PDA

View Full Version : Цветни лещи



goddes
02-06-2008, 07:20
здравейте:)решила съм да си купя сини контактни лещи и искам да разбера на какво мнение сте за тях,и ако сте ползвали да ми препорачате някоя марка :-) благодаря предварително

LuCiFersAngeL
02-06-2008, 08:13
Ами не знам дали ще ти стои добре. Първо трябва да ти отива и второ цветът, който ще се получи (като нюанс сата въпрос) много зависи от твоя естествен цвят на очите. Например аз по случайност се сдобих с моите сини лещи, защото майка ми си ги беше взела за себе си, но нещо не се хареса и ми ги подари :-D въпреки, че и на двете ни очите са кафеви, моите са малко по-тъмни, а и ми отиват повече на тена и ... косата и изобщо като цяло

doktora1mw
02-06-2008, 09:19
ако имаш някакви проблеми с очите особено ако не виждаш на далече(късогледство) задължително понеже започнах за болни очи и лещте ще ти задържат диоптера аз нося диоптер -1 и да знаеш че не е кой знае колко трудно да ги подържаш ни ти трябва разтвор за лещите(спецален с др неща не става) контейнер за да ги сваляш(свалят се преди сън и преди къпане-преди сън не е задължително но преди къпане да защото може да се отмият) аз ползвам Oti-Free на Alcon има ги в по-заредените аптеки а за сините сигурно ще ти писне да се разправяш с тях
ако нещо не ти е ясно пиши едно ЛС и ще ти обясня по-подробно

BlueCat
02-07-2008, 12:43
Могат да не се махат преди сън? :shock: Аз също нося с диоптър, обикновени и ми казаха че могат да се носат най-много по 8-10 часа на ден! Не мисля, че е добра идея да не ги сваляш денонощно!

anity92
02-07-2008, 13:22
А някой може ли да ми каже горе долу на кфа цена са защото аз сега доста съм се запалила да си взема :grin: Благодаря предварително!!!

zvezdichkaaa
02-07-2008, 13:41
А някой може ли да ми каже горе долу на кфа цена са защото аз сега доста съм се запалила да си взема :grin: Благодаря предварително!!!

Дам и аз това се чуда и цветните нямат общо с тези с диоприте,нали?

EJI4eTy
02-07-2008, 14:28
А някой може ли да ми каже горе долу на кфа цена са защото аз сега доста съм се запалила да си взема :grin: Благодаря предварително!!!

Дам и аз това се чуда и цветните нямат общо с тези с диоприте,нали?

има и с диоптери има и без ;] само че тея цветните са по скъпи :D

BlueCat
02-08-2008, 16:57
Най-обикновените с диоптър са по 10 лв едната, а цветните който не са от типа котешко око, на зебра и тем подобни с някви изгъзици са по 50-80 лв едната. Не съм убедена, че е така но мисля че едни обикновени, с промяна на цвета на окото ням да са повече от 100-120 лв двете.