
02-06-2008, 09:46
Моят вариант за премахване на подкожните косъмчета е малко странен, но на мен ми помага много. Като забележа, че са се появили, при къпане, търкам целите крака с онова за премахване на мъртвите клетки от петите- пемзата. Естествено търкам не много силно, за да не нараня кожата, но определено има ефект. Важна е също и редовната ексфолиация на кожата- или със купен ексфолиант или с домашно приготвен- утайка от кафе смесвам с малко душ-гел и търкам. След елипация задължиелно се намазвай с лосион за тяло, например на Нивеа. Късмет ;)

tifout
02-06-2008, 12:21
Мерси много :)

А колко струва приблизително един такъв ексфолиращ крем - наясно съм, че ще има различни видове(съответно и цени) затова към какъв да се насоча с добро действие и не прекалено скъп?

hooliganka89
02-06-2008, 14:02
Оф аз имам супер голям проблем с един подкожен косъм :lol:
Той не е на крака а на едно по деликатно място и сега ще трябва да си направя малка операция заради тъпото ми невнимание :?

tifout
02-06-2008, 14:26
Уау, чак операция?! Толкова ли са опасни този вид косъмчета? :shock: