PDA

View Full Version : благородно, глупаво, нечестно?



olive_oil
02-05-2008, 14:26
Здравейте. Ще ви представя примерна ситуация, без имена и лирични отклонения, но ще се радвам да ми обърнете внимание. Интересно ми е какво смятате за това някое момиче да е с някой, защото този някой го харесва, но момичето не изпитва същите чувства. Примерно момичето е влюбено (има симпатии) в някой друг, но тази любов е "невъзможна" (не клишираната дилема "невъзможна любов", защото тук говорим за абсолютно невъзможна любов - тялом и духом, както се казва.) Смятате ли, че ако някой неможе да е щастлив със собствения си избранник, то поне може да дарява щастливи мигове на някой друг? Благородно ли е това според вас, или е нечестно да го залъгваме, едва ли не? Трябва ли да се примирим с тази невъзможна любов и да сме с някой, за да му доставим радост, или на всяка цена да я преследваме?!? Ще се радвам на всякакви постове, дори отрицателни :) :) :) :)

led_i_ogyn
02-05-2008, 14:30
От една страна много нечестно, от друга много благородно.Според мен обаче няма смисъл, защото никой не може да издържи с човек към който няма чувства.Повече е нечестно според мен, зашото лъжем и него и себе си.

Barbaronka
02-05-2008, 14:31
Ami,ako momicheto ne obicha tova momche to shte se izmuchva?!
Kakva radost bi dostavila na momcheto,kogato ne e vlubena i ne moje da dade vsichko,koeto tova momche zaslujava?
Taka samo shte go naranqva!
Tova ne e blagorodnost,a podigravka!!! Ili go obichash i si s nego,Ili ne go luji!

radito
02-05-2008, 14:31
Еми аз бих опитала с този човек, в някои случаи след време започва да ти става наисина хубаво с него и той е неизменна част от живота ти.Е,разбира се ако видя че изобщо не вървят нещата ще поискам да се разделим, но нищо не губя ако опитам :)

BlueFace
02-05-2008, 14:44
О6те не съм про4ел другите менения не 6те побързам да отговоря...
Аз съм против,за6тото само си помислете колко по 6тастлив 6те е този някой с наистина искрен 4овек до себе си .Пък и така тя ограни4ава себе си и него.Ако го зареже той 6те тъгува,добре,ама така му се дава възможност да намери този някои за когото винаги е ме4тал...И от друга страна и на нея и се дава съ6тата възможност.Не е добре да се живее в лъжа и заблуда.За6тото някой ден той може да разбере 4е целият мъ живот е минал в една "лъжа".
Двама трябва да са заедно само ако споделят 4увствата си. :) :)

olive_oil
02-05-2008, 14:49
мерси за коментарите до сега. Щом смятате че не е добре да има връзка без чувства, това означава ли, че за да не живеем в лъжа, трябва да преследваме любовта си там, където е , колкото и далеч да е и колко и да е невъзможна. Наистина ли "няма нежъзможни неща, само недокрай следвани мечти" ?

koalka
02-05-2008, 14:51
Никакво благородство не е това, това ми звучи като "ах, добрата, няма чувства към него, ама е с него и иска да му помага"...
Е, добре, ти(или за който там говориш) щастлива ли си?Хубаво, залъгваш го и му показваш несъществуващите чувства, играеш роля, а ти?Не можеш да ми кажеш, че ти е готино..
Общо взето тъпа история.

olive_oil
02-05-2008, 14:58
Никакво благородство не е това, това ми звучи като "ах, добрата, няма чувства към него, ама е с него и иска да му помага"...
Е, добре, ти(или за който там говориш) щастлива ли си?Хубаво, залъгваш го и му показваш несъществуващите чувства, играеш роля, а ти?Не можеш да ми кажеш, че ти е готино..
Общо взето тъпа история. права си, историята е супер тъпа, но не че искам да се правя на добра. Аз изхождам от позицията, че след като аз нямам този, който искам има ли смисъл да се отдръпвам от въпросното момче. Аз бих се зарадвала на поне малко внимание от този, който искам и бих му била благодарна за него, макар и само да играе театър. Изобщо нз какво да правя. и се надявам вие да ми помогнете.

koalka
02-05-2008, 15:01
Да играеш театър с чувствата - и твоите, и неговите не е от най-добрите идеи.Не, определено не бих благодарна да играе театър, дори и да го обичам от 5 години...Защото представяш ли си какво ще му е, ако разбере, че през цялото време си се преструвала или хайде, за една част.Ще му стане още по-зле, отколкото дори, ако си го отрязала.

Как да ти помогнем?Ти трябва сама да го направиш.Просто се раздели с него и не играй повече театър.

hooliganka89
02-05-2008, 15:03
Има случай любовта идва след време може този сучай да е такъв знае ли се...

BlueFace
02-05-2008, 15:08
мерси за коментарите до сега. Щом смятате че не е добре да има връзка без чувства, това означава ли, че за да не живеем в лъжа, трябва да преследваме любовта си там, където е , колкото и далеч да е и колко и да е невъзможна. Наистина ли "няма нежъзможни неща, само недокрай следвани мечти" ?
Да това е един от вариантите....Но може да се надяване любовта да ни открие отново.Аз не вярвам 4е любовта идва 1 път в живота...
НО естественно трябва да се уверим 4е сме влюбоени.За6тото има мн моментни увле4ения(особено през пубертета) през които ти се струва 4е си влюбен.Тя не ти излиза от главата и ранзи такива.Казвам го от ли4ен опит (на 15(без 4 месеца :) ) съм и съм имал мн от въпросните увле4ения).Има невъзможни не6та,но понякога ако си уверен и ре6ен любовта може да те отведе навсякъде.. :) :)

Disorder
02-05-2008, 15:11
Никакво благородство не е това, това ми звучи като "ах, добрата, няма чувства към него, ама е с него и иска да му помага"...
Е, добре, ти(или за който там говориш) щастлива ли си?Хубаво, залъгваш го и му показваш несъществуващите чувства, играеш роля, а ти?Не можеш да ми кажеш, че ти е готино..
Общо взето тъпа история.

Историята не е тъпа, просто явно не съвпада с твоите розови представи за любовта. Момичето обясни, че няма начин да бъде с този когото обича. До тук е ясно. Ако беше постнала тема "как да го забравя", нямаше ли да я посъветвате да бъде с някой друг, докато не открие следваща любов? Кое е по-различно в този случай? Та нима не е напълно възможно опознавайки въпросното момче да се влюби в него и двамата да бъдат щастливи? Още повече, че той я обича и ще положи максимални усилия за да я направи щастлива... Дай му шанс, мила, защото никога не знаеш от къде ще изкочи любовта и не се коси за това, че нямаш чувства към него. В крайна сметка всички сме съгласни, че любовта идва с времето и никой не може да твърди, че е обикнал половинката си в момента, в който я е видял...

olive_oil
02-05-2008, 15:28
а ако му дам шанс, това означава ли че съм се предала и отказала да спечеля другия? Момчето което ме харесва е мн добро, симпатино е и т.н. А този който искам все едно излезе от детските ми мечти (и като външност и като поведение) уникално същество. Именно заради уникалността си нямаме бъдеще. Ние не просто сме различни. Ние сме от различни светове и ако някого нещо стане между нас, това означава да се откажем и двамата от много неща. именно за това тая всичко в себе си. другия вариянт със него е да се виждаме само за секс, но това не е оферта, струва ми се.

Disorder
02-05-2008, 15:39
а ако му дам шанс, това означава ли че съм се предала и отказала да спечеля другия? Момчето което ме харесва е мн добро, симпатино е и т.н. А този който искам все едно излезе от детските ми мечти (и като външност и като поведение) уникално същество. Именно заради уникалността си нямаме бъдеще. Ние не просто сме различни. Ние сме от различни светове и ако някого нещо стане между нас, това означава да се откажем и двамата от много неща. именно за това тая всичко в себе си. другия вариянт със него е да се виждаме само за секс, но това не е оферта, струва ми се.
Ако му дадеш шанс ще означава единствено, че си реалистка, а не глупаво момиченце, което живее в розовия си свят и твърди, че цял живот ще чака принца... Между другото съм на мнение, че няма невъзможни неща, така че никога не спирай да се бориш, колкото и малка да ти се вижда светлинката в края на тунела. И за да завърша поста си ще ти кажа, че се намирам в твоето положение от доста години насам. Горе главата - живота е хубав, а любовта още по-хубава и нищо няма да те направи толкова щастлива, като това един ден да можеш да погледнеш назад и да си кажеш, че си живяла пълноценно и за себе си.

olive_oil
02-05-2008, 15:43
значи разбираш, че съм готова на всичко за да съм с моя "принц" дори и чисто физически - дори ден, час... колкото господ пожелае. Дори да му стана някаква играчка, господи и на това ще съм благодарна. Но дори и това незнам как да си извоювам. от това ме е страх

bebeto0o
02-05-2008, 15:49
мерси за коментарите до сега. Щом смятате че не е добре да има връзка без чувства, това означава ли, че за да не живеем в лъжа, трябва да преследваме любовта си там, където е , колкото и далеч да е и колко и да е невъзможна. Наистина ли "няма нежъзможни неща, само недокрай следвани мечти" ?

RazbIrAse !!!

koalka
02-05-2008, 15:50
Никакво благородство не е това, това ми звучи като "ах, добрата, няма чувства към него, ама е с него и иска да му помага"...
Е, добре, ти(или за който там говориш) щастлива ли си?Хубаво, залъгваш го и му показваш несъществуващите чувства, играеш роля, а ти?Не можеш да ми кажеш, че ти е готино..
Общо взето тъпа история.

Историята не е тъпа, просто явно не съвпада с твоите розови представи за любовта. Момичето обясни, че няма начин да бъде с този когото обича. До тук е ясно. Ако беше постнала тема "как да го забравя", нямаше ли да я посъветвате да бъде с някой друг, докато не открие следваща любов? Кое е по-различно в този случай? Та нима не е напълно възможно опознавайки въпросното момче да се влюби в него и двамата да бъдат щастливи? Още повече, че той я обича и ще положи максимални усилия за да я направи щастлива... Дай му шанс, мила, защото никога не знаеш от къде ще изкочи любовта и не се коси за това, че нямаш чувства към него. В крайна сметка всички сме съгласни, че любовта идва с времето и никой не може да твърди, че е обикнал половинката си в момента, в който я е видял...Нямам розови представи за любовта, имам връзка и знам какво е да се бориш за нея, знам, че любовта не е само розова.Няма нужда да ми го обясняваш :wink: ти май имаш някакви объркани представи...
Виж сега, щях да я посъветвам да бъде с друг, но ако ИМА чувства към него, а не да е с някой и да играе театър и да го лъже, капиш?Е, тя, ако чака да има чувства към това момче колко време трябва да мине, първо, и второ през това време пак ли ще е така положение?Не разчитай много на тоя вариант.Аз поне до един момент сигурно мога да се преструвам, но така да не знам колко време и да чакам да имам чувства към друг - не, мерси, но не бих си го причинала, щото за мен това ще е мъчение, при положение, че искам всъщност да съм с друг.Абсолютната глупост...

koalka
02-05-2008, 15:54
значи разбираш, че съм готова на всичко за да съм с моя "принц" дори и чисто физически - дори ден, час... колкото господ пожелае. Дори да му стана някаква играчка, господи и на това ще съм благодарна. Но дори и това незнам как да си извоювам. от това ме е страхЗа какво си говорим въобще, като тя иска за всичко на света да е с него...Ще има светлина в края на тунела, еди-кво-си, това са глупости.Бая време ще мине, докато забрави него, пък да не говорим другото момче.Розов свят е твоя, като си мислиш, че чувствата ей така се появяват и тя веднага може да е щастлива с него.

olive_oil
02-05-2008, 15:59
значи разбираш, че съм готова на всичко за да съм с моя "принц" дори и чисто физически - дори ден, час... колкото господ пожелае. Дори да му стана някаква играчка, господи и на това ще съм благодарна. Но дори и това незнам как да си извоювам. от това ме е страхЗа какво си говорим въобще, като тя иска за всичко на света да е с него...Ще има светлина в края на тунела, еди-кво-си, това са глупости.Бая време ще мине, докато забрави него, пък да не говорим другото момче.Розов свят е твоя, като си мислиш, че чувствата ей така се появяват и тя веднага може да е щастлива с него. на всички ни се иска света ни да е розов, повярвай ми. Да сме с този, с когото искаме и вс да е като пофилмите. Жалко само че любовта е перфектна само там и след каквито и да е мъки влюбените ас щастливи накрая. Преди си мислех че и моя живот ще се подреди що годе по сценарий, но си дадох сметка, че не аз командвам парада.

BlueFace
02-05-2008, 16:03
На мене ми е мн интересно това базирано ли е на няква реална история или е просто като анкета или експеримент????

Disorder
02-05-2008, 16:06
значи разбираш, че съм готова на всичко за да съм с моя "принц" дори и чисто физически - дори ден, час... колкото господ пожелае. Дори да му стана някаква играчка, господи и на това ще съм благодарна. Но дори и това незнам как да си извоювам. от това ме е страхЗа какво си говорим въобще, като тя иска за всичко на света да е с него...Ще има светлина в края на тунела, еди-кво-си, това са глупости.Бая време ще мине, докато забрави него, пък да не говорим другото момче.Розов свят е твоя, като си мислиш, че чувствата ей така се появяват и тя веднага може да е щастлива с него.
Коалка, не искам да те обиждам, поради простата причина, че не те познавам и не би ми отивало на годините да се заяждам в тийнфорум с теб, но ме караш да говоря по-остро отколкото ми се иска... Сега за да изясним въпроса, не твърдя, че чувства се появяват ей така. Казах че не може да се влюбиш в някой само от един поглед, а е нужно време да го опознаеш, защото любовта е именно това - да познаваш някого и да го обичаш въпреки всички недостатъци. И никъде не споменах, че веднага може да е щастлива. На мен ми е пределно ясно, че това няма да стане лесно и бързо, поради простата причина, че аз се връщам от там накъдето се е запътила тя и не е нужно да ми обясняваш кога и дали ще го забрави. НО при положение, че тя смята подобна връзка с любимия за неосъществима, единственото и най-логично решение на този етап е да потърси щастието другаде.

olive_oil
02-05-2008, 16:06
На мене ми е мн интересно това базирано ли е на няква реална история или е просто като анкета или експеримент???? прекалено невероятна ли ти се струва? Истина е. нямаше иначе да ви занимавам : )

Disorder
02-05-2008, 16:12
На мене ми е мн интересно това базирано ли е на няква реална история или е просто като анкета или експеримент???? прекалено невероятна ли ти се струва? Истина е. нямаше иначе да ви занимавам : )
Олив_Оил, а в твоя случай напълно ли си убедена, че всичко по между ви е невъзможно? И ако можеш да споделиш какво ви дели, ще ми е по-лесно да те посъветвам нещо конкретно. Неговите чувства, разстояние, друга жена?

koalka
02-05-2008, 16:17
значи разбираш, че съм готова на всичко за да съм с моя "принц" дори и чисто физически - дори ден, час... колкото господ пожелае. Дори да му стана някаква играчка, господи и на това ще съм благодарна. Но дори и това незнам как да си извоювам. от това ме е страхЗа какво си говорим въобще, като тя иска за всичко на света да е с него...Ще има светлина в края на тунела, еди-кво-си, това са глупости.Бая време ще мине, докато забрави него, пък да не говорим другото момче.Розов свят е твоя, като си мислиш, че чувствата ей така се появяват и тя веднага може да е щастлива с него. на всички ни се иска света ни да е розов, повярвай ми. Да сме с този, с когото искаме и вс да е като пофилмите. Жалко само че любовта е перфектна само там и след каквито и да е мъки влюбените ас щастливи накрая. Преди си мислех че и моя живот ще се подреди що годе по сценарий, но си дадох сметка, че не аз командвам парада.
Говорих за Disorder...Еми, точно това е - искаш да си с него, а лъжеш момчето.А той/тя ти дава съвети да бъдеш с него, пък к`вото стане, можеш и да имаш чувства(като не е ясно въобще дали ще се появят и не е ясно след колко време).Така че съветя е глупав...

r3al_l0ff
02-05-2008, 19:42
Аве според мен е леко подло спрямо другото мом4е което не 0би4а6 ..да го залъгва6 ..амаа в много слу4аи 4овек не може да бъде с този който наистина оби4а ..и кфо сам ли тряа седи тогаа ?! Няма ни6то ло6о да се пробва6 ..дори трябва !!!и аз не исках преди да 4увам за друг мислех си или той или никой ..н0о се оказа 4е съм гре6ала :? Пробвай се но само ако тфа др мом4е наистина ти харесва поне мъъни4ко ;) ина4е бързо 6те ти писне и 6те иска6 да го зареже6..

koalka
02-06-2008, 09:39
значи разбираш, че съм готова на всичко за да съм с моя "принц" дори и чисто физически - дори ден, час... колкото господ пожелае. Дори да му стана някаква играчка, господи и на това ще съм благодарна. Но дори и това незнам как да си извоювам. от това ме е страхЗа какво си говорим въобще, като тя иска за всичко на света да е с него...Ще има светлина в края на тунела, еди-кво-си, това са глупости.Бая време ще мине, докато забрави него, пък да не говорим другото момче.Розов свят е твоя, като си мислиш, че чувствата ей така се появяват и тя веднага може да е щастлива с него.
Коалка, не искам да те обиждам, поради простата причина, че не те познавам и не би ми отивало на годините да се заяждам в тийнфорум с теб, но ме караш да говоря по-остро отколкото ми се иска... Сега за да изясним въпроса, не твърдя, че чувства се появяват ей така. Казах че не може да се влюбиш в някой само от един поглед, а е нужно време да го опознаеш, защото любовта е именно това - да познаваш някого и да го обичаш въпреки всички недостатъци. И никъде не споменах, че веднага може да е щастлива. На мен ми е пределно ясно, че това няма да стане лесно и бързо, поради простата причина, че аз се връщам от там накъдето се е запътила тя и не е нужно да ми обясняваш кога и дали ще го забрави. НО при положение, че тя смята подобна връзка с любимия за неосъществима, единственото и най-логично решение на този етап е да потърси щастието другаде.Радвам се, че си говорим културно относно това. :) Напълно съм съгласна с това, което каза за любовта.Нормално е да потърси щастието си другаде, но дали е щастлива и удовлетворена от тази връзка и защо трябва да има връзка, като тя не е щастлива?Тук е разликата, че според мен не е щастлива, като няма чувства и играе театър.Не мога да кажа точно, но щом пише във форума и търси съвет, явно е така.И изказах лично мнение, че аз просто не мога да съм с друго момче и да започна връзка, в която аз няма да съм щастлива и да играя театър, това е.

sapphirr
02-06-2008, 09:46
благородно е само дотам,4е искаш да отделиш на някой внимание и любов,т.е не си егоист.
не4естно към теб,защото се наказваш сама и превръщаш живота си в кошмар,а това никой не го заслужава.
глупаво да преследваш нещо,което знаеш,4е няма да бъде твое.
разумно да оставиш вси4ко зад себе си и да намериш на4ин да бъдеш щастлива.....нека ти кажа нещо -да си щастлив не зна4и задължително да имаш 4овек до себе си.щастието може да се намери в много нещо,ве4е от теб зависи дали можеш да го видиш в това друго!