PDA

View Full Version : Ще си купя първия GSM



monityY
02-05-2008, 14:08
:shock: Колкото и странно да звучи... До сега не съм имала gsm-апарат.Сега след 2 седмици ще ми взимат...Нищичко почти не разбирам от телефони,ползвала съм на маика ми телефона мисля че беше "Simens-C45" ...Доста стар модел..Беше преди 3-4 години случая когато го използвах..От тогава не съм боравила с телефон..Въпроса ми като цяло е:"Можете ли да ми обясните съвсем подробно всичко,що се отнася до телефоните?"За сметката,за ваучерите,за офертите...За най добрия оператор.Аз лично съм се насочила към "Mtel"...За това "блуто","инфра черен порт(или както там се нарича" и абе изобщо за всичко,"Как да си качам песни на телефона,с usb кабел ли?" И т.н.. И ако можете да ми препоръчате някой телефон за около 100 лв.. с камера,mp3 плеър г/д това,ще е добре..Ако има някъде форум където всичко е обясненое за gsm-те,моля дайте го,ако не моля обяснете ми вие... Много ми е тъп въпроса-знам.Но за всичко си има първи път. :)

т.7
krem4et0

olive_oil
02-05-2008, 14:38
виж миличка, аз съм на глобул, а всяка компания си има различни условия (в смисъл номер към оператор и т.н...) Значи аз имам NOKIA, незнам какъв искаш да си вземеш, и за това не мога да ти обясня нещо по-подробно. Знам само че се оправям перфектно само с нокии, с нищо друго ако щеш вярвай. Не ми е изчерпателен отговора, но не забравяй че в пакета на Мтел, а и на който и да е оператор, ще има книжка с упътване. в кутията с телефона ти също. Можеш да ги прочетеш и всичко ще ти стане ясно. А и няма както да се залъгваме - техника се разучава и научава с пипане!!! :D :D :D :D А ако още имаш някакви въпроси няма проблем да влезеш в магазина, в който си пазарувала (или поне от същата верига магазини да е) и да попиташ каквото не ти е ясно. Запомни първо, че хората са там, за да отговарят на въпроси. И второ - няма глупав въпрос, ако се притесняваш от това как ще прозвучи, просто си подбери думите по-така. В крайна сметка цял живот се учим. кажи каква марка телефон ще си вземеш : )

ilenceto
02-05-2008, 14:49
Виж това с обяснението е твърде дълго,затова ще те посъветвам да не се изхвърляш много със скъпи и модерни телефони.Като за начало си вземи някакъв по-простичък,постепенно ще се научиш на него,и след това мини на по-модерен и по-добър,всичко се научава постепенно!това е моят съвет :)

monityY
02-05-2008, 14:50
Ок,мерси ..Щом ще има книжка с упътване нп :)

monityY
02-05-2008, 14:51
Незнам какъв телефон ще си зимам..Тепърва ще обикалям из центъра :)

NSDAP
02-05-2008, 15:22
Препоричвам ти да минеш на лууп
яко оферта е,ние цлята компания сме на loop :)

air_J
02-05-2008, 15:28
аз не бих се наел...
Като и гледам подписа - и аз не бих се наел! :razz:

bebeto0o
02-05-2008, 15:40
Takammm po4vame. Az ti predlagan Sony Ericson, za6toto te sa si "Mercedes" pri telefonite :D Sea za extrite. Na4i zaduljitelno gledai da ima Bluetooth (blyty) i/ili Ir (Infra 4erven port - Toi e edna 4erna plastinka otgote, ili otsrani na telefona i s nego se prehvurlq muzika kato se pribliji s porta na drugiq telefon). Kamerata gledai da e nad 1 Mp (mega piksel) i nai dobre s pove4e cvetove. Taka posle za ka4vaneto na muzika i kartinki - Emi ako gi ka4va6 s Bluetooth si go vklu4va6 ot nastroikite na telefona i ot drug telefon ispra6ta6 pesenta ili kartinkata na tfoq izliza 4e ti ispra6tat fail ti go priema6 i gotovo (male mn slojno stana,ama spox lesno e) S Ir e su6toto samo 4e kakto kazah trqbva da dobliji6 portovete na rastoqnie ne pove4e ot 20 sm. S USB kabel se ka4va kato vklu4i6 kabela v kompa i v telefona i 6te 4ete6 v knijkata na telefona opisanieto kak to4no se ka4va i se svalq suotvetno ot kompa na tela. Gledai pametta mu da e nad 20 MB ili da ima slod za karta (za da si sloji6 karta s dopulnitelna pamet, 4e da ima6 mesto za pove4e raboti) Ima telefon4eta s takiva ne6ta ot 200 doo ... 2000 lv :) Drugo kvo... aaa za operatorite - ve4e za tqh ti re6ava6 nai dobre v magazina da ti predlojat. Mi ako ima ima6 ? pitai :) Dano sam ti pomognala :):):)

monityY
02-05-2008, 17:19
Ами мерси много,но аз искам телефон за 100тина лева,виждала съм такива нови с камера и мп3 плеър..Дано не се лъжа има такива нали? а за около 100 лв ще има ли блуто или инфра червен порт?И искам да питам като кажа камера.. се разбира и за снимане на снимки и за видео записи нали?

mhmhmhmhm
02-05-2008, 17:24
Sony ericsson k310i
вече май е 100...

Presley
02-05-2008, 17:25
Ок,мерси ..Щом ще има книжка с упътване нп :)
То е доста блиэо до акъла,че ще има опътване.Е,да ,иэисква се да имаш акъл,эа да се досетиш.. :D
А и эа 100 лв се съмнявам да намериш такъв телефон,какъвто искаш.

AliceSw
02-05-2008, 17:34
нека не се лъжем, евтините модели Ериксон са кошмарни...скъпите по-стават, но като общо много им се преебават говорителите...може би най-добре ще нещо такова:

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=895 - това има памет и мп3, но няма камера, и все пак за парите е перфектно

за повече парички...за повече ще потърся, ако кажеш да колко

mhmhmhmhm
02-05-2008, 17:41
да,ве...
от 1 година сигурно си карам с тоя
падал е къде ли не,играла съм цял ден на игри или
пък съм слушала музика
ии нищо му няма
то пък и за тия пари к'во очакваш...

Boot
02-05-2008, 17:51
блуто :lol:

monityY
02-05-2008, 17:54
блуто :lol:

Мноо смешно -да! Се 1 ТИ ОТ НОВОРОДЕН СИ ЗНАЕЛ КАК СЕ ПИшЕ И КАКВО Е ЕБАТИ..кЪВ ти е проблема?

monityY
02-05-2008, 17:55
нека не се лъжем, евтините модели Ериксон са кошмарни...скъпите по-стават, но като общо много им се преебават говорителите...може би най-добре ще нещо такова:

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=895 - това има памет и мп3, но няма камера, и все пак за парите е перфектно

за повече парички...за повече ще потърся, ако кажеш да колко

До макс 130лв

Boot
02-05-2008, 17:56
блуто :lol:

Мноо смешно -да! Се 1 ТИ ОТ НОВОРОДЕН СИ ЗНАЕЛ КАК СЕ ПИшЕ И КАКВО Е ЕБАТИ..кЪВ ти е проблема?
ти новородена ли си ??? :-o

AliceSw
02-05-2008, 18:30
към ериксоните съм предубедена, на всички около мен, които са имали се преебават...цяло лято се смях на един прител как почва да си блъска телефона по масата, когато някои му звънне, или да си говори сам "...да, аз те чувам, ама ти не ме чуваш, да знам, ама не ме чуваш...", отскоро и на една съученичка почна често да се случва...

http://www.mobilebulgaria.com/mobiles/view.php?id=1344 - това е прилична оферта за тея пари, вероятно ще се свали още от цената, ако е на договор

ЕPu
02-05-2008, 19:21
е ти майка, баща, роднини, приятели, съученици имаш ли??? Нямаш ли толкова кой да ти обясни и покаже всичко пред теб, та питаш тук...?

monityY
02-06-2008, 11:26
е ти майка, баща, роднини, приятели, съученици имаш ли??? Нямаш ли толкова кой да ти обясни и покаже всичко пред теб, та питаш тук...?

Ами,щом питам вас,очевидно няма кой друг...

puppy
02-06-2008, 17:40
Можеш да си купш втора употреба, но внимавай, гледай да е запазен и по възможност да познаваш човека. Но след като не разбираш от телефони по-добре не рискувай с втора употреба (въпреки, че ще ти излезе наистина евтино). За да се чувстваш по-уверена като тръгнеш по магазините попрочети нещо из интернет. Влез в някой сайт за телефони, виж какви предлагат, какви екстри имат и си прецени кой си струва и кой не. Според мен нокиите са качествени телефони (и не само според мен), но пък до 130лв не знам доколко ще отговаря на изискванията ти.
Гледай да има повечко памет, щом искаш мп3 плейър, 30Мб поне...
Камерата ако е VGA снимките определено няма да са качествени, но все пак зависи и от телефона, виждала съм снимки от такава, които са доста добри(като за ви джи ей де) Може би трябжа да търсиш с около 1,3мегапиксела(дано намериш за 100ина лева)
Инфрачервения порт вече излиза от употреба, новите модели са предимно с блутуут, но пък с инфрачервен порт също можеш да си прехвърляш от компютъра на телефона и обратно.
за мп3 плейъра не знам какво да ти кажа, едва ли ще е много качествен, но... все пак си е развлечение, въпреки че аз лично не можах да свикна да седя със слушалки в ушите(на мен всички слу6алки са ми големи и ми падат, явно имам нестрандартно малки уши)
ами сега ще потърся малко...
http://gsm4you.com/shop/samsung-x620-p-431.html
http://novgsm.com/a2/offers.asp?tm=405&mo=461&parent=3118&m=10
ето този има всичко - http://novgsm.com/a2/offers.asp?tm=405&mo=6267&parent=3118&m=10
http://novgsm.com/a2/offers.asp?tm=2&mo=8640&parent=3118&m=10
ами потърси и ти, просто напиши GSM в гугъл и ще намериш много сайтове, а най-добре директно в магазина да питаш какво ще ти предложат, айде успех, после се похвали какъв си взела :)

monityY
02-06-2008, 18:01
Какво мислите за Sony ericsson W200?

GameFace
02-06-2008, 18:43
Nokia 1112!

Няма втори такъв ТЕЛЕФОН! (ТЕЛЕФОН, защото не цъфти от екстри, но се държи като истинска слушалка!)

puppy
02-07-2008, 04:45
Мисля, че ще ти свърши много добра работа! Не е най-добрия телефон на света, но пък за парите си е идеален. (W200) Uspeh!

apparition
02-07-2008, 08:31
Sony ericsson k310i
вече май е 100...
Леко старичка тема
ама искам да изкажа почита си към този телефон...ее когато ми го взеха беше за 500 лв. ЛЕЛЕ тфа няма счупване....железен телефон! много си го обичкам :-) какво ли не съм преживяла с него :)))))))

gorska
02-07-2008, 11:32
http://novgsm.com/a2/offers.asp?tm=405&mo=6267&parent=3118&m=10

Само за този да кажа, че съм почти 100 процента сигурна, че няма Bluetooth. Но според мен е най-добрия избор за цената си.

gorska
02-07-2008, 11:33
Sony ericsson k310i
вече май е 100...
Леко старичка тема
ама искам да изкажа почита си към този телефон...ее когато ми го взеха беше за 500 лв. ЛЕЛЕ тфа няма счупване....железен телефон! много си го обичкам :-) какво ли не съм преживяла с него :)))))))

Извинявай, чак сега видях мнението ти, ще ми кажеш ли има ли блутуут?!

monityY
02-07-2008, 17:21
Какво мислите за Sony ericsson W200?

А този телефон записва на камера нали?И може ли някой да ме светне за абонамента от 5лв на месец и тия 100 безплатни минути към един избран номер.Става въпрос за офертата на глобул.Не ми пращайте сайта на глобул,чтох кфо пише там ама не мога да разбера. ;)

AliceSw
02-07-2008, 17:36
не са към един номер, към 3 са...отиваш да си купуваш телефона, с родител най-добре (трябва ти пълнолетен, за да е договорът на негово име), и ти активират картата...5 кинта на месец, в които са включени 100 минути разговори към 3 номера на ГлоБул, вероятно служителят ще те попита и ще ти ги въведе веднага, щом си вземеш телефона

LiLGrizzly
02-07-2008, 20:42
zemi si nekuf 2-ra raka ama dobari zapazen ! nokia sa mn zdravi ! imal sam simens,sony aricsson,nokia i az ti govorq ob6to 9-pati sam si gi smenql na tazi marki ! samo poslednia pyt bqh na nokia e po zdrav telefon nqma ! pone 150 pati sam go iztarval i ot mn visoko i ot mn nisko e ni6to my nqma dokato siemens i sony... lele 2-ro iztarvane i za bokluka ! za kompania prepora4vam ti mtel kakto kazaha loop :) zapomni trqbva da ima6 bloet.. s begi si kupi6 ot pazara takoa ustroistvo za kompa i si mqta6 ot tam ;] str 15 lv 10 metra i kam 30 lv za 100 metra :)

GameFace
02-07-2008, 21:56
zemi si nekuf 2-ra raka ama dobari zapazen ! nokia sa mn zdravi ! imal sam simens,sony aricsson,nokia i az ti govorq ob6to 9-pati sam si gi smenql na tazi marki ! samo poslednia pyt bqh na nokia e po zdrav telefon nqma ! pone 150 pati sam go iztarval i ot mn visoko i ot mn nisko e ni6to my nqma dokato siemens i sony... lele 2-ro iztarvane i za bokluka ! za kompania prepora4vam ti mtel kakto kazaha loop :) zapomni trqbva da ima6 bloet.. s begi si kupi6 ot pazara takoa ustroistvo za kompa i si mqta6 ot tam ;] str 15 lv 10 metra i kam 30 lv za 100 metra :)


Можеш ли да преведеш? Че нещо бяга и смисъл и всичко.... :)

PinkFloydSound
02-08-2008, 11:08
миличка, а не ти ли е идвало на ума, че можеш да се вземеш по-хубав телефон /около 200-200 и нещо/ на изплащане :-) защото за 100 лева...не ми се вярва да попаднеш на нещо добро...възползвай се от някоя оферта на компаниите за по-ниска лихва...а колкото до оператора...Глобул ти препоръчвам и по-точно Globul Smart където таксата е само 5 лева и имаш по 100 безплатни минути към 3 номера :-D айде късмет :-)

i'm so excited!
02-08-2008, 14:23
отиваш в магазин, избираш си телефон, купуваш си го.
в кутията към него 100% има инструкции за ползване, от включването до качването на музика и т.н.
а в магазина можеш да разпиташ по-подробно за плащането на сметка или кулуването на ваучер. там ще ти обяснят всичко.

monityY
02-08-2008, 15:34
http://www.globul.bg/bg/promotion.html?id=2183 Тук пише че е само към един номер.

Iria
02-08-2008, 16:11
Аз лятото си купих Сони Ериксон к510i.Беше 240 лв, но закупуваш само телефона.По-късно с Глобул Смарт падна на 120лв.Мисля, че още го предлагат.Не знам за 100 лв какво може да си намериш, ама тоя Сони Ериксон има камера 1.3 мегапиксела, мп3, композитор, 65 000 цвята(може и да са повече не знам),ММС, инфрачервен порт, блутут и т.н..Само няма радио.А Глобул Смарт означава, ако не знаеш да си на сметка към Глобул-на месец се плаща 5 лв такса, имаш 100 безплатни минути към 3 номера(от Глобул), с другите оператори и Глобул е 29 ст.

monityY
02-08-2008, 17:21
Ем има ли значение че ше си го зема от германос?Ама ше съм на сметка към глобул за 5 лв.. И аз прочетох че безплатните минути са към 1 номер.

puppy
02-09-2008, 15:27
абе ти, верно, що не си вземеш телефон на изплащане? ако е 200лв, ще плащаш по 20лв/месец. Ако взимаш стипендия - готово, даже тези 100, които си спестила ще ти останат за нещо друго :)

Mamut
02-09-2008, 17:36
Sony Erricson k300i мисля , че вече цената му е под 100 лв.

cannabinoid
02-10-2008, 00:12
Като си купиш телефон с готин звук мп3 плеър и готина камера го постни в форума моляте :)

InFluEnCe
02-10-2008, 02:43
mi ti ako iskasH da ima i kamera i mp3 i inFra reD..nqq da e 100 Lw..tui 4e.. :?

monityY
02-10-2008, 09:54
абе ти, верно, що не си вземеш телефон на изплащане? ако е 200лв, ще плащаш по 20лв/месец. Ако взимаш стипендия - готово, даже тези 100, които си спестила ще ти останат за нещо друго :)

Не ми тряя на изплащане.Няма да го плащам аз.На 14 съм :lol: И няма никъф смисъл,така или иначе ще ги платя тия пари.. А телефона който ще си взема последно е:Sony ericsson W200... Само за промоцията на глобул не разбрах,тъй като не ми отговорихте,но нищо.. Ще су го взема за 119 лв 8) от Германос