PDA

View Full Version : За противозачатъчните хапчета



christina_aguilera
02-05-2008, 13:12
Искам да попитам дали противозачатъчните хапчета вредят ако се взимат по-отрано(както е в моя случай-на 16 съм). Разбирам, че това са си хормони, но ако са предписани от лекар дали ще навредят на организма като цяло?
Предпочитам да пишат по-компетентни по въпроса, лекари ако има още по-добре, но и да не сте пак може да пускате коментари :)

HAGVXSXVH
02-05-2008, 13:26
еми Щом са изписани от лекар..едвали ще ти навредят!

_BoSSy_
02-05-2008, 14:17
Аз чакам да ми започне нов цикъл и започвам да ги взимам.Говорила съм с гинеколога на маика ми и тои ми каза,че няма да има никакви проблеми..Има хапчета които са предназначени точно за жени които не са раждали.
Знам,че при приемането на тези медикаменти менструацията е по-безболезнена и идва на точно определен ден(което е голяяяям плюс спопред мен :) )
Другото е,че противозачатъчните лекуват стерилитет,намаляват косопада,омазняването на кожата...и имат още куп други предимства..
Ако са ти изписали правилните таблетки,няма да имаш проблем.
Иначе може да напълнееш или отслабнеш,да ти се повръща..да се чувстваш дискомфортно и т.н. НО тези странични ефекти се появяват при НЕПРАВИЛНО изписване на хапчетата!!
Аз също съм на 16(ако това има значение).
Дано съм ти помогнала поне малко :)

christina_aguilera
02-06-2008, 10:45
А също до колкото знам, хапчетата се пият 21 дена и после 7 дена почивка за цикъла. Ами ако не ми дойде през тези 7 дни, а докато пия хапчетата? Ко прайм :-|

_BoSSy_
02-06-2008, 15:56
Ако не ти доиде през тези 7 дни ще трябва да се консултираш с лекар.Но хапчетата регулират цикъла и ако ги пиеш правилно,всичко ще си е по реда.
По принцип таблетките са 21 и когато вземеш последната до 2-3 дни трябва да ти е дошло.Както ти казваш 7 дни се почива(по време на менструацията) и на 8мия ден (независимо дали ти е свършило или не) започваш нова опаковка :)
Аз днес си купих и прочетох от-до информацията за таблетките..сега чакам само да ми доиде до 2-3 дни и ги почвам ... :D :D

christina_aguilera
02-08-2008, 11:44
Ако не ти доиде през тези 7 дни ще трябва да се консултираш с лекар.Но хапчетата регулират цикъла и ако ги пиеш правилно,всичко ще си е по реда.
По принцип таблетките са 21 и когато вземеш последната до 2-3 дни трябва да ти е дошло.Както ти казваш 7 дни се почива(по време на менструацията) и на 8мия ден (независимо дали ти е свършило или не) започваш нова опаковка :)
Аз днес си купих и прочетох от-до информацията за таблетките..сега чакам само да ми доиде до 2-3 дни и ги почвам ... :D :D
На теб лекар ли ти ги изписа? Ако да какви прегледи ти направи?

_BoSSy_
02-08-2008, 13:54
Единственото което ме попита гинеколога беше дали съм алергична от нещо.Каза ми да пия Логест и ми обясни кога и как се пият хапчетата..това беше.

christina_aguilera
02-08-2008, 16:36
Единственото което ме попита гинеколога беше дали съм алергична от нещо.Каза ми да пия Логест и ми обясни кога и как се пият хапчетата..това беше.
По принцип не е много хубаво така, в смисъл, че би трябвало да ти направи пълни изследвания, но едва ли на лекаря ще му се занимва.
Искам да кажа, че това не е достатъчно, за да се предпишат такива хапчета. Чела съм за това, не си го измислям.

_BoSSy_
02-09-2008, 07:54
Ами да,така е.
Но не са малко момичетата които са започнали да ги пият без праглед...
Пък и ако имам някакъв проблем или дискомфорт,ще му се обада веднага за консултация.. :)

pomo6tplz
02-09-2008, 10:09
а тези хапчета със какъв вкус са има ли с шоколат?

christina_aguilera
02-10-2008, 13:33
Ами то по тази логика за какво ми е да ходя на лекар да искам направление или да си плащам. И аз не съм алергична към нищо хаха Да..и като наддам 5 кила да отида да му се обадя хах #-o По-добре отиди при някой по-свестен гинеколог да те прегледа и тогава да видим дали ще ти изпише същите хапчета ;)